Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Výrobná značka | Typ | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| Letná | Zimná | ||||
| Minor | I. | 2 | 615 | 7,0 B | 7,7 B |
| Aero Minor | II. | 2 | 615 | 6,5 B | 7,3 B |
| Praga | Lady (1-8 séria) | 4 | 1660 | 11,0 B | 12,1 B |
| Tatra | 57 b | 4 | 1250 | 10,0 B | 11,0 B |
| 87 | 8 | 2863 | 13,5 B | 14,9 B | |
| 600 | 4 | 1950 | 11,0 B | 12,1 B | |
| 603 | 8 | 2544 | 13,0 B | 14,3 B | |
| s motorom 603 G | 8 | 2432 | 12,5 B | 13,8 B | |
| Škoda | 1101, 1102 osobné | 4 | 1089 | 8,8 B | 9,7 B |
| dodávkové | 4 | 1089 | 9,5 B | 10,4 B | |
| kombinované | 4 | 1089 | 9,5 B | 10,4 B | |
| bojové | 4 | 1089 | 9,0 B | 9,9 B | |
| 1200 osobné | 4 | 1221 | 8,8 B | 9,7 B | |
| dodávkové | 4 | 1221 | 10,0 B | 11,0 B | |
| kombinované | 4 | 1221 | 10,0 B | 11,0 B | |
| 1201, 1202 osobné | 4 | 1221 | 8,2 B | 9,0 B | |
| dodávkové | 4 | 1221 | 9,4 B | 10,3 B | |
| kombinované | 4 | 1221 | 9,4 B | 10,3 B | |
| Pick up | 4 | 1221 | 9,4 B | 10,3 B | |
| 440 Octavia | 4 | 1089 | 7,7 B | 8,5 B | |
| 445 Octavia-Super | 4 | 1221 | 8,0 B | 8,8 B | |
| 450 Felícia | 4 | 1100 | 9,0 B | 9,9 B | |
| Octavia-Combi | 4 | 1221 | 8,6 B | 9,5 B | |
| Rapid SV | 4 | 1386 | 10,0 B | 11,0 B | |
| Moskvič | M 407 | 4 | 1360 | 9,0 B | 9,9 B |
| Pobieda | M 20 | 4 | 2120 | 12,6 B | 14,0 B |
| GAZ | 65, 69 A | 4 | 2120 | 16,0 B | 17,6 B |
| Volga | M 21 | 4 | 2445 | 13,0 B | 14,3 B |
| M 21 K | 4 | 2445 | 13,5 B | 14,9 B | |
| Varšava | V 201 | 4 | 2120 | 12,6 B | 13,9 B |
| Nysa | N 59 | 4 | 2120 | 14,0 B | 15,5 B |
| Žuk | 4 | 2120 | 14,0 B | 15,5 B | |
| Barkas | V 901/2 osobné | 3 | 900 | 12,0 Z | 13,2 Z |
| dodávkové | 3 | 900 | 12,0 Z | 13,2 Z | |
| kombinované | 3 | 900 | 12,0 Z | 13,2 Z | |
| Frámo | valník, skriňa | 3 | 900 | 12,0 Z | 13,2 Z |
| Wartburg | 3 | 900 | 9,0 Z | 9,9 Z | |
| IFA | F 9 | 3 | 900 | 8,5 Z | 9,4 Z |
| Mercedes | 170 V | 4 | 1697 | 10,5 B | 11,6 B |
| Opel | Olympia | 4 | 1488 | 9,0 B | 9,9 B |
| Simca | Aronde | 4 | 1290 | 8,5 B | 9,4 B |
| Renault | 4 CV | 4 | 750 | 6,5 B | 7,2 B |
| Fiat | 600 | 4 | 630 | 6,0 B | 6,6 B |
| Ford | Anglia | 4 | 933 | 8,5 B | 9,5 B |
| Hilman | Minx III B | 4 | 1494 | 10,0 B | 11,0 B |
| Renault | R8 | 4 | 750 | 6,8 B | 7,5 B |
| Škoda | 1000 MB | 4 | 987 | 7,0 B | 7,7 B |
| Trabant | P 60 | 2 | 500 | 6,8 Z | 7,5 Z |
| Trabant | P 60 - Combi | 2 | 500 | 6,8 Z | 7,5 Z |
| Barkas | 1000 - skriňa | 3 | 993 | 11,5 Z | 12,7 Z |
| IMV | 1000 | 3 | 981 | 10,7 Z | 11,8 Z |
| Značka, typ a druh | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | |||
| 1 Škoda 706 RO | 6 | 11 781 | 29,0 N | 32,0 N |
| 2 Škoda 706 RO mestský | 6 | 11 781 | 29,0 N | 32,0 N |
| 3 706 RO s rekonštruovaným motorom na priamy vstrek | 6 | 11 781 | 25,5 N | 28,0 N |
| 4 706 RO s motorom RTO | 6 | 11 781 | 25,0 N | 27,5 N |
| 5 706 RTO | 6 | 11 781 | 25,0 N | 27,5 N |
| 6 706 RTO Lux | 6 | 11 781 | 24,0 N | 26,5 N |
| 7 706 RTO mestský | 6 | 11 781 | 25,0 N | 27,5 N |
| 8 Karosa HB | 8 | 9 883 | 26,0 N | 28,5 N |
| 9 Praga RND | 4 | 4 500 | 17,0 N | 19,0 N |
| 10 Ikarus 30 | 4 | 5 322 | 21,0 N | 23,0 N |
| 11 Ikarus 55 | 6 | 8 275 | 28,0 N | 31,0 N |
| 12 Garant 30 K | 4 | 3 000 | 19,0 B | 21,0 B |
| 13 Ikarus 630 | 6 | 8 276 | 27,5 N | 30,5 N |
| 14 Robur | 4 | 3 343 | 23,0 B | 25,5 B |
| Výrobná značka | Typ | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| Letná | Zimná | |||
| Praga | A 150 | 2 090 | 16,0 B | 17,5 B |
| RN | 3 468 | 26,0 B | 28,5 B | |
| RND valník, sklápačka | 4 500 | 16,0 N | 17,5 N | |
| ND valník, sklápačka | 8 850 | 28,0 N | 31,0 N | |
| V3S valník, sklápačka | 7 412 | 26,0 N | 28,5 N | |
| S5T valník, sklápačka | 7 412 | 19,0 N | 21,0 N | |
| N valník, sklápačka | 6 080 | 42,0 B | 46,0 B | |
| Škoda | 254 | 3 768 | 17,0 N | 19,0 N |
| 256 | 3 137 | 25,0 B | 27,5 B | |
| 404 | 5 702 | 24,0 N | 26,5 N | |
| 606 | 8 553 | 28,0 N | 31,0 N | |
| 706 R, RS, 806, 906, sťahovacie | 11 781 | 30,0 N | 33,0 N | |
| 706 R, RS, s rekošntr. motorom | 11 781 | 25,5 N | 28,0 N | |
| 706 RT, RTS, sťahovacie | 11 781 | 25,0 N | 27,5 N | |
| Tatra | 27 | 4 7212 | 28,0 B | 31,0 B |
| 805 | 2 544 | 27,0 B | 30,0 B | |
| 114 | 4 940 | 17,0 N | 19,0 N | |
| 115 | 4 940 | 17,5 N | 19,5 N | |
| 111 val., skláp. | 14 825 | 36,5 N | 40,5 N | |
| 111 R, S, S2 (motor rekonštr. T 111 A) | 14 825 | 35,0 N | 38,5 N | |
| 138 S 3 | 11 762 | 35,0 N | 38,5 N | |
| 128 | 9 883 | 23,0 N | 25,5 N | |
| Czepel | D 350, D 332, D 420 B | 5 320 | 19,0 N | 21,0 N |
| Csepel | D 352 B skl. | 5 320 | 16,0 N | 17,5 N |
| Garant | 32 | 3 181 | 13,0 N | 14,5 N |
| 30 K | 3 000 | 19,0 B | 21,0 B | |
| Robur | Lo 2 500 KF/Pr | 3 343 | 23,0 B | 25,5 B |
| Opel | Blitz | 3 417 | 25,0 B | 27,5 B |
| MAN | 7 983 | 27,0 N | 30,0 N | |
| F 4 | 13 312 | 34,0 N | 37,5 N | |
| Glöckner | S 3000 | 4 942 | 18,0 N | 20,0 N |
| Dodge | 3 875 | 27,0 B | 30,0 B | |
| Ford | Canada | 3 920 | 29,5 B | 32,5 B |
| Bedford | OLBD | 3 519 | 24,0 B | 26,5 B |
| Fordson | 3 924 | 33,5 B | 37,0 B | |
| GMC | CCKW | 4 413 | 38,0 B | 42,0 B |
| Chevrolet | Truck | 4 940 | 24,0 B | 26,5 B |
| Trift Master | 3 546 | 24,0 B | 26,5 B | |
| Výrobná značka | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | |||
| 1 Tatra 111 Dumpcar DC5 | 12 | 14 825 | 35,0 N | 38,5 N |
| 2 Dumper DR 50 | 4 | 5 320 | 30,0 N | 33,0 N |
| 3 Škoda 1101, 1102, sanitné | 1 | 1 089 | 10,0 B | 11,0 B |
| 4 Škoda 1200, sanitné | 4 | 1 221 | 10,5 B | 11,5 B |
| 5 Škoda 1201, sanitné | 4 | 1 221 | 9,4 B | 10,3 B |
| Výrobná značka | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | |||
| Praga S5T 2 TN | 6 | 7 412 | 28,0 N | 31,0 N |
| Škoda 706 RTTN | 6 | 11 781 | 33,5 N | 37,0 N |
| Tatra 138 TN | 8 | 11 762 | 41,5 N | 45,7 N |
| Tatra 141 B | 12 | 14 825 | 70,0 N | 77,0 N |
| Tatra 138 NTt | 8 | 11 762 | 32,0 N | 35,0 N |
| Výrobná značka | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | |||
| 1 Zetor 25 | 2 | 2 000 | 23,0 N | 25,3 N |
| 2 Zetor 35 Super | 4 | 4 160 | 30,0 N | 33,0 N |
| 3 Zetor 50 | 4 | 4 160 | 34,0 B | 37,4 B |
| 4 Škoda 30 | 2 | 3 116 | 23,0 N | 37,4 N |
| Výrobná značka | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | |||
| ČZ 125 typ 453 | 1 | 125 | 2,5 | 2,7 |
| ČZ 175 typ 450 | 1 | 175 | 2,9 | 3,2 |
| ČZ 175 trojkolka bez plachty | 1 | 175 | 4,2 Z | 4,6 Z |
| ČZ 175 trojkolka s plachtou | 1 | 175 | 5,5 Z | 6,0 Z |
| ČZ 250 typ 455 | 1 | 250 | 3,4 | 3,7 |
| Jawa 50 typ Pionier | 1 | 50 | 1,9 | 2,1 |
| Jawa 250 typ 353/04 | 1 | 250 | 3,3 | 3,6 |
| Jawa 350 typ 354/04 | 2 | 350 | 3,6 | 4,0 |
| Skúter Manet typ S100 | 1 | 100 | 2,2 | 2,4 |
| Skúter Čezeta typ 502 | 1 | 175 | 3,4 | 3,7 |
| Matchless G 80 | 1 | 498 | 6,9 B | 7,6 B |
| Moped Jaweta typ 551 | 1 | 50 | 1,7 | 1,9 |
| Moped Štadión typ S22 | 1 | 50 | 1,7 | 1,9 |
| Z normovanej spotreby pohonných hmôt | |
| Pri dvojdobých zážihových (benzínových) motoroch | 5 % |
| platí pre olej OAM5Mix a pomer miešania 1:20 | |
| pri štvordobých zážihových motoroch | 2,7 % |
| vznetových (naftových) motoroch | |
| Tatra 111 | 4,6 % |
| Škoda 706R | 4,0 % |
| 706RO | 3,7 % |
| 706RT | 3,5 % |
| 706RTO | 3,2 % |
| Praga V3S | 3,5 % |
| S5T | 3,7 % |
| ostatných | 4,2 % |
| pri traktoroch používaných v cestnej doprave | 5,1 % |
| Z normovanej spotreby pohonných hmôt | |
| pri vozidlách s jednou hnacou nápravou | 0,8 % |
| na každú ďalšiu hnaciu nápravu | 0,5 % |
| Poradové číslo Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) hromadné typy: | |||
| Škoda 1101, 1102, 1200, 1201, 1202, 440, 445, 450, Octavia, Octavia-Super, osobné, dodávkové, kombinované, Pick-UP |
110 | 100 | 310 |
| Tatra 87, 600, 603 | 130 | 120 | 370 |
| Moskvič, GAZ 65, 69A | 110 | 100 | 310 |
| Pobieda, Volga, ZIS, ZIM, Varšava, Nysa, Žuk | 130 | 120 | 370 |
| Barkas V 901/2 osobný, dodávkový, kombinovaný | 100 | 90 | 280 |
| Poznámka: Pri automobiloch trvale zaradených na úseku služieb poskytovaných obyvateľstvu - v požičovniach bez vodiča - normy výkonov sa do generálnej opravy a normy upotrebiteľnosti znižujú o 40 %. |
|||
| b) ostatné typy neuvedené pod písmenom a): | |||
| Pre tieto vozidlá normy výkonov sa určia podľa obsahu valcov v cm3 uvedeného v technickom preukaze vozidla. | |||
| 1 do 750 | 90 | 80 | 250 |
| 2 751 - 1000 | 90 | 80 | 250 |
| 3 1001-2000 | 100 | 90 | 280 |
| 4 2001-3000 | 110 | 100 | 310 |
| 5 nad 3000 | 130 | 120 | 370 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) hromadné typy: | ||||
| 1 | Škoda 706 RO, RO lux, RTO, RTO lux, RTO Mex. | 220 | 200 | 620 |
| 2 | Karosa HB | 110 | 100 | 310 |
| 3 | Praga RND | 120 | 110 | 340 |
| 4 | Ikarus 30 | 130 | 120 | 370 |
| 5 | Ikarus 35 | 140 | 130 | 400 |
| 6 | Ikarus 630 | 170 | 150 | 470 |
| 7 | Garant 30 K | 120 | 110 | 340 |
| 8 | Robur | 140 | 130 | 400 |
| b) ostatné typy neuvedené pod písmenom a): | ||||
| Pre tieto vozidlá norma výkonov sa určí podľa počtu miest obsaditeľnosti uvedeného v technickom preukaze vozidla. | ||||
| 1 | do 30 | 110 | 100 | 310 |
| 2 | 31-70 | 130 | 120 | 370 |
| 3 | nad 70 | 150 | 140 | 430 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) hromadné typy: | ||||
| 1 | Škoda 706 R, RS, RT, RTS | 190 | 170 | 530 |
| 2 | Škoda 806 RS, 906 R | 190 | 170 | 530 |
| 3 | Škoda 706 RO skriňové | 190 | 170 | 530 |
| 4 | Tatra 111, R, NR, S, S 2, 138 S 3 | 180 | 160 | 500 |
| 5 | Tatra 128, 114, 115 | 140 | 130 | 400 |
| 6 | Tatra 805 | 100 | 90 | 280 |
| 7 | Praga A 150 | 110 | 100 | 310 |
| 8 | Praga RN, V3S | 120 | 100 | 320 |
| 9 | Praga RND | 130 | 120 | 370 |
| 10 | Praga S5T | 150 | 140 | 430 |
| 11 | Csepel D 350, 352, D 420B | 140 | 130 | 400 |
| 12 | Garant 30 K, 32 | 120 | 100 | 320 |
| 13 | Robur | 130 | 120 | 370 |
| b) ostatné typy neuvedené pod písmenom a): | ||||
| Pre tieto vozidlá normy výkonov sa určia podľa užitočného zaťaženia v tonách uvedeného v technickom preukaze vozidla. | ||||
| 1 | do 1,500 | 100 | 90 | 280 |
| 2 | 1,501-2,500 | 110 | 90 | 290 |
| 3 | 2,501-3,500 | 110 | 100 | 310 |
| 4 | 3,501-5,500 | 120 | 110 | 340 |
| 5 | 5,501-7,500 | 130 | 120 | 370 |
| 6 | 7,501-10,000 | 140 | 130 | 400 |
| 7 | nad 10,000 | 150 | 130 | 410 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| 1 | Škoda 1101, 1102, 1200, 1201, 1202, sanitné | 110 | 100 | 310 |
| 2 | Škoda 706 ROK, RTK popolové | 160 | 150 | 460 |
| 3 | Škoda 706 R, RT kropiace | 180 | 160 | 500 |
| 4 | Škoda 706 R cisternové | 190 | 170 | 530 |
| 5 | Škoda 706 RO sťahovacie | 190 | 170 | 530 |
| 6 | Tatra 111 C cisternové | 180 | 160 | 500 |
| 7 | Tatra 111 VLC | 180 | 160 | 500 |
| 8 | Praga V3S fekálne | 120 | 100 | 320 |
| 9 | Garant 30 K poštové kombinované | 100 | 90 | 280 |
| 10 | Garant 32 poštové kombinované | 100 | 90 | 280 |
| 11 | Robur poštové kombinované | 120 | 100 | 320 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) ťahače prívesov: | ||||
| 1 | Tatra 141, B | 120 | 110 | 340 |
| b) ťahače návesov: | ||||
| 1 | Škoda 706 RTTN | 150 | 140 | 430 |
| 2 | Tatra 138 NT | 150 | 140 | 430 |
| 3 | Praga S5T TN | 130 | 120 | 370 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) hromadné typy: | ||||
| 1 | Zetor 25 A | 50 | 40 | 130 |
| 2 | Zetor 35 Super | 50 | 40 | 130 |
| 3 | Zetor 50 | 60 | 50 | 160 |
| 4 | Škoda 30 | 50 | 40 | 130 |
| b) ostatné typy neuvedené pod písmenom a): | ||||
| Pre tieto vozidlá normy výkonov sa určia podľa užitočného výkonu v „k" uvedeného v technickom preukaze vozidla. | ||||
| 1 | do 15 | 50 | 40 | 130 |
| 2 | 16-35 | 50 | 40 | 130 |
| 3 | 36-50 | 60 | 50 | 160 |
| 4 | 51-60 | 70 | 60 | 190 |
| 5 | 61-80 | 80 | 70 | 220 |
| 6 | 81-100 | 90 | 80 | 250 |
| 7 | nad 100 | 100 | 90 | 280 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| 1 | do 30 | 100 | 90 | 280 |
| 2 | nad 30 | 110 | 100 | 310 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) hromadné typy: | ||||
| 1 | A 1,5 valníkové | 100 | 90 | 280 |
| 2 | A 3 valníkové | 100 | 90 | 280 |
| 3 | A 3 skriňové | 90 | 80 | 250 |
| 4 | A 3 C 3000 l cisternové | 70 | 60 | 190 |
| 5 | A 5, P, PO | 100 | 90 | 280 |
| 6 | A 5, S skriňové | 90 | 80 | 250 |
| 7 | A 10 | 100 | 90 | 280 |
| 8 | T 3, 5, P | 100 | 90 | 280 |
| 9 | T 3, P | 100 | 90 | 280 |
| 10 | DA 5, 6,5 | 50 | 40 | 130 |
| 11 | DT 5, 7 | 50 | 40 | 130 |
| b) ostatné typy neuvedené pod písmenom a): | ||||
| Pre tieto vozidlá normy výkonov sa určia podľa užitočného zaťaženia v tonách uvedeného v technickom preukaze vozidla. | ||||
| aa) jednonápravové: | ||||
| 1 | do 2,000 valníkové | 100 | 90 | 280 |
| 2 | skriňové | 90 | 80 | 250 |
| 3 | špeciálne | 50 | 40 | 130 |
| 4 | 2,001-7,500 špeciálne | 50 | 40 | 130 |
| 5 | nad 7,500 špeciálne | 50 | 40 | 130 |
| bb) dvoj- i viacnápravové: | ||||
| 1 | valníkové | 100 | 90 | 280 |
| 2 | sklápacie | 100 | 90 | 280 |
| 3 | skriňové | 90 | 80 | 250 |
| 4 | špeciálne | 80 | 70 | 220 |
| cc) ťažké na pneumatikách: | ||||
| 1 | do 15,000 | 60 | 50 | 160 |
| 2 | 16,001-30,000 | 70 | 60 | 190 |
| 3 | 31,001-60,000 | 80 | 70 | 220 |
| 4 | nad 60,000 | 80 | 60 | 200 |
| dd) ťažké na plných obručiach: | ||||
| 1 | do 40,000 | 40 | 30 | 100 |
| 2 | nad 40,000 | 50 | 40 | 130 |
| Poradové číslo | Značka, typ a druh | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| Karosa NO 80 | 90 | 80 | 250 |
| Poradové číslo | Užitočné zaťaženie v tonách | Druh karosérie | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| a) jednonápravové: | |||||
| 1 | 10 | valníková | 100 | 90 | 280 |
| 2 | 10 | skriňová | 90 | 80 | 250 |
| b) dvojnápravové: | |||||
| 1 | 14 | valníková | 100 | 90 | 280 |
| 2 | 14 | skriňová | 90 | 80 | 250 |
| 3 | 18 | valníková | 110 | 100 | 310 |
| 4 | 18 | skriňová | 100 | 90 | 280 |
| Poradové číslo | Obsah valcov v cm3 | Od zaradenia do prevádzky do I. GO | Do ďalšej GO alebo do trvalého vyradenia | Za celú upotrebiteľnosť |
| 1 | do 150 | 30 | 20 | 70 |
| 2 | 151-250 | 40 | 30 | 100 |
| 3 | 251-350 | 40 | 30 | 100 |
| 4 | 351-500 | 50 | 40 | 130 |
| 5 | nad 500 | 60 | 50 | 160 |
| Pre obdobie do | Škoda 1101/2 | Škoda 1200/1201 | |||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | osobné a dodávkové | kombinované | osobné a dodávkové | kombinované |
| 1. SO | 20 000 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| 40 000 | 16 | 16 | 17 | 17 | |
| 60 000 | 21 | 22 | 24 | 25 | |
| 80 000 | 30 | 31 | 31 | 32 | |
| 100 000 | 40 | 41 | 40 | 41 | |
| 1. GO | 20 000 | 15 | 16 | 16 | 17 |
| 40 000 | 20 | 21 | 21 | 22 | |
| 60 000 | 28 | 29 | 28 | 29 | |
| 80 000 | 36 | 37 | 36 | 37 | |
| 100 000 | 44 | 46 | 44 | 46 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 14 | 14 | 15 | 15 |
| 40 000 | 19 | 20 | 20 | 21 | |
| 60 000 | 27 | 28 | 28 | 29 | |
| 80 000 | 35 | 37 | 36 | 38 | |
| 2. Go a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 17 | 18 | 18 | 19 |
| 40 000 | 23 | 24 | 24 | 25 | |
| 60 000 | 32 | 34 | 32 | 34 | |
| 80 000 | 43 | 45 | 43 | 45 | |
| Pre obdobie do | Škoda 1201 Pick-Up | Tatra | Moskvič | Pobieda M 20 | Volga M 21 | |||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | 87 | 600 Tatraplán | 603 | ||||
| 1. SO | 20 000 | 13 | 15 | 15 | 16 | 13 | 13 | 14 |
| 40 000 | 17 | 22 | 21 | 24 | 16 | 15 | 17 | |
| 60 000 | 24 | 29 | 28 | 34 | 19 | 18 | 22 | |
| 80 000 | 31 | 38 | 36 | 44 | 23 | 22 | 31 | |
| 100 000 | 41 | 46 | 45 | 57 | 29 | 27 | 42 | |
| 1. GO | 20 000 | 16 | 19 | 18 | 21 | 16 | 16 | 18 |
| 40 000 | 21 | 27 | 25 | 32 | 19 | 18 | 23 | |
| 60 000 | 28 | 36 | 34 | 42 | 23 | 22 | 30 | |
| 80 000 | 37 | 45 | 43 | 53 | 28 | 27 | 38 | |
| 100 000 | 45 | 56 | 54 | 66 | 33 | 31 | 47 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 15 | 17 | 17 | 18 | 15 | 15 | 16 |
| 40 000 | 20 | 24 | 22 | 30 | 18 | 17 | 21 | |
| 60 000 | 29 | 34 | 33 | 40 | 22 | 21 | 27 | |
| 80 000 | 37 | 44 | 44 | 52 | 27 | 26 | 36 | |
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 18 | 21 | 20 | 22 | 18 | 18 | 20 |
| 40 000 | 25 | 32 | 28 | 35 | 21 | 20 | 26 | |
| 60 000 | 33 | 42 | 39 | 47 | 25 | 24 | 34 | |
| 80 000 | 54 | 53 | 61 | 32 | 30 | 45 | ||
| Pre obdobie do | Barkas V 901/2 | Ťahač TATRA 141 | ||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | osobné | dodávkové | kombinované | ||
| uzavreté | otvorené | |||||
| 1. SO | 20 000 | 12 | 11 | 11 | 12 | 36 |
| 40 000 | 14 | 13 | 13 | 14 | 47 | |
| 60 000 | 16 | 15 | 15 | 16 | 59 | |
| 80 000 | 19 | 18 | 17 | 20 | 74 | |
| 100 000 | 22 | 21 | 20 | 23 | 96 | |
| 1. GO | 20 000 | 14 | 13 | 13 | 14 | 44 |
| 40 000 | 16 | 15 | 15 | 16 | 64 | |
| 60 000 | 21 | 20 | 19 | 22 | 82 | |
| 80 000 | 26 | 25 | 24 | 27 | 102 | |
| 100 000 | 31 | 30 | 29 | 33 | 121 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 13 | 12 | 12 | 13 | 41 |
| 40 000 | 16 | 15 | 14 | 16 | 62 | |
| 60 000 | 19 | 18 | 17 | 20 | 81 | |
| 80 000 | 23 | 22 | 21 | 24 | 108 | |
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 16 | 15 | 14 | 16 | 49 |
| 40 000 | 19 | 18 | 17 | 20 | 79 | |
| 60 000 | 23 | 22 | 21 | 24 | 107 | |
| 80 000 | 31 | 30 | 28 | 33 | 137 | |
| Pre obdobie do | do 750 | 751až 1000 | 1001 až 2000 | 2001 až 3000 | nad 3000 | ||||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | osobné a dodáv. | kombinované | osobné a dodáv. | kombinované | osobné a dodáv. | kombinované | osobné a dodáv. | kombinované | osobné a dodáv. | kombinované |
| 1. SO | 20 000 | 12 | 12 | 13 | 13 | 14 | 14 | 15 | 15 | 16 | 16 |
| 40 000 | 14 | 14 | 15 | 15 | 18 | 18 | 20 | 20 | 21 | 21 | |
| 60 000 | 19 | 19 | 20 | 21 | 24 | 25 | 26 | 27 | 27 | 28 | |
| 80 000 | 25 | 26 | 28 | 29 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | |
| 100 000 | 34 | 35 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 43 | 43 | 45 | |
| 1. GO | 20 000 | 14 | 14 | 15 | 16 | 16 | 17 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 40 000 | 17 | 17 | 19 | 20 | 22 | 23 | 24 | 25 | 25 | 26 | |
| 60 000 | 22 | 23 | 25 | 26 | 30 | 31 | 32 | 32 | 33 | 34 | |
| 80 000 | 30 | 31 | 32 | 33 | 38 | 39 | 39 | 41 | 41 | 43 | |
| 100 000 | 39 | 41 | 40 | 42 | 48 | 50 | 49 | 51 | 51 | 53 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 13 | 13 | 14 | 14 | 15 | 15 | 16 | 16 | 17 | 17 |
| 40 000 | 16 | 16 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 23 | 24 | |
| 60 000 | 21 | 22 | 24 | 25 | 28 | 29 | 29 | 31 | 31 | 33 | |
| 80 000 | 29 | 30 | 31 | 33 | 37 | 39 | 38 | 40 | 40 | 42 | |
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 15 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 19 | 20 | 20 | 21 |
| 40 000 | 20 | 21 | 21 | 22 | 25 | 26 | 26 | 28 | 28 | 30 | |
| 60 000 | 28 | 29 | 29 | 31 | 34 | 36 | 35 | 37 | 37 | 39 | |
| 80 000 | 39 | 41 | 40 | 42 | 44 | 46 | 46 | 48 | 48 | 50 | |
| Pre obdobie do | Škoda | Karosa HB 5 | Praga RND | Ikarus 30 | Ikarus 53 | Garant 30 K | ||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | 706 RO | 706 RO Lux | 706 RTO | 706 RTO Lux | |||||
| 1. SO | 20 000 | 24 | 24 | 23 | 24 | 30 | 21 | 25 | 27 | 21 |
| 40 000 | 26 | 26 | 25 | 26 | 41 | 23 | 33 | 34 | 24 | |
| 60 000 | 28 | 28 | 27 | 28 | 57 | 32 | 40 | 41 | 27 | |
| 80 000 | 32 | 32 | 31 | 32 | 72 | 43 | 49 | 50 | 31 | |
| 100 000 | 36 | 36 | 36 | 37 | - | 55 | 60 | 60 | 34 | |
| 120 000 | 42 | 43 | 43 | 41 | - | - | - | |||
| 140 000 | 48 | 50 | 50 | 52 | - | - | - | |||
| 1. GO | 20 000 | 29 | 29 | 28 | 29 | 42 | 26 | 32 | 35 | 24 |
| 40 000 | 31 | 31 | 30 | 31 | 57 | 35 | 41 | 43 | 27 | |
| 60 000 | 35 | 35 | 34 | 35 | 73 | 46 | 52 | 54 | 32 | |
| 80 000 | 40 | 40 | 40 | 41 | 90 | 60 | 63 | 64 | 39 | |
| 100 000 | 47 | 47 | 47 | 49 | - | 76 | 77 | 77 | 44 | |
| 120 000 | 56 | 57 | 57 | 59 | ||||||
| 140 000 | 67 | 69 | 69 | 72 | ||||||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 26 | 26 | 25 | 26 | 38 | 23 | 31 | 33 | 23 |
| 40 000 | 29 | 29 | 28 | 29 | 50 | 34 | 39 | 40 | 26 | |
| 60 000 | 34 | 34 | 33 | 34 | 66 | 48 | 50 | 51 | 30 | |
| 80 000 | 40 | 40 | 39 | 40 | 86 | 63 | 62 | 61 | 37 | |
| 100 000 | 49 | 50 | 50 | 52 | 75 | 73 | 45 | |||
| 120 000 | 60 | 61 | 61 | 63 | ||||||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 30 | 30 | 29 | 30 | 47 | 32 | 39 | 41 | 26 |
| 40 000 | 35 | 35 | 34 | 35 | 63 | 42 | 49 | 49 | 29 | |
| 60 000 | 43 | 44 | 44 | 45 | 82 | 57 | 60 | 60 | 35 | |
| 80 000 | 53 | 54 | 54 | 56 | 103 | 78 | 72 | 72 | 43 | |
| 100 000 | 65 | 67 | 67 | 69 | 85 | 84 | 53 | |||
| 120 000 | 82 | 84 | 84 | 87 | - | |||||
| Pre obdobie do | do 30 osôb | do 70 osôb | nad 70 osôb | |
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | |||
| 1. SO | 20 000 | 21 | 23 | 25 |
| 40 000 | 23 | 29 | 31 | |
| 60 000 | 30 | 38 | 39 | |
| 80 000 | 41 | 48 | 49 | |
| 100 000 | 60 | 62 | ||
| 1. GO | 20 000 | 25 | 29 | 30 |
| 40 000 | 32 | 36 | 39 | |
| 60 000 | 44 | 48 | 52 | |
| 80 000 | 58 | 62 | 66 | |
| 100 000 | 78 | 82 | ||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 23 | 26 | 27 |
| 40 000 | 30 | 33 | 35 | |
| 60 000 | 40 | 45 | 47 | |
| 80 000 | 53 | 60 | 62 | |
| 100 000 | 76 | |||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 29 | 32 | 35 |
| 40 000 | 39 | 43 | 46 | |
| 60 000 | 51 | 57 | 60 | |
| 80 000 | 65 | 72 | 75 | |
| 100 000 | ||||
| Pre obdobie do | Škoda | Tatra | ||||||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | 706 R 906 R valník |
706 RS 806 RS sklápacie |
706 RT valník |
706 RTS sklápacie |
706 RO skriňa |
111 R valník | 111 S S1, S2 sklápacie |
114, 115 valník |
114, 115 sklápacie |
| 1. SO | 20 000 | 24 | 26 | 23 | 25 | 25 | 30 | 33 | 19 | 21 |
| 40 000 | 27 | 29 | 26 | 28 | 28 | 33 | 39 | 22 | 24 | |
| 60 000 | 30 | 32 | 29 | 31 | 32 | 39 | 49 | 28 | 30 | |
| 80 000 | 36 | 39 | 36 | 39 | 39 | 47 | 60 | 36 | 38 | |
| 100 000 | 42 | 45 | 42 | 45 | 45 | 57 | 73 | 47 | 49 | |
| 120 000 | 49 | 53 | 50 | 53 | 69 | 87 | 92 | |||
| 1. GO | 20 000 | 27 | 29 | 26 | 28 | 28 | 38 | 46 | 23 | 25 |
| 40 000 | 31 | 33 | 30 | 32 | 33 | 45 | 59 | 28 | 30 | |
| 60 000 | 38 | 41 | 38 | 40 | 41 | 54 | 75 | 36 | 39 | |
| 80 000 | 46 | 49 | 46 | 49 | 49 | 66 | 94 | 46 | 49 | |
| 100 000 | 55 | 59 | 56 | 59 | 58 | 83 | 118 | 60 | 63 | |
| 120 000 | 68 | 72 | 69 | 72 | 71 | 105 | 143 | |||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 25 | 27 | 24 | 26 | 27 | 33 | 42 | 20 | 22 |
| 40 000 | 28 | 30 | 27 | 29 | 31 | 40 | 53 | 24 | 26 | |
| 60 000 | 32 | 34 | 32 | 34 | 35 | 48 | 66 | 32 | 34 | |
| 80 000 | 39 | 42 | 39 | 42 | 42 | 58 | 81 | 43 | 45 | |
| 100 000 | 48 | 51 | 49 | 52 | 53 | 69 | 99 | 58 | 60 | |
| 120 000 | 57 | 61 | 58 | 61 | 62 | 85 | 118 | |||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 29 | 31 | 28 | 30 | 31 | 40 | 59 | 25 | 27 |
| 40 000 | 34 | 36 | 33 | 35 | 37 | 55 | 75 | 31 | 34 | |
| 60 000 | 43 | 45 | 43 | 45 | 46 | 65 | 94 | 42 | 45 | |
| 80 000 | 53 | 56 | 53 | 56 | 56 | 80 | 115 | 55 | 59 | |
| 100 000 | 65 | 69 | 66 | 69 | 69 | 99 | 139 | 71 | 75 | |
| 120 000 | 77 | 81 | 78 | 81 | 82 | 122 | 169 | |||
| Pre obdobie do | Tatra | Praga | ||||||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | 128 | 128 skriňová | 805 | 805 skriňová | A50 valník | A150 skriňová | RN valník | RN skriňová | RND valník |
| 1. SO | 20 000 | 22 | 24 | 18 | 20 | 14 | 16 | 16 | 18 | 17 |
| 40 000 | 28 | 31 | 24 | 27 | 17 | 20 | 22 | 25 | 25 | |
| 60 000 | 36 | 39 | 32 | 35 | 22 | 25 | 32 | 35 | 36 | |
| 80 000 | 46 | 49 | 43 | 46 | 29 | 32 | 43 | 46 | 48 | |
| 100 000 | 56 | 59 | 39 | 42 | 56 | 59 | 61 | |||
| 1. GO | 20 000 | 28 | 30 | 24 | 18 | 20 | 22 | 24 | 23 | |
| 40 000 | 39 | 42 | 30 | 33 | 23 | 26 | 28 | 31 | 31 | |
| 60 000 | 50 | 53 | 39 | 42 | 29 | 32 | 38 | 41 | 43 | |
| 80 000 | 63 | 66 | 50 | 54 | 35 | 39 | 49 | 52 | 53 | |
| 100 000 | 42 | 46 | 61 | 65 | 65 | |||||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 25 | 27 | 22 | 24 | 16 | 18 | 20 | 22 | 20 |
| 40 000 | 33 | 36 | 29 | 32 | 21 | 24 | 29 | 32 | 28 | |
| 60 000 | 43 | 46 | 38 | 41 | 28 | 31 | 39 | 42 | 40 | |
| 80 000 | 56 | 59 | 49 | 53 | 38 | 42 | 52 | 56 | 53 | |
| 100 000 | 71 | 75 | ||||||||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 31 | 34 | 25 | 27 | 22 | 24 | 26 | 28 | 24 |
| 40 000 | 41 | 44 | 35 | 38 | 28 | 31 | 38 | 41 | 36 | |
| 60 000 | 52 | 56 | 46 | 49 | 37 | 40 | 50 | 53 | 48 | |
| 80 000 | 66 | 70 | 57 | 61 | 47 | 51 | 63 | 67 | 63 | |
| 100 000 | 85 | 89 | ||||||||
| Pre obdobie do | Praga | Csepel | |||||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | RND sklápacie | RND skriňa | V3S valník | V3S sklápacie | V3S skriňa | S5T valník | S5T sklápacie | 352, 350 420 |
| 1. SO | 20 000 | 18 | 19 | 21 | 24 | 23 | 19 | 21 | 22 |
| 40 000 | 27 | 28 | 26 | 30 | 29 | 24 | 26 | 25 | |
| 60 000 | 38 | 39 | 34 | 38 | 37 | 31 | 33 | 36 | |
| 80 000 | 50 | 51 | 45 | 50 | 48 | 38 | 41 | 38 | |
| 100 000 | 63 | 64 | 57 | 62 | 60 | 47 | 50 | 47 | |
| 1. GO | 20 000 | 24 | 25 | 28 | 32 | 30 | 23 | 25 | 27 |
| 40 000 | 32 | 34 | 35 | 40 | 38 | 29 | 31 | 29 | |
| 60 000 | 44 | 46 | 44 | 49 | 47 | 38 | 41 | 35 | |
| 80 000 | 56 | 56 | 55 | 62 | 58 | 52 | 55 | 45 | |
| 100 000 | 68 | 69 | 70 | 77 | 74 | 66 | 69 | 57 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 22 | 22 | 26 | 30 | 28 | 20 | 22 | 25 |
| 40 000 | 30 | 31 | 35 | 40 | 38 | 27 | 29 | 34 | |
| 60 000 | 42 | 43 | 47 | 53 | 50 | 36 | 38 | 43 | |
| 80 000 | 56 | 57 | 59 | 66 | 63 | 47 | 50 | 54 | |
| 100 000 | 60 | 63 | 64 | ||||||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 26 | 26 | 32 | 36 | 35 | 25 | 27 | 30 |
| 40 000 | 38 | 39 | 43 | 48 | 46 | 32 | 34 | 36 | |
| 60 000 | 50 | 51 | 55 | 61 | 59 | 43 | 46 | 45 | |
| 80 000 | 65 | 67 | 70 | 78 | 74 | 56 | 59 | 58 | |
| 100 000 | 72 | 75 | 72 | ||||||
| Pre obdobie do | Garant | ||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | 30 K valník | 30 K skriňový | 32 valník | 32 skriňový |
| 1. SO | 20 000 | 16 | 18 | 17 | 19 |
| 40 000 | 21 | 24 | 22 | 25 | |
| 60 000 | 27 | 30 | 28 | 31 | |
| 80 000 | 38 | 41 | 39 | 42 | |
| 100 000 | |||||
| 1. GO | 20 000 | 22 | 24 | 23 | 25 |
| 40 000 | 29 | 32 | 30 | 33 | |
| 60 000 | 38 | 41 | 39 | 42 | |
| 80 000 | 49 | 53 | 51 | 55 | |
| 100 000 | |||||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 20 | 22 | 21 | 23 |
| 40 000 | 26 | 29 | 27 | 30 | |
| 60 000 | 33 | 36 | 34 | 37 | |
| 80 000 | 44 | 48 | 46 | 50 | |
| 100 000 | |||||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 25 | 28 | 26 | 29 |
| 40 000 | 33 | 36 | 34 | 37 | |
| 60 000 | 44 | 48 | 45 | 49 | |
| 80 000 | 55 | 59 | 57 | 61 | |
| 100 000 | |||||
| Pre obdobie do | -1,500 | -2,500 | -4,500 | -5,500 | -7,500 | -10,000 | nad 10,000 | |
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | |||||||
| 1. SO | 20 000 | 16 | 18 | 21 | 24 | 27 | 34 | 42 |
| 40 000 | 19 | 22 | 25 | 30 | 34 | 41 | 50 | |
| 60 000 | 25 | 28 | 31 | 37 | 45 | 50 | 60 | |
| 80 000 | 33 | 35 | 40 | 47 | 56 | 62 | 72 | |
| 100 000 | 45 | 50 | 58 | 69 | 75 | 85 | ||
| 120 000 | 99 | |||||||
| 1. GO | 20 000 | 19 | 22 | 26 | 30 | 34 | 42 | 50 |
| 40 000 | 24 | 28 | 33 | 38 | 42 | 51 | 59 | |
| 60 000 | 32 | 36 | 42 | 49 | 53 | 62 | 70 | |
| 80 000 | 41 | 46 | 52 | 60 | 64 | 73 | 81 | |
| 100 000 | 58 | 65 | 74 | 81 | 90 | 98 | ||
| 120 000 | 115 | |||||||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 18 | 20 | 24 | 27 | 30 | 38 | 46 |
| 40 000 | 22 | 25 | 31 | 35 | 38 | 47 | 55 | |
| 60 000 | 30 | 34 | 40 | 45 | 48 | 57 | 66 | |
| 80 000 | 40 | 45 | 51 | 56 | 60 | 69 | 79 | |
| 100 000 | 70 | 74 | 85 | 95 | ||||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 22 | 25 | 30 | 34 | 37 | 43 | 54 |
| 40 000 | 30 | 34 | 39 | 44 | 47 | 54 | 65 | |
| 60 000 | 40 | 45 | 49 | 56 | 59 | 67 | 77 | |
| 80 000 | 51 | 56 | 64 | 71 | 74 | 82 | 92 | |
| 100 000 | 89 | 92 | 101 | 111 | ||||
| Pre obdobie do | -2,500 | -4,500 | -5,500 | -7,500 | -10,000 | nad 10,000 | |
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | ||||||
| 1. SO | 20 000 | 20 | 23 | 26 | 29 | 37 | 45 |
| 40 000 | 24 | 27 | 32 | 36 | 44 | 53 | |
| 60 000 | 30 | 33 | 39 | 47 | 53 | 64 | |
| 80 000 | 38 | 43 | 50 | 59 | 66 | 76 | |
| 100 000 | 48 | 53 | 61 | 72 | 79 | 89 | |
| 1. GO | 20 000 | 24 | 28 | 32 | 36 | 45 | 53 |
| 40 000 | 30 | 35 | 40 | 44 | 54 | 63 | |
| 60 000 | 39 | 45 | 52 | 56 | 66 | 75 | |
| 80 000 | 49 | 56 | 63 | 67 | 77 | 86 | |
| 100 000 | 61 | 68 | 77 | 85 | 95 | 103 | |
| 120 000 | 120 | ||||||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 22 | 26 | 29 | 32 | 41 | 50 |
| 40 000 | 27 | 33 | 37 | 40 | 50 | 59 | |
| 60 000 | 37 | 43 | 48 | 51 | 61 | 71 | |
| 80 000 | 48 | 54 | 59 | 63 | 73 | 84 | |
| 100 000 | 73 | 77 | 89 | 101 | |||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 27 | 32 | 36 | 39 | 46 | 58 |
| 40 000 | 36 | 41 | 46 | 49 | 57 | 70 | |
| 60 000 | 48 | 52 | 59 | 62 | 71 | 82 | |
| 80 000 | 59 | 67 | 74 | 78 | 87 | 98 | |
| 100 000 | 92 | 96 | 106 | 117 | |||
| Pre obdobie do | -1,500 | -2,500 | -4,500 | -5,500 | -7,500 | -10,000 | nad 10,000 | |
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | |||||||
| 1. SO | 20 000 | 18 | 20 | 23 | 26 | 29 | 36 | 44 |
| 40 000 | 22 | 25 | 28 | 33 | 37 | 44 | 53 | |
| 60 000 | 28 | 31 | 34 | 40 | 48 | 53 | 63 | |
| 80 000 | 36 | 38 | 43 | 50 | 59 | 65 | 75 | |
| 100 000 | 48 | 53 | 61 | 72 | 78 | 88 | ||
| 120 000 | 102 | |||||||
| 1. GO | 20 000 | 21 | 24 | 28 | 32 | 36 | 44 | 52 |
| 40 000 | 27 | 31 | 36 | 41 | 45 | 54 | 62 | |
| 60 000 | 35 | 39 | 45 | 52 | 56 | 65 | 73 | |
| 80 000 | 45 | 49 | 55 | 63 | 67 | 76 | 84 | |
| 100 000 | 62 | 69 | 78 | 85 | 94 | 102 | ||
| 120 000 | 120 | |||||||
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 20 | 22 | 26 | 29 | 32 | 40 | 48 |
| 40 000 | 25 | 28 | 34 | 38 | 41 | 50 | 58 | |
| 60 000 | 33 | 37 | 43 | 48 | 51 | 61 | 69 | |
| 80 000 | 44 | 49 | 55 | 60 | 64 | 73 | 83 | |
| 100 000 | 74 | 78 | 89 | 100 | ||||
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 24 | 27 | 32 | 36 | 39 | 45 | 56 |
| 40 000 | 33 | 37 | 42 | 47 | 50 | 57 | 68 | |
| 60 000 | 43 | 48 | 52 | 59 | 62 | 70 | 81 | |
| 80 000 | 55 | 60 | 68 | 75 | 78 | 86 | 96 | |
| 100 000 | 93 | 96 | 106 | 116 | ||||
| Pre obdobie do | D 4 B 40, 50 |
RPA PRK 6 |
ostatné | ||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | do 30 osôb | nad 30 osôb | ||
| 1. SO | 20 000 | 8 | 9 | 7 | 8 |
| 40 000 | 12 | 13 | 11 | 12 | |
| 60 000 | 17 | 19 | 16 | 18 | |
| 80 000 | 22 | 25 | 20 | 23 | |
| 1. GO | 20 000 | 10 | 11 | 9 | 10 |
| 40 000 | 14 | 16 | 12 | 15 | |
| 60 000 | 19 | 22 | 17 | 20 | |
| 80 000 | 24 | 29 | 22 | 26 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 9 | 10 | 8 | 9 |
| 40 000 | 13 | 14 | 11 | 13 | |
| 60 000 | 18 | 21 | 17 | 20 | |
| 80 000 | 23 | 30 | 21 | 28 | |
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 11 | 12 | 10 | 11 |
| 40 000 | 16 | 17 | 13 | 17 | |
| 60 000 | 21 | 23 | 18 | 22 | |
| 80 000 | 27 | 32 | 23 | 31 | |
| Pre obdobie do | valníky | sklápacie | skriňové | ||||
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | do 4,5 t užitočného zaťaženia | nad 4,5 t užitočného zaťaženia | do 4,5 t užitočného zaťaženia | nad 4,5 t užitočného zaťaženia | do 4,5 t užitočného zaťaženia | nad 4,5 t užitočného zaťaženia |
| 1. SO | 20 000 | 7 | 9 | 10 | 11 | 9 | 10 |
| 40 000 | 9 | 11 | 12 | 13 | 11 | 12 | |
| 60 000 | 12 | 15 | 16 | 18 | 15 | 16 | |
| 80 000 | 16 | 19 | 21 | 23 | 20 | 21 | |
| 1. GO | 20 000 | 9 | 11 | 12 | 13 | 11 | 12 |
| 40 000 | 11 | 13 | 14 | 16 | 14 | 15 | |
| 60 000 | 14 | 17 | 18 | 21 | 18 | 19 | |
| 80 000 | 19 | 22 | 24 | 27 | 23 | 25 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 8 | 10 | 11 | 12 | 10 | 11 |
| 40 000 | 10 | 12 | 13 | 15 | 13 | 14 | |
| 60 000 | 13 | 16 | 17 | 20 | 17 | 18 | |
| 80 000 | 17 | 20 | 22 | 25 | 22 | 24 | |
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 10 | 12 | 13 | 14 | 12 | 13 |
| 40 000 | 12 | 14 | 15 | 18 | 15 | 16 | |
| 60 000 | 15 | 18 | 20 | 23 | 19 | 20 | |
| 80 000 | 21 | 24 | 26 | 30 | 25 | 27 | |
| Pre obdobie do | ČZ 125, 150 ČZ-Jawa 125, 150, 175 |
Jawa 250 ČZ-Jawa 250 Jawa 350 |
Jawa 500 | |
| vykonania | dosiahnutia základných kilometrov | |||
| 1. SO | 20 000 | 6 | 6 | 7 |
| 40 000 | 7 | 7 | 7 | |
| 60 000 | 9 | 10 | 11 | |
| 1. GO | 20 000 | 8 | 8 | 9 |
| 40 000 | 9 | 9 | 10 | |
| 60 000 | 10 | 11 | 12 | |
| 2. SO a ďalších SO | 20 000 | 7 | 7 | 8 |
| 40 000 | 9 | 10 | 11 | |
| 2. GO a ďalších GO a trvalého vyradenia z prevádzky | 20 000 | 9 | 10 | 11 |
| 40 000 | 12 | 12 | 13 | |
| Rozmer plášťa | Norma nákladov v Kčs/100 zkm |
| 2,50 - 16 | 0,70 |
| 3,00 - 16 | 1,10 |
| 3,25 - 16 | 1,20 |
| 3,50 - 16 | 1,30 |
| 2,50 - 19 | 0,75 |
| 2,75 - 19 | 1,10 |
| 3,00 - 19 | 1,15 |
| 3,25 - 19 | 1,30 |
| 3,50 - 19 | 1,40 |
| 4,00 - 19 | 1,80 |
| 6,70 - 13 | 1,85 |
| 4,00 - 15 | 0,85 |
| 4,50 - 15 | 0,90 |
| 4,80 - 15 | 1,00 |
| 5,00 - 15 | 1,05 |
| 5,50 -15 | 1,25 |
| 5,60 - 15 | 1,30 |
| 5,90 - 15 | 1,30 |
| 6,00 - 15 | 1,85 |
| 6,50 - 15 | 2,15 |
| 6,70 - 15 | 2,25 |
| 7,00 - 15 | 2,35 |
| 4,75 - 16 | 1,05 |
| 5,00 - 16 | 1,10 |
| 5,25 - 16 | 1,20 |
| 5,50 - 16 | 1,30 |
| 5,75 - 16 | 1,35 |
| 6,00 - 16 | 1,90 |
| 6,50 - 16 | 2,20 |
| 7,00 - 16 | 2,40 |
| 7,50 - 16 | 2,50 |
| 6,00 - 18 | 1,25 |
| 6,50 - 18 | 1,70 |
| 7,00 - 18 | 1,75 |
| 7,50 - 18 | 1,95 |
| 6,00 - 20 | 1,30 |
| 6,50 - 20 | 1,80 |
| 7,00 - 20 | 1,85 |
| 7,50 - 20 | 2,15 |
| 8,00 - 20 | 2,85 |
| 8,25 - 20 | 2,95 |
| 9,00 - 20 | 3,50 |
| 10,50 - 16 | 3,95 |
| 9,75 - 20 | 3,55 |
| 10,00 - 20 | 3,75 |
| 10,50 - 20 | 4,15 |
| 11,00 - 20 | 4,00 |
| 12,00 - 20 | 4,65 |
| 13,00 - 20 | 4,95 |
| 12,00 - 22 | 4,40 |
| 5,50 - 16 | 1,00 |
| 6,00 - 20 | 2,10 |
| 9,00 - 24 | 2,90 |
| 11,25 - 24 | 3,50 |
| 12,75 - 28 | 4,75 |
| 13,00 - 28 | 5,70 |
| 14,00 - 28 | 6,10 |
| 9,00 - 36 | 4,45 |
| označenie | prirážka % |
|
| a) sklonitosť cesty | ||
| aa - rovinná cesta alebo cesta hoci aj v hornatom kraji, pozdĺžny profil ktorej vykazuje sklony najviac 5 %, takže temer netreba ísť na nižší rýchlostný stupeň než na priamy záber | R | 0 |
| bb - kopcovitá cesta alebo cesta, na pozdĺžnom profile ktorej sa rovina často strieda s kopcami so sklonom nad 5 %, takže treba ísť na nižší rýchlostný stupeň než na priamy záber, a to na úsekoch dlhších než 500 m | K | 10 |
| cc - horská cesta alebo cesta v horách, ktorá má sklony nad 10 % a zákruty vyžadujúce časté preraďovanie a dlhé jazdy pri zaradenom nižšom rýchlostnom stupni | H | 25 |
| dd - strmá cesta alebo cesta v horách, ktorá má sklonitosť nad 15 % | S | 70 |
| b) povrch vozovky | ||
| aa - rovný (asfaltovaný, betónový, dláždený kockou, klátikovaný, dechtový, valcovaný alebo s iným rovným povrchom) | I | 0 |
| bb - nerovný (v zlom stave - výtlky) | II | 10 |
| cc - rozjazdený (s hlbokými ryhami, nerovný, kamenistý, blativý) | III | 25 |
| dd - terén za sucha s hrubou navážkovou úpravou (na stavbách, v pieskoviskách, lomoch, polia, lúky, mäkké poľné cesty) | IV | 80 |
| ee - terén rozmoknutý (rozjazdený bez úpravy, sypký piesok, mokrý íl, mokrá zemina) | V | 130 |
| prirážka % |
|
| 1. R I cesta rovinná, povrch rovný | 0 |
| 2. R II cesta rovinná, povrch nerovný | 10 |
| 3. K I cesta kopcovitá, povrch rovný | 10 |
| 4. K II cesta kopcovitá, povrch nerovný | 20 |
| 5. R III cesta rovinná, povrch rozjazdený | 25 |
| 6. H I cesta horská, povrch rovný | 25 |
| 7. H II cesta horská, povrch nerovný | 35 |
| 8. K III cesta kopcovitá, povrch rozjazdený | 35 |
| 9. S I cesta strmá, povrch rovný | 70 |
| 10. H III cesta horská, povrch rozjazdený | 50 |
| 11. S II cesta strmá, povrch nerovný | 80 |
| 12. R IV rovinný terén za sucha | 80 |
| 13. K IV kopcovitý terén za sucha | 90 |
| 14. S III cesta strmá, povrch rozjazdený | 35 |
| 15. H IV horský terén za sucha | 105 |
| 16. R V rovinný terén za mokra | 130 |
| 17. R V kopcovitý terén za mokra | 140 |
| 18. S IV strmý terén za sucha | 150 |
| 19. H V horský terén za mokra | 155 |
| 20. S V strmý terén za mokra | 200 |
| prirážka % |
|
| c) rozvážkové alebo zberné jazdy podľa vzdialenosti zastávok alebo opakujúce sa jazdy na krátku vzdialenosť neprevyšujúce 1500 m, najviac | 15 |
| d) jazdy len vnútri závodu, najviac | 20 |
| e) použitie prívesov | |
| aa - pri nákladnom automobile a autobuse | |
| 1. jednonápravových do celkovej váhy 1000 kg | 5 |
| 2. ostatných až do celkovej váhy prívesu neprevyšujúcej polovicu užitočného zaťaženia ťažného vozidla | 15 |
| 3. ak je celková váha prívesu väčšia ako polovica užitočné zaťaženie ťažného vozidla | 20 |
| 4. ak je celková váha prívesu väčšia ako užitočné zaťaženie ťažného vozidla | 25 |
| 5. druhého a ďalších - posudzuje sa rovnako ako prvý príves, ale len polovicou prirážky (bod 2 až 4); o druhú polovicu prirážky sa zvýšia základné normy spotreby | |
| bb - pri osobnom automobile | 10 |
| cc - druhý príves pri traktore | 20 |
| f) špeciálne pomery, najviac | 10 |
| Prirážky % |
|
| a) jazda vnútri mesta Prahy, Brna, Bratislavy, Ostravy, najviac | 20 |
| b) jazda vnútri ostatných miest s koľajovou alebo trolejovou dopravou, najviac | 10 |
| c) rozvážkové alebo zberné jazdy podľa vzdialenosti zastávok alebo opakujúce sa jazdy na krátku vzdialenosť neprevyšujúce 1500 m, najviac | 15 |
| d) jazda v kolone (najmenej 3 vozidlá za sebou vo vzdialenosti 15 až 40 m) | 10 |
| e) jazda vozidla do prvých 2500 km (zábeh) s novým vozidlom alebo po generálnej oprave, prípadne strednej oprave, pri ktorej sa vykonala celková oprava motora, najviac | 10 |
| f) prechodné zhoršenie technického stavu vozidla, ktoré má bezprostredný vplyv na zvýšenie spotreby pohonných hmôt najdlhšie po dobu 3 mesiacov, najviac | 10 |
| g) jazdy pri výcviku vodičov, najviac | 10 |
| h) ak je celková váha prívesu väčšia ako | |
| aa) polovica užitočného zaťaženia ťažného vozidla, najviac | 5 |
| bb) užitočné zaťaženie vozidla, najviac | 10 |
| cc) jedenapolnásobok užitočného zaťaženia ťažného vozidla, najviac | 20 |
| ch) jazda po cestách s početnými zákrutami alebo s vyššou intenzitou premávky, ktorá vyžaduje časté radenie alebo zvýšenú manipuláciu s vozidlom, najviac | 15 |
| i) špeciálne podmienky, najviac | 10 |
| Zrážky % |
|
| j) vozidlo jazdí bez nákladu | -10 |
| k)traktor (ťahač) jazdí s prívesom (návesom) bez nákladu | -15 |
| l traktor (ťahač) jazdí bez prívesu (návesu) | -30 |
| a) vozidlo má motorovú sklápačku; za jedno sklopenie | 1 % |
| b) vozidlo má navijak; za jednu hodinu používania navijaka | 10 % |
| c) vozidlo má zariadenie pre čerpanie tekutín; za prečerpanie 100 litrov tekutiny | |
| aa - pri benzínových motoroch | 1 % |
| bb - pri naftových motoroch | 0,5 % |
| d) zahrievanie motora v zimných mesiacoch pri všetkých vozidlách chodom motora vozidla; za jedno zahriatie najviac | 8 % |
| Druh vozidla | Ošetrovanie | Technické prehliadky | ||||
| Denná obsluha | Umývanie II. st. | Mazanie podvozka | Výmena oleja v motore | P 1 | P 2 | |
| Osobné, dodávkové, nákladné automobily a autobusy, špeciálne automobily | denne | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 2 000 | 20 000 |
| Traktory a ťahače | denne | 750 | 750 | 3 000 | 1 500 | 15 000 |
| Prívesy a návesy nákladné a osobné | denne | 1 000 | 1 000 | - | 2 000 | - |
| Prívesy ťažké | denne | 1 000 | 500 | - | 1 000 | - |
| Motocykle | denne | 1 000 | 1 000 | 4 000 | 1 000 | 10 000 |
| Výmena oleja v motore | Výmena oleja v prevodoch | |||
| VM1 | VM2 | VP1 | VP2 | |
| Osobné, dodávkové a nákladné automobily, autobusy a motocykle, špeciálne automobily | 500 | 1 500 | 4 000 | 16 000 |
| Traktory a ťahače | 300 | 1 200 | 3 000 | 12 000 |
| Skupina: | Ocenenie plášťa: |
| I plášť nový, nepoužitý | obstarávacia cena nového plášťa |
| II plášť s opotrebovaným behúňom v rozpätí 0-35 % | 75 % obstarávacej ceny nového plášťa |
| III plášť s opotrebovaným behúňom v rozpätí 35-65 % | 50 % obstarávacej ceny nového plášťa |
| IV plášť s opotrebovaným behúňom v rozpätí 65-80 % | 25 % obstarávacej ceny nového plášťa |
| V plášť s opotrebovaným behúňom v rozpätí 80-95 % a plášte protektorované | 20 % obstarávacej ceny nového plášťa |
| VI plášť s opotrebovaným behúňom určený na protektorovanie alebo na trvalé vyradenie | cena starej gumy |
| Rozmer pneumatiky | Počet vložiek | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg | Maximálna rýchlosť km/hod |
| 2,50-16 | 2 | 1,50A X 16 | 1,9 | 125 | 40 |
| 3,00-16 | 2-4 | 1,85B X 16 | 1,9 | 165 | 80 |
| 3,25-16 | 2-4 | 1,85B X 16 | 1,9 | 185 | 80 |
| 3,50-16 | 4 | 2,15B X 16 | 1,9 | 205 | 80 |
| 2,75-19 | 2,-4 | 1,60 X 19 | 1,9 | 160 | 80 |
| 3,00-19 | 2-4 | 1,85 X 19 | 1,9 | 180 | 80 |
| 3,25-19 | 2-4 | 1,85B X 19 | 1,9 | 200 | 80 |
| 3,50-19 | 4 | 2,15B X 19 | 1,9 | 215 | 80 |
| 4,00-19 | 4 | 2,15B X 19 | 1,9 | 260 | 80 |
| 2,50-19 | 2 | 1,50A X 19 | 1,9 | 145 | 80 |
| Rozmer pneumatiky | Počet vložiek | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg | Maximálna rýchlosť km/hod |
| 4,00-15 | 4 | 2,50C X 15 | 1,7 | 210 | 80 |
| 4,50-15 | 4 | 3,00D X 15 | 1,7 | 245 | 80 |
| 5,00-15 | 4 | 3,00D X 15 | 1,7 | 315 | 80 |
| 5,50-15 | 4 | 3,50D X 15 | 1,7 | 350 | 80 |
| 6,00-15 | 4-6 | 4,50E X 15 | 1,7 | 440 | 80 |
| 6,50-15 | 6 | 4,50E X 15 | 2,- | 515 | 80 |
| 7,00-15 | 6 | 5,00F X 15 | 2,2 | 575 | 80 |
| 4,75-16 | 4 | 3,00D X 16 | 1,7 | 310 | 80 |
| 5,00-16 | 4 | 3,00D X 16 | 1,7 | 330 | 80 |
| 5,25-16 | 4 | 3,00D X 16 | 1,7 | 355 | 80 |
| 5,50-16 | 4 | 3,50D X 16 | 1,7 | 365 | 80 |
| 5,75-16 | 4 | 3,50D X 16 | 1,7 | 405 | 80 |
| 6,00-16 | 6 | 4,00E X 16 | 2,- | 460 | 80 |
| 6,50-16 | 6 | 4,50E X 16 | 2,- | 530 | 80 |
| 7,00-16 | 6 | 5,00F X 16 | 2,2 | 600 | 80 |
| 7,50-16 | 6 | 5,50F X 16 | 2,2 | 650 | 80 |
| Rozmer pneumatiky | Počet vložiek | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg | Maximálna rýchlosť km/hod |
| 6,00-19 | 6 | 3,75P-18 | 3,5 | 650 | 60 |
| 6,50-18 | 8 | 3,75P-18 | 3,5 | 700 | 60 |
| 7,00-18 | 8 | 4,33R-18 | 4,- | 850 | 60 |
| 7,50-18 | 10 | 5,00S-18 | 4,- | 1000 | 60 |
| 6,00-20 | 6 | 3,75P-20 | 3,5 | 700 | 80 |
| HD | 3,75P-20 | 3,5 | 500 | 80 | |
| 6,50-20 | 8 | 4,33R-20 | 3,5 | 835 | 60 |
| 7,00-20 | 8 | 5,00S-20 | 4,- | 940 | 60 |
| HD | 5,00S-20 | 4,- | 790 | 80 | |
| 7,50-20 | 10 | 5,00S-20 | 4,5 | 1050 | 60 |
| HD | 5,00S-20 | 4,2 | 930 | 80 | |
| eHD | 6,00-20 | 5,25 | 1350 | 100 |
| Rozmer pneumatiky | Počet vložiek | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg | Maximálna rýchlosť km/hod |
| 8,25-20 | 10 | 6,00T-20 | 4,5 | 1340 | 60 |
| 12 | 6,00T-20 | 5,- | 1400 | 60 | |
| HD | 6,00T-20 | 4,5 | 1140 | 80 | |
| eHD | 10 | 6,5-20 | 5,25 | 1525 | 100 |
| 12 | 6,5-20 | 5,75 | 1625 | 100 | |
| 9,00-20 | 10 | 6,00T-20 | 4,5 | 1600 | 60 |
| 12 | 6,00T-20 | 5,- | 1740 | 60 | |
| HD | 6,00T-20 | 4,5 | 1350 | 80 | |
| eHD | 10 | 7,0-20 | 5,50 | 1800 | 100 |
| 12 | 7,0-20 | 6,50 | 2000 | 100 |
| Rozmer pneumatiky | Počet vložiek | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg | Maximálna rýchlosť km/hod |
| 10,50-16 | 12 | 7,00-16 | 5,- | 1520 | 80 |
| 9,75-20 | 12 | 6,00T-20 | 5,25 | 1890 | 60 |
| 10,00-20 | 12 | 7,33V-20 | 5,25 | 1890 | 60 |
| HD | 7,33V-20 | 5,- | 1550 | 80 | |
| eHD | 12 | 7,5-20 | 5,75 | 2075 | 100 |
| 10,50-20 | 14 | 7,33V-20 | 5,5 | 2050 | 60 |
| 11,00-20 | 14 | 7,33V-20 | 5,5 | 2150 | 60 |
| 16 | 7,33V-20 | 6,5 | 2400 | 60 | |
| HD | 7,33V-20 | 5,25 | 1810 | 80 | |
| eHD | 14 | 8,0-20 | 6,50 | 2550 | 80 |
| 16 | 8,0-20 | 6,50 | 2600 | 80 |
| Rozmer pneumatiky | Počet vložiek | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg | Maximálna rýchlosť km/hod |
| 12,00-20 | 14 | 7,33V-20 | 5,5 | 2500 | 60 |
| HD | 7,37V-20 | 5,5 | 2040 | 80 | |
| eHD | 14 | 8,5-20 | 6,- | 2725 | 80 |
| 16 | 8,5-20 | 6,75 | 3000 | 70 | |
| 13,00-20 HD | 8,37V-20 | 5,5 | 2440 | 80 | |
| 14,00-20 HD | 10,00V-20 | 5,75 | 2920 | 80 | |
| 12,00-22 | 14 | 7,33V-22 | 5,5 | 2670 | 60 |
| HD | 7,33V-22 | 5,5 | 2210 | 80 | |
| eHD | 8,5-22 | 6,50 | 3125 | 70 |
| Rozmer pneumatiky | Rozmer ráfika | Tlak hustenia v atmosférach | Únosnosť pneumatiky v kg |
| 5,50-16 | 3,50D X 16 | 1,75 | 300 |
| 6,00-20 | 3,75P-20 | 2,75 | 550 |
| 8,00-20 | 6,00S X 20 | 2,50 | 600 |
| 9,00-24 | 6,00S X 24 | 2,50 | 850 |
| 11,25-24 | 8,00T X 24 | 2,50 | 1000 |
| 12,75-28 | 8,00T X 28 | 2,50 | 1300 |
| 13,00-28 | 8,00T X 28 | 2,50 | 1550 |
| 9,00-36 | 6,00S X 36 | 2,50 | 700 |
| a) pri motocyklovom plášti | 13 000 zkm |
| b) pri osobnom plášti | 26 000 zkm |
| c) pri ľahkom plášti | 33 000 zkm |
| d) pri strednom plášti | 38 000 zkm |
| e) pri ťažkom plášti | 44 000 zkm |
| f) pri obrom plášti | 50 000 zkm |
| g) pri traktorovom plášti | 15 000 zkm |
| Klasifikačná skupina | |||
| I. | II. | III. | |
| a) osobné pneumatiky | 16 000 zkm | 13 000 zkm | 10 000 zkm |
| b) ľahké nákladné pneumatiky | 18 000 zkm | 16 000 zkm | 13 000 zkm |
| c) stredné nákladné pneumatiky | 22 000 zkm | 20 000 zkm | 15 000 zkm |
| d) ťažké nákladné pneumatiky | 25 000 zkm | 20 000 zkm | 15 000 zkm |
| e) obrie nákladné pneumatiky | 30 000 zkm | 25 000 zkm | 18 000 zkm |
| f) zadné traktorové pneumatiky | 10 000 zkm | 8 000 zkm | 8 000 zkm |
| Por. čís. | Značka a typ | Osobné | Dodávkové | Kombinované | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO | ||
| uzavreté | z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO | uzavreté | otvorené | ||||
| Celk. odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | Celk. odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | |||||
| a | b | 11 | 21 | 12 | 13 | 14 | 22 |
| 1 | Škoda 1101, 1102 | 274 | 40 | 169 | 50 | ||
| 296 | 45 | ||||||
| 2 | Škoda 1200, 1201 | 219 | 55 | 176 | 70 | ||
| 3 | Škoda 1200 | 156 | 65 | ||||
| 223 | 55 | ||||||
| 4 | Škoda 1202 | 262 | 259 | 269 | 50 | ||
| 5 | Škoda Octavia | 244 | 50 | ||||
| 6 | Škoda Octavia-Super | 250 | 50 | ||||
| 7 | Škoda Octavia-Combi | 260 | 45 | ||||
| 8 | Tatra 87 | 390 | 35 | ||||
| 9 | Tatra 600-Tatraplán | 287 | 35 | ||||
| 10 | Tatra 603 | 470 | 45 | ||||
| 11 | Moskvič | 290 | 50 | ||||
| 12 | Pobieda, Waršava | 238 | 55 | ||||
| 13 | Volga | 343 | 55 | ||||
| 14 | Barkas V 901/2 | 245 | 70 | 190 | 205 | 223 | 70 |
| 15 | Barkas B 1000 | 315 | 55 | ||||
| 16 | Nysa Mikrobus | 314 | 50 | ||||
| 17 | Nysa | 263 | 50 | ||||
| 18 | Žuk | 259 | 50 | ||||
| 19 | GAZ 69 M | 369 | 45 | ||||
| a | b | 11 | 21 | 12 | 13 | 14 | 22 |
| 1 | do 750 | 264 | 40 | 180 | 45 | ||
| 254 | 50 | ||||||
| 2 | 751-1000 | 309 | 45 | 207 | 50 | ||
| 294 | 55 | ||||||
| 3 | 1001-2000 | 384 | 40 | 215 | 307 | 55 | |
| 4 | 2001-3000 | 464 | 35 | 228 | 55 | ||
| 322 | 60 | ||||||
| 5 | nad 3000 | 437 | 40 | 230 | 55 | ||
| 329 | 60 |
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | Škoda 706 RO | 303 | 45 |
| 2 | Škoda 706 RO Lux | 439 | 35 |
| 3 | Škoda 706 RTO | 344 | 50 |
| 4 | Škoda 706 RTO Mex | 346 | 50 |
| 5 | Škoda 706 RTO Lux | 386 | 50 |
| 6 | Karosa HB 5 | 952 | 45 |
| 7 | Praga RND | 346 | 40 |
| 8 | Ikarus 30 | 410 | 50 |
| 9 | Ikarus 55 | 586 | 45 |
| 10 | Ikarus 630 | 370 | 50 |
| 11 | Garant 30 K | 296 | 50 |
| 12 | Robur | 294 | 50 |
| Por. čís. | Počet miest obsaditeľnosti | Benzín a ostatné | Nafta | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných km | ||||
| a | b | 11 | 12 | 13 |
| 1 | do 30 | 287 | 55 | |
| 357 | 45 | |||
| 2 | 31-70 | 436 | 50 | |
| 505 | 45 | |||
| 3 | nad 70 | 484 | 50 | |
| 565 | 45 | |||
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||
| a | b | 11 | 12 | 13 | 21 |
| 1 | Škoda 706 R, RS (806) | 246 | 268 | 45 | |
| 2 | Škoda 706 RO | 318 | 50 | ||
| 3 | Škoda 706 RT | 267 | 50 | ||
| 4 | Škoda 706 RTS | 302 | 45 | ||
| 5 | Škoda 906 R | 258 | 45 | ||
| 6 | Tatra 138, S 3, SL, P | 425 | 479 | 45 | |
| 7 | Tatra 111 R | 320 | 50 | ||
| 8 | Tatra 111 NR s navijakom | 342 | 50 | ||
| 9 | Tatra 111 S s drevenou korbou | 345 | 50 | ||
| 10 | Tatra 111 S s kovovou korbou | 350 | 45 | ||
| 11 | Tatra 114, 115 | 245 | 258 | 50 | |
| 12 | Tatra 128 | 257 | 60 | ||
| 314 | 55 | ||||
| 13 | Tatra 128 NR s navijakom | 282 | 55 | ||
| 14 | Tatra 805 | 326 | 363 | 45 | |
| 15 | Praga A 150 | 227 | 50 | ||
| 16 | Praga A 150 s drevenou korbou | 299 | 55 | ||
| 17 | Praga A 150 s kovovou korbou | 270 | 50 | ||
| 18 | Praga RN | 196 | 45 | ||
| 19 | Praga RN | 327 | 50 | ||
| 20 | Praga RND | 192 | 203 | 45 | |
| 21 | Praga RND s drevenou korbou | 319 | 50 | ||
| 22 | Praga RND s kovovou korbou | 296 | 45 | ||
| 23 | Praga V3S | 316 | 345 | 375 | 45 |
| 24 | Praga V3S s navijakom | 345 | 45 | ||
| 25 | Praga S5T | 218 | 240 | 45 | |
| 26 | Csepel D 350 | 195 | 220 | 55 | |
| 27 | Csepel D 352 | 223 | 250 | 45 | |
| 28 | Csepel D 420 | 240 | 50 | ||
| 29 | Garant 30 K | 164 | 181 | 50 | |
| 30 | Garant 32 | 180 | 50 | ||
| 197 | 50 | ||||
| 31 | Robur | 191 | 55 | ||
| 244 | 55 | ||||
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Počet náprav | Valníkové | Sklápacie | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % | ||
| benzín a ostatné | nafta | benzín a ostatné | nafta | ||||
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||||
| a | b | c | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| 1 | 0,900-1,500 | 2 | 164 | 182 | 189 | 50 | |
| 205 | 45 | ||||||
| 2 | 1,501-2500 | 2 | 213 | 241 | 241 | 50 | |
| 267 | 45 | ||||||
| 3 | 2,501-3,500 | 2 | 251 | 279 | 55 | ||
| 315 | 50 | ||||||
| 4 | 3,501-5,500 | 2 | 292 | 325 | 55 | ||
| 351 | 384 | 45 | |||||
| 5 | 3 | 352 | 384 | 45 | |||
| 414 | 447 | 40 | |||||
| 6 | 5,501-7,500 | 2 | 341 | 377 | 55 | ||
| 435 | 471 | 45 | |||||
| 7 | 3 | 401 | 438 | 45 | |||
| 495 | 532 | ||||||
| 8 | 7,501-10,000 | 2 | 564 | 35 | |||
| 603 | 40 | ||||||
| 9 | 3 | 625 | 669 | 35 | |||
| 10 | nad 10,000 | 2 | |||||
| 11 | 10,000 | 3 | pozri poznámku | ||||
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Sanitné | Cisternové | Popolové | Fekálne | Voľne nakladaný cement | Ostatné | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||||||
| a | b | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 21 |
| 1 | Škoda 1101, 1102 | 206 | 50 | |||||
| 2 | Škoda 1200, 1201 | 193 | 65 | |||||
| 3 | Škoda 1202 | 279 | 45 | |||||
| 4 | Škoda 706 ROK | 488 | 50 | |||||
| 5 | Škoda 706 RTK | 464 | 50 | |||||
| 6 | Škoda 706 R kropiace | 478 | 45 | |||||
| 7 | Škoda 706 RT kropiace | |||||||
| sypač | 398 | 50 | ||||||
| 8 | Škoda 706 R | 543 | 45 | |||||
| 9 | Tatra 111 C | 510 | 50 | |||||
| 10 | Tatra 111 VLC | 463 | 50 | |||||
| 11 | Tatra 138 VLH | 670 | 50 | |||||
| 12 | Praga V3S | 405 | 50 | |||||
| 13 | Garant 30 K poštový kombinovaný skriňový | 297 | 45 | |||||
| 14 | Garant 32 poštový kombinovaný skriňový | 315 | 45 | |||||
| 15 | Robur poštový kombinovaný skriňový | 333 | 50 | |||||
| Por. čís. | Značka a typ | Ťahače prívesov | Ťahače návesov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||
| a | b | 11 | 12 | 21 |
| 1 | Tatra 141 B | 701 | 40 | |
| s navijakom | ||||
| 2 | Praga S5T2TN | 350 | 45 | |
| 3 | Škoda 706 RTTN | 370 | 50 | |
| 4 | Tatra 138 NT | 485 | 45 | |
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | Zetor 25 A | 254 | 50 |
| 2 | Zetor 35 Super | 407 | 40 |
| 3 | Zetor 50 | 305 | 50 |
| 4 | Zetor 2011 | 261 | 50 |
| 5 | Zetor 3011 | 292 | 50 |
| 6 | Zetor 4011 | 345 | 50 |
| 7 | Škoda 30 | 390 | 40 |
| Por. čís. | Užitočný výkon v „k" | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | do 15 | 277 | 45 |
| 2 | 16-35 | 423 | 50 |
| 3 | 36-50 | 497 | 55 |
| 4 | 51-60 | 587 | 50 |
| 5 | 61-80 | 576 | 55 |
| 6 | 81-100 | 608 | 55 |
| 7 | nad 100 | 700 | 50 |
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | R P A | 225 | 45 |
| 2 | PRK6 | 201 | 50 |
| 3 | D M 4 | 185 | 30 |
| 4 | D 4 | 192 | 30 |
| 5 | B 40 | 165 | 30 |
| 1 | do 30 | 189 | 40 |
| 2 | nad 30 | 267 | 40 |
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Špeciálne | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||||
| a | b | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| 1 | A 1,5 | 81 | 45 | |||
| 2 | A 3 | 80 | 50 | |||
| 132 | 171 | 50 | ||||
| 3 | A 3 C 3000 l cisterna | 203 | 40 | |||
| 4 | A 5 | 84 | 50 | |||
| 5 | A 5 P, PO, Pzas | 112 | 50 | |||
| 6 | A 5 S sťahovacie | 284 | 55 | |||
| 7 | A 10 | 157 | 50 | |||
| 8 | T 3,5 | 66 | 65 | |||
| 9 | T 3,5 P | 83 | 65 | |||
| 10 | T 5 P | 108 | 65 | |||
| 11 | DA 5 na dlhé drevo | 184 | 50 | |||
| 12 | DA 6,5 na dlhé drevo | 268 | 55 | |||
| 13 | DT 5 na dlhé drevo | 209 | 55 | |||
| 14 | DT 7 na dlhé drevo | 254 | 50 | |||
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Počet náprav | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Špeciálne | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||||
| a | b | c | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| aa) jednonápravové | |||||||
| 1 | do 2,000 | 1 | 49 | 68 | 153 | 50 | |
| 2 | 2,001-7,500 | 1 | 200 | 50 | |||
| 3 | nad 7,500 | 1 | 246 | 50 | |||
| bb) dvoj- a viacnápravové | |||||||
| 1 | do 1,500 | 2 | 79 | 93 | 45 | ||
| 131 | 35 | ||||||
| 2 | 1,501-2,500 | 2 | 90 | 105 | 45 | ||
| 156 | 35 | ||||||
| 3 | 2,501-3,500 | 2 | 99 | 118 | 50 | ||
| 180 | 40 | ||||||
| 4 | 3,501-5,500 | 2 | 113 | 139 | 50 | ||
| 210 | 40 | ||||||
| 5 | 5,501-7,500 | 2 | 131 | 162 | 55 | ||
| 298 | 35 | ||||||
| 6 | 3 | 147 | 181 | 50 | |||
| 348 | 35 | ||||||
| 7 | 7,501-10,000 | 2 | 158 | 195 | 60 | ||
| 351 | 40 | ||||||
| 8 | 3 | 177 | 217 | 55 | |||
| 408 | 35 | ||||||
| 9 | nad 10,000 | 2 | pozri poznámku | ||||
| 10 | 3 | pozri poznámku | |||||
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Počet náprav | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Špeciálne | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||||
| a | b | c | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| cc) ťažké na pneumatikách | |||||||
| 1 | do 15 | 567 | 50 | ||||
| 2 | 16-20 | 754 | 50 | ||||
| 3 | 21-30 | 1 195 | 50 | ||||
| 4 | 31-40 | 1 286 | 50 | ||||
| 5 | 41-60 | 1 378 | 50 | ||||
| 6 | nad 60 | 2 025 | 50 | ||||
| dd) Ťažké na plných obručiach | |||||||
| 1 | do 20 | 1532 | 45 | ||||
| 2 | 21-40 | 2708 | 45 | ||||
| 3 | 41-60 | 2827 | 45 | ||||
| 4 | 61-80 | 3902 | 45 | ||||
| 5 | nad 80 | 5270 | 45 | ||||
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | Karosa NO 80*) |
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Valníkové | Chladiace | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||
| a | b | 11 | 12 | 21 |
| 1 | do 10,000 | 180 | 50 | |
| 815 | 55 | |||
| 2 | do 14,000 | 247 | 50 | |
| 996 | 55 | |||
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | ČZ 125 | 151 | 60 |
| 2 | ČZ 150 | 161 | 55 |
| 3 | Jawa ČZ 125 | 174 | 55 |
| 4 | Jawa ČZ 150 | 184 | 55 |
| 5 | Jawa ČZ 175 | 200 | 50 |
| 6 | Jawa ČZ 250 | 166 | 45 |
| 7 | Jawa ČZ 350 | 184 | 45 |
| 8 | Jawa 250 | 148 | 45 |
| 9 | Jawa 350 | 166 | 45 |
| 10 | Jawa 500 | 165 | 40 |
| 1 | do 150 | 170 | 55 |
| 2 | 151-250 | 149 | 50 |
| 3 | 251-350 | 166 | 45 |
| 4 | 351-500 | 162 | 40 |
| 5 | 501 a viac | 154 | 40 |