Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Počet týždňov | Percentá | Počet týždňov | Percentá | Počet týždňov | Percentá |
| 2 | 0 | 19 | 28 | 36 | 62 |
| 3 | 2,5 | 20 | 30 | 37 | 64 |
| 4 | 4 | 21 | 32 | 38 | 66 |
| 5 | 5 | 22 | 34 | 39 | 68 |
| 6 | 6 | 23 | 36 | 40 | 70 |
| 7 | 7 | 24 | 38 | 41 | 72 |
| 8 | 8 | 25 | 40 | 42 | 74 |
| 9 | 9 | 26 | 42 | 43 | 76 |
| 10 | 10 | 27 | 44 | 44 | 78 |
| 11 | 12 | 28 | 46 | 45 | 80 |
| 12 | 14 | 29 | 48 | 46 | 82 |
| 13 | 16 | 30 | 50 | 47 | 84 |
| 14 | 18 | 31 | 52 | 48 | 86 |
| 15 | 20 | 32 | 54 | 49 | 88 |
| 16 | 22 | 33 | 56 | 50 | 92 |
| 17 | 24 | 34 | 58 | 51 | 96 |
| 18 | 26 | 35 | 60 | 52 | 100 |
| 001 | Skalpácia hlavy s kožným defektom čiastočná | 5 % |
| 002 | Skalpácia hlavy s kožným defektom úplná | 14 % |
| 003 | Pomliaždenie hlavy bez otrasu mozgu | 2,5 % |
| 004 | Pomliaždenie tváre | 2,5 % |
| 005 | Podvrtnutie čeľustného kĺbu | 2,5 % |
| 006 | Vytknutie sánky (jednostranné i obojstranné) | 2,5 % |
| 007 | Zlomenina lebečnej spodiny | 30 %-42 % |
| 008 | Zlomenina lebečnej klenby bez vtlačenia úlomkov | 9 % |
| 009 | Zlomenina lebečnej klenby s vtlačením úlomkov | 18 % |
| 010 | Zlomenina čelovej kosti bez vtlačenia úlomkov | 7 % |
| 011 | Zlomenina čelovej kosti s vtlačením úlomkov | 14 % |
| 012 | Zlomenina temennej kosti bez vtlačenia úlomkov | 7 % |
| 013 | Zlomenina temennej kosti s vtlačením úlomkov | 14 % |
| 014 | Zlomenina záhlavnej kosti bez vtlačenia úlomkov | 7 % |
| 015 | Zlomenina záhlavnej kosti s vtlačením úlomkov | 14 % |
| 016 | Zlomenina spánkovej kosti bez vtlačenia úlomkov | 7 % |
| 017 | Zlomenina spánkovej kosti s vtlačením úlomkov | 14 % |
| 018 | Zlomenina okraja očnice | 10 % |
| 019 | Zlomenina nosových kostí bez posunutia úlomkov alebo s posunutím úlomkov | 2,5 % |
| 020 | Zlomenina nosových kostí s vtlačením úlomkov | 4 % |
| 021 | Zlomenina nosovej priehradky | 2,5 % |
| 022 | Zlomenina jarmovej kosti | 10 % |
| 023 | Zlomenina sánky bez posunutia úlomkov | 8 % |
| 024 | Zlomenina sánky s posunutím úlomkov | 14 % |
| 025 | Zlomenina čeľuste bez posunutia úlomkov | 12 % |
| 026 | Zlomenina čeľuste s posunutím úlomkov | 22 % |
| 027 | Zlomenina ložiskového výbežku čeľuste alebo sánky podľa jej rozsahu a posunutia úlomkov | do 8 % |
| 028 | Združené zlomeniny | |
| Le Fort I. | 14 % | |
| 029 | Združené zlomeniny | |
| Le Fort II. | 22 % | |
| 030 | Združené zlomeniny | |
| Le Fort III. | 42 % |
| 031 | Tržná alebo rezná rana viečka chirurgicky ošetrená | 2,5 % |
| 032 | Tržná alebo rezná rana viečka prerušujúca slzné cesty | 5 % |
| 033 | Zápal slzníka preukázane po zranení liečený konzervatívne | 4 % |
| 034 | Zápal slzníka preukázane po zranení liečený operačne | 7 % |
| 035 | Poleptanie (popálenie) spojovky prvého stupňa | 0 % |
| 036 | Poleptanie (popálenie) spojovky druhého stupňa | 2,5 % |
| 037 | Poleptanie (popálenie) spojovky tretieho stupňa | 2,5%-7 % |
| 038 | Perforujúce poranenie (hornej, dolnej) klenby spojovky s krvácaním (bez poranenia bielka) | 0 % |
| 039 | Hlboká rana rohovky bez prederavenia a bez komplikácií | 4 % |
| 040 | Hlboká rana rohovky bez prederavenia komplikovaná poúrazovým sivým zákalom | 8 % |
| 041 | Hlboká rana rohovky bez prederavenia komplikovaná vnútroočným zápalom | 9 % |
| 042 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená konzervatívne, bez komplikácií | 5 % |
| 043 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená konzervatívne, komplikovaná poúrazovým sivým zákalom | 8 % |
| 044 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená konzervatívne, komplikovaná vnútroočným zápalom | 10 % |
| 045 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená konzervatívne, komplikovaná vnútroočným cudzím telieskom nemagnetickým | 10 % |
| 046 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená chirurgicky, bez komplikácií | 8 % |
| 047 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená chirurgicky, komplikovaná vypadnutím dúhovky alebo vklinením dúhovky | 14 % |
| 048 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená chirurgicky, komplikovaná poúrazovým sivým zákalom | 10 % |
| 049 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená chirurgicky, komplikovaná vnútroočným zápalom | 14 % |
| 050 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená chirurgicky, komplikovaná cudzím telieskom vnútroočným nemagnetickým | 14 % |
| 051 | Rana rohovky alebo bielka s prederavením liečená chirurgicky, komplikovaná cudzím telieskom vnútroočným magnetickým | 10 % |
| 052 | Rana prenikajúca do očnice bez komplikácií | 4 % |
| 053 | Rana prenikajúca do očnice komplikovaná cudzím telieskom nemagnetickým v očnici | 10 % |
| 054 | Rana prenikajúca do očnice komplikovaná cudzím telieskom magnetickým v očnici | 6 % |
| 055 | Pomliaždenie oka s krvácaním do prednej komory bez komplikácií | do 7 % |
| 056 | Pomliaždenie oka s krvácaním do prednej komory komplikované druhotným zvýšením vnútroočného tlaku, vyžadujúce chirurgické ošetrenie | do 13 % |
| 057 | Pomliaždenie oka s natrhnutím dúhovky bez komplikácií | 5 % |
| 058 | Pomliaždenie oka s natrhnutím dúhovky komplikované zápalom dúhovky | do 10 % |
| 059 | Pomliaždenie oka s natrhnutím dúhovky komplikované poúrazovým sivým zákalom | do 9 % |
| 060 | Subluxácia šošovky bez komplikácií | 5 % |
| 061 | Subluxácia šošovky komplikovaná druhotným zvýšením vnútroočného tlaku, vyžadujúca chirurgické ošetrenie | 10 % |
| 062 | Luxácia šošovky bez komplikácií | do 15 % |
| 063 | Luxácia šošovky komplikovaná druhotným zvýšením vnútroočného tlaku, vyžadujúca chirurgické ošetrenie | do 20 % |
| 064 | Krvácanie do sklovca a sietnice bez komplikácií | do 22 % |
| 065 | Krvácanie do sklovca a sietnice komplikované druhotným zvýšením vnútroočného tlaku, vyžadujúce chirurgické ošetrenie | do 27 % |
| 066 | Otras sietnice | 2,5 % |
| 067 | Poúrazový vred rohovky | do 9 % |
| 068 | Popálenie alebo poleptanie rohovkového epitelu | 2,5 % |
| 069 | Popálenie alebo poleptanie rohovkového parenchýmu | do 40 % |
| 070 | Povrchová odrenina rohovky | 0 % |
| 071 | Odlúpenie sietnice vzniknuté ako priamy následok poranenia oka zisteného lekárom | do 42 % |
| 072 | Úrazové postihnutie zrakového nervu a jeho skríženia | do 20 % |
| 073 | Zlomenie steny prinosovej dutiny s podkožným emfyzémom | 5 % |
| 074 | Zlomenie nosových kostí prerušujúce slzné cesty, liečené konzervatívne | 4 % |
| 075 | Zlomenie nosových kostí prerušujúce slzné cesty, liečené operačne | 7 % |
| 076 | Poranenie oka vyžadujúce bezprostredné vyňatie oka | 7 % |
| 077 | Poranenie okohybného aparátu s dvojitým videním | do 10 % |
| 078 | Rana ušnice s druhotnou aseptickou perichondritídou | 7 % |
| 079 | Pomliaždenie ušnice s rozsiahlym krvným výronom | 2,5 % |
| 080 | Prederavenie bubienka bez zlomeniny lebečných kostí a bez druhotnej infekcie | 2,5 % |
| 081 | Otras labyrintu | 7 % |
| 082 | Strata alebo nutná extrakcia jedného až šiestich zubov následkom pôsobenia vonkajšieho násilia (nie po zahryznutí) | do 6 % |
| 083 | Strata alebo nutná extrakcia siedmich alebo viacerých zubov následkom pôsobenia vonkajšieho násilia (nie po zahryznutí) | do 12 % |
| Ako strata zuba sa hodnotí aj odlomenie korunky alebo jej časti s ohrozením vitality drene, vyžadujúce liečenie. | ||
| 084 | Za vyrazenie alebo poškodenie umelých zubov a zubov dočasných (mliečnych) poisťovňa neposkytuje plnenie | - |
| 085 | Uvoľnenie fixačného aparátu jedného i viacerých zubov (subluxácia, luxácia, reimplantácia) s nutnou fixačnou dlahou | do 6 % |
| 086 | Zlomenie jedného alebo viacerých zubných koreňov s nutnou fixačnou dlahou | do 10 % |
| 087 | Poleptanie, prederavenie alebo roztrhnutie pažeráka | 7 %-22 % |
| 088 | Perforujúce poranenie hrtana alebo priedušnice | 22 % |
| 089 | Zlomenina jazylky alebo štítnej chrupky | 22 % |
| 090 | Poškodenie hlasiviek v dôsledku nadýchania sa dráždivých pár alebo následkom úderu | 2,5 % |
| 091 | Roztrhnutie pľúc | 14 % |
| 092 | Úrazové poškodenie srdca preukázané klinicky | do 100 % |
| 093 | Roztrhnutie bránice | 22 % |
| 094 | Pomliaždenie hrudníkovej steny ťažšieho stupňa | do 4 % |
| 095 | Zlomeniny hrudnej kosti bez posunutia úlomkov | 5 % |
| 096 | Zlomeniny hrudnej kosti s posunutím úlomkov | 9 % |
| 097 | Zlomenina jedného rebra klinicky preukázaná | 5 % |
| 098 | Zlomeniny dvoch až piatich rebier klinicky preukázané | do 8 % |
| 099 | Zlomeniny viac než piatich rebier klinicky preukázané | do 14 % |
| 100 | Vyrazená zlomenina dvoch až štyroch rebier | do 9 % |
| 101 | Vyrazená zlomenina viac než štyroch rebier | do 18 % |
| 102 | Vyrazená zlomenina hrudnej kosti | 18 % |
| 103 | Poúrazový zápal pohrudnice podľa primeraného času nevyhnutného liečenia (§ 27 ods. 2 vyhlášky) | |
| 104 | Poúrazový pneumotorax uzavretý | 14 % |
| 105 | Poúrazový mediastinálny a podkožný emfyzém | 18 % |
| 106 | Poúrazový pneumotorax otvorený alebo ventilový | 18 % |
| 107 | Poúrazové krvácanie do hrudníka liečené konzervatívne | 9 % |
| 108 | Poúrazové krvácanie do hrudníka liečené operačne | 18 % |
| 109 | Pomliaždenie brušnej steny ťažšieho stupňa | 2,5 % |
| 110 | Rana prenikajúca do brušnej dutiny (bez poranenia vnútrobrušných orgánov) | 5 % |
| 111 | Roztrhnutie pečene | 22 % |
| 112 | Roztrhnutie sleziny | 14 % |
| 113 | Roztrhnutie (rozmliaždenie) podžalúdkovej žľazy | 22 % |
| 114 | Úrazové prederavenie žalúdka | 14 % |
| 115 | Úrazové prederavenie dvanástnika | 16 % |
| 116 | Roztrhnutie alebo pretrhnutie tenkého čreva bez resekcie | 8 % |
| 117 | Roztrhnutie alebo pretrhnutie tenkého čreva s resekciou | 14 % |
| 118 | Roztrhnutie alebo pretrhnutie hrubého čreva bez resekcie | 10 % |
| 119 | Roztrhnutie alebo pretrhnutie hrubého čreva s resekciou | 16 % |
| 120 | Roztrhnutie okružia (mezentéria) bez resekcie | 8 % |
| 121 | Roztrhnutie okružia (mezentéria) s resekciou čreva | 14 % |
| 122 | Prípadný rozstup alebo hnisanie operačnej rany (poranenie podľa bodov 111 až 121) sa hodnotí podľa primeraného času nevyhnutného liečenia (§ 27 ods. 2 vyhlášky) | |
| Stehnová fistula sa za hnisanie rany nepovažuje. |
| 123 | Pomliaždenie obličky (s hematúriou) | 5 % |
| 124 | Pomliaždenie mužského pohlavného údu ťažšieho stupňa | 5 % |
| 125 | Pomliaždenie semenníka a mieška ťažšieho stupňa | 5 % |
| 126 | Pomliaždenie semenníka a mieška ťažšieho stupňa s poúrazovým zápalom semenníka a nadsemenníka | do 9 % |
| 127 | Roztrhnutie alebo rozdrvenie obličky s nutnou operáciou | 14 % |
| 128 | Roztrhnutie močového mechúra | 14 % |
| 129 | Roztrhnutie močovej rúry | 14 % |
| 130 | Pomliaždenie ťažšieho stupňa krajiny krčnej chrbtice | 4 % |
| 131 | Pomliaždenie ťažšieho stupňa krajiny hrudníkovej chrbtice | 4 % |
| 132 | Pomliaždenie ťažšieho stupňa krajiny driekovej chrbtice | 4 % |
| 133 | Pomliaždenie ťažšieho stupňa krajiny krížovej kosti a kostrča | 4 % |
| 134 | Podvrtnutie krčnej chrbtice | 5 % |
| 135 | Podvrtnutie hrudníkovej chrbtice | 5 % |
| 136 | Podvrtnutie driekovej chrbtice | 5 % |
| 137 | Vytknutie atlantookcipitálne bez poškodenia miechy alebo jej koreňov | 42 % |
| 138 | Vytknutie krčnej chrbtice bez poškodenia miechy alebo jej koreňov | 42 % |
| 139 | Vytknutie hrudníkovej chrbtice bez poškodenia miechy alebo jej koreňov | 42 % |
| 140 | Vytknutie driekovej chrbtice bez poškodenia miechy alebo jej koreňov | 42 % |
| 141 | Vytknutie kostrča bez poškodenia miechy alebo jej koreňov | 7 % |
| 142 | Subluxácia krčnej chrbtice (posun stavcov preukázaný rtg) | 30 % |
| 143 | Zlomenina tŕňovitého výbežku | 5 % |
| 144 | Zlomenina jedného bočného výbežku | 7 % |
| 145 | Zlomenina viacerých bočných výbežkov | 10 % |
| 146 | Zlomenina kĺbového výbežku | 8 % |
| 147 | Zlomenina oblúka | 14 % |
| 148 | Zlomenina zuba čapovca (dens epistrophei) | 42 % |
| 149 | Kompresívne zlomeniny tiel stavcov krčných, hrudníkových alebo driekových so znížením prednej časti tela najviac o jednu tretinu | do 30 % |
| 150 | Kompresívne zlomeniny tiel stavcov krčných, hrudníkových alebo driekových so znížením prednej časti tela o viac než o jednu tretinu | do 60 % |
| 151 | Roztrieštené zlomeniny tiel stavcov krčných, hrudníkových alebo driekových | 60 % |
| 152 | Za zlomeninu tela každého ďalšieho stavca pri poraneniach podľa bodu alebo sa zvyšuje hranica ocenenia o jednu štvrtinu, pri poranení podľa bodu sa zvyšuje ocenenie o jednu štvrtinu | |
| 153 | Úrazové poškodenie medzistavcovej platničky pri súčasnej zlomenine tela stavca | 42 % |
| 154 | Poranenie medzistavcovej platničky bez súčasnej zlomeniny stavca | 4 % |
| 155 | Pomliaždenie panvy | 2,5 % |
| 156 | Podvrtnutie v krížovobedrovom kĺbe | 5 % |
| 157 | Vytknutie krížovobedrové | 42 % |
| 158 | Odtrhnutie predného horného alebo dolného bedrového tŕňa | 7 % |
| 159 | Odtrhnutie hrboľa sedacej kosti | 7 % |
| 160 | Jednostranná zlomenina lonovej alebo sedacej kosti bez posunutia | 9 % |
| 161 | Jednostranná zlomenina lonovej alebo sedacej kosti s posunutím | 22 % |
| 162 | Zlomenina krídla bedrovej kosti bez posunutia | 9 % |
| 163 | Zlomenina krídla bedrovej kosti s posunutím | 22 % |
| 164 | Zlomenina krížovej kosti | 9 % |
| 165 | Zlomenina kostrča | 7 % |
| 166 | Zlomenina okraja panvičky | 10 % |
| 167 | Obojstranná zlomenina lonových kostí alebo jednostranná s rozstupom lonovej spony | 42 % |
| 168 | Zlomenina lonovej a bedrovej kosti | 42 % |
| 169 | Zlomenina lonovej kosti s krížovobedrovou luxáciou | 42 % |
| 170 | Rozstup lonovej spony | 42 % |
| 171 | Zlomenina panvičky s centrálnou luxáciou stehnovej kosti | 42 % |
| 172 | ramena | 2,5 % |
| 173 | predlaktia | 2,5 % |
| 174 | ruky | 2,5 % |
| 175 | jedného a viacerých prstov ruky s nutnou pevnou fixáciou | 2,5 % |
| 176 | kĺbu hornej končatiny | 2,5 % |
| 177 | ramenného kĺbu s následnou periartritídou ako priamym následkom úrazu | do 9 % |
| 178 | Neúplné prerušenie šliach vystieračov alebo ohýbačov v prstoch alebo v ruke, ak ide o jeden prst | 4 % |
| 179 | Neúplné prerušenie šliach vystieračov alebo ohýbačov v prstoch alebo v ruke, ak ide o niekoľko prstov | do 10 % |
| 180 | Úplné prerušenie šliach ohýbačov v prstoch alebo v ruke, ak ide o jeden prst | 14 % |
| 181 | Úplné prerušenie šliach ohýbačov v prstoch alebo v ruke, ak ide o niekoľko prstov | do 30 % |
| 182 | Úplné prerušenie šliach vystieračov v prstoch alebo v ruke, ak ide o jeden prst | 7 % |
| 183 | Úplné prerušenie šliach vystieračov v prstoch alebo v ruke, ak ide o niekoľko prstov | 14 % |
| 184 | Úplné prerušenie šliach vystieračov v prstoch alebo v ruke - odtrhnutie dorzálnej aponeurózy prsta | 7 % |
| 185 | Úplné prerušenie jednej alebo dvoch šliach ohýbačov alebo vystieračov prstov a ruky v zápästí | 14 % |
| 186 | Úplné prerušenie viacerých šliach ohýbačov alebo vystieračov prstov a ruky v zápästí | do 30 % |
| 187 | Natrhnutie nadhrebeňového svalu | 6 % |
| 188 | Úplné pretrhnutie nadhrebeňového svalu liečené konzervatívne | 10 % |
| 189 | Úplné pretrhnutie nadhrebeňového svalu liečené operačne | 14 % |
| 190 | Pretrhnutie (odtrhnutie) šľachy dlhej hlavy dvojhlavého svalu ramena liečené konzervatívne | 6 % |
| 191 | Pretrhnutie (odtrhnutie) šľachy dlhej hlavy dvojhlavého svalu ramena liečené operačne | 10 % |
| 192 | Natrhnutie iného svalu | do 5 % |
| 193 | Prietrž svalová preukázane úrazového pôvodu bez operácie | 8 % |
| 194 | Prietrž svalová preukázane úrazového pôvodu s operáciou | 10 % |
| 195 | skĺbenia medzi kľúčnou kosťou a lopatkou | 2,5 % |
| 196 | skĺbenia medzi kľúčnou kosťou a hrudnou kosťou | 2,5 % |
| 197 | ramenného kĺbu | 4 % |
| 198 | lakťového kĺbu | 4 % |
| 199 | zápästia | 4 % |
| 200 | základných alebo medzičlánkových kĺbov prstov ruky s pevnou fixáciou jedného alebo dvoch prstov | 2,5 % |
| 201 | základných alebo medzičlánkových kĺbov prstov ruky s pevnou fixáciou troch alebo viacerých prstov | 4 % |
| 202 | kĺbu medzi kľúčnou kosťou a hrudnou kosťou liečené konzervatívne | 4 % |
| 203 | kĺbu medzi kľúčnou kosťou a hrudnou kosťou liečené operačne | 9 % |
| 204 | kĺbu medzi kľúčnou kosťou a lopatkou liečené konzervatívne | 4 % |
| 205 | kĺbu medzi kľúčnou kosťou a lopatkou liečené operačne | 14 % |
| 206 | ramennej kosti (ramena) liečené konzervatívne | 7 % |
| 207 | ramennej kosti (ramena) liečené operačne | 14 % |
| 208 | predlaktia (lakťa) liečené konzervatívne | 7 % |
| 209 | predlaktia (lakťa) liečené operačne | 14 % |
| 210 | zápästia (kosti mesiačikovitej a luxácia perilunárna) liečené konzervatívne | 10 % |
| 211 | zápästia (kosti mesiačikovitej a luxácia perilunárna) liečené operačne | 22 % |
| 212 | jednej záprstnej kosti | 5 % |
| 213 | niekoľkých záprstných kostí | 8 % |
| 214 | základných alebo druhých a tretích článkov prsta na jednom prste | 7 % |
| 215 | základných alebo druhých a tretích článkov prsta na niekoľkých prstoch | 10 % |
| 216 | Zlomenina tela lopatky | 8 % |
| 217 | Zlomenina krčka lopatky | 8 % |
| 218 | Zlomenina nadplecka lopatky | 7 % |
| 219 | Zlomenina zobáka lopatky | 6 % |
| 220 | Zlomenina kľúčnej kosti neúplná | 2,5 % |
| 221 | Zlomenina kľúčnej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 5 % |
| 222 | Zlomenina kľúčnej kosti úplná, s posunutím úlomkov | 7 % |
| 223 | Zlomenina kľúčnej kosti operovaná | 8 % |
| 224 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - väčšieho hrbčeka bez posunutia | 5 % |
| 225 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - väčšieho hrbčeka s posunutím | 8 % |
| 226 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - roztrieštená zlomenina hlavy | 14 % |
| 227 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - krčka, bez posunutia | 8 % |
| 228 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - krčka, zaklinená | 9 % |
| 229 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - krčka, s posunutím úlomkov | 14 % |
| 230 | Zlomenina horného konca ramennej kosti - krčka, luxačná alebo operačná | 22 % |
| 231 | Zlomenina tela ramennej kosti neúplná | 9 % |
| 232 | Zlomenina tela ramennej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 9 % |
| 233 | Zlomenina tela ramennej kosti úplná, s posunutím úlomkov | 22 % |
| 234 | Zlomenina tela ramennej kosti otvorená alebo operovaná | 30 % |
| 235 | Zlomenina ramennej kosti nad kondylmi neúplná | 8 % |
| 236 | Zlomenina ramennej kosti nad kondylmi úplná, bez posunutia úlomkov | 9 % |
| 237 | Zlomenina ramennej kosti nad kondylmi úplná, s posunutím úlomkov | 14 % |
| 238 | Zlomenina ramennej kosti nad kondylmi otvorená alebo operovaná | 22 % |
| 239 | Vnútrokĺbová zlomenina dolného konca ramennej kosti (zlomenina transkondylická a interkondylická, zlomenina hlavičky alebo kladky ramennej kosti) bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 240 | Vnútrokĺbová zlomenina dolného konca ramennej kosti (zlomenina transkondylická a interkondylická, zlomenina hlavičky alebo kladky ramennej kosti) s posunutím úlomkov | 14 % |
| 241 | Vnútrokĺbová zlomenina dolného konca ramennej kosti (zlomenina transkondylická a interkondylická, zlomenina hlavičky alebo kladky ramennej kosti) otvorená alebo operovaná | 22 % |
| 242 | Zlomenina mediálneho epikondylu ramennej kosti bez posunutia úlomkov | 6 % |
| 243 | Zlomenina mediálneho epikondylu ramennej kosti s posunutím úlomkov do výšky kĺbovej štrbiny | 10 % |
| 244 | Zlomenina mediálneho epikondylu ramennej kosti s posunutím úlomkov do kĺbu | 22 % |
| 245 | Zlomenina laterálneho epikondylu ramennej kosti bez posunutia úlomkov | 6 % |
| 246 | Zlomenina laterálneho epikondylu ramennej kosti s posunutím úlomkov alebo operovaná | 22 % |
| 247 | Zlomenina háka lakťovej kosti liečená konzervatívne | 6 % |
| 248 | Zlomenina háka lakťovej kosti liečená operačne | 10 % |
| 249 | Zlomenina zobáčika lakťovej kosti | 8 % |
| 250 | Zlomenina hlavičky vretennej kosti liečená konzervatívne | 8 % |
| 251 | Zlomenina hlavičky vretennej kosti liečená operačne | 12 % |
| 252 | Zlomenina tela lakťovej kosti neúplná | 8 % |
| 253 | Zlomenina tela lakťovej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 254 | Zlomenina tela lakťovej kosti úplná, s posunutím úlomkov | 14 % |
| 255 | Zlomenina tela lakťovej kosti otvorená alebo operovaná | 20 % |
| 256 | Zlomenina tela vretennej kosti neúplná | 8 % |
| 257 | Zlomenina tela vretennej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 258 | Zlomenina tela vretennej kosti úplná, s posunutím úlomkov | 14 % |
| 259 | Zlomenina tela vretennej kosti otvorená alebo operovaná | 20 % |
| 260 | Zlomenina oboch kostí predlaktia neúplná | 10 % |
| 261 | Zlomenina oboch kostí predlaktia úplná, bez posunutia úlomkov | 14 % |
| 262 | Zlomenina oboch kostí predlaktia úplná, s posunutím úlomkov | 30 % |
| 263 | Zlomenina oboch kostí predlaktia otvorená alebo operovaná | 42 % |
| 264 | Monteggiova luxačná zlomenina predlaktia liečená konzervatívne | 30 % |
| 265 | Monteggiova luxačná zlomenina predlaktia liečená operačne | 42 % |
| 266 | Zlomenina dolného konca vretennej kosti neúplná | 6 % |
| 267 | Zlomenina dolného konca vretennej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 268 | Zlomenina dolného konca vretennej kosti úplná, s posunutím úlomkov | 14 % |
| 269 | Zlomenina dolného konca vretennej kosti otvorená alebo operovaná | 18 % |
| 270 | Zlomenina dolného konca vretennej kosti (epifyzeolýza) | 6 % |
| 271 | Zlomenina dolného konca vretennej kosti (epifyzeolýza) s posunutím úlomkov | 14 % |
| 272 | Zlomenina násadcovitého výbežku lakťovej kosti | 5 % |
| 273 | Zlomenina násadcovitého výbežku vretennej kosti bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 274 | Zlomenina násadcovitého výbežku vretennej kosti s posunutím úlomkov | 14 % |
| 275 | Zlomenina člnkovitej kosti neúplná | 14 % |
| 276 | Zlomenina člnkovitej kosti úplná | 22 % |
| 277 | Zlomenina člnkovitej kosti komplikovaná nekrózou | 42 % |
| 278 | Zlomenina inej zápästnej kosti neúplná | 4 % |
| 279 | Zlomenina inej zápästnej kosti úplná | 8 % |
| 280 | Zlomenina niekoľkých zápästných kostí | 22 % |
| 281 | Luxačná zlomenina bázy prvej záprstnej kosti (Bennettova) liečená konzervatívne | 10 % |
| 282 | Luxačná zlomenina bázy prvej záprstnej kosti (Bennettova) liečená operačne | 14 % |
| 283 | Zlomenina jednej záprstnej kosti neúplná | 4 % |
| 284 | Zlomenina jednej záprstnej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 6 % |
| 285 | Zlomenina jednej záprstnej kosti úplná, s posunutím úlomkov | 8 % |
| 286 | Zlomenina jednej záprstnej kosti otvorená alebo operovaná | 10 % |
| 287 | Zlomenina viacerých záprstných kostí bez posunutia úlomkov | 7 % |
| 288 | Zlomenina viacerých záprstných kostí s posunutím úlomkov | 10 % |
| 289 | Zlomenina viacerých záprstných kostí liečená operačne alebo otvorená | 14 % |
| 290 | Zlomenina jedného článku jedného prsta neúplná alebo úplná, bez posunutia úlomkov | 4 % |
| 291 | Zlomenina jedného článku jedného prsta (nechtovej drsnatiny) | 4 % |
| 292 | Zlomenina jedného článku jedného prsta s posunutím úlomkov | 7 % |
| 293 | Zlomenina jedného článku jedného prsta otvorená alebo operovaná | 8 % |
| 294 | Zlomeniny viacerých článkov jedného prsta neúplné alebo úplné, bez posunutia úlomkov | 7 % |
| 295 | Zlomeniny viacerých článkov jedného prsta s posunutím úlomkov | 12 % |
| 296 | Zlomeniny viacerých článkov jedného prsta otvorené alebo operované | 14 % |
| 297 | Zlomeniny článkov dvoch alebo viacerých prstov neúplné alebo úplné, bez posunutia úlomkov | 8 % |
| 298 | Zlomeniny článkov dvoch alebo viacerých prstov s posunutím úlomkov | 14 % |
| 299 | Zlomeniny článkov dvoch alebo viacerých prstov otvorené alebo operované | 18 % |
| 300 | Exartikulácia v ramennom kĺbe | 50 % |
| 301 | Amputácia ramena | 42 % |
| 302 | Amputácia obidvoch predlaktí | 42 % |
| 303 | Amputácia jedného predlaktia | 30 % |
| 304 | Amputácia obidvoch rúk | 33 % |
| 305 | Amputácia ruky | 22 % |
| 306 | Amputácia všetkých prstov alebo ich častí | 22 % |
| 307 | Amputácia štyroch prstov alebo ich častí | 18 % |
| 308 | Amputácia troch prstov alebo ich častí | 14 % |
| 309 | Amputácia dvoch prstov alebo ich častí | 10 % |
| 310 | Amputácia jedného prsta alebo jeho častí | 8 % |
| 311 | bedrového kĺbu | 4 % |
| 312 | kolenného kĺbu | 4 % |
| 313 | členkového kĺbu | 4 % |
| 314 | stehna | 2,5 % |
| 315 | predkolenia | 2,5 % |
| 316 | nohy | 2,5 % |
| 317 | jedného alebo viacerých prstov nohy s náplasťovou imobilizáciou alebo pokojovou liečbou | 2,5 % |
| 318 | Natrhnutie väčšieho svalu | 5 % |
| 319 | Prietrž svalová preukázane úrazového pôvodu bez operácie | 8 % |
| 320 | Prietrž svalová preukázane úrazového pôvodu s operáciou | 10 % |
| 321 | Pretrhnutie väčšieho svalu alebo šľachy liečené konzervatívne | 8 % |
| 322 | Pretrhnutie väčšieho svalu alebo šľachy liečené operačne | 10 % |
| 323 | Preťatie väčšieho svalu alebo šľachy liečené konzervatívne | 8 % |
| 324 | Preťatie väčšieho svalu alebo šľachy liečené operačne | 10 % |
| 325 | Natrhnutie Achillovej šľachy | 10 % |
| 326 | Pretrhnutie Achillovej šľachy | 20 % |
| 327 | bedrového kĺbu | do 7 % |
| 328 | kolenného kĺbu | do 7 % |
| 329 | členkového kĺbu | do 5 % |
| 330 | Chopartovho kĺbu | do 5 % |
| 331 | Lisfrancovho kĺbu | do 5 % |
| 332 | základného alebo medzičlánkového kĺbu palca nohy s náplasťovou imobilizáciou alebo pokojovou liečbou | 2,5 % |
| 333 | jedného alebo viacerých prstov nohy s náplasťovou imobilizáciou alebo pokojovou liečbou | 2,5 % |
| 334 | všetkých prstov nohy s náplasťovou imobilizáciou alebo pokojovou liečbou | 4 % |
| 335 | Natrhnutie vnútorného alebo vonkajšieho pobočného kolenného väzu | 7 % |
| 336 | Natrhnutie skríženého kolenného väzu | 9 % |
| 337 | Pretrhnutie alebo úplné odtrhnutie pobočného kolenného väzu | 14 % |
| 338 | Pretrhnutie alebo úplné odtrhnutie skríženého kolenného väzu | 22 % |
| 339 | Natrhnutie vnútorného alebo vonkajšieho pobočného väzu členkového kĺbu (deltového alebo kalkaneofibulárneho) | 5 % |
| 340 | Pretrhnutie vnútorného alebo vonkajšieho pobočného väzu členkového kĺbu | 8 % |
| 341 | Poranenie vonkajšieho alebo vnútorného menisku liečené konzervatívne | do 7 % |
| 342 | Poranenie vonkajšieho alebo vnútorného menisku liečené operačne | do 14 % |
| 343 | stehnovej kosti (v bedrovom kĺbe) liečené konzervatívne | 10 % |
| 344 | stehnovej kosti (v bedrovom kĺbe) otvorené alebo liečené operačne | 18 % |
| 345 | kolenného jabĺčka liečené konzervatívne | 7 % |
| 346 | kolenného jabĺčka otvorené alebo liečené operačne | 10 % |
| 347 | predkolenia liečené konzervatívne | 22 % |
| 348 | predkolenia otvorené alebo liečené operačne | 26 % |
| 349 | členkovej kosti liečené konzervatívne | 10 % |
| 350 | členkovej kosti otvorené alebo liečené operačne | 14 % |
| 351 | pod členkovou kosťou liečené konzervatívne | 10 % |
| 352 | pod členkovou kosťou otvorené alebo liečené operačne | 14 % |
| 353 | kosti člnkovitej, kockovitej alebo kostí klinovitých liečené konzervatívne | 10 % |
| 354 | kosti člnkovitej, kockovitej alebo kostí klinovitých otvorené alebo liečené operačne | 14 % |
| 355 | predpriehlavkových kostí (jednej alebo viacerých) liečené konzervatívne | 8 % |
| 356 | predpriehlavkových kostí (jednej alebo viacerých) otvorené alebo liečené operačne | 10 % |
| 357 | základných kĺbov palca alebo viacerých prstov nohy | 4 % |
| 358 | základných kĺbov jedného prsta nohy okrem palca | 2,5 % |
| 359 | medzičlánkových kĺbov palca alebo viacerých prstov nohy | 4 % |
| 360 | medzičlánkových kĺbov jedného prsta nohy okrem palca | 2,5 % |
| 361 | Zlomenina krčka stehnovej kosti zaklinená | 22 % |
| 362 | Zlomenina krčka stehnovej kosti nezaklinená liečená konzervatívne | 62 % |
| 363 | Zlomenina krčka stehnovej kosti nezaklinená liečená operačne | 42 % |
| 364 | Zlomenina krčka stehennej kosti komplikovaná nekrózou hlavy alebo liečená endoprotézou | 100 % |
| 365 | Traumatická epifyzeolýza hlavy stehnovej kosti s nepatrným posunutím úlomkov | 22 % |
| 366 | Traumatická epifyzeolýza hlavy stehnovej kosti s výrazným posunutím úlomkov | 42 % |
| 367 | Traumatická epifyzeolýza hlavy stehnovej kosti s nekrózou | 100 % |
| 368 | Zlomenina veľkého chochola | 14 % |
| 369 | Zlomenina malého chochola | 10 % |
| 370 | Zlomenina pertrochanterická neúplná alebo úplná, bez posunutia | 22 % |
| 371 | Zlomenina pertrochanterická úplná, s posunutím liečená konzervatívne | 30 % |
| 372 | Zlomenina pertrochanterická liečená operačne | 42 % |
| 373 | Zlomenina subtrochanterická neúplná | 30 % |
| 374 | Zlomenina subtrochanterická úplná, bez posunutia úlomkov | 42 % |
| 375 | Zlomenina subtrochanterická úplná, s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 50 % |
| 376 | Zlomenina subtrochanterická úplná, s posunutím úlomkov liečená operačne | 42 % |
| 377 | Zlomenina subtrochanterická otvorená | 62 % |
| 378 | Zlomenina tela stehnovej kosti neúplná | 30 % |
| 379 | Zlomenina tela stehnovej kosti úplná, bez posunutia úlomkov | 42 % |
| 380 | Zlomenina tela stehnovej kosti úplná, s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 50 % |
| 381 | Zlomenina tela stehnovej kosti úplná, s posunutím úlomkov liečená operačne | 42 % |
| 382 | Zlomenina tela stehnovej kosti otvorená | 62 % |
| 383 | Zlomenina stehnovej kosti nad kondylmi neúplná | 30 % |
| 384 | Zlomenina stehnovej kosti nad kondylmi úplná, bez posunutia úlomkov | 42 % |
| 385 | Zlomenina stehnovej kosti nad kondylmi úplná, s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 50 % |
| 386 | Zlomenina stehnovej kosti nad kondylmi otvorená alebo liečená operačne | 62 % |
| 387 | Traumatická epifyzeolýza distálneho konca stehnovej kosti s posunutím úlomkov | 50 % |
| 388 | Odlomenie kondylu stehnovej kosti liečené konzervatívne | 14 % |
| 389 | Odlomenie kondylu stehnovej kosti liečené operačne | 22 % |
| 390 | Vnútrokĺbová zlomenina stehnovej kosti (zlomenina kondylu alebo interkondylická) bez posunutia úlomkov | 30 % |
| 391 | Vnútrokĺbová zlomenina stehnovej kosti (zlomenina kondylu alebo interkondylická) s posunutím liečená konzervatívne | 42 % |
| 392 | Vnútrokĺbová zlomenina stehnovej kosti (zlomenina kondylu alebo interkondylická) otvorená alebo liečená operačne | 62 % |
| 393 | Zlomenina jabĺčka bez posunutia úlomkov | 12 % |
| 394 | Zlomenina jabĺčka s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 18 % |
| 395 | Zlomenina jabĺčka otvorená alebo liečená operačne | 22 % |
| 396 | Zlomenina medzihlavicovej vyvýšeniny píšťaly liečená konzervatívne | 22 % |
| 397 | Zlomenina medzihlavicovej vyvýšeniny píšťaly liečená operačne | 30 % |
| 398 | Vnútrokĺbové zlomeniny horného konca píšťaly, jedného kondylu bez posunutia úlomkov | 22 % |
| 399 | Vnútrokĺbové zlomeniny horného konca píšťaly, jedného kondylu s posunutím úlomkov | 30 % |
| 400 | Vnútrokĺbové zlomeniny horného konca píšťaly, obidvoch kondylov bez posunutia úlomkov | 30 % |
| 401 | Vnútrokĺbové zlomeniny horného konca píšťaly, obidvoch kondylov s posunutím úlomkov alebo s epifyzeolýzou | 42 % |
| 402 | Odlomenie drsnatiny píšťaly liečené konzervatívne | 10 % |
| 403 | Odlomenie drsnatiny píšťaly liečené operačne | 14 % |
| 404 | Zlomenina ihlice (bez postihnutia členkového kĺbu) neúplná | 4 % |
| 405 | Zlomenina ihlice (bez postihnutia členkového kĺbu) úplná | 8 % |
| 406 | Zlomenina píšťaly alebo obidvoch kostí predkolenia neúplná | 22 % |
| 407 | Zlomenina píšťaly alebo obidvoch kostí predkolenia úplná, bez posunutia úlomkov | 30 % |
| 408 | Zlomenina píšťaly alebo obidvoch kostí predkolenia úplná, s posunutím úlomkov | 42 % |
| 409 | Zlomenina píšťaly alebo obidvoch kostí predkolenia otvorená alebo operovaná | 62 % |
| 410 | Zlomenina vonkajšieho členka neúplná | 6 % |
| 411 | Zlomenina vonkajšieho členka úplná, bez posunutia úlomkov | 8 % |
| 412 | Zlomenina vonkajšieho členka úplná, s posunutím úlomkov | 10 % |
| 413 | Zlomenina vonkajšieho členka operovaná alebo otvorená | 14 % |
| 414 | Zlomenina vonkajšieho členka so subluxáciou členkovej kosti zvonka liečená konzervatívne | 22 % |
| 415 | Zlomenina vonkajšieho členka so subluxáciou členkovej kosti zvonka liečená operačne | 30 % |
| 416 | Zlomenina vnútorného členka neúplná | 8 % |
| 417 | Zlomenina vnútorného členka úplná, bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 418 | Zlomenina vnútorného členka úplná, s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 14 % |
| 419 | Zlomenina vnútorného členka úplná, s posunutím úlomkov otvorená alebo liečená operačne | 18 % |
| 420 | Zlomenina vnútorného členka so subluxáciou členkovej kosti liečená konzervatívne | 22 % |
| 421 | Zlomenina vnútorného členka so subluxáciou členkovej kosti liečená operačne | 30 % |
| 422 | Zlomenina obidvoch členkov neúplná | 10 % |
| 423 | Zlomenina obidvoch členkov úplná, bez posunutia úlomkov | 14 % |
| 424 | Zlomenina obidvoch členkov úplná, s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 22 % |
| 425 | Zlomenina obidvoch členkov úplná, s posunutím úlomkov otvorená alebo liečená operačne | 30 % |
| 426 | Zlomenina obidvoch členkov so subluxáciou členkovej kosti liečená konzervatívne | 22 % |
| 427 | Zlomenina obidvoch členkov so subluxáciou členkovej kosti liečená operačne | 30 % |
| 428 | Zlomenina jedného alebo obidvoch členkov s odlomením zadnej hrany píšťaly bez posunutia úlomkov | 18 % |
| 429 | Zlomenina jedného alebo obidvoch členkov s odlomením zadnej hrany píšťaly s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 26 % |
| 430 | Zlomenina jedného alebo obidvoch členkov s odlomením zadnej hrany píšťaly s posunutím úlomkov liečená operačne | 34 % |
| 431 | Zlomenina trimaleolárna bez posunutia úlomkov | 18 % |
| 432 | Zlomenina trimaleolárna s posunutím úlomkov liečená konzervatívne | 20 % |
| 433 | Zlomenina trimaleolárna s posunutím úlomkov liečená operačne | 34 % |
| 434 | Odlomenie zadnej hrany píšťaly neúplné | 8 % |
| 435 | Odlomenie zadnej hrany píšťaly úplné, bez posunutia úlomkov | 10 % |
| 436 | Odlomenie zadnej hrany píšťaly úplné, s posunutím úlomkov liečené konzervatívne | 14 % |
| 437 | Odlomenie zadnej hrany píšťaly úplné, s posunutím úlomkov liečené operačne | 18 % |
| 438 | Supramaleolárna zlomenina ihlice so subluxáciou členkovej kosti zvonka, prípadne so zlomeninou vnútorného členka, liečená konzervatívne | 30 % |
| 439 | Supramaleolárna zlomenina ihlice so subluxáciou členkovej kosti zvonka, prípadne so zlomeninou vnútorného členka, liečená operačne | 36 % |
| 440 | Supramaleolárna zlomenina ihlice so subluxáciou členkovej kosti zvonka, prípadne so zlomeninou vnútorného členka s odlomením aj zadnej hrany píšťaly, liečená konzervatívne | 36 % |
| 441 | Supramaleolárna zlomenina ihlice so subluxáciou členkovej kosti zvonka, prípadne so zlomeninou vnútorného členka s odlomením aj zadnej hrany píšťaly, liečená operačne | 42 % |
| 442 | Roztrieštená vnútrokĺbová zlomenina distálnej epifýzy píšťaly | 42 % |
| 443 | Zlomenina pätovej kosti bez postihnutia tela pätovej kosti | 9 % |
| 444 | Zlomenina tela pätovej kosti bez porušenia statiky (Böhlerovho uhla) | 22 % |
| 445 | Zlomenina tela pätovej kosti s porušenímstatiky (Böhlerovho uhla) | 42 % |
| 446 | Zlomenina členkovej kosti bez posunutia úlomkov | 22 % |
| 447 | Zlomenina členkovej kosti s posunutím úlomkov | 42 % |
| 448 | Zlomenina členkovej kosti komplikovaná nekrózou | 100 % |
| 449 | Zlomenina zadného výbežku členkovej kosti | 5% |
| 450 | Zlomenina kockovitej kosti bez posunutia | 10 % |
| 451 | Zlomenina kockovitej kosti s posunutím | 14 % |
| 452 | Zlomenina člnkovitej kosti bez posunutia | 10 % |
| 453 | Zlomenina člnkovitej kosti luxačná | 30 % |
| 454 | Zlomenina člnkovitej kosti komplikovaná nekrózou | 100 % |
| 455 | Zlomenina jednej klinovitej kosti bez posunutia | 10 % |
| 456 | Zlomenina jednej klinovitej kosti s posunutím | 14 % |
| 457 | Zlomenina viacerých klinovitých kostí bez posunutia | 14 % |
| 458 | Zlomenina viacerých klinovitých kostí s posunutím | 22 % |
| 459 | Odlomenie bázy piatej predpriehlavkovej kosti | 10 % |
| 460 | Zlomeniny predpriehlavkových kostí palca alebo malíčka bez posunutia | 7 % |
| 461 | Zlomeniny predpriehlavkových kostí palca alebo malíčka s posunutím | 10 % |
| 462 | Zlomenina predpriehlavkových kostí iného prsta než palca alebo malíčka bez posunutia | 5 % |
| 463 | Zlomenina predpriehlavkových kostí iného prsta než palca alebo malíčka s posunutím | 8 % |
| 464 | Zlomenina predpriehlavkových kostí viacerých prstov bez posunutia | 8 % |
| 465 | Zlomenina predpriehlavkových kostí viacerých prstov s posunutím | 10 % |
| 466 | Pri operovaných alebo otvorených zlomeninách uvedených v bodoch až sa plnenie zvyšuje o jednu tretinu | |
| 467 | Odlomenie časti článku palca | 2,5 % |
| 468 | Úplná zlomenina článku palca bez posunutia úlomkov | 5 % |
| 469 | Úplná zlomenina článku palca s posunutím úlomkov | 7 % |
| 470 | Roztrieštená zlomenina nechtovej drsnatiny palca | 5 % |
| 471 | Pri operovaných alebo otvorených zlomeninách uvedených v bodoch až sa plnenie zvyšuje o jednu tretinu | |
| 472 | Zlomenina jedného článku iného prsta než palca neúplná | 2,5 % |
| 473 | Zlomenina jedného článku iného prsta než palca úplná | 4 % |
| 474 | Zlomenina jedného článku iného prsta než palca otvorená alebo operovaná | 5 % |
| 475 | Zlomeniny článkov viacerých prstov alebo viacerých článkov jedného prsta | 7 % |
| 476 | Zlomeniny článkov viacerých prstov alebo viacerých článkov jedného prsta otvorené alebo operované | 10 % |
| 477 | Exartikulácia bedrového kĺbu alebo amputácia stehna | 100 % |
| 478 | Amputácia obidvoch predkolení | 92 % |
| 479 | Amputácia predkolenia | 62 % |
| 480 | Amputácia obidvoch nôh | 62% |
| 481 | Amputácia nohy | 42 % |
| 482 | Amputácia palca nohy alebo jeho časti | 8 % |
| 483 | Amputácia jednotlivých prstov nohy (s výnimkou palca) alebo ich častí za každý prst |
| 484 | Otras mozgu ľahkého stupňa (prvého) | 4 % |
| 485 | Otras mozgu stredného stupňa (druhého) | 9 % |
| 486 | Otras mozgu ťažkého stupňa (tretieho) | 22 % |
| Diagnóza otrasu mozgu (body 484 až 486) a vyjadrenie stupňa musia byť overené neurologickým alebo chirurgickým pracoviskom, kde bol zranený ošetrený alebo konziliárne vyšetrený. Pri stredných a ťažkých otrasoch mozgu je hospitalizácia podmienkou. | ||
| 487 | Pomliaždenie mozgu | 16 %-42 % |
| 488 | Rozdrvenie mozgového tkaniva | 50 %-100 % |
| 489 | Krvácanie do mozgu | 16 %-100 % |
| 490 | Krvácanie vnútrolebečné a do chrbticového kanála | 16 %-100 % |
| 491 | Otras miechy | 14 % |
| 492 | Pomliaždenie miechy | 30 %-42 % |
| 493 | Krvácanie do miechy | 42 %-100 % |
| 494 | Rozdrvenie miechy | 100 % |
| 495 | Pomliaždenie periferného nervu s krátkodobou obrnou | 5 % |
| 496 | Poranenie periferného nervu s prerušením vodivých vlákien | do 30 % |
| 497 | Prerušenie periferného nervu | do 70 % |
| 498 | Rana chirurgicky ošetrená | do 4 % |
| (Chirurgickým ošetrením rany je revízia rany, excízia okrajov a stehy. Plnenie sa
poskytuje len za rany takto ošetrené; výnimku možno pripustiť tam, kde charakter rany
alebo dlhý čas, ktorý od poranenia uplynul, nepripúšťa primárne chirurgické ošetrenie.) Ak dôjde k miestnemu hnisaniu po vniknutí choroboplodných zárodkov do otvorenej rany spôsobenej úrazom alebo k nákaze tetanom pri úraze, poisťovňa plní za celkový primeraný čas nevyhnutného liečenia poranenia vrátane hnisania rany alebo vrátane nákazy tetanom, ak je tento čas dlhší než 2 týždne. Rana na očnom viečku sa hodnotí podľa bodov 031alebo 032. |
||
| 499 | Plošná abrázia mäkkých častí prstov s plochou väčšou než 1 cm2 alebo strhnutie nechta | do 4 % |
| 500 | Cudzie teliesko chirurgicky odstránené | 2,5 % |
| 501 | Cudzie teliesko alebo telieska (napr. broky) chirurgicky neodstránené | do 4 % |
| 502 | Rana, ktorá svojím charakterom nevyžaduje chirurgické ošetrenie | 0 % |
| 503 | Poranenie elektrickým prúdom podľa celkového postihnutia, ľahké | 2,5 % |
| 504 | Poranenie elektrickým prúdom podľa celkového postihnutia, stredné | 5 % |
| 505 | Poranenie elektrickým prúdom podľa celkového postihnutia, ťažké | 7 % |
| 506 | ľahké prípady | 2,5 % |
| 507 | stredné prípady | 5 % |
| 508 | ťažké prípady | 7 % |
| 509 | prvého stupňa | 0 % |
| 510 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu do 5 cm2 | 0 % |
| 511 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu od 6 cm2 do 10 cm2 | 2,5 % |
| 512 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu od 11cm2 do 5 % povrchu tela | 5 % |
| 513 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu do 15 % povrchu tela | 6 % |
| 514 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu do 20 % povrchu tela | do 8 % |
| 515 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu do 30 % povrchu tela | do 14 % |
| 516 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu do 40 % povrchu tela | do 26 % |
| 517 | druhého stupňa (povrchového) v rozsahu do 50 % povrchu tela | do 42 % |
| 518 | druhého stupňa (povrchového) väčšieho rozsahu než 50 % povrchu tela podľa primeraného času nevyhnutného liečenia (§ 27 ods. 2 vyhlášky) | |
| 519 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu od 3 cm2 do 5 cm2 | 2,5 % |
| 520 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu od 6 cm2 do 10 cm2 | do 7 % |
| 521 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu do 5 % povrchu tela | do 12 % |
| 522 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu do 10 % povrchu tela | do 18 % |
| 523 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu do 15 % povrchu tela | do 26 % |
| 524 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu do 20 % povrchu tela | do 34 % |
| 525 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu do 30 % povrchu tela | do 42 % |
| 526 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu do 40 % povrchu tela | do 68 % |
| 527 | tretieho stupňa alebo druhého hlbokého stupňa s nutnosťou chirurgického liečenia v rozsahu väčšom než 40 % povrchu tela podľa primeraného času nevyhnutného liečenia (§ 27 ods. 2 vyhlášky) | do 100 % |
| Za každú druhú a ďalšiu transplantáciu sa zvyšuje horná hranica plnenia v bodoch 519 až 527 o jeden týždeň. |
| 528 | ľahké prípady | 2,5 % |
| 529 | stredne ťažké a ťažké (len ak boli hospitalizované) sa odškodňujú percentom, ktoré zodpovedá času o jednu polovicu dlhšiemu, než bol čas skutočnej hospitalizácie | |
| 530 | Za následky opakovaných pôsobení poisťovňa neposkytuje plnenie | - |
| 531 | Uštipnutie hadom | 2,5 % |
| 532 | ľahlý | 2,5 % |
| 533 | stredný | 5 % |
| 534 | ťažký | 7 % |
| 001 | Úplný defekt v lebečnej klenbe v rozsahu do 2 cm2 | do 5 % |
| 002 | Úplný defekt v lebečnej klenbe v rozsahu do 10 cm2 | do 15 % |
| 003 | Úplný defekt v lebečnej klenbe v rozsahu nad 10 cm2 | do 25 % |
| 004 | Ľahké objektívne príznaky alebo lekárskym pozorovaním zistené subjektívne ťažkosti bez objektívneho nálezu po ťažkých zraneniach hlavy podľa stupňa | 5 %-20 % |
| 005 | Vážne mozgové poruchy a duševné poruchy po ťažkom poranení hlavy podľa stupňa | 20 %-100 % |
| 006 | Subjektívne ťažkosti po ťažkých zraneniach iných častí tela bez objektívneho nálezu zistené lekárskym pozorovaním | do 15 % |
| 007 | Traumatická porucha tvárového nervu ľahkého stupňa | do 10 % |
| 008 | Traumatická porucha tvárového nervu ťažkého stupňa | do 15 % |
| 009 | Traumatické poškodenie trojklaného nervu podľa stupňa | 5 %-15 % |
| 010 | Poškodenie tváre sprevádzané funkčnými poruchami alebo vzbudzujúce súcit alebo ošklivosť, ľahkého stupňa | do 10 % |
| 011 | Poškodenie tváre sprevádzané funkčnými poruchami alebo vzbudzujúce súcit alebo ošklivosť, stredného stupňa | do 20 % |
| 012 | Poškodenie tváre sprevádzané funkčnými poruchami alebo vzbudzujúce súcit alebo ošklivosť, ťažkého stupňa | do 35 % |
| 013 | Moková fistula po poranení lebečnej spodiny (likvororea) | 15 % |
| 014 | Strata hrotu nosa | 10 % |
| 015 | Strata celého nosa bez zúženia | 15 % |
| 016 | Strata celého nosa so zúžením | 25 % |
| 017 | Deformácia nosa s funkčne významnou poruchou priechodnosti | do 10 % |
| 018 | Chronický atrofický zápal nosovej sliznice po poleptaní alebo popálení | do 10 % |
| 019 | Perforácia nosovej priehradky | 5 % |
| 020 | Chronický hnisavý poúrazový zápal vedľajších nosových dutín | do 10 % |
| 021 | Strata čuchu a chuti podľa rozsahu | do 10 % |
| Pri úplnej strate zraku nemôže hodnotenie celkových trvalých následkov robiť na jednom oku viac než 25 %, na druhom oku viac než 75 % a na oboch očiach viac než 100 %. | ||
| Trvalé poškodenia uvedené v bodoch 023, 031 až 034, 036, 039 a 040 sa však hodnotia i nad túto hranicu. | ||
| 022 | Následky očných zranení, ktoré mali za následok zníženie zrakovej ostrosti, sa hodnotia podľa pomocnej tabuľky č. 1 | |
| 023 | Za anatomickú stratu alebo atrofiu oka pripočítava sa k zistenej hodnote trvalej zrakovej menejcennosti | 5 % |
| 024 | Strata šošovky na jednom oku (vrátane poruchy akomodácie) pri znášanlivosti kontaktnej šošovky aspoň hodiny denne | 15 % |
| 025 | Strata šošovky na jednom oku (vrátane poruchy akomodácie) pri znášanlivosti kontaktnej šošovky menej než hodiny denne | 18 % |
| 026 | Strata šošovky na jednom oku (vrátane poruchy akomodácie) pri úplnej neznášanlivosti kontaktnej šošovky | 25 % |
| 027 | Strata šošovky oboch očí (vrátane poruchy akomodácie), ak nie je zraková ostrosť s afakickou korekciou horšia než 6/12 | 15 % |
| Ak je horšia, určí sa percento podľa pomocnej tabuľky č. 1 a pripočítava sa 10 % na ťažkosti z nosenia afakickej korekcie. | ||
| 028 | Traumatická porucha okohybných nervov alebo porucha rovnováhy okohybných svalov podľa stupňa | do 25 % |
| 029 | Koncentrické obmedzenie zorného poľa následkom úrazu sa hodnotí podľa pomocnej tabuľky č. 2 | |
| 030 | Ostatné obmedzenia zorného poľa sa hodnotia podľa pomocnej tabuľky č. 3 | |
| 031 | Porušenie priechodnosti slzných ciest na jednom oku | 5 % |
| 032 | Porušenie priechodnosti slzných ciest na oboch očiach | 10 % |
| 033 | Chybné postavenie rias operačne nekorigovateľné na jednom oku | 5 % |
| 034 | Chybné postavenie rias operačne nekorigovateľné na oboch očiach | 10 % |
| 035 | Rozšírenie a ochrnutie zrenice (vidiaceho oka) podľa stupňa | 2 %-5 % |
| 036 | Deformácia vonkajšieho segmentu a jeho okolia vzbudzujúca súcit alebo ošklivosť, tiež ptóza horného viečka, pokiaľ nekryje zrenicu (nezávisle od poruchy vizu), pre každé oko | 5 % |
| 037 | Traumatická porucha akomodácie jednostranná | 5 %-8 % |
| 038 | Traumatická porucha akomodácie obojstranná | 3 %-5 % |
| 039 | Lagoftalmus posttraumatický operačne nekorigovateľný, jednostranný | 5 %-10 % |
| 040 | Lagoftalmus posttraumatický operačne nekorigovateľný, obojstranný | 10 %-15 % |
| Pri hodnotení podľa bodov 039 a 040 nemožno súčasne hodnotiť podľa bodu 036. | ||
| 041 | Ptóza horného viečka (vidiaceho oka) operačne nekorigovateľná, pokiaľ kryje zrenicu, jednostranná | 5 %-25 % |
| 042 | Ptóza horného viečka (vidiaceho oka) operačne nekorigovateľná, pokiaľ kryje zrenicu, obojstranná | 30 %-60 % |
| 043 | Strata jednej ušnice | 10 % |
| 044 | Strata oboch ušníc | 15 % |
| 045 | Trvalá poúrazová perforácia bubienka bez zjavnej sekundárnej infekcie | 5 % |
| 046 | Chronický hnisavý zápal stredného ucha preukázaný ako následok úrazu | 10 %-20 % |
| 047 | Deformácia ušnice sa hodnotí podľa bodov 010 až 012 | |
| 048 | Nahluchlosť jednostranná ľahkého stupňa | 0 % |
| 049 | Nahluchlosť jednostranná stredného stupňa | do 5 % |
| 050 | Nahluchlosť jednostranná ťažkého stupňa | do 12 % |
| 051 | Nahluchlosť obojstranná ľahkého stupňa | do 10 % |
| 052 | Nahluchlosť obojstranná stredného stupňa | do 20 % |
| 053 | Nahluchlosť obojstranná ťažkého stupňa | do 35 % |
| 054 | Strata sluchu jedného ucha | 15 % |
| 055 | Strata sluchu druhého ucha | 25 % |
| 056 | Hluchota obojstranná ako následok jediného úrazu | 40 % |
| 057 | Porucha labyrintu jednostranná podľa stupňa | 10 %-20 % |
| 058 | Porucha labyrintu obojstranná podľa stupňa | 30 %-50 % |
| Strata zubov alebo ich časti, len ak nastala pôsobením vonkajšieho násilia. | ||
| 059 | Za stratu jedného zuba | 1 % |
| 060 | Za stratu každého ďalšieho zuba | 1 % |
| 061 | Za stratu časti zuba, ak má za následok stratu vitality zuba | 0,5 % |
| 062 | Za deformáciu frontálnych zubov následkom preukázaného úrazu dočasných (mliečnych) zubov | 5 % |
| 063 | Za stratu, odlomenie a poškodenie umelých zubných náhrad a dočasných (mliečnych) zubov | 0 % |
| 064 | Stavy po poranení jazyka s defektom tkaniva alebo jazvovitými deformáciami, len pokiaľ sa už nehodnotia podľa bodov 068 až 071 | 15 % |
| 065 | Zúženie hrtana alebo priedušnice ľahkého stupňa | do 15 % |
| 066 | Zúženie hrtana alebo priedušnice stredného stupňa | do 30 % |
| 067 | Zúženie hrtana alebo priedušnice ťažkého stupňa | do 65 % |
| Podľa bodu nemožno súčasne oceňovať pri hodnotení podľa bodov 068 až 072. | ||
| 068 | Čiastočná strata hlasu | 10 %-20 % |
| 069 | Strata hlasu (afónia) | 25 % |
| 070 | Strata reči následkom poškodenia rečových ústrojov | 30 % |
| 071 | Sťaženie reči následkom poškodenia rečových ústrojov | 10 %-20 % |
| Pri hodnotení podľa bodov 068 až 071 nemožno súčasne oceňovať podľa bodu 067 alebo 072. | ||
| 072 | Stav po tracheotómii s trvale zavedenou kanylou | 50 % |
| Pri hodnotení podľa bodu 072 nemožno súčasne oceňovať podľa bodu 067 alebo podľa bodov 068 až 071. |
| 073 | Obmedzenie hybnosti hrudníka a zrasty pľúc a hrudníkovej steny klinicky overené, ľahkého stupňa | do 10 % |
| 074 | Obmedzenie hybnosti hrudníka a zrasty pľúc a hrudníkovej steny klinicky overené, stredného stupňa | do 20 % |
| 075 | Obmedzenie hybnosti hrudníka a zrasty pľúc a hrudníkovej steny klinicky overené, ťažkého stupňa | do 30 % |
| 076 | Iné následky poranenia pľúc podľa stupňa porušenia funkcie a rozsahu jednostranné | 15 %-40 % |
| 077 | Iné následky poranenia pľúc podľa stupňa porušenia funkcie a rozsahu obojstranné | 25 %-100 % |
| 078 | Poruchy srdcové a cievne (len po priamom poranení) klinicky overené podľa stupňa porušenia funkcie | 10 %-100 % |
| 079 | Fistula pažeráka | 30 % |
| 080 | Poúrazové zúženie pažeráka ľahkého stupňa | do 10 % |
| 081 | Poúrazové zúženie pažeráka stredného stupňa | 11 %-30 % |
| 082 | Poúrazové zúženie pažeráka ťažkého stupňa | 31 %-60 % |
| 083 | Poškodenie brušnej steny sprevádzané porušením brušného lisu | 10 %-25 % |
| 084 | Porušenie funkcie tráviacich orgánov podľa stupňa poruchy výživy | 25 %-100 % |
| 085 | Strata sleziny | 15 % |
| 086 | Sterkorálna fistula podľa sídla a rozsahu reakcie v okolí | 30 %-60 % |
| 087 | Nedovieravosť análnych zvieračov čiastočná | do 20 % |
| 088 | Nedovieravosť análnych zvieračov úplná | 60 % |
| 089 | Poúrazové zúženie konečníka alebo análneho kanála, ľahkého stupňa | do 10 % |
| 090 | Poúrazové zúženie konečníka alebo análneho kanála, stredného stupňa | do 20 % |
| 091 | Poúrazové zúženie konečníka alebo análneho kanála, ťažkého stupňa | do 50 % |
| 092 | Strata jednej obličky | 25 % |
| 093 | Poúrazové následky poranenia obličiek a močových ciest vrátane druhotnej infekcie ľahkého stupňa | do 10 % |
| 094 | Poúrazové následky poranenia obličiek a močových ciest vrátane druhotnej infekcie stredného stupňa | do 20 % |
| 095 | Poúrazové následky poranenia obličiek a močových ciest vrátane druhotnej infekcie ťažkého stupňa | do 50 % |
| 096 | Fistula močového mechúra alebo močovej rúry | 50 % |
| Nemožno súčasne hodnotiť podľa bodov 093 až 095. | ||
| 097 | Chronický zápal močových ciest a druhotné ochorenie obličiek | 15 %-50 % |
| 098 | Hydrokéla | 5 % |
| 099 | Strata jedného semenníka (pri kryptorchizme hodnotiť ako stratu oboch semenníkov) | 10 % |
| 100 | Strata oboch semenníkov alebo strata potencie do 45 rokov | 35 % |
| 101 | Strata oboch semenníkov alebo strata potencie od 45 do 60 rokov | 20 % |
| 102 | Strata oboch semenníkov alebo strata potencie nad 60 rokov | 10 % |
| 103 | Strata mužského pohlavného údu alebo závažné deformity do 45 rokov | do 40 % |
| 104 | Strata mužského pohlavného údu alebo závažné deformity do 60 rokov | do 20 % |
| 105 | Strata mužského pohlavného údu alebo závažné deformity nad 60 rokov | do 10 % |
| Ak sa hodnotí podľa bodov 103 až 105, nemožno súčasne hodnotiť stratu potencie podľa bodov 100 až 102. | ||
| 106 | Poúrazové deformácie ženských pohlavných ústrojov | 10 %-50 % |
| 107 | Obmedzenie hybnosti chrbtovej kosti ľahkého stupňa | do 10 % |
| 108 | Obmedzenie hybnosti chrbtovej kosti stredného stupňa | do 25 % |
| 109 | Obmedzenie hybnosti chrbtovej kosti ťažkého stupňa | do 55 % |
| 110 | Poúrazové poškodenie chrbtovej kosti, miechy, miechových plien a koreňov s trvalými objektívnymi príznakmi porušenej funkcie ľahkého stupňa | 10 %-25 % |
| 111 | Poúrazové poškodenie chrbtovej kosti, miechy, miechových plien a koreňov s trvalými objektívnymi príznakmi porušenej funkcie stredného stupňa | 26 %-40 % |
| 112 | Poúrazové poškodenie chrbtovej kosti, miechy, miechových plien a koreňov s trvalými objektívnymi príznakmi porušenej funkcie ťažkého stupňa | 41 %-100 % |
| 113 | Poúrazové poškodenie chrbtovej kosti, miechy, miechových plien a koreňov bez objektívnych príznakov, avšak s trvalými subjektívnymi ťažkosťami preukázanými lekárskym pozorovaním, ľahkého stupňa | do 10 % |
| 114 | Poúrazové poškodenie chrbtovej kosti, miechy, miechových plien a koreňov bez objektívnych príznakov, avšak s trvalými subjektívnymi ťažkosťami preukázanými lekárskym pozorovaním, stredného a ťažkého stupňa | do 25 % |
| 115 | Porušenie súvislosti panvového pletenca s poruchou statiky chrbtovej kosti a funkcie dolných končatín u žien do rokov | 30 %-65 % |
| 116 | Porušenie súvislosti panvového pletenca s poruchou statiky chrbtovej kosti a funkcie dolných končatín u žien nad rokov | 15 %-50 % |
| 117 | Porušenie súvislosti panvového pletenca s poruchou statiky chrbtovej kosti a funkcie dolných končatín u mužov | 15 %-50 % |
| Uvedené hodnoty sa vzťahujú na pravákov. Pre ľavákov platí hodnotenie opačné. | ||
| 118 | Strata hornej končatiny v ramennom kĺbe alebo v oblasti medzi lakťovým a ramenným kĺbom, vpravo | 60 % |
| 119 | Strata hornej končatiny v ramennom kĺbe alebo v oblasti medzi lakťovým a ramenným kĺbom, vľavo | 50 % |
| 120 | Úplná meravosť ramenného kĺbu v nepriaznivom postavení (úplná abdukcia, addukcia alebo postavenia im blízke), vpravo | 35 % |
| 121 | Úplná meravosť ramenného kĺbu v nepriaznivom postavení (úplná abdukcia, addukcia alebo postavenia im blízke), vľavo | 30 % |
| 122 | Úplná meravosť ramena v priaznivom postavení alebo v postavení jemu blízkom (odtiahnutie 50o až 70o, predpaženie 40o až 45o a vnútorná rotácia 20o), vpravo | 30 % |
| 123 | Úplná meravosť ramena v priaznivom postavení alebo v postavení jemu blízkom (odtiahnutie 50o až 70o, predpaženie 40o až 45o a vnútorná rotácia 20o), vľavo | 25 % |
| 124 | Obmedzenie pohyblivosti ramenného kĺbu ľahkého stupňa (vzpaženie predpažením, predpaženie neúplné nad 135o), vpravo | 5 % |
| 125 | Obmedzenie pohyblivosti ramenného kĺbu ľahkého stupňa (vzpaženie predpažením, predpaženie neúplné nad 135o), vľavo | 4 % |
| 126 | Obmedzenie pohyblivosti ramenného kĺbu stredného stupňa (vzpaženie predpažením do 135o), vpravo | 10 % |
| 127 | Obmedzenie pohyblivosti ramenného kĺbu stredného stupňa (vzpaženie predpažením do 135o), vľavo | 8 % |
| 128 | Obmedzenie pohyblivosti ramenného kĺbu ťažkého stupňa (vzpaženie predpažením do 90o), vpravo | 18 % |
| 129 | Obmedzenie pohyblivosti ramenného kĺbu ťažkého stupňa (vzpaženie predpažením do 90o), vľavo | 15 % |
| 130 | Pri obmedzení pohyblivosti ramenného kĺbu ľahkého, stredného alebo ťažkého stupňa sa pri súčasnom obmedzení rotačných pohybov hodnotenie podľa bodov 124 až 129 zvyšuje o jednu tretinu | 40 % |
| 131 | Pakĺb ramennej kosti, vpravo | 33,5 % |
| 132 | Pakĺb ramennej kosti, vľavo | 30 % |
| 133 | Chronický zápal kostnej drene len po otvorených zraneniach alebo po operačných zákrokoch nutných na liečenie následkov úrazu, vpravo | 30 % |
| 134 | Chronický zápal kostnej drene len po otvorených zraneniach alebo po operačných zákrokoch nutných na liečenie následkov úrazu, vľavo | 25 % |
| 135 | Habituálne vykĺbenie ramena, vpravo | 20 % |
| 136 | Habituálne vykĺbenie ramena, vľavo | 16,5 % |
| Plnenie podľa bodov 135 a 136 vylučuje nároky na plnenie za čas nevyhnutného liečenia ďalších vytknutí podľa tabuľky A body 206 a 207. | ||
| 137 | Nenapravené sternoklavikulárne vykĺbenie okrem prípadnej poruchy funkcie, vpravo | 3 % |
| 138 | Nenapravené sternoklavikulárne vykĺbenie okrem prípadnej poruchy funkcie, vľavo | 2,5 % |
| 139 | Nenapravené akromioklavikulárne vykĺbenie okrem prípadnej poruchy funkcie ramenného kĺbu, vpravo | 6 % |
| 140 | Nenapravené akromioklavikulárne vykĺbenie okrem prípadnej poruchy funkcie ramenného kĺbu, vľavo | 5 % |
| 141 | Trvalé následky po pretrhnutí nadhrebeňového svalu sa hodnotia podľa straty funkcie ramenného kĺbu | |
| 142 | Trvalé následky po pretrhnutí dlhej hlavy dvojhlavého svalu pri neporušenej funkcii ramenného a lakťového kĺbu, vpravo | 3 % |
| 143 | Trvalé následky po pretrhnutí dlhej hlavy dvojhlavého svalu pri neporušenej funkcii ramenného a lakťového kĺbu, vľavo | 2,5 % |
| 144 | Úplná meravosť lakťového kĺbu v nepriaznivom postavení (úplné vystretie alebo úplné ohnutie a postavenia im blízke), vpravo | 30 % |
| 145 | Úplná meravosť lakťového kĺbu v nepriaznivom postavení (úplné vystretie alebo úplné ohnutie a postavenia im blízke), vľavo | 25 % |
| 146 | Úplná meravosť lakťového kĺbu v priaznivom postavení ale v postaveniach jemu blízkych (ohnutie v uhle 90o až 95o), vpravo | 20 % |
| 147 | Úplná meravosť lakťového kĺbu v priaznivom postavení alebo v postaveniach jemu blízkych (ohnutie v uhle 90o až 95o), vľavo | 16,5 % |
| 148 | Obmedzenie pohyblivosti lakťového kĺbu ľahkého stupňa, vpravo | do 6% |
| 149 | Obmedzenie pohyblivosti lakťového kĺbu ľahkého stupňa, vľavo | do 5 % |
| 150 | Obmedzenie pohyblivosti lakťového kĺbu stredného stupňa, vpravo | do 12 % |
| 151 | Obmedzenie pohyblivosti lakťového kĺbu stredného stupňa, vľavo | do 10 % |
| 152 | Obmedzenie pohyblivosti lakťového kĺbu ťažkého stupňa, vpravo | do 18 % |
| 153 | Obmedzenie pohyblivosti lakťového kĺbu ťažkého stupňa, vľavo | do 15 % |
| 154 | Úplná meravosť radioulnárnych kĺbov (s nemožnosťou privrátenia alebo odvrátenia predlaktia) v nepriaznivom postavení alebo v postaveniach jemu blízkych (v maximálnej pronácii alebo supinácii - v krajnom odvrátení alebo privrátení), vpravo | 20 % |
| 155 | Úplná meravosť radioulnárnych kĺbov (s nemožnosťou privrátenia alebo odvrátenia predlaktia) v nepriaznivom postavení alebo v postaveniach jemu blízkych (v maximálnej pronácii alebo supinácii - v krajnom odvrátení alebo privrátení), vľavo | 16,5 % |
| 156 | Úplná meravosť radioulnárnych kĺbov v priaznivom postavení (stredné postavenie alebo ľahká pronácia), vpravo | do 20 % |
| 157 | Úplná meravosť radioulnárnych kĺbov v priaznivom postavení (stredné postavenie alebo ľahká pronácia), vľavo | do 16 % |
| 158 | Obmedzenie privrátenia a odvrátenia predlaktia ľahkého stupňa, vpravo | do 5 % |
| 159 | Obmedzenie privrátenia a odvrátenia predlaktia ľahkého stupňa, vľavo | do 4 % |
| 160 | Obmedzenie privrátenia a odvrátenia predlaktia stredného stupňa, vpravo | do 10 % |
| 161 | Obmedzenie privrátenia a odvrátenia predlaktia stredného stupňa, vľavo | do 8 % |
| 162 | Obmedzenie privrátenia a odvrátenia predlaktia ťažkého stupňa, vpravo | do 20 % |
| 163 | Obmedzenie privrátenia a odvrátenia predlaktia ťažkého stupňa, vľavo | do 16 % |
| 164 | Pakĺb oboch kostí predlaktia, vpravo | 40 % |
| 165 | Pakĺb oboch kostí predlaktia, vľavo | 35 % |
| 166 | Pakĺb vretennej kosti, vpravo | 30 % |
| 167 | Pakĺb vretennej kosti, vľavo | 25 % |
| 168 | Pakĺb lakťovej kosti, vpravo | 20 % |
| 169 | Pakĺb lakťovej kosti, vľavo | 15 % |
| 170 | Chronický zápal kostnej drene kostí predlaktia len po otvorených zraneniach alebo po operačných zákrokoch nutných na liečenie následkov úrazu, vpravo | 27,5 % |
| 171 | Chronický zápal kostnej drene kostí predlaktia len po otvorených zraneniach alebo po operačných zákrokoch nutných na liečenie následkov úrazu, vľavo | 22,5 % |
| 172 | Kývavý lakťový kĺb, vpravo | 30 % |
| 173 | Kývavý lakťový kĺb, vľavo | 25 % |
| 174 | Strata predlaktia pri zachovanom lakťovom kĺbe, vpravo | 55 % |
| 175 | Strata predlaktia pri zachovanom lakťovom kĺbe, vľavo | 45 % |
| 176 | Strata ruky v zápästí, vpravo | 50 % |
| 177 | Strata ruky v zápästí, vľavo | 42 % |
| 178 | Strata všetkých prstov ruky, prípadne vrátane záprstných kostí, vpravo | 50 % |
| 179 | Strata všetkých prstov ruky, prípadne vrátane záprstných kostí, vľavo | 42 % |
| 180 | Strata prstov ruky okrem palca, prípadne vrátane záprstných kostí, vpravo | 45 % |
| 181 | Strata prstov ruky okrem palca, prípadne vrátane záprstných kostí, vľavo | 37,5 % |
| 182 | Úplná meravosť zápästia v nepriaznivom postavení alebo v postaveniach jemu blízkych (úplné spakručné alebo dlaňové ohnutie ruky), vpravo | 30 % |
| 183 | Úplná meravosť zápästia v nepriaznivom postavení alebo v postaveniach jemu blízkych (úplné spakručné alebo dlaňové ohnutie ruky), vľavo | 25 % |
| 184 | Úplná meravosť zápästia v priaznivom postavení (spakručné ohnutie stupňov až stupňov), vpravo | 20 % |
| 185 | Úplná meravosť zápästia v priaznivom postavení (spakručné ohnutie stupňov až stupňov), vľavo | 17 % |
| 186 | Pakĺb člnkovitej kosti, vpravo | 15 % |
| 187 | Pakĺb člnkovitej kosti, vľavo | 12,5 % |
| 188 | Obmedzenie pohyblivosti zápästia ľahkého stupňa, vpravo | do 6 % |
| 189 | Obmedzenie pohyblivosti zápästia ľahkého stupňa, vľavo | do 5 % |
| 190 | Obmedzenie pohyblivosti zápästia stredného stupňa, vpravo | do 12 % |
| 191 | Obmedzenie pohyblivosti zápästia stredného stupňa, vľavo | do 10 % |
| 192 | Obmedzenie pohyblivosti zápästia ťažkého stupňa, vpravo | do 20 % |
| 193 | Obmedzenie pohyblivosti zápästia ťažkého stupňa, vľavo | do 17 % |
| 194 | Strata koncového článku palca, vpravo | 9 % |
| 195 | Strata koncového článku palca, vľavo | 7,5 % |
| 196 | Strata palca so záprstnou kosťou, vpravo | 25 % |
| 197 | Strata palca so záprstnou kosťou, vľavo | 21 % |
| 198 | Strata oboch článkov palca, vpravo | 18 % |
| 199 | Strata oboch článkov palca, vľavo | 15 % |
| 200 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca v nepriaznivom postavení (krajné ohnutie), vpravo | 8 % |
| 201 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca v nepriaznivom postavení (krajné ohnutie), vľavo | 7 % |
| 202 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca v nepriaznivom postavení (v hyperextenzii), vpravo | 7 % |
| 203 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca v nepriaznivom postavení (v hyperextenzii), vľavo | 6 % |
| 204 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca v priaznivom postavení (ľahké poohnutie), vpravo | 6 % |
| 205 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca v priaznivom postavení (ľahké poohnutie), vľavo | 5 % |
| 206 | Úplná meravosť základného kĺbu palca, vpravo | 6 % |
| 207 | Úplná meravosť základného kĺbu palca, vľavo | 5 % |
| 208 | Úplná meravosť karpometakarpálneho kĺbu palca v nepriaznivom postavení (úplná abdukcia alebo addukcia), vpravo | 9 % |
| 209 | Úplná meravosť karpometakarpálneho kĺbu palca v nepriaznivom postavení (úplná abdukcia alebo addukcia), vľavo | 7,5 % |
| 210 | Úplná meravosť karpometakarpálneho kĺbu palca v priaznivom postavení (ľahká opozícia), vpravo | 6 % |
| 211 | Úplná meravosť karpometakarpálneho kĺbu palca v priaznivom postavení (ľahká opozícia), vľavo | 5 % |
| 212 | Trvalé následky po zle zahojenej Bennettovej zlomenine s trvajúcou subluxáciou, okrem plnenia za poruchu funkcie, vpravo | 3 % |
| 213 | Trvalé následky po zle zahojenej Bennettovej zlomenine s trvajúcou subluxáciou, okrem plnenia za poruchu funkcie, vľavo | 2,5 % |
| 214 | Úplná meravosť všetkých kĺbov palca v nepriaznivom postavení, vpravo | 25 % |
| 215 | Úplná meravosť všetkých kĺbov palca v nepriaznivom postavení, vľavo | 21 % |
| 216 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti medzičlánkového kĺbu ľahkého stupňa, vpravo | do 2 % |
| 217 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti medzičlánkového kĺbu ľahkého stupňa, vľavo | do 1,5 % |
| 218 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti medzičlánkového kĺbu stredného stupňa, vpravo | do 4 % |
| 219 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti medzičlánkového kĺbu stredného stupňa, vľavo | do 3 % |
| 220 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti medzičlánkového kĺbu ťažkého stupňa, vpravo | do 6 % |
| 221 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti medzičlánkového kĺbu ťažkého stupňa, vľavo | do 5 % |
| 222 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti základného kĺbu ľahkého stupňa, vpravo | do 2 % |
| 223 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti základného kĺbu ľahkého stupňa, vľavo | do 1,5 % |
| 224 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti základného kĺbu stredného stupňa, vpravo | do 4 % |
| 225 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti základného kĺbu stredného stupňa, vľavo | do 3 % |
| 226 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti základného kĺbu ťažkého stupňa, vpravo | do 6 % |
| 227 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti základného kĺbu ťažkého stupňa, vľavo | do 5 % |
| 228 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti karpometakarpálneho kĺbu ľahkého stupňa, vpravo | do 3 % |
| 229 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti karpometakarpálneho kĺbu ľahkého stupňa, vľavo | do 2,5 % |
| 230 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti karpometakarpálneho kĺbu stredného stupňa, vpravo | do 6 % |
| 231 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti karpometakarpálneho kĺbu stredného stupňa, vľavo | do 5 % |
| 232 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti karpometakarpálneho kĺbu ťažkého stupňa, vpravo | do 9 % |
| 233 | Porucha uchopovacej funkcie palca pri obmedzení pohyblivosti karpometakarpálneho kĺbu ťažkého stupňa, vľavo | do 7,5 % |
| 234 | Strata koncového článku ukazováka, vpravo | 4 % |
| 235 | Strata koncového článku ukazováka, vľavo | 3,5 % |
| 236 | Strata dvoch článkov ukazováka, vpravo | 8 % |
| 237 | Strata dvoch článkov ukazováka, vľavo | 6,5 % |
| 238 | Strata všetkých troch článkov ukazováka, vpravo | 12 % |
| 239 | Strata všetkých troch článkov ukazováka, vľavo | 10 % |
| 240 | Strata ukazováka so záprstnou kosťou, vpravo | 15 % |
| 241 | Strata ukazováka so záprstnou kosťou, vľavo | 12,5 % |
| 242 | Úplná meravosť všetkých troch kĺbov ukazováka v krajnom vystretí, vpravo | 12 % |
| 243 | Úplná meravosť všetkých troch kĺbov ukazováka v krajnom vystretí, vľavo | 10 % |
| 244 | Úplná meravosť všetkých troch kĺbov ukazováka v krajnom ohnutí, vpravo | 15 % |
| 245 | Úplná meravosť všetkých troch kĺbov ukazováka v krajnom ohnutí, vľavo | 12,5 % |
| 246 | Porucha uchopovacej funkcie ukazováka; do úplného zovretia do dlane chýbajú 1 až 2 cm, vpravo | 4 % |
| 247 | Porucha uchopovacej funkcie ukazováka; do úplného zovretia do dlane chýbajú 1 až 2 cm, vľavo | 3,5 % |
| 248 | Porucha uchopovacej funkcie ukazováka; do úplného zovretia do dlane chýbajú 3 až 4 cm, vpravo | 12 % |
| 249 | Porucha uchopovacej funkcie ukazováka; do úplného zovretia do dlane chýbajú 3 až 4 cm, vľavo | 10 % |
| 250 | Porucha uchopovacej funkcie ukazováka; do úplného zovretia do dlane chýba viac než 4 cm, vpravo | 15 % |
| 251 | Porucha uchopovacej funkcie ukazováka; do úplného zovretia do dlane chýba viac než 4 cm, vľavo | 12,5 % |
| 252 | Nemožnosť úplného vystretia niektorého z medzičlánkových kĺbov ukazováka pri neporušenej uchopovacej funkcii, vpravo | 1,5 % |
| 253 | Nemožnosť úplného vystretia niektorého z medzičlánkových kĺbov ukazováka pri neporušenej uchopovacej funkcii, vľavo | 1 % |
| 254 | Nemožnosť úplného vystretia základného kĺbu ukazováka s poruchou abdukcie, vpravo | 2,5 % |
| 255 | Nemožnosť úplného vystretia základného kĺbu ukazováka s poruchou abdukcie, vľavo | 2 % |
| 256 | Strata celého prsta s príslušnou záprstnou kosťou, vpravo | 9 % |
| 257 | Strata celého prsta s príslušnou záprstnou kosťou, vľavo | 7,5 % |
| 258 | Strata všetkých troch článkov prsta alebo dvoch článkov s meravosťou základného kĺbu, vpravo | 8 % |
| 259 | Strata všetkých troch článkov prsta alebo dvoch článkov s meravosťou základného kĺbu, vľavo | 6 % |
| 260 | Strata koncového článku jedného z týchto prstov, vpravo | 3 % |
| 261 | Strata koncového článku jedného z týchto prstov, vľavo | 2,5 % |
| 262 | Úplná meravosť všetkých troch kĺbov jedného z týchto prstov v krajnom vystretí alebo ohnutí (v postavení brániacom funkcii susedných prstov), vpravo | 9 % |
| 263 | Úplná meravosť všetkých troch kĺbov jedného z týchto prstov v krajnom vystretí alebo ohnutí (v postavení brániacom funkcii susedných prstov), vľavo | 7,5 % |
| 264 | Porucha uchopovacej funkcie prsta; do úplného zovretia do dlane chýbajú 1 až 2 cm, vpravo | 2 % |
| 265 | Porucha uchopovacej funkcie prsta; do úplného zovretia do dlane chýbajú 1 až 2 cm, vľavo | 1,5 % |
| 266 | Porucha uchopovacej funkcie prsta; do úplného zovretia do dlane chýbajú 3 až 4 cm, vpravo | 6 % |
| 267 | Porucha uchopovacej funkcie prsta; do úplného zovretia do dlane chýbajú 3 až 4 cm, vľavo | 5 % |
| 268 | Porucha uchopovacej funkcie prsta; do úplného zovretia do dlane chýba viac než 4 cm, vpravo | 8 % |
| 269 | Porucha uchopovacej funkcie prsta; do úplného zovretia do dlane chýba viac než 4 cm, vľavo | 6 % |
| 270 | Nemožnosť úplného vystretia jedného z medzičlánkových kĺbov pri neporušenej uchopovacej funkcii prsta, vpravo | 1 % |
| 271 | Nemožnosť úplného vystretia jedného z medzičlánkových kĺbov pri neporušenej uchopovacej funkcii prsta, vľavo | 0,5 % |
| 272 | Nemožnosť úplného vystretia základného kĺbu prsta s poruchou abdukcie, vpravo | 1,5 % |
| 273 | Nemožnosť úplného vystretia základného kĺbu prsta s poruchou abdukcie, vľavo | 1 % |
| V hodnotení sú už zahrnuté prípadné poruchy vazomotorické a trofické. | ||
| 274 | Traumatická porucha axilárneho nervu, vpravo | do 30 % |
| 275 | Traumatická porucha axilárneho nervu, vľavo | do 25 % |
| 276 | Traumatická porucha kmeňa vretenného nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov, vpravo | 45 % |
| 277 | Traumatická porucha kmeňa vretenného nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov, vľavo | 37,5 % |
| 278 | Traumatická porucha vretenného nervu so zachovaním funkcie trojhlavého svalu, vpravo | 35 % |
| 279 | Traumatická porucha vretenného nervu so zachovaním funkcie trojhlavého svalu, vľavo | 27,5 % |
| 280 | Traumatická porucha svalovokožného nervu, vpravo | do 30 % |
| 281 | Traumatická porucha svalovokožného nervu, vľavo | do 20 % |
| 282 | Traumatická porucha kmeňa lakťového nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov, vpravo | 40 % |
| 283 | Traumatická porucha kmeňa lakťového nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov, vľavo | 33 % |
| 284 | Traumatická porucha distálnej časti lakťového nervu so zachovaním funkcie ulnárneho ohýbača zápästia a časti hlbokého ohýbača prstov, vpravo | 30 % |
| 285 | Traumatická porucha distálnej časti lakťového nervu so zachovaním funkcie ulnárneho ohýbača zápästia a časti hlbokého ohýbača prstov, vľavo | 25 % |
| 286 | Traumatická porucha kmeňa stredového nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov, vpravo | do 30 % |
| 287 | Traumatická porucha kmeňa stredového nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov, vľavo | do 25 % |
| 288 | Traumatická porucha distálnej časti stredového nervu s postihnutím hlavne tenarového svalstva, vpravo | do 15 % |
| 289 | Traumatická porucha distálnej časti stredovéhonervu s postihnutím hlavne tenarového svalstva, vľavo | do 12,5 % |
| 290 | Traumatická porucha všetkých troch nervov (prípadne aj celej ramennej spleti), vpravo | do 60 % |
| 291 | Traumatická porucha všetkých troch nervov (prípadne aj celej ramennej spleti), vľavo | do 50 % |
| 292 | Strata jednej dolnej končatiny v bedrovom kĺbe alebo v oblasti medzi bedrovým a kolenným kĺbom | 50 % |
| 293 | Pakĺb stehnovej kosti v krčku alebo nekróza hlavice | 40 % |
| 294 | Pakĺb stehnovej kosti - endoprotéza (okrem hodnotenia obmedzenej pohyblivosti kĺbu) | 15 % |
| 295 | Chronický zápal kostnej drene stehnovej kosti len po otvorených zraneniach alebo po operačných zákrokoch nutných na liečenie následkov úrazu | 25 % |
| 296 | Skrátenie jednej dolnej končatiny do 2 cm | 0 % |
| 297 | Skrátenie jednej dolnej končatiny do 4 cm | 5 % |
| 298 | Skrátenie jednej dolnej končatiny do 6 cm | do 15 % |
| 299 | Skrátenie jednej dolnej končatiny nad 6 cm | do 25 % |
| 300 | Poúrazové deformity stehnovej kosti (zlomeniny zahojené s osovou alebo rotačnou úchylkou), za každých stupňov úchylky | 5 % |
| Úchylky nad 45o sa hodnotia ako strata končatiny. Pri hodnotení osovej úchylky nemožno súčasne započítavať relatívne skrátenie končatiny. | ||
| 301 | Úplná meravosť bedrového kĺbu v nepriaznivom postavení (úplné pritiahnutie alebo odtiahnutie, vystretie alebo ohnutie a postavenia týmto blízke) | 40 % |
| 302 | Úplná meravosť bedrového kĺbu v priaznivom postavení (ľahké odtiahnutie a základné postavenie alebo nepatrné ohnutie) | 30 % |
| 303 | Obmedzenie pohyblivosti bedrového kĺbu ľahkého stupňa | do 10 % |
| 304 | Obmedzenie pohyblivosti bedrového kĺbu stredného stupňa | do 20 % |
| 305 | Obmedzenie pohyblivosti bedrového kĺbu ťažkého stupňa | do 30 % |
| 306 | Úplná meravosť kolena v nepriaznivom postavení (úplné vystretie alebo ohnutie nad uhol 20o) | 30 % |
| 307 | Úplná meravosť kolena v nepriaznivom postavení (v ohnutí nad 30o) | 45 % |
| 308 | Úplná meravosť kolena v priaznivom postavení | do 30 % |
| 309 | Endoprotéza v oblasti kolenného kĺbu (okrem hodnotenia obmedzenia pohyblivosti kĺbu) | 15 % |
| 310 | Obmedzenie pohyblivosti kolenného kĺbu ľahkého stupňa | do 10 % |
| 311 | Obmedzenie pohyblivosti kolenného kĺbu stredného stupňa | do 15 % |
| 312 | Obmedzenie pohyblivosti kolenného kĺbu ťažkého stupňa | do 25 % |
| 313 | Kývavosť kolenného kĺbu, ak nie je nutný ortopedický podporný prístroj | do 20 % |
| 314 | Kývavosť kolenného kĺbu, ak je nutný ortopedický podporný prístroj | 30 % |
| 315 | Trvalé následky po poranení mäkkého kolena s príznakmi poškodenia menisku ľahkého a stredného stupňa (bez preukázaných blokád) | do 10 % |
| 316 | Trvalé následky po poranení mäkkého kolena s príznakmi poškodenia menisku ťažkého stupňa (s preukázanými opakovanými blokádami) | do 25 % |
| 317 | Trvalé následky po operačnom vyňatí jedného menisku (pri úplnom rozsahu pohybov a dobrej stabilite kĺbu; inak podľa poruchy funkcie) | 5 % |
| 318 | Trvalé následky po operačnom vyňatí oboch meniskov (pri úplnom rozsahu pohybov a dobrej stabilite kĺbu; inak podľa poruchy funkcie) | 10 % |
| 319 | Strata dolnej končatiny v predkolení so zachovaným kolenom | 45 % |
| 320 | Strata dolnej končatiny v predkolení s meravým kolenným kĺbom | 50 % |
| 321 | Pakĺb píšťaly alebo oboch kostí predkolenia | 45 % |
| 322 | Chronický zápal kostnej drene kostí predkolenia len po otvorených zraneniach alebo po operačných zákrokoch nutných na liečenie následkov úrazu | 22,5 % |
| 323 | Poúrazové deformity predkolenia vzniknuté zahojením zlomeniny v osovej alebo rotačnej úchylke (úchylky musia byť preukázané na rtg); za každých 5o | 5 % |
| Úchylky nad 45o sa hodnotia ako strata predkolenia. Pri hodnotení osovej úchylky nemožno súčasne započítavať relatívne skrátenie končatiny. |
| 339 | Strata všetkých prstov nohy | 15 % |
| 340 | Strata oboch článkov palca nohy | 10 % |
| 341 | Strata oboch článkov palca nohy so záprstnou kosťou alebo s jej časťou | 15 % |
| 342 | Strata koncového článku palca nohy | 3 % |
| 343 | Strata iného prsta nohy (vrátane malíčka); za každý prst | 2 % |
| 344 | Strata malíčka nohy so záprstnou kosťou alebo s jej časťou | 10 % |
| 345 | Úplná meravosť medzičlánkového kĺbu palca nohy | 3 % |
| 346 | Úplná meravosť základného kĺbu palca nohy | 7 % |
| 347 | Úplná meravosť oboch kĺbov palca nohy | 10 % |
| 348 | Obmedzenie pohyblivosti medzičlánkového kĺbu palca nohy | do 3 % |
| 349 | Obmedzenie pohyblivosti základného kĺbu palca nohy | do 7 % |
| 350 | Porucha funkcie ktoréhokoľvek iného prsta nohy než palca; za každý prst | 1 % |
| 351 | Poúrazové obehové a trofické poruchy na jednej dolnej končatine | do 15 % |
| 352 | Poúrazové obehové a trofické poruchy na oboch dolných končatinách | do 30 % |
| 353 | Poúrazové atrofie svalstva dolných končatín pri neobmedzenom rozsahu pohybov v kĺbe, na stehne | do 5 % |
| 354 | Poúrazové atrofie svalstva dolných končatín pri neobmedzenom rozsahu pohybov v kĺbe, na predkolení | do 3 % |
| V hodnotení sú už zahrnuté prípadné poruchy vazomotorické a trofické. | ||
| 355 | Traumatická porucha sedacieho nervu | 50 % |
| 356 | Traumatická porucha stehnového nervu | do 30 % |
| 357 | Traumatická porucha zapchávajúceho nervu (n. obturatorius) | do 20 % |
| 358 | Traumatická porucha kmeňa píšťalového nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov | 35 % |
| 359 | Traumatická porucha distálnej časti píšťalového nervu s postihnutím funkcie prstov | 5 % |
| 360 | Traumatická porucha kmeňa ihlicového nervu s postihnutím všetkých inervovaných svalov | 30 % |
| 361 | Traumatická porucha hlbokej vetvy ihlicového nervu | 20 % |
| 362 | Traumatická porucha povrchovej vetvy ihlicového nervu | 10 % |
| 363 | Rozsiahle plošné jazvy (bez prihliadnutia na poruchu funkcie kĺbov) od 1 % do 15 % telesného povrchu | do 10 % |
| 364 | Rozsiahle plošné jazvy (bez prihliadnutia na poruchu funkcie kĺbov) nad 15 % telesného povrchu | do 40 % |
| 6/6 | 6/9 | 6/12 | 6/15 | 6/18 | 6/24 | 6/30 | 6/36 | 6/60 | 3/60 | 1/60 | 0 | |
| Percentá plnenia trvalých telesných poškodení | ||||||||||||
| 6/6 | 0 | 2 | 4 | 6 | 9 | 12 | 15 | 18 | 21 | 23 | 24 | 25 |
| 6/9 | 2 | 4 | 6 | 8 | 11 | 14 | 18 | 21 | 23 | 25 | 27 | 30 |
| 6/12 | 4 | 6 | 9 | 11 | 14 | 18 | 21 | 24 | 27 | 30 | 32 | 35 |
| 6/15 | 6 | 8 | 11 | 15 | 18 | 21 | 24 | 27 | 31 | 35 | 38 | 40 |
| 6/18 | 9 | 11 | 14 | 18 | 21 | 25 | 28 | 32 | 38 | 43 | 47 | 50 |
| 6/24 | 12 | 14 | 18 | 21 | 25 | 30 | 35 | 41 | 47 | 52 | 57 | 60 |
| 6/30 | 15 | 18 | 21 | 24 | 28 | 35 | 42 | 49 | 56 | 62 | 68 | 70 |
| 6/36 | 18 | 21 | 24 | 27 | 32 | 41 | 49 | 58 | 66 | 72 | 77 | 80 |
| 6/60 | 21 | 23 | 27 | 31 | 38 | 47 | 56 | 66 | 75 | 83 | 87 | 90 |
| 3/60 | 23 | 25 | 30 | 35 | 43 | 52 | 62 | 72 | 83 | 90 | 95 | 95 |
| 1/60 | 24 | 27 | 32 | 38 | 47 | 57 | 68 | 77 | 87 | 95 | 100 | 100 |
| 0 | 25 | 30 | 35 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 95 | 100 | 100 |
| Stupeň zúženia | jedného oka | oboch očí rovnako | jedného oka pri slepote druhého |
| Percentá plnenia trvalých telesných poškodení | |||
| k 60o | 0 | 10 | 40 |
| Stupeň koncentr. zúženia | |||
| k 50o | 5 | 25 | 50 |
| k 40o | 10 | 35 | 60 |
| k 30o | 15 | 45 | 70 |
| k 20o | 20 | 55 | 80 |
| k 10o | 23 | 75 | 90 |
| k 5o | 25 | 100 | 100 |
| Hemianopsia homonymná ľavostranná | 35 % |
| homonymná pravostranná | 45 % |
| binazálna | 10 % |
| bitemporálna | 60 %-70 % |
| horná obojstranná | 10 %-15 % |
| dolná obojstranná | 30 %-50 % |
| nazálna jednostranná | 6 % |
| jednostranná temporálna | 15 %-20 % |
| jednostranná horná | 5 %-10 % |
| jednostranná dolná | 10 %-20 % |
| kvadrantová nazálna horná | 4 % |
| nazálna dolná | 6 % |
| temporálna horná | 6 % |
| temporálna dolná | 12 % |