Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Odvetvie | Skupina organizácii | výška a čas zročnosti nábrového príspevku (Kčs) | |||||||
| pri záväzku na jeden rok13) | pri záväzku na najmenej 3 rok | ||||||||
| spolu | pri nástupe | po odpracovaní 1/2 roka | spolu | pri nástupe | po odpracovaní | ||||
| 1/2 roka | 1. roka | 2. roka | |||||||
| palivá a energetika a rudné bane | I. | 1600 | 800 | 800 | 6500 | 1000 | 1000 | 2000 | 2500 |
| II. | 1200 | 600 | 600 | 5000 | 750 | 750 | 1500 | 2000 | |
| III. | 800 | 400 | 400 | 3500 | 500 | 500 | 1000 | 1500 | |
| IV. | 500 | 200 | 300 | 2000 | 200 | 300 | 500 | 1000 | |
| hutníctvo a strojárstvo | I. | 1200 | 600 | 600 | 5000 | 750 | 750 | 1000 | 2500 |
| II. | 800 | 400 | 400 | 3500 | 500 | 500 | 800 | 1700 | |
| III. | 400 | 400 | - | 1200 | 200 | 200 | 300 | 500 | |
| stavebná výroba a výroba stavebných hmôt | I. | 1200 | 600 | 600 | 5000 | 750 | 750 | 1150 | 2000 |
| II. | 900 | 400 | 500 | 4000 | 600 | 600 | 1200 | 1600 | |
| III. | 600 | 300 | 300 | 3000 | 400 | 400 | 800 | 1400 | |
| IV. | 500 | 200 | 300 | 2000 | 200 | 300 | 700 | 800 | |
| železničná doprava a prevádzka metra | I. | 900 | 400 | 500 | 4000 | 600 | 600 | 1200 | 1600 |
| II. | 600 | 300 | 300 | 3000 | 400 | 400 | 800 | 1400 | |
| III. | 400 | 400 | - | 1200 | 200 | 200 | 300 | 500 | |
| chemický a sklársky priemysel | I. | 600 | 300 | 300 | 3000 | 400 | 400 | 800 | 1400 |
| II. | 500 | 200 | 300 | 2000 | 200 | 300 | 500 | 1000 | |
| ostatné | I. | 500 | 200 | 300 | 2000 | 200 | 300 | 500 | 1000 |
| II. | 400 | 400 | - | 1200 | 200 | 200 | 300 | 500 | |