Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 22. novembra 2023 č. MF/013684/2023-313, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 19. decembra 2017 č. MF/017353/2017-352, ktorým sa ustanovuje usporiadanie, obsahové vymedzenie, spôsob, termín a miesto predkladania informácií z účtovníctva a údajov potrebných na účely hodnotenia plnenia rozpočtu verejnej správy v znení neskorších predpisov
Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 2b ods. 2 zákona č. 291/2002 Z. z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ustanovuje:
Čl. I
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 19. decembra 2017 č. MF/017353/2017-352, ktorým sa ustanovuje usporiadanie, obsahové vymedzenie, spôsob, termín a miesto predkladania informácií z účtovníctva a údajov potrebných na účely hodnotenia plnenia rozpočtu verejnej správy (oznámenie č. 352/2017 Z. z.) v znení opatrenia z 22. februára 2021 č. MF/005583/2021-31 (oznámenie č. 86/2021 Z. z.) a opatrenia z 19. januára 2022 č. MF/004791/2022-313 (oznámenie č. 27/2022 Z. z.) sa mení a dopĺňa takto:
„§ 9b
Prechodné ustanovenia účinné k 1. januáru 2024
(1)Podľa tohto opatrenia sa postupuje prvýkrát pri predkladaní informácií a údajov uvedených vo finančných výkazoch predkladaných mesačne k 31. januáru 2024.
(2)Podľa tohto opatrenia sa postupuje prvýkrát pri predkladaní informácií a údajov uvedených vo finančných výkazoch predkladaných štvrťročne k 31. marcu 2024.“.
2.Prílohy č. 1 až 5 sa nahrádzajú prílohami č. 1 až 5 k tomuto opatreniu.
Čl. II
Toto opatrenie nadobúda účinnosť 1. januára 2024.
Ladislav Kamenický minister financií Slovenskej republiky k ................
Skutočnosť
Skutočnosť
k opatreniu č. MF/013684/2023-313
................
k ................
Skutočnosť
k
FIN 1-12 Finančný výkaz o príjmoch, výdavkoch a finančných operáciách
Očakávaná skutočnosť
Očakávaná skutočnosť
Časť I. Príjmy a výdavky
| 1.1. Príjmy | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Druh rozpočtu | Zdroj | Očakávaná skutočnosť 3 | Ekonomická klasifikácia | Schválený rozpočet | Rozpočet po zmenách | Očakávaná skutočnosť | Skutočnosť k ................ | ||
| Položka | Rozpočet po | N á z o v | |||||||
| a | b | c | d | e | f | 1 | 2 | 3 | 4 |
| Spolu | |||||||||
Rozpočet po
zmenách
Rozpočet po
zmenách
Schválený
rozpočet
Schválený
rozpočet
| 1.2. Výdavky | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Druh rozpočtu | Zdroj | Jednorazový titul | Program | Funkčná klasifikácia | Ekonomická klasifikácia | Schválený rozpočet | Rozpočet po zmenách | Očakávaná skutočnosť | Skutočnosť k ................ | |||||
| Oddiel | Skupina | Trieda | Podtrieda | Položka | Podpoložka | N á z o v | ||||||||
| a | b | c | d | e | f | g | h | i | j | k | 1 | 2 | 3 | 4 |
| j | ||||||||||||||
Schválený
rozpočet
N á z o v
2.1.Príjmové operácie
k
Ekonomická klasifikácia
1.1.Príjmy
FIN 1-12 Finančný výkaz o príjmoch, výdavkoch a finančných operáciách
k opatreniu č. MF/017353/2017-352
N á z o v
Podpoložka
g
1.2.Výdavky
Ekonomická klasifikácia
N á z o v
Časť II. Finančné operácie
Položka
VZOR
f
2i
| 2.1. Príjmové operácie | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kód účtu | Druh rozpočtu | Zdroj | Jednorazový titul | Ekonomická klasifikácia | Schválený rozpočet | Rozpočet po zmenách | Očakávaná skutočnosť | Skutočnosť k ................ | ||
| Položka | Podpoložka | N á z o v | ||||||||
| a | b | c | d | e | f | g | 1 | 2 | 3 | 4 |
| Spolu | ||||||||||
Ekonomická klasifikácia
Podtrieda
Spolu Spolu
h
Podpoložka
f
Spolu
Funkčná klasifikácia
Trieda
g
Podpoložka
Položka
Skupina
e
f
Oddiel
Jednorazový
Položka
titul
d
Program
d
Jednorazový
Zdroj
titul
c
Jednorazový titul
c
Časť II. Finančné operácie
Časť I. Príjmy a výdavky
rozpočtu
Druh
Zdroj
b
rozpočtu Zdroj
b
Kód účtu
rozpočtu
Druh
a k ................
Skutočnosť
| 2.2. Výdavkové operácie | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kód účtu | Očakávaná skutočnosť | Zdroj | Jednorazový titul | Funkčná klasifikácia | Ekonomická klasifikácia | Schválený rozpočet | Rozpočet po zmenách | Očakávaná skutočnosť | Skutočnosť k ................ | |||||
| Oddiel | Skupina | Trieda | Podtrieda | Položka | Podpoložka | N á z o v | ||||||||
| a | b | c | d | e | f | g | h | i | j | k | 1 | 2 | 3 | 4 |
| Spolu | ||||||||||||||
Rozpočet po
zmenách
Schválený
rozpočet
N á z o v
k
Ekonomická klasifikácia
2.2.Výdavkové operácie
Podpoložka
j
Položka
i
3Podtrieda
h
Spolu
Trieda
Funkčná klasifikácia
g
Skupina
f
e
Oddiel
Jednorazový
titul
d
Zdroj
c
rozpočtu
Druh
b
Kód účtu
a
Vysvetlivky na vyplnenie finančného výkazu FIN 1-12
Finančný výkaz FIN 1-12 sa vypĺňa za subjekty verejnej správy v členení na príjmy, výdavky a finančné operácie.
K časti I. Príjmy a výdavky
1.V tejto časti sa uvádzajú všetky príjmy a výdavky subjektu verejnej správy, ktoré sa klasifikujú podľa rozpočtovej klasifikácie, okrem finančných operácií. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú obce a nimi zriadené rozpočtové organizácie a vyššie územné celky a nimi zriadené rozpočtové organizácie, sa táto časť výkazu vypĺňa osobitne za bežné príjmy a bežné výdavky a osobitne za kapitálové príjmy a kapitálové výdavky [§ 10 ods. 3 zákona č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 583/2004 Z. z.“)].
2.Stĺpec a v častiach 1.1. a 1.2. sa vypĺňa za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie. Uvádza sa druh rozpočtu, podľa opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky z 8. decembra 2004 č. MF/010175/2004-42, ktorým sa ustanovuje druhová klasifikácia, organizačná klasifikácia a ekonomická klasifikácia rozpočtovej klasifikácie v znení neskorších predpisov (ďalej len „opatrenie MF/010175/2004-42 “).
3.Stĺpec b v častiach 1.1. a 1.2. sa vypĺňa za všetky subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky z 19. decembra č. MF/017353/2017-352, ktorým sa ustanovuje usporiadanie, obsahové vymedzenie, spôsob, termín a miesto predkladania informácií z účtovníctva a údajov potrebných na účely hodnotenia rozpočtu (ďalej len „opatrenie MF/017353/2017-352“). Kód zdroja sa vypĺňa ako povinný údaj.
4.V stĺpci c v častiach 1.1. a 1.2. sa uvádza kód jednorazového titulu ako alfanumerický kód podľa Príručky na zostavenie návrhu rozpočtu verejnej správy.
5.V stĺpcoch d až f v časti 1.1. a v stĺpcoch e až k v časti 1.2. sa uvádzajú príjmy a výdavky subjektu verejnej správy triedené podľa rozpočtovej klasifikácie [§ 4 ods. 4 zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 523/2004 Z. z.“)]. Stĺpec d v časti 1.2. sa vypĺňa za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie, štátne príspevkové organizácie a štátne fondy. Uvádza sa alfanumerický kód programu.
6.V stĺpci 1 v častiach 1.1. a 1.2. sa uvádzajú údaje o príjmoch a výdavkoch subjektu verejnej správy schválené a rozpísané na základe zákona o štátnom rozpočte na príslušné vykazované obdobie alebo na základe rozpočtu verejnej správy schváleného vládou Slovenskej republiky alebo schváleného štatutárnym orgánom príslušného subjektu verejnej správy (§ 14 zákona č. 523/2004 Z. z.).
7.V stĺpci 2 v častiach 1.1. a 1.2. sa uvádzajú údaje o príjmoch a výdavkoch subjektu verejnej správy upravené o vykonané rozpočtové opatrenia v štátnom rozpočte (§ 15 až 18 zákona č. 523/2004 Z. z.) alebo upravené na základe rozhodnutia štatutárneho orgánu príslušného subjektu verejnej správy.
8.V stĺpci 3 v častiach 1.1. a 1.2. sa uvádzajú údaje o očakávanej skutočnosti, ktorou sa rozumie predpokladané plnenie rozpočtu do konca roka. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie, štátne príspevkové organizácie, štátne fondy, subjekty ústrednej správy pod kódom S. 13110 alebo S. 13140 a zdravotnícke zariadenia v subsektore územnej samosprávy pod kódom S. 13130 sa uvádzajú údaje o očakávanej skutočnosti za obdobie január až november. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú vyššie územné celky a ich rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie a dopravné podniky v subsektore územnej samosprávy pod kódom S. 13130, sa uvádzajú údaje o očakávanej skutočnosti za prvý až tretí štvrťrok.
9.V stĺpci 4 v častiach 1.1. a 1.2. sa uvádzajú údaje o skutočných príjmoch a výdavkoch subjektu verejnej správy podľa stavu k termínu, ku ktorému sa finančný výkaz zostavuje.
K časti II. Finančné operácie
1.Časti 2.1. a 2.2. obsahujú údaje o finančných operáciách subjektu verejnej správy (§ 2 ods. 3 opatrenia MF/017353/2017-352), a o pohyboch na samostatných účtoch štátnych rozpočtových organizácií a štátnych príspevkových organizácií. Za štátne rozpočtové organizácie sa uvádzajú údaje o pohyboch na samostatných účtoch v súlade s § 22 ods. 4 zákona č. 523/2004 Z. z. Za štátne príspevkové organizácie a príspevkové organizácie zriadené obcou alebo vyšším územným celkom sa uvádzajú údaje o pohyboch na samostatných účtoch, na ktorých sa uvádzajú príjmy a výdavky z podnikateľskej činnosti v súlade s § 28 zákona č. 523/2004 Z. z.
2.Stĺpec a v častiach 2.1. a 2.2. sa vypĺňa za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie, za ktoré sa uvádza kód samostatného účtu. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne príspevkové organizácie, príspevkové organizácie zriadené obcou alebo vyšším územným celkom, sa uvádza kód samostatného účtu podnikateľskej činnosti.
3.Stĺpec b v častiach 2.1. a 2.2. sa vypĺňa za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie. Uvádza sa druh rozpočtu podľa opatrenia MF/010175/2004-42.
4.Stĺpec c v častiach 2.1. a 2.2. sa vypĺňa za všetky subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 opatrenia MF/017353/2017-352. Kód zdroja sa vypĺňa ako povinný údaj.
5.V stĺpci d v častiach 2.1. a 2.2. sa uvádza kód jednorazového titulu ako alfanumerický kód podľa Príručky na zostavenie návrhu rozpočtu verejnej správy.
6.V stĺpcoch e až g v časti 2.1. a v stĺpcoch e až k v časti 2.2. sa uvádzajú príjmové finančné operácie a výdavkové finančné operácie (§ 4 ods. 7 zákona č. 523/2004 Z. z. v znení zákona č. 69/2012 Z. z.) subjektu verejnej správy triedené podľa rozpočtovej klasifikácie. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie, sa uvádzajú aj údaje o ďalších pohyboch na samostatných účtoch. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne príspevkové organizácie a subjekty verejnej správy, ktorými sú príspevkové organizácie obce alebo vyššieho územného celku, sa uvádzajú údaje o samostatných účtoch, na ktorých sa realizujú príjmy a výdavky z podnikateľskej činnosti v súlade s § 28 zákona č. 523/2004 Z. z. Prevodové príjmy a prevodové finančné operácie štátnych rozpočtových organizácií sa klasifikujú na úrovni kategórie a položky.
7.V stĺpci 1 v častiach 2.1. a 2.2. sa uvádzajú údaje o schválených príjmových finančných operáciách a výdavkových finančných operáciách subjektu verejnej správy. Štátne rozpočtové organizácie v tomto stĺpci neuvádzajú údaje za prevodové príjmy a prevodové finančné operácie.
8.V stĺpci 2 v častiach 2.1. a 2.2. sa uvádzajú údaje o príjmových finančných operáciách a výdavkových finančných operáciách subjektu verejnej správy upravené v priebehu vykazovaného obdobia. Štátne rozpočtové organizácie v tomto stĺpci neuvádzajú údaje za prevodové príjmy a prevodové finančné operácie.
9.V stĺpci 3 v častiach 2.1. a 2.2. sa uvádzajú údaje o očakávanej skutočnosti, ktorou sa rozumie predpokladané plnenie rozpočtu do konca kalendárneho roka. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie, štátne príspevkové organizácie, štátne fondy, subjekty ústrednej správy pod kódom S. 13110 alebo S. 13140 a zdravotnícke zariadenia v subsektore územnej samosprávy pod kódom S. 13130, sa uvádzajú údaje o očakávanej skutočnosti za obdobie január až november. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú vyššie územné celky a ich rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie a dopravné podniky v subsektore územnej samosprávy pod kódom S. 13130, sa uvádzajú údaje o očakávanej skutočnosti za obdobia prvý až tretí štvrťrok.
10.V stĺpcoch 1, 2 a 3 v častiach 2.1. a 2.2. sa nevypĺňajú údaje za štátnu rozpočtovú organizáciu, ktorá sleduje príjmy a výdavky na samostatných účtoch z prostriedkov Európskej únie, ktoré sa nerozpočtujú.
11.V stĺpci 4 v častiach 2.1. a 2.2. sa uvádzajú údaje o plnení príjmových finančných operácií a výdavkových finančných operácií subjektu verejnej správy podľa stavu k termínu, ku ktorému sa finančný výkaz zostavuje.
k opatreniu č. MF/013684/2023-313
k opatreniu č. MF/017353/2017-352 VZOR
FIN 2-04 Finančný výkaz o vybraných údajoch z aktív a z pasív
1. Za subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 okrem Exportno-importnej banky Slovenskej republiky
| Č. r. | 1.1 Vybrané aktíva | Zostatok k ........... vykazovaného obdobia | Zostatok k 31. decembru bezprostredne predchádzajúceho vykazovaného obdobia | ||
|---|---|---|---|---|---|
| a | b | Brutto 1 | Korekcia 2 | Netto 3 | 4 |
| 1. | Dlhodobý nehmotný majetok (r. 2 až r. 7) | ||||
| 2. | Aktivované náklady na vývoj, nehmotné výsledky z vývojovej a obdobnej činnosti | ||||
| 3. | Softvér | ||||
| 4. | Oceniteľné práva, goodwill | ||||
| 5. | Poskytnuté preddavky na dlhodobý nehmotný majetok | ||||
| 6. | Drobný dlhodobý nehmotný majetok, ostatný dlhodobý nehmotný majetok | ||||
| 7. | Obstaranie dlhodobého nehmotného majetku | ||||
| 8. | Dlhodobý hmotný majetok (r. 9 až r. 18) | ||||
| 9. | Pozemky | ||||
| 10. | Pestovateľské celky trvalých porastov | ||||
| 11. | Umelecké diela a zbierky, predmety z drahých kovov | ||||
| 12. | Stavby | ||||
| 13. | Samostatné hnuteľné veci a súbory hnuteľných vecí, stroje, prístroje a zariadenia | ||||
| 14. | Dopravné prostriedky | ||||
| 15. | Poskytnuté preddavky na dlhodobý hmotný majetok | ||||
| 16. | Základné stádo a ťažné zvieratá, drobný dlhodobý hmotný majetok, ostatný dlhodobý hmotný majetok | ||||
| 17. | Obstaranie dlhodobého hmotného majetku | ||||
| 18. | Oprávky k opravnej položke k nadobudnutému majetku | ||||
| 19. | Dlhodobý finančný majetok (r. 20 až r. 25) | ||||
| 20. | Podielové cenné papiere a podiely, realizovateľné cenné papiere a podiely, vklady | ||||
| 21. | Dlhové cenné papiere držané do splatnosti | ||||
| 22. | Poskytnuté pôžičky | ||||
| 23. | Ostatný dlhodobý finančný majetok | ||||
| 24. | Obstaranie dlhodobého finančného majetku | ||||
| 25. | Poskytnuté preddavky na dlhodobý finančný majetok | ||||
| 26. | Zásoby | ||||
| 27. | Zúčtovanie medzi subjektmi verejnej správy (r. 28 až r. 34) | ||||
| 28. | Zúčtovanie odvodov príjmov rozpočtových organizácií do rozpočtu zriaďovateľa | ||||
| 29. | Zúčtovanie z financovania zo štátneho rozpočtu | ||||
| 30. | Zúčtovanie transferov štátneho rozpočtu | ||||
| 31. | Zúčtovanie z financovania z rozpočtu obce a rozpočtu vyššieho územného celku | ||||
| 32. | Zúčtovanie transferov rozpočtu obce a rozpočtu vyššieho územného celku | ||||
| 33. | Zúčtovanie transferov zo štátneho rozpočtu v rámci konsolidovaného celku | ||||
| 34. | Ostatné zúčtovanie medzi subjektmi verejnej správy | ||||
| 35. | Pohľadávky (r. 36 až r. 54) | ||||
| 36. | Odberatelia | ||||
37.Zmenky na inkaso
| 38. | Poskytnuté prevádzkové preddavky |
| 39. | Pohľadávky za eskontované cenné papiere, pohľadávky z vydaných dlhopisov |
| 40. | Pohľadávky z daňových a colných rozpočtových príjmov |
| 41. | Pohľadávky z daňových príjmov obcí a vyšších územných celkov |
| 42. | Daňové pohľadávky |
| 43. | Pohľadávky zo sociálneho poistenia |
| 44. | Pohľadávky zo zdravotného poistenia |
| 45. | Pohľadávky z nájmu |
| 46. | Pohľadávky z pevných termínových operácií a nakúpené opcie |
| 47. | Pohľadávky voči združeniu, zúčtovanie s Európskou úniou, transfery a ostatné zúčtovanie, spojovací účet pri združení |
| 48. | Pohľadávky voči spoločníkom |
| 49. | Pohľadávky v rámci konsolidovaného celku |
| 50. | Pohľadávky z predaja podniku |
| 51. | Ostatné pohľadávky |
| 52. | Pohľadávky na poistnom a príspevkoch na starobné dôchodkové sporenie |
| 53. | Dotácie a zúčtovania so štátnym rozpočtom, dotácie a zúčtovania s rozpočtom subjektu územnej samosprávy |
| 54. | Poskytnuté zábezpeky |
| 55. | Finančné účty (r. 56 až r. 64) |
| 56. | Pokladnica |
| 57. | Ceniny |
| 58. | Účty v bankách |
| 59. | Výdavkový rozpočtový účet |
| 60. | Príjmový rozpočtový účet |
| 61. | Účty Štátnej pokladnice |
| 62. | Majetkové cenné papiere |
| 63. | Dlhové cenné papiere |
| 64. | Obstaranie krátkodobého finančného majetku |
| 65. | Návratné finančné výpomoci (r. 66 + r. 67) |
| 66. | Finančné výpomoci a pôžičky poskytnuté subjektom verejnej správy |
| 67. | Finančné výpomoci a pôžičky poskytnuté subjektom mimo sektora verejnej správy |
| 68. | Náklady a komplexné náklady budúcich období |
| 69. | Príjmy budúcich období |
| 70. | Účet štátnych rozpočtových príjmov |
| 71. | Vzťahy k účtom klientov Štátnej pokladnice |
| 72. | Vybrané aktíva spolu (r. 1 + r. 8 + r. 19 + r. 26 + r. 27 + r. 35 + r. 55 + r. 65 + r. 68 + r. 69 + r. 70 + r. 71) |
| Č. r. | 1.2. Vybrané pasíva | Zostatok k ... vykazovaného obdobia | Zostatok k 31. decembru bezprostredne predchádzajúceho vykazovaného obdobia |
|---|---|---|---|
| a | b | 5 | 6 |
| 73. | Vlastné imanie a vlastné zdroje krytia majetku (r. 74 až r. 79) | ||
| 74. | Základné imanie | ||
| 75. | Fondy tvorené z vkladov a príspevkov | ||
| 76. | Fondy tvorené zo zisku | ||
| 77. | Fondy Sociálnej poisťovne | ||
| 78. | Oceňovacie rozdiely | ||
| 79. | Výsledok hospodárenia | ||
| 80. | Rezervy | ||
| 81. | Zúčtovanie medzi subjektmi verejnej správy (r. 82 až r. 88) | ||
| 82. | Zúčtovanie odvodov príjmov rozpočtových organizácií do rozpočtu zriaďovateľa | ||
| 83. | Zúčtovanie z financovania zo štátneho rozpočtu | ||
| 84. | Zúčtovanie transferov štátneho rozpočtu | ||
| 85. | Zúčtovanie z financovania z rozpočtu obce a rozpočtu vyššieho územného celku | ||
| 86. | Zúčtovanie transferov rozpočtu obce a rozpočtu vyššieho územného celku | ||
| 87. | Zúčtovanie transferov zo štátneho rozpočtu v rámci konsolidovaného celku | ||
| 88. | Ostatné zúčtovanie medzi subjektmi verejnej správy | ||
| 89. | Záväzky dlhodobé (r. 90 až r. 102) | ||
| 90. | Zmenky na úhradu | ||
| 91. | Záväzky z pevných termínovaných operácií a predané opcie | ||
| 92. | Vydané dlhopisy | ||
| 93. | Prijaté zábezpeky | ||
| 94. | Dodávatelia a nevyfakturované dodávky | ||
| 95. | Prijaté preddavky | ||
| 96. | Záväzky z ostatného prenájmu a operatívneho prenájmu | ||
| 97. | Záväzky z finančného prenájmu | ||
| 98. | Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor | ||
| 99. | Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti - ostatné | ||
| 100. | 100. Záväzky zo sociálneho fondu | ||
| 101. | 101. Záväzky voči prepojeným účtovným jednotkám | ||
| 102. | 102. Ostatné záväzky | ||
| 103. | 103. Úvery, pôžičky a výpomoci dlhodobé (r. 104 až r. 106) | ||
| 104. | 104. Bankové úvery | ||
| 105. | 105. Nebankové pôžičky a finančné výpomoci od subjektov mimo verejnej správy | ||
| 106. | 106. Finančné výpomoci a pôžičky od subjektov verejnej správy | ||
| 107. | 107. Záväzky krátkodobé (r. 108 až r. 129) | ||
| 108. | 108. Zmenky na úhradu | ||
| 109. | 109. Záväzky z pevných termínovaných operácií a predané opcie | ||
| 110. | 110. Vydané dlhopisy | ||
| 111. | 111. Prijaté zábezpeky | ||
| 112. | 112. Dodávatelia a nevyfakturované dodávky | ||
| 113. | 113. Prijaté preddavky | ||
| 114. | 114. Záväzky z ostatného prenájmu a operatívneho prenájmu | ||
| 115. | 115. Záväzky z finančného prenájmu | ||
| 116. | 116. Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor |
| 117. | 117. Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti - ostatné |
| 118. | 118. Záväzky voči zamestnancom |
| 119. | 119. Daňové záväzky |
| 120. | 120. Záväzky zo sociálneho poistenia |
| 121. | 121. Záväzky zo zdravotného poistenia |
| 122. | 122. Dotácie a zúčtovanie so štátnym rozpočtom, dotácie a zúčtovanie s rozpočtom subjektu územnej samosprávy |
| 123. | 123. Záväzky z upísaných nesplatených cenných papierov a vkladov |
| 124. | 124. Záväzky voči združeniu, zúčtovanie s Európskou úniou, transfery a ostatné zúčtovanie so subjektami, spojovací účet pri združení |
| 125. | 125. Záväzky v rámci konsolidovaného celku |
| 126. | 126. Záväzky z kúpy podniku |
| 127. | 127. Záväzky z poistných vzťahov |
| 128. | 128. Záväzky voči dôchodkovej správcovskej spoločnosti |
| 129. | 129. Ostatné záväzky |
| 130. | 130. Úvery, pôžičky a výpomoci krátkodobé (r. 131 až r. 133) |
| 131. | 131. Bankové úvery |
| 132. | 132. Nebankové pôžičky a finančné výpomoci od subjektov mimo verejnej správy |
| 133. | 133. Finančné výpomoci a pôžičky od subjektov verejnej správy |
| 134. | 134. Časové rozlíšenie (r. 135 + r. 136) |
| 135. | 135. Výdavky budúcich období |
| 136. | 136. Výnosy budúcich období |
| 137. | 137. Účet štátnych rozpočtových výdavkov |
| 138. | 138. Vzťahy k účtom klientov Štátnej pokladnice |
| 139. | 139. Vybrané pasíva spolu (r. 73 + r. 80 + r. 81 + r. 89 + r. 103 + r. 107 + r. 130 + r. 134 + r. 137 + r. 138) |
2.Za subjekt verejnej správy, ktorým je Exportno-importná banka Slovenskej republiky
| Č. r. | 2.1. Vybrané aktíva | Zostatok k .............. vykazovaného obdobia | Zostatok k 31. decembru bezprostredne predchádzajúceho vykazovaného obdobia | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Brutto | Korekcia | Netto | |||
| a | b | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 1. | Peňažné prostriedky a ich ekvivalenty a pohľadávky voči bankám – hotovosť | ||||
| 2. | Peňažné prostriedky a ich ekvivalenty a pohľadávky voči bankám – bežné účty bez výpovednej lehoty | ||||
| 3. | Peňažné prostriedky a ich ekvivalenty a pohľadávky voči bankám – termínované účty | ||||
| 4. | Peňažné prostriedky a ich ekvivalenty a pohľadávky voči bankám – poskytnuté úvery bankám s dobou splatnosti do jedného roka vrátane | ||||
| 5. | Peňažné prostriedky a ich ekvivalenty a pohľadávky voči bankám – poskytnuté úvery bankám s dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok | ||||
| 6. | Finančný majetok na obchodovanie a na predaj – kótované akcie | ||||
| 7. | Finančný majetok na obchodovanie a na predaj – nekótované akcie | ||||
| 8. | Finančný majetok na obchodovanie a na predaj – ostatné majetkové účasti | ||||
| 9. | Finančný majetok na obchodovanie a na predaj – podielové listy investičných spoločností | ||||
| 10. | Derivátové finančné pohľadávky | ||||
| 11. | Pohľadávky voči klientom s dobou splatnosti do jedného roka vrátane | ||||
| 12. | Pohľadávky voči klientom s dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok | ||||
| 13. | Pohľadávky z poistenia | ||||
| 14. | Majetok a pohľadávky zo zaistenia | ||||
| 15. | Investície držané do splatnosti s pôvodnou dobou splatnosti do jedného roka vrátane | ||||
| 16. | Investície držané do splatnosti s pôvodnou dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok | ||||
| 17. | Hmotný majetok - pozemky | ||||
| 18. | Hmotný majetok – budovy a stavby | ||||
| 19. | Hmotný majetok – stroje a zariadenia | ||||
| 20. | Obstaranie hmotného majetku | ||||
| 21. | Nehmotný majetok | ||||
| 22. | Splatná daňová pohľadávka | ||||
| 23. | Odložená daňová pohľadávka | ||||
| 24. | Ostatný majetok – pohľadávky | ||||
| 25. | Ostatný majetok – rezervy | ||||
| 26. | Náklady a príjmy budúcich období | ||||
| 27. | Vybrané aktíva spolu (r. 1 až r. 26) | ||||
| Č. r. | 2.2. Vybrané pasíva | Zostatok k .............. vykazovaného obdobia | Zostatok k 31. decembru bezprostredne predchádzajúceho vykazovaného obdobia |
|---|---|---|---|
| a | b | 5 | 6 |
| 28. | Základné imanie | ||
| 29. | Kapitálové fondy | ||
| 30. | Oceňovacie rozdiely z ocenenia majetku a záväzkov | ||
| 31. | Výsledok hospodárenia | ||
| 32. | Záväzky voči bankám – prijaté úvery s dobou splatnosti do jedného roka vrátane | ||
| 33. | Záväzky voči bankám – prijaté úvery s dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok | ||
| 34. | Záväzky z obchodovania | ||
| 35. | Derivátové finančné záväzky | ||
| 36. | Záväzky voči klientom – s dobou splatnosti do jedného roka vrátane | ||
| 37. | Záväzky voči klientom – s dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok | ||
| 38. | Záväzky zo zaistenia | ||
| 39. | Emitované dlhové cenné papiere – s dobou splatnosti do jedného roka vrátane | ||
| 40. | Emitované dlhové cenné papiere – s dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok | ||
| 41. | Technické rezervy na poistenie | ||
| 42. | Ostatné finančné záväzky | ||
| 43. | Ostatné záväzky | ||
| 44. | Splatný daňový záväzok | ||
| 45. | Odložený daňový záväzok | ||
| 46. | Ostatné rezervy | ||
| 47. | Výnosy a výdavky budúcich období | ||
| 48. | Vybrané pasíva spolu: (r. 28 až r. 47) |
Vysvetlivky na vyplnenie finančného výkazu FIN 2-04
1.Finančný výkaz sa vypĺňa za subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 opatrenia MF/017353/2017-352. Údaje sa vypĺňajú kumulatívne od 1. januára bežného roka k príslušnému dátumu vykazovaného obdobia.
2.V stĺpcoch 4 a 6 sa uvádzajú hodnoty zostatkov majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov podľa ekonomickej kategórie zodpovedajúcej účtovej osnovy subjektu verejnej správy k 31. decembru bezprostredne predchádzajúceho vykazovaného obdobia.
3.V stĺpcoch 1, 2 a 5 sa uvádzajú hodnoty zostatkov majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov podľa ekonomickej kategórie zodpovedajúcej účtovej osnovy subjektu verejnej správy k 31. marcu, 30. júnu, 30. septembru a k 31. decembru vykazovaného obdobia. Za subjekty verejnej správy, ktorými sú štátne rozpočtové organizácie, štátne príspevkové organizácie, štátne fondy, vyššie územné celky a nimi zriadené rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie a obce a nimi zriadené rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie, sa uvádzajú údaje k 31. marcu, 30. júnu a 30. septembru; údaje k 31. decembru vykazovaného obdobia sa predložia vo forme účtovného výkazu súvaha z ročnej individuálnej účtovnej závierky.
4.V stĺpci 3 sa vykazuje rozdiel medzi stĺpcami 1 a 2.
5.V riadkoch 98 a 116 sa uvádzajú záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor uzavreté podľa § 18 zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 4/2019 Z. z. s označením EPC. Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti, ktoré nie sú uzavreté podľa § 18 zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 4/2019 Z. z., sa uvádzajú v riadkoch 99 a 117 s označením EPCO.
6.Výsledok hospodárenia zahŕňa výsledok hospodárenia minulých období, nevysporiadaný výsledok hospodárenia minulého obdobia, ako aj výsledok hospodárenia v schvaľovaní a výsledok hospodárenia vytvorený od začiatku vykazovaného obdobia do dňa, ku ktorému sa finančný výkaz zostavuje.
7.Bankou sa rozumie banka alebo pobočka zahraničnej banky.
8.Bankovým úverom sa rozumie úver v banke alebo v pobočke zahraničnej banky.
9.Údaje v sumárnych riadkoch sa určia ako výsledok algoritmu uvedeného v konkrétnom riadku.
Použitá skratka
Č. r. – číslo riadku výkazu r. - riadok
k opatreniu č. MF/017353/2017-352 VZOR
k opatreniu č. MF/013684/2023-313
FIN 3-04 Finančný výkaz o finančných aktívach podľa sektorov
| Č. r. | VYBRANÉ AKTÍVA | Majetkové účasti | v tom | Dlhové cenné papiere | v tom | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Akcie kótované | Akcie nekótované | Podielové listy investičných fondov | Ostatné majetkové účasti | dlhodobé | krátkodobé | ||||
| a | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | |
| 1. | dlhodobé 7 | ||||||||
| 2. | a) nefinančné korporácie (S.11) | ||||||||
| 3. | papiere cenné 6 | ||||||||
| 4. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||||
| 5. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | ||||||||
| 6. | majetkové účasti 5 | ||||||||
| 7. | penzijné fondy (S.129) | ||||||||
| 8. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11) | ||||||||
| 9. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||
| 10. | listy investičných fondov 4 | ||||||||
| 11. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | ||||||||
| 12. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | |||
| 13. | nekótované Akcie 3 | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 14. | f) zahraničie (S.2) | ||||||||
| II. TRANSAKCIE | |||||||||
| 15. | kótované Akcie 2 | ||||||||
| 16. | a) nefinančné korporácie (S.11) | ||||||||
| 17. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||||
krátkodobé
x
v tom
x
x
FIN 3-04 Finančný výkaz o finančných aktívach podľa sektorov
Ostatné
x x
k opatreniu č. MF/017353/2017-352
Podielové
x x
v tom
VZOR
13x x
x x
Majetkové
účasti
x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11)
I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO
OBDOBIA (r.2 + r.3 + r.8 + r.12 až 14)
VYBRANÉ AKTÍVA
(r.16 + r.17 + r.22 + r.26 až 28)
a
Zvýšenie stavu aktív
poistenia (S.1314)
II. TRANSAKCIE
Č. r.
10.11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.
1.2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
| 18. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||||
| 19. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | ||||||||
| 20. | poisťovacie korporácie (S.128) | ||||||||
| 21. | penzijné fondy (S.129) | ||||||||
| 22. | c) verejná správa spolu (S.13) (r. 23 až 25) | ||||||||
| 23. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||
| 24. | územná samospráva (S.1313) | ||||||||
| 25. | x | ||||||||
| 26. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | |||
| 27. | x | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 28. | f) zahraničie (S.2) | ||||||||
| 29. | Zníženie stavu aktív (r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42) | ||||||||
| 30. | x x | ||||||||
| 31. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||||
| 32. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||||
| 33. | x x | ||||||||
| 34. | x x | ||||||||
| 35. | penzijné fondy (S.129) | ||||||||
| 36. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39) | ||||||||
| 37. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||
| 38. | územná samospráva (S.1313) | ||||||||
| 39. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | ||||||||
| 40. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | |||
| 41. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 42. | f) zahraničie (S.2) | ||||||||
| 43. | x x |
x
x
x
x x
x x
14x x
x x
x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r. 23 až 25)
c)verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39)
(r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42)
III. ZMENY V OCENENÍ (+/-)
Zníženie stavu aktív
poistenia (S.1314)
18.19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43.
| 44. | IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 45. | V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne (r. 1 + r. 15 - r. 29 + r. 43 + r. 44) | ||||||||
| 46. | a) nefinančné korporácie (S.11) | ||||||||
| 47. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||||
| 48. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||||
| 49. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | ||||||||
| 50. | poisťovacie korporácie (S.128) | ||||||||
| 51. | penzijné fondy (S.129) | ||||||||
| 52. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55) | ||||||||
| 53. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||
| 54. | územná samospráva (S.1313) | ||||||||
| 55. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | ||||||||
| 56. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | |||
| 57. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 58. | f) zahraničie (S.2) |
x
x
x
x x
x x
15x x
x x
x x
VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55)
(r. 1 + r. 15 - r. 29 + r. 43 + r. 44)
V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU
IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-)
poistenia (S.1314)
44.45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58.
| Č. r. | VYBRANÉ AKTÍVA | Poskytnuté pôžičky a návratné finančné výpomoci | v tom | Vybrané pohľadávky a poskytnuté preddavky | Poskytnuté zábezpeky | v tom | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| dlhodobé | krátkodobé | dlhodobé | krátkodobé | |||||
| a | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |
| 1. | I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO OBDOBIA (r.2 + r.3 + r.8 + r.12 až 14) | |||||||
| 2. | a) nefinančné korporácie (S.11) | |||||||
| dlhodobé | 14 x x | |||||||
| 4. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | |||||||
| 5. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | ||||
| 6. | x | x | x | x | ||||
| 7. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | ||||
| 8. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11) | |||||||
| 9. | ústredná správa (S.1311) | |||||||
| 10. | územná samospráva (S.1313) | |||||||
| a poskytnuté preddavky | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | |||||||
| 12. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | ||||
| 13. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | |||||||
| krátkodobé | 11 | |||||||
| II. TRANSAKCIE | ||||||||
| 15. | Zvýšenie stavu aktív (r.16 + r.17 + r.22 + r.26 až 28) | |||||||
| 16. | a) nefinančné korporácie (S.11) | |||||||
| 17. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | |||||||
| 18. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | |||||||
| 19. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | ||||
| 20. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | ||||
krátkodobé
x x x
v tom
x x
Poskytnuté zábezpeky
x x
Vybrané
x
v tom
16dlhodobé
x
Poskytnuté pôžičky
výpomoci
x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11)
I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO
OBDOBIA (r.2 + r.3 + r.8 + r.12 až 14)
VYBRANÉ AKTÍVA
(r.16 + r.17 + r.22 + r.26 až 28)
a
Zvýšenie stavu aktív
poistenia (S.1314)
II. TRANSAKCIE
Č. r.
10.11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20.
1.2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
| 21. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22. | c) verejná správa spolu (S.13) (r. 23 až 25) | ||||||
| 23. | ústredná správa (S.1311) | ||||||
| 24. | územná samospráva (S.1313) | ||||||
| 25. | x | ||||||
| 26. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | |||
| 27. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | ||||||
| 28. | f) zahraničie (S.2) | ||||||
| 29. | Zníženie stavu aktív (r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42) | ||||||
| 30. | a) nefinančné korporácie (S.11) | ||||||
| 31. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||
| 32. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||
| 33. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | |||
| 34. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | |||
| 35. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | |||
| 36. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39) | ||||||
| 37. | ústredná správa (S.1311) | ||||||
| 38. | územná samospráva (S.1313) | ||||||
| 39. | x | ||||||
| 40. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | |||
| 41. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | ||||||
| 42. | x | ||||||
| 43. | III. ZMENY V OCENENÍ (+/-) | ||||||
| 44. | IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-) | ||||||
| 45. | x |
x
x
x x x
x
x x x
x
x
x
VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r. 23 až 25)
c)verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39)
a zdravotného poistenia (S.1314)
(r. 1 + r. 15 - r. 29 + r. 43 + r. 44)
V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU
(r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42)
fondy sociálneho poistenia
III. ZMENY V OCENENÍ (+/-)
IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-)
Zníženie stavu aktív
poistenia (S.1314)
21.22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45.
| 46. | a) nefinančné korporácie (S.11) | ||||||
| 47. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||
| 48. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||
| 49. | x x | x | x | x | |||
| 50. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | |||
| 51. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | |||
| 52. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55) | ||||||
| 53. | ústredná správa (S.1311) | ||||||
| 54. | územná samospráva (S.1313) | ||||||
| 55. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | ||||||
| 56. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | |||
| 57. | x x | ||||||
| 58. | f) zahraničie (S.2) |
x x x
x
x
x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55)
poistenia (S.1314)
46.47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58.
Vysvetlivky na vyplnenie finančného výkazu FIN 3-04
1.Finančný výkaz sa vypĺňa za subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 opatrenia MF/017353/2017-352. Údaje sa vypĺňajú kumulatívne od 1. januára bežného roka k príslušnému dátumu vykazovaného obdobia.
2.V riadkoch 1 až 14 sa uvádza začiatočný stav vybraných aktív v netto hodnote k 1. januáru vykazovaného obdobia v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 15.
3.Sektorové členenie vybraných aktív sa uvádza v členení podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 549/2013 z 21. mája 2013 o európskom systéme národných a regionálnych účtov v Európskej únii (Ú. v. EÚ L 174, 26.6.2013) v platnom znení.
4.V riadkoch 15 až 28 sa uvádza zvýšenie stavu vybraných aktív vyplývajúce z transakcií s aktívami v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 15 spolu a v členení podľa jednotlivých sektorov.
5.V riadkoch 29 až 42 sa uvádza zníženie stavu vybraných aktív vyplývajúce z transakcií s aktívami v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 15 spolu a v členení podľa jednotlivých sektorov.
6.V riadku 43 sa uvádza v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 15 tvorba opravnej položky ako zníženie ocenenia (-) a zrušenie opravnej položky ako zvýšenie ocenenia (+), kurzové rozdiely ziskové (+), kurzové rozdiely stratové (-) a zmena hodnoty cenných papierov vyplývajúca z ich precenenia.
7.V riadku 44 sa uvádza v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 15 zvýšenie alebo zníženie stavu vybraných aktív z dôvodu organizačných zmien, živelných pohrôm, zmeny v metóde účtovania alebo z dôvodu jednostranného odpisu obstarania finančného majetku, napríklad cenných papierov, dlhopisov, pretože dlžník zanikol.
8.V riadkoch 45 až 58 sa uvádza stav vybraných aktív v netto hodnote k poslednému dňu kalendárneho štvrťroka v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 15 spolu a v členení podľa jednotlivých sektorov.
9.V stĺpci 1 sa uvádza celková výška majetkových cenných papierov, ktoré sa ďalej členia v stĺpcoch 2 až 5.
10.V stĺpci 6 sa uvádza celková výška dlhových cenných papierov, z toho sa v stĺpci 7 uvádzajú dlhové cenné papiere s dobou splatnosti viac ako jeden rok a v stĺpci 8 dlhové cenné papiere s dobou splatnosti do jedného roka vrátane.
11.V stĺpci 9 sa uvádza celková výška poskytnutých pôžičiek a návratných finančných výpomocí, z toho sa v stĺpci 10 uvádza výška poskytnutých pôžičiek a návratných finančných výpomocí s dobou splatnosti viac ako jeden rok a v stĺpci 11 výška poskytnutých pôžičiek a návratných finančných výpomocí s dobou splatnosti do jedného roka vrátane.
12.V stĺpci 12 sa uvádza celková výška vybraných pohľadávok, poskytnutých preddavkov a časového rozlíšenia aktív. V rámci stĺpca 12 Vybrané pohľadávky a poskytnuté preddavky sa vykazuje aj výška nákladov budúcich období.
13.V stĺpci 13 sa uvádza celková výška poskytnutých zábezpiek, z toho sa v stĺpci 14 uvádzajú poskytnuté zábezpeky s dobou splatnosti viac ako jeden rok a v stĺpci 15 poskytnuté zábezpeky s dobou splatnosti do jedného roka vrátane.
Použité skratky
Č. r. – číslo riadku výkazu
r. – riadok
S. - sektor
k opatreniu č. MF/013684/2023-313
Úvery od Štátneho fondu
Úrok
x x x x x
x x
x x x x
x rozvoja bývania
(ŠFRB)
FIN 4-04 Finančný výkaz o finančných pasívach podľa sektorov
| Č. r. | VYBRANÉ PASÍVA | x x x | x | x x x | x | Dodávateľské úvery (DU) | Úvery od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nesplatená menovitá hodnota | x | x x | Úrok | x | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | ||
| (DU) | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |
| 1. | Nesplatená menovitá hodnota | ||||||||||||
| 2. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||||||
| 3. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | ||||||||||
| 4. | Úrok | x | x | x | x | x | x | ||||||
| 5. | dodávateľské úvery Investičné (IDU) Nesplatená menovitá hodnota 7 | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 6. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 7. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 8. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11) | ||||||||||||
| 9. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||||||
| 10. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||||||
| 11. | Príloha č. 4 k opatreniu č. MF/017353/2017-352 Bankové úvery (BU) Nesplatená menovitá | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 12. | VZOR | x | x | x | x | x | x | ||||||
| 13. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 14. | f) zahraničie (S.2) | x | x | ||||||||||
| II. TRANSAKCIE | |||||||||||||
| 15. | Zmenky (Z) Nesplatená | ||||||||||||
| 16. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||||||
Nesplatená
menovitá hodnota
Úrok
Dodávateľské úvery
x x
FIN 4-04 Finančný výkaz o finančných pasívach podľa sektorov
x x x x
x x
Úrok
6x
x x x x
5x
x x x x x x x
x 20
Úrok
menovitá hodnota
Emitované dlhopisy
Úrok
x
(ED)
Nesplatená
menovitá hodnota
x
c)verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11)
OBDOBIA (r. 2 + r. 3 + r.8 + r.12 až 14)
I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO
a zdravotného poistenia (S.1314)
VYBRANÉ PASÍVA
(r.16 + r.17 + r.22 + r.26 až 28)
fondy sociálneho poistenia
Zvýšenie stavu pasív
II. TRANSAKCIE
10.11. 12. 13. 14. 15. 16. Č. r.
1.2. 3. 4. 5.
8.9.
6.7.
| 17. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | ||||||||
| 18. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | x | x | x | x | x | x | ||||
| 19. | x x x x x x | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 20. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 21. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 22. | x x x x | ||||||||||
| 23. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||||
| 24. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||||
| 25. | x x x x | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 26. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | x | ||||
| 27. | x x x x | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 28. | f) zahraničie (S.2) | x | x | ||||||||
| 29. | Zníženie stavu pasív (r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42) | ||||||||||
| 30. | x x x x | x | x | x | x | ||||||
| 31. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | ||||||||
| 32. | x x x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 33. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 34. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 35. | x x | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 36. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39) | ||||||||||
| 37. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||||
| 38. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||||
| 39. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 40. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | x |
x x x x
x x x x x
x x x x
x x x x x
x x x x
x x x x
x x x x
x x x x
x x x
x x x x
x x x
x x x x
x
x
a zdravotného poistenia (S.1314)
(r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42)
c)verejná správa spolu (S.13)
fondy sociálneho poistenia
Zníženie stavu pasív
(r.23 až 25)
(r.37 až 39)
17.18. 19. 20. 21. 22. 24. 25. 26. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40.
23.27.
| 41. | x x | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42. | f) zahraničie (S.2) | x | x | ||||||||
| 43. | III. ZMENY V OCENENÍ (+/-) | ||||||||||
| 44. | x x | ||||||||||
| 45. | x | ||||||||||
| 46. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||||
| 47. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | ||||||||
| 48. | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 49. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 50. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 51. | x | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 52. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55) | ||||||||||
| 53. | ústredná správa (S.1311) | ||||||||||
| 54. | x | x | x | x | x | ||||||
| 55. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 56. | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 57. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 58. | f) zahraničie (S.2) | x | x |
x x x x x x x x x x x
x x x x x x x x x x x
x x x x
x x x x
x x x x
x x x x
x
x
x x x x x x x
x
x
VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne
c)verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55)
a zdravotného poistenia (S.1314)
(r.1 + r. 15 – r.29 + r.43 + r.44)
V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU
III. ZMENY V OCENENÍ (+/-)
fondy sociálneho poistenia
IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-)
41.42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58.
Úrok
Prijaté zábezpeky
| Č.r. | VYBRANÉ PASÍVA | Úvery od environmentálneho fondu (ENVF) | Finančné výpomoci a pôžičky od subjektov verejnej správy (NFV) | Finančný prenájom (FP) | Nebankové pôžičky a finančné výpomoci od subjektov mimo verejnej správy (OST) | Záväzky po zmene veriteľa (ZMV) | Prijaté zábezpeky (ZAB) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| x | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | x | x | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | ||
| a | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |
| 1. | Nesplatená menovitá hodnota 21 | ||||||||||||
| 2. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||||||
| 3. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | x | x | ||||||||
| 4. | Úrok 20 | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 5. | subjektov mimo verejnej a finančné výpomoci od Nebankové pôžičky správy (OST) | x | x | x | x | ||||||||
| 6. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||||||||
| 7. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||||||||
| 8. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11) | x | x | ||||||||||
| 9. | ústredná správa (S.1311) | x | x | ||||||||||
| 10. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||||||
| 11. | Finančný prenájom (FP) | x | x | x | x | x | x | x | x | ||||
| 12. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | x | ||||||
| 13. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||||||||
| 14. | f) zahraničie (S.2) | x | x | x | x | ||||||||
| II. TRANSAKCIE | |||||||||||||
| 15. | a pôžičky od subjektov Finančné výpomoci verejnej správy (NFV) | ||||||||||||
| 16. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||||||
| 17. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | x | x | ||||||||
(ZAB)
Nesplatená
menovitá hodnota
Úrok
Záväzky po zmene
veriteľa
(ZMV)
x x
x
Nesplatená
menovitá hodnota
x
Úrok
Nesplatená
menovitá hodnota
Úrok
16x x x x x x
Nesplatená
menovitá hodnota
x x x x
environmentálneho
Úrok
14x x x x x x
Úvery od
fondu (ENVF)
Nesplatená
menovitá hodnota
13x x x x x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11)
I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO
OBDOBIA (r.2 + r.3 + r.8 + r.12 až 14)
VYBRANÉ PASÍVA
(r.16 + r.17 + r.22 + r.26 až 28)
a
Zvýšenie stavu pasív
poistenia (S.1314)
II. TRANSAKCIE
10.11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.
Č.r.
1.2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
| 18. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | x | x | x | x | x | x | x | x |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | x | ||||
| 20. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||||
| 21. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||||
| 22. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.23 až 25) | x | x | ||||||
| 23. | x | x | x | ||||||
| 24. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||
| 25. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 26. | x | x | x | x | x | x | x | ||
| 27. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||||
| 28. | f) zahraničie (S.2) | x | x | x | x | ||||
| 29. | x x | ||||||||
| 30. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||
| 31. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | x | x | ||||
| 32. | x x x x | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 33. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | x | ||||
| 34. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||||
| 35. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||||
| 36. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39) | x | x | ||||||
| 37. | ústredná správa (S.1311) | x | x | ||||||
| 38. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||
| 39. | x x x x x | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 40. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | x | ||
| 41. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||||
| 42. | x x | x | x | x | x |
x x
x x
x
x x x x
x
x x x x
x x x x
x x x x x x x x x x
x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39)
c)verejná správa spolu (S.13) (r.23 až 25)
(r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42)
Zníženie stavu pasív
poistenia (S.1314)
18.19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42.
27.x x
| 43. | III. ZMENY V OCENENÍ (+/-) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 44. | IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-) | ||||||||
| 45. | V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne (r.1 + r.15 - r.29 + r.43 +r.44) | ||||||||
| 46. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | x | x | ||||
| 47. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | x | x | x | x | ||||
| 48. | x | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 49. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | x | x | ||||
| 50. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||||
| 51. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||||
| 52. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55) | x | x | ||||||
| 53. | ústredná správa (S.1311) | x | x | ||||||
| 54. | územná samospráva (S.1313) | x | x | x | x | ||||
| 55. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x | x | x |
| 56. | d) domácnosti (S.14) | x | x | x | x | x | x | ||
| 57. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||||
| 58. | f) zahraničie (S.2) | x | x | x | x |
x
x x
x
x x x x
x
x x x x
x x x x x x
x x x x x x
x x x x x x x x x x x
x x x x x x x x x x x
VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne
c)verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55)
zdravotného poistenia (S.1314)
V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU
(r.1 + r.15 – r.29 + r.43 +r.44)
fondy sociálneho poistenia a
III. ZMENY V OCENENÍ (+/-)
IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-)
43.44. 45. 46. 47. 48. 49.
58.50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57.
Úrok
36x
x x x x x x x x x x
Kreditné karty
| Č.r. | VYBRANÉ PASÍVA | x x x | x x x x | x | Záväzky z obchodného styku a prijaté preddavky - dlhodobé (DZOS) | Vybrané záväzky (VZ) | Kreditné karty (KK) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | Nesplatená menovitá hodnota | Úrok | ||
| hodnota | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | |
| 1. | I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO OBDOBIA (r.2 + r.3 + r.8 + r.12 až 14) | ||||||||||||
| 2. | Úrok 32 | x | x | ||||||||||
| 3. | b) finančné korporácie (S.12),z toho: | ||||||||||||
| Záväzky z obchodného | - dlhodobé (DZOS) | ||||||||||||
| 5. | Nesplatená menovitá hodnota 31 | x | x | ||||||||||
| 6. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||||||||
| 7. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||||||||
| 8. | Úrok 30 | x | x | ||||||||||
| Záväzky | - krátkodobé (KZOS) | x | x | ||||||||||
| 10. | územná samospráva (S.1313) | x | x | ||||||||||
| 11. | Nesplatená menovitá hodnota 29 | x | x | x | x | x | x | ||||||
| 12. | d) domácnosti (S.14) | x | x | ||||||||||
| 13. | Úrok 28 | x | x | x | x | ||||||||
| Záväzky zo zmlúv | efektívnosti - ostatné (EPCO) | x | x | ||||||||||
| II. TRANSAKCIE | |||||||||||||
| 15. | Nesplatená menovitá hodnota 27 | ||||||||||||
| 16. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | ||||||||||
| 17. | Úrok 26 | ||||||||||||
(KK)
Nesplatená
menovitá hodnota
35x
Úrok
Vybrané záväzky
(VZ)
Nesplatená
styku a prijaté
preddavky
z obchodného styku a prijaté preddavky
26x
o energetickej
x
Záväzky zo zmlúv
efektívnosti pre
x x
verejný sektor
o energetickej
(EPC)
Nesplatená
menovitá hodnota
x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.9 až 11)
I. STAV k 1.januáru VYKAZOVANÉHO
OBDOBIA (r.2 + r.3 + r.8 + r.12 až 14)
b)finančné korporácie (S.12),z toho:
VYBRANÉ PASÍVA
(r.16 + r.17 + r.22 + r.26 až 28)
a
Zvýšenie stavu pasív
poistenia (S.1314)
II. TRANSAKCIE
Č.r.
10.11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.
1.2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
x x x x x x x x x x x
| 18. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||
| 19. | x x x x x x x x | x | x | ||||
| 20. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||
| 21. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||
| 22. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.23 až 25) | x | x | ||||
| 23. | ústredná správa (S.1311) | x | x | ||||
| 24. | územná samospráva (S.1313) | x | x | ||||
| 25. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x |
| 26. | d) domácnosti (S.14) | x | x | ||||
| 27. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||
| 28. | f) zahraničie (S.2) | x | x | ||||
| 29. | Zníženie stavu pasív (r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42) | ||||||
| 30. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | ||||
| 31. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||
| 32. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||
| 33. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | ||||
| 34. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||
| 35. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||
| 36. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39) | x | x | ||||
| 37. | ústredná správa (S.1311) | x | x | ||||
| 38. | územná samospráva (S.1313) | x | x | ||||
| 39. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x |
| 40. | d) domácnosti (S.14) | x | x | ||||
| 41. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||
| 42. | x x | x | x |
x x x x x x x x x x
27x
x
x x
x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
c)verejná správa spolu (S.13) (r.37 až 39)
c)verejná správa spolu (S.13) (r.23 až 25)
(r.30 + r.31 + r.36 + r.40 až 42)
Zníženie stavu pasív
poistenia (S.1314)
18.19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42.
27.x x x x x x x x x x x
| 43. | III. ZMENY V OCENENÍ (+/-) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 44. | IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-) | ||||||
| 45. | x x x x | ||||||
| 46. | a) nefinančné korporácie (S.11) | x | x | ||||
| 47. | b) finančné korporácie (S.12), z toho: | ||||||
| 48. | korporácie prijímajúce vklady a fondy peňažného trhu (S.122 + S.123) | ||||||
| 49. | investičné fondy iné a ostatné finančné korporácie (S.124 + S.125 + S.126 + S.127) | x | x | ||||
| 50. | poisťovacie korporácie (S.128) | x | x | x | x | ||
| 51. | penzijné fondy (S.129) | x | x | x | x | ||
| 52. | c) verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55) | x | x | ||||
| 53. | ústredná správa (S.1311) | x | x | ||||
| 54. | územná samospráva (S.1313) | x | x | ||||
| 55. | fondy sociálneho poistenia a zdravotného poistenia (S.1314) | x | x | x | x | x | x |
| 56. | d) domácnosti (S.14) | x | x | ||||
| 57. | e) neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam (S.15) | x | x | x | x | ||
| 58. | f) zahraničie (S.2) | x | x |
28x
x
x x
x x
fondy sociálneho poistenia a zdravotného
VYKAZOVANÉHO OBDOBIA kumulatívne
c)verejná správa spolu (S.13) (r.53 až 55)
V. STAV K POSLEDNÉMU DŇU
(r.1 + r.15 – r.29 + r.43 +r.44)
III. ZMENY V OCENENÍ (+/-)
IV. OSTATNÉ ZMENY (+/-)
poistenia (S.1314)
43.44. 45. 46. 47. 48. 49.
58.50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57.
Vysvetlivky na vyplnenie finančného výkazu FIN 4-04
1.Finančný výkaz sa vypĺňa za subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 opatrenia MF/017353/2017-352. Údaje sa vypĺňajú kumulatívne od 1. januára bežného roka k príslušnému dátumu vykazovaného obdobia.
2.V stĺpcoch 1 až 36 sa uvádza suma vybraných pasív v členení na nesplatenú menovitú hodnotu a nesplatený úrok.
3.V riadkoch 1 až 14 sa uvádza začiatočný stav vybraných pasív k 1. januáru vykazovaného obdobia v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 36.
4.Sektorové členenie vybraných pasív sa uvádza v členení podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 549/2013 z 21. mája 2013 o európskom systéme národných a regionálnych účtov v Európskej únii (Ú. v. EÚ L 174, 26.6.2013) v platnom znení.
5.V riadkoch 15 až 28 sa uvádza zvýšenie stavu vybraných pasív vyplývajúce z transakcií s pasívami v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 36 spolu a v členení podľa jednotlivých sektorov.
6.V riadkoch 29 až 42 sa uvádza zníženie stavu vybraných pasív vyplývajúce z transakcií s pasívami v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 36 spolu a v členení podľa jednotlivých sektorov.
7.V riadku 43 sa uvádzajú v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 36 kurzové rozdiely ziskové (+), kurzové rozdiely stratové (-) a zmena hodnoty vyplývajúca z precenenia pasív.
8.V riadku 44 sa uvádza v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 36 zvýšenie alebo zníženie stavu vybraných pasív z dôvodu organizačných zmien, živelných pohrôm, zmeny v metóde účtovania, preklasifikovania finančného pasíva, napríklad investičný dodávateľský úver sa preklasifikuje na bankový úver, zmena z dôvodu chybného vykazovania sektora alebo zmena z dôvodu chybného vykazovania finančného nástroja v predchádzajúcich obdobiach.
9.V riadkoch 45 až 58 sa uvádza stav vybraných pasív k poslednému dňu kalendárneho štvrťroka v štruktúre uvedenej v stĺpcoch 1 až 36.
10.V stĺpcoch 21 a 22 sa uvádzajú záväzky, ktorých plnenie prešlo z pôvodného veriteľa na tretiu stranu, ktorou je finančná inštitúcia zaradená v sektore S.12 – finančná korporácia, ale zároveň ňou nie je banka, napríklad faktoringová spoločnosť, ktorej činnosťou je skupovanie pohľadávok. Záväzky po zmene veriteľa predstavujú pôžičky subjektu verejnej správy.
11.V stĺpcoch 25 a 26 sa uvádzajú záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor uzavreté podľa § 18 zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 4/2019 Z. z. s označením EPC. Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti, ktoré nie sú uzavreté podľa § 18 zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 4/2019 Z. z., sa uvádzajú v stĺpcoch 27 a 28 s označením EPCO.
12.V stĺpcoch 35 a 36 sa uvádzajú nesplatené záväzky z používania kreditných kariet a charge kariet poskytnutých bankou. Vykazujú sa tu aj nesplatené záväzky z používania kreditných kariet poskytnutých Všeobecnou úverovou bankou pre klientov Štátnej pokladnice.
Použité skratky
Č. r. – číslo riadku výkazu
r. – riadok
S. - sektor
k opatreniu č. MF/017353/2017-352 VZOR
k opatreniu č. MF/013684/2023-313
z toho: zahraniční
FIN 5-04 Finančný výkaz o dlhových nástrojoch a vybraných záväzkoch
veritelia
| Symbol dlhového nástroja | Kód meny | Dátum prijatia prostriedkov | Dátum splatnosti dlhového nástroja | Druh úroku F / V | Nesplatená menovitá hodnota k ................ | z toho: zahraniční veritelia | Úroky | z toho: zahraniční veritelia |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| a | b | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| Spolu | ||||||||
Úroky
z toho: zahraniční
veritelia
Nesplatená menovitá hodnota k ................
k opatreniu č. MF/017353/2017-352
Druh úroku
F / V
VZOR
dlhového nástroja
Dátum splatnosti
FIN 5-04 Finančný výkaz o dlhových nástrojoch a vybraných záväzkoch
Dátum prijatia prostriedkov
Spolu
Kód meny
b
Symbol dlhového
nástroja
a
Vysvetlivky na vyplnenie finančného výkazu FIN 5-04
1.Finančný výkaz sa vypĺňa za subjekty verejnej správy uvedené v § 2 ods. 3 opatrenia MF/017353/2017-352. Údaje sa vypĺňajú kumulatívne od 1. januára bežného roka k príslušnému dátumu vykazovaného obdobia.
2.V stĺpci „a“ sa uvádzajú v každom riadku samostatne jednotlivé druhy dlhových nástrojov a vybraných záväzkov, pri ktorých hodnota v stĺpci 4 nie je nulová.
| Druh dlhového nástroja | symbol |
|---|---|
| Emitované dlhopisy | ED |
| Zmenky | Z |
| Bankové úvery | BU |
| Investičné dodávateľské úvery | IDU |
| Dodávateľské úvery | DU |
| Úvery od Štátneho fondu rozvoja bývania | SFRB |
| Úvery od Environmentálneho fondu | ENVF |
| Finančné výpomoci a pôžičky od subjektov verejnej správy | NFV |
| Finančný prenájom | FP |
| Nebankové pôžičky a finančné výpomoci od subjektov mimo verejnej správy | OST |
| Záväzky po zmene veriteľa | ZMV |
| Prijaté zábezpeky | ZAB |
| Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor | EPC |
| Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti - ostatné | EPCO |
| Záväzky z obchodného styku a prijaté preddavky – krátkodobé | KZOS |
| Záväzky z obchodného styku a prijaté preddavky – dlhodobé | DZOS |
| Vybrané záväzky | VZ |
| Kreditné karty | KK |
3.Dlhové nástroje rovnakého druhu s rovnakým dátumom prijatia prostriedkov, rovnakým dátumom splatnosti dlhového nástroja, rovnakou menou a rovnakým druhom úroku sa uvádzajú sumárne v jednom riadku. Sumárne v jednom riadku sa uvádzajú aj prijaté zábezpeky v rovnakej mene, pri ktorých nie je známy dátum splatnosti, pričom stĺpce 1 a 2 sa nevypĺňajú.
4.V stĺpci „b“ sa uvádza kód meny podľa kurzového lístka Národnej banky Slovenska, v ktorej bol dlhový nástroj pôvodne prijatý. Ak pôvodnou menou dlhového nástroja bola slovenská koruna, uvedie sa kód EUR a hodnota v slovenských korunách musí byť prepočítaná na menu euro konverzným kurzom.
5.V stĺpci 1 sa ako dátum prijatia prostriedkov uvádza napríklad dátum zdaniteľného plnenia alebo deň prijatia preddavku, deň prijatia prostriedkov na bankový účet, deň prijatia prostriedkov na úverový účet, deň začatia čerpania úveru podľa zmluvných podmienok.
6.V stĺpci 3 sa uvádza druh úroku dlhového nástroja a vybraných záväzkov. Ak je úrok určený fixnou sadzbou alebo ak sa dlhový nástroj neúročí, uvádza sa písmeno „F“, ak je úroková sadzba počas splatnosti dlhového nástroja variabilná, uvádza sa písmeno „V“.
7.V stĺpci 4 sa uvádza nesplatená výška dlhových nástrojov a vybraných záväzkov k 31. marcu, 30. júnu, 30. septembru a 31. decembru v ich menovitej hodnote. Údaje sa uvádzajú bez záväzkov z nesplatených úrokov. Ak je dlhový nástroj v cudzej mene, prepočíta sa na menu euro referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska platným v posledný pracovný deň príslušného kalendárneho štvrťroka.
8.V stĺpci 5 sa uvádza nesplatená výška dlhových nástrojov a vybraných záväzkov k 31. marcu, 30. júnu, 30. septembru a 31. decembru voči zahraničným veriteľom v menovitej hodnote. Údaje sa uvádzajú bez záväzkov z nesplatených úrokov. Ak je dlhový nástroj v cudzej mene, prepočíta sa na menu euro referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska platným v posledný pracovný deň príslušného kalendárneho štvrťroka.
9.V stĺpci 6 sa uvádza výška nesplatených záväzkov z úrokov k 31. marcu, 30. júnu, 30. septembru a 31. decembru.
10.V stĺpci 7 sa uvádza výška nesplatených záväzkov z úrokov k 31. marcu, 30. júnu, 30. septembru a 31. decembru voči zahraničným veriteľom. Suma nesplatených záväzkov z úrokov v cudzej mene sa prepočíta na menu euro referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska platným v posledný pracovný deň príslušného kalendárneho štvrťroka.
11.Ako záväzky z obchodného styku a prijaté preddavky - dlhodobé sa uvádzajú záväzky, ktorých doba splatnosti pri vzniku je dlhšia ako jeden rok.
12.Ako záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti pre verejný sektor sa uvádzajú zmluvy uzavreté podľa § 18 zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 4/2019 Z. z s označením EPC. Záväzky zo zmlúv o energetickej efektívnosti, ktoré nie sú uzavreté podľa § 18 zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 4/2019 Z. z., sa uvádzajú s označením EPCO.
13.Ako záväzky po zmene veriteľa sa uvádzajú záväzky, ktorých plnenie prešlo z pôvodného veriteľa na tretiu stranu, ktorou je finančná inštitúcia zaradená v sektore S.12 – finančná korporácia, ale zároveň ňou nie je banka, napríklad faktoringová spoločnosť, ktorej činnosťou je skupovanie pohľadávok. Záväzky po zmene veriteľa predstavujú pôžičky subjektu verejnej správy.
14.Ako kreditné karty sa uvádzajú nesplatené záväzky z používania kreditných kariet a charge kariet poskytnutých bankou. Vykazujú sa tu aj nesplatené záväzky z používania kreditných kariet poskytnuté Všeobecnou úverovou bankou pre klientov Štátnej pokladnice.
15.Výkaz sa predkladá aj, ak sa vykazujú nulové hodnoty; vyplní sa len riadok „Spolu“, pričom v stĺpcoch 4 a 5 sa uvádza nula. Symboly dlhového nástroja v stĺpci „a“ sa neuvádzajú.