Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Ukazovateľ | Štátny rozpočet | |
| A. | Daňové príjmy | 166 486 000 |
| Dane z príjmov, ziskov a kapitálového majetku | 62 630 000 | |
| v tom: daň z príjmov fyzických osôb | 26 880 000 | |
| v tom: zo závislej činnosti a funkčných požitkov | 21 380 000 | |
| z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti | 5 500 000 | |
| daň z príjmov právnických osôb | 27 750 000 | |
| dane z príjmov vyberané zrážkou | 8 000 000 | |
| Daň z majetku | 1 100 000 | |
| Domáce dane na tovary a služby | 88 556 000 | |
| z toho: daň z pridanej hodnoty | 64 250 000 | |
| spotrebné dane | 24 300 000 | |
| Dane z medzinárodného obchodu a transakcií | 14 200 000 | |
| z toho: dovozné clo | 6 000 000 | |
| dovozná prirážka | 8 000 000 | |
| B. | Nedaňové príjmy | 10 605 684 |
| Príjmy z podnikania a z vlastníctva majetku | 2 711 511 | |
| Administratívne a iné poplatky a platby, kapitálové príjmy | 6 088 035 | |
| Úroky z domácich a zo zahraničných úverov, pôžičiek a vkladov | 135 230 | |
| Iné nedaňové príjmy | 1 670 908 | |
| C. | Príjmy zo splácania úverov a pôžičiek a z predaja účastín | 2 708 316 |
| Z domácich úverov a pôžičiek | 2 143 816 | |
| Zo zahraničných úverov a pôžičiek | 564 500 | |
| I. | PRÍJMY spolu | 179 800 000 |
| A. | Bežné výdavky | 167 824 164 |
| Transfery | 24 284 712 | |
| v tom: podnikateľským subjektom | 13 386 112 | |
| štátnym fondom | 10 898 600 | |
| Verejná spotreba obyvateľstva | 74 214 095 | |
| v tom: transfery poisťovniam | 11 507 664 | |
| dávky sociálnej starostlivosti | 6 000 000 | |
| dávky sociálneho zabezpečenia | 18 360 787 | |
| školstvo a vzdelávanie | 28 561 287 | |
| zdravotníctvo | 1 157 294 | |
| kultúra | 3 817 728 | |
| ostatné | 4 809 335 | |
| Verejná spotreba štátu | 52 859 772 | |
| v tom: obrana a bezpečnosť | 20 368 490 | |
| správa a súdy | 17 595 640 | |
| v tom: súdy a prokuratúry | 2 014 770 | |
| finančná správa | 3 182 188 | |
| krajské a okresné úrady | 4 019 962 | |
| ostatné | 8 378 720 | |
| veda a technika | 3 005 229 | |
| ostatné | 11 890 413 | |
| Štátny dlh - úroky | 15 303 985 | |
| Transfery obciam | 1 161 600 | |
| B. | Kapitálové výdavky spolu | 13 671 689 |
| Kapitálové aktíva | 7 812 458 | |
| Kapitálové transfery | 5 859 231 | |
| podnikateľským subjektom | 2 118 898 | |
| obciam | 640 200 | |
| C. | Úvery, pôžičky a účasť na majetku | 3 304 147 |
| II. | VÝDAVKY spolu | 184 800 000 |
| I. - II. | Prebytok (+), schodok (-) | - 5 000 000 |
| Kapitola | Záväzný ukazovateľ |
| a | 1 |
| Kancelária Národnej rady SR | 14 000 |
| Kancelária prezidenta SR | 100 |
| Úrad vlády SR | 15 000 |
| Ústavný súd SR | 350 |
| Generálna prokuratúra SR | 7 000 |
| Najvyšší kontrolný úrad SR | 200 |
| Slovenská informačná služba | 1 500 |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | 147 000 |
| Ministerstvo obrany SR | 100 000 |
| Ministerstvo vnútra SR | 123 082 |
| Ministerstvo spravodlivosti SR | 139 200 |
| Ministerstvo financií SR | 99 000 |
| Ministerstvo pre správu a privatizáciu NM SR | |
| Ministerstvo životného prostredia SR | 25 500 |
| Ministerstvo školstva SR | 165 600 |
| Ministerstvo zdravotníctva SR | 60 000 |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | 3 000 |
| Ministerstvo kultúry SR | 2 800 |
| Ministerstvo hospodárstva SR | 32 000 |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | 103 000 |
| Ministerstvo výstavby a verejných prác SR | 500 |
| Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR | 205 000 |
| Úrad geodézie, kartografie a katastra SR | 6 690 |
| Štatistický úrad SR | 4 000 |
| Úrad pre stratégiu rozvoja spoločnosti, vedy a techniky SR | |
| Úrad jadrového dozoru SR | |
| Úrad priemyselného vlastníctva SR | 2 000 |
| Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR | 12 145 |
| Protimonopolný úrad SR | |
| Správa štátnych hmotných rezerv SR | 77 000 |
| Úrad bezpečnosti práce SR | 150 |
| Štátny dlh SR | |
| Všeobecná pokladničná správa | |
| Slovenská akadémia vied | 18 000 |
| Slovenský rozhlas | |
| Slovenská televízia | |
| Tlačová agentúra SR | |
| Krajský úrad Bratislava | 107 152 |
| Krajský úrad Trnava | 108 270 |
| Krajský úrad Trenčín | 111 267 |
| Krajský úrad Nitra | 142 145 |
| Krajský úrad Žilina | 134 185 |
| Krajský úrad Banská Bystrica | 148 256 |
| Krajský úrad Prešov | 144 028 |
| Krajský úrad Košice | 125 464 |
| Spolu | 2 384 584 |
| Bežné výdavky | Kapitálové | Spolu | ||
| výdavky | ||||
| a | 1 | 2 | 3 | |
| Spolu | 1 161 600 | 640 200 | 1 801 800 | |
| z toho: a) | na výkon samosprávnych funkcií | 400 000 | 400 000 | |
| b) | na mestskú hromadnú dopravu | 743 600 | 436 200 | 1 179 800 |
| v tom: Banská Bystrica | 39 300 | 18 500 | 57 800 | |
| Bratislava | 456 400 | 236 300 | 692 700 | |
| Košice | 155 000 | 131 700 | 286 700 | |
| Prešov | 48 000 | 25 700 | 73 700 | |
| Žilina | 44 900 | 24 000 | 68 900 | |
| c) | na dokončovanie objektov základných | |||
| škôl a ich technickej vybavenosti | ||||
| v rámci bývalej komplexnej bytovej | ||||
| výstavby | 130 000 | 130 000 | ||
| d) | na riešenie individuálnych potrieb | |||
| obcí na zabezpečenie výkonu ich | ||||
| samosprávnych funkcií | 18 000 | 74 000 | 92 000 | |
| Kraj/mesto | Bežný transfer | z toho: MHD | |
| a | 1 | 2 | |
| Bratislavský kraj | 52 773 | 1 055 | |
| v tom: | Malacky | 444 | |
| Pezinok | 611 | ||
| Trnavský kraj | 107 103 | 9 639 | |
| v tom: | Dunajská Streda | 186 | |
| Galanta | 512 | ||
| Hlohovec | 584 | ||
| Piešťany | 698 | ||
| Senica nad Myjavou | 326 | ||
| Sereď | 349 | ||
| Trnava | 6 984 | ||
| Trenčiansky kraj | 10 9643 | 13 157 | |
| v tom: | Bánovce nad Bebravou | 338 | |
| Handlová | 362 | ||
| Nové Mesto nad Váhom | 425 | ||
| Partizánske | 483 | ||
| Považská Bystrica | 2 417 | ||
| Prievidza | 2 417 | ||
| Puchov | 1 882 | ||
| Trenčín | 4 833 | ||
| Nitriansky kraj | 108 712 | 15 219 | |
| v tom: | Komárno | 630 | |
| Levice | 286 | ||
| Nitra | 11 775 | ||
| Nové Zámky | 286 | ||
| Šahy | 86 | ||
| Šaľa | 122 | ||
| Štúrovo | 849 | ||
| Šurany | 286 | ||
| Topoľčany | 639 | ||
| Zlaté Moravce | 260 | ||
| Žilinský kraj | 10 0810 | 14 213 | |
| v tom: | Čadca | 2 322 | |
| Dolný Kubín | 947 | ||
| Kysucké Nové Mesto | 115 | ||
| Liptovský Mikuláš | 572 | ||
| Martin | 8 531 | ||
| Ružomberok | 1 726 | ||
| Banskobystrický kraj | 145 996 | 14 599 | |
| v tom: | Lučenec | 1 813 | |
| Rimavská Sobota | 686 | ||
| Zvolen | 8 123 | ||
| Žiar nad Hronom | 3 977 | ||
| Prešovský kraj | 136 390 | 12 275 | |
| v tom: | Bardejov | 3 791 | |
| Humenné | 1 078 | ||
| Kežmarok | 617 | ||
| Levoča | 256 | ||
| Lipany | 75 | ||
| Poprad | 3 564 | ||
| Sabinov | 651 | ||
| Snina | 148 | ||
| Stará Ľubovňa | 182 | ||
| Starý Smokovec | 260 | ||
| Svidník | 174 | ||
| Svit | 271 | ||
| Vranov nad Topľou | 1 208 | ||
| Košický kraj | 138 573 | 6 128 | |
| v tom: | Michalovce | 1 791 | |
| Rožňava | 391 | ||
| Spišská Nová Ves | 3 035 | ||
| Trebišov | 911 | ||
| Spolu | 900 000 | 86 285 | |
| 1. Rozpočtové rezervy | |
| - rezerva vlády SR | 400 000 |
| - rezerva predsedu vlády SR | 30 000 |
| - rezerva na zabezpečenie platobnej schopnosti poisťovní a na krytie potreby Národného | |
| úradu práce | 400 000 |
| - finančné krytie zodpovednosti prevádzkovateľa JEŽ za jadrové škody spôsobené prípadnou | |
| jadrovou udalosťou, riešenie odvozu jadrového odpadu do Ruskej federácie a rezerva na | |
| štátne záruky za bankové úvery | 3 000 000 |
| z toho: | |
| - na odvoz jadrového odpadu do Ruskej federácie | 479 000 |
| Rezervy spolu | 3 830 000 |
| 2. Účelové prostriedky zapracované v kapitolách | |
| Kancelária Národnej rady SR | |
| - cestovné výdavky poslancov NR SR | 9 500 |
| - cestovné výdavky zamestnancov | 1 210 |
| - odmeny pre zamestnancov | 3 000 |
| - nákup ubytovacích objektov pre poslancov NR SR (v rámci kapitálových aktív) | 25 000 |
| Kancelária prezidenta SR | |
| - zabezpečenie 5. stretnutia stredoeurópskych prezidentov | 4 500 |
| Úrad vlády SR | |
| - zabezpečenie prevádzky štátneho Informačného systému GOVNET | 10 000 |
| Slovenská informačná služba | |
| - na zabezpečenie úloh vyplývajúcich z uznesenia vlády SR č. 344 / 1996 (v rámci kapitálových | |
| aktív) | 12 000 |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | |
| - na zabezpečenie úloh vyplývajúcich z uznesenia vlády SR č. 344 / 1996 (v rámci kapitálových | |
| aktív) | 6 000 |
| - poplatky za členstvo SR v medzinárodných vládnych organizáciách | 338 000 |
| - financovanie projektov Fondu na pomoc krajanom | 3 000 |
| - zabezpečenie medzinárodných programov UNESCO | 1 500 |
| Ministerstvo obrany SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 87 000 |
| - úhrada záväzkov vyplývajúcich zo štátnej záruky za úver poskytnutý na zakúpenie bytov pre | |
| príslušníkov Armády SR (v rámci kapitálového transferu) pri nedostatku vlastných zdrojov | |
| príspevkovej organizácie BARMO | 149 896 |
| - sanačné a monitorovacie práce po bývalej SA | 140 000 |
| - uznesenie vlády SR č. 344 / 1996 | 40 000 |
| - opravy techniky vykonávané vo VOP | 236 000 |
| - opravy techniky vykonávané v LO | 354 000 |
| - rutinná a štandardná údržba základných fondov | 455 756 |
| Ministerstvo vnútra SR | |
| - výdavky na tovary a ďalšie služby pre civilnú ochranu | 144 562 |
| - hospodárska mobilizácia | 3 186 |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 240 000 |
| - uznesenie vlády SR č. 344/ 1996 (v rámci kapitálových aktív) | 25 000 |
| - uznesenie vlády SR č. 585/ 1997 (v rámci kapitálových aktív) | 400 000 |
| - na zabezpečenie úloh civilnej ochrany v zmysle uznesenia vlády SR č. 939/ 1995 | |
| (vyrozumievací a varovací systém - v rámci kapitálových aktív) | 5 000 |
| - kapitálové výdavky na budovanie registra obyvateľov SR | 15 000 |
| Ministerstvo spravodlivosti SR | |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 34 405 |
| Ministerstvo životného prostredia SR | |
| - transfer do Štátneho fondu životného prostredia SR | 150 000 |
| Ministerstvo školstva SR | |
| - štipendiá pre doktorandov (bez poistného) | 96 342 |
| - transfer pre Spoločný fond Agentúry pre medzinárodnú VTS na vykonávanie Dohody medzi | |
| vládou SR a vládou USA o VTS vrátane výnosov z týchto prostriedkov na účtoch | 9 000 |
| - nové úlohy rozvoja vedy a techniky v rámci medzinárodnej vedecko-technickej spolupráce | 11 000 |
| - transfer na zabezpečenie činnosti komisie J. W. Fulbrighta | 1 200 |
| - štátna športová reprezentácia | 240 600 |
| - Horská služba | 20 300 |
| - transfer do Štátneho fondu telesnej kultúry | 18 000 |
| - hospodárska mobilizácia | 300 |
| - transfer občianskym združeniam a telovýchovným organizáciám na úlohy v oblasti telesnej | |
| kultúry a športu | 60 000 |
| - na štátnu starostlivosť o mládež (činnosť mládežníckych organizácií a programy na podporu | |
| a ochranu mládeže) | 50 300 |
| - výdavky na tovary a ďalšie služby pre vysoké školy | 828 185 |
| - transfer na zabezpečenie programov ES v oblasti vzdelávania a mládeže (SOKRATES, | |
| LEONARDO a Mládež pre Európu III.) | 68 500 |
| - na obstaranie a technické zhodnotenie investičného majetku pre vysoké školy (v rámci | |
| kapitálových aktív) | 648 330 |
| z toho: | |
| - pre vysoké školy zriadené v roku 1997 (Akadémia umenia v Banskej Bystrici, Trnavská | |
| univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Prešovská univerzita v Prešove, Trenčianska | |
| univerzita v Trenčíne) | 220 000 |
| Ministerstvo zdravotníctva SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 28 960 |
| - štátom platené poistné na zdravotné poistenie za určené kategórie osôb | 10 501 488 |
| - očkovacie séra a diagnostické prípravky | 81 000 |
| - Slovenská lekárska spoločnosť | 2 940 |
| - Slovenský Červený kríž | 33 978 |
| z toho: | |
| - ocenenie nositeľov zlatej a diamantovej Jánskeho plakety | 7 700 |
| - prostriedky na úhradu zdravotnej starostlivosti o bezdomovcov zdržujúcich sa na území SR, | |
| ktorí nemôžu preukázať poistný vzťah preukazom poistenca | 1 600 |
| - kapitálové výdavky na splácanie zahraničných kapitálových úverov pre zdravotníctvo | 363 317 |
| v tom: | |
| - na stavby (Národný onkologický ústav v Bratislave a Slovenský ústav srdcových chorôb | |
| v Bratislave) | 221 730 |
| - na zdravotnícku techniku (od firmy Siemens) | 141 587 |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | |
| - bežné transfery občianskym združeniam | 49 800 |
| z toho: | |
| - tlmočníci pre sluchovo postihnutých | 2 700 |
| - príspevky na humanitné účely | 1 000 |
| - dávky sociálneho zabezpečenia | 17 460 787 |
| - štátom platené poistné na dôchodkové zabezpečenie za určené kategórie osôb | 872 256 |
| - štátom platené poistné na nemocenské poistenie za určené kategórie osôb | 133 920 |
| - poplatky za členstvo v medzinárodných organizáciách | 412 |
| Ministerstvo kultúry SR | |
| - transfer do štátneho fondu kultúry Pro Slovakia | 100 000 |
| - transfer pre tlač a umeleckú tvorbu určenú pre detskú literatúru a časopisy | 11 000 |
| - záujmové združenia | 17 000 |
| - občianske združenia | 3 000 |
| - pôvodná knižná tvorba a distribúcia | 7 500 |
| - tvorba hraného filmu | 13 000 |
| - umelecké časopisy | 4500 |
| - cirkvi a náboženské spoločnosti | 436 897 |
| z toho: | |
| - katolícka charita | 42 000 |
| - Matica slovenská | 115 000 |
| - zameriavanie v zmysle zákona Národnej rady SR č. 282/ 1993 Z. z. | 15 020 |
| - mimoriadne kultúrne aktivity Ministerstva kultúry SR | 14 000 |
| - kultúra menšín | 50 000 |
| z toho: | |
| - na aktivity občianskych združení | 12 000 |
| - hospodárska mobilizácia | 40 |
| - transfer na zabezpečenie osláv Dňa vzniku SR | 22 000 |
| Ministerstvo hospodárstva SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 220 000 |
| v tom: | |
| - bežné výdavky | 50 000 |
| - kapitálové transfery | 170 000 |
| - transfer do Štátneho fondu likvidácie j adrovoenergetických zariadení a nakladania | |
| s vyhoretým jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi | 150 000 |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | |
| - náklady na pozemkové úpravy súvisiace s usporiadaním vlastníckych vzťahov k pôde | 335 000 |
| - činnosť pracovnej skupiny „Podzemná voda" splnomocnenca vlády SR pre výstavbu | |
| a prevádzku Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros (uznesenie vlády SR č. 585/ 1993) | 6 000 |
| - hospodárska mobilizácia | 14 400 |
| - transfer do Štátneho fondu zveľaďovania lesa SR | 500 000 |
| - transfer do Štátneho vodohospodárskeho fondu SR | 200 000 |
| - transfer do Štátneho fondu trhovej regulácie SR v poľnohospodárstve | 610 000 |
| - kapitálový transfer pre š. p. Štátne lesy Trenčín na výstavbu účelovej lesnej komunikácie, | |
| obec Horné Srnie, osada Sidónia (uznesenie vlády SR č. 397 / 1997) | 8 000 |
| Ministerstvo výstavby a verejných prác SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 8 400 |
| - transfer do Štátneho fondu rozvoja bývania na štátnu prémiu na stavebné sporenie | 3 260 000 |
| Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 46 000 |
| - transfer do Štátneho fondu cestného hospodárstva | 5 110 600 |
| v tom: | |
| - na výstavbu diaľnic (splátky dlhopisov, úrokov, istín) | 4 297 000 |
| - na výstavbu a opravy štátnych ciest | 813 600 |
| z toho: | |
| - na rekonštrukciu štátnych ciest (osada U Sabotov, obec Vrbovce) | 10 600 |
| - kapitálový transfer na rozšírenie a rekonštrukciu telef. siete (osada U Sabotov 3 000 tis. Sk | |
| a osada Sidónia 2 500 tis. Sk v zmysle uznesenia vlády SR č. 397/ 1997) | 5 500 |
| - uznesenie vlády SR č. 344/ 1996 (v rámci kapitálových aktív) | 2 000 |
| Štatistický úrad SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 300 |
| Úrad pre stratégiu rozvoja spoločnosti, vedy a techniky SR | |
| - transfery na zabezpečenie projektov podporujúcich regionálny rozvoj a na činnosť | |
| regionálnych rozvojových agentúr | 86 000 |
| Úrad jadrového dozoru SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 305 |
| Správa štátnych hmotných rezerv SR | |
| - tvorba a doplnenie hmotných a mobilizačných rezerv (v rámci kapitálových aktív) | 120 000 |
| Všeobecná pokladničná správa | |
| - úhrada majetkovej ujmy IRB, a. s., za zvýhodnené úvery poskytnuté na dofinancovanie DBV | |
| (uznesenia vlády SR č. 453/ 1994 a č. 676/ 1995) | 6 365 |
| - úhrada majetkovej ujmy v zmysle § 47 zákona Národnej rady SR č. 287 / 1994 Z. z. | 10 000 |
| - hospodárska mobilizácia (SZSD) | 2 000 |
| - uznesenie vlády SR č. 477/ 1993 (MV SR) | 10 000 |
| - Rada SR pre rozhlasové a televízne vysielanie | 9 773 |
| - transfer na splatenie časti záväzkov Slovenského rozhlasu za roky 1995 a 1996 voči | |
| Slovenským telekomunikáciám, š. p. | 50 000 |
| - transfer na splatenie časti záväzkov Slovenskej televízie za rok 1997 voči Slovenským | |
| telekomunikáciám, š. p. | 50 000 |
| Slovenská akadémia vied | |
| - transfer vedeckým spoločnostiam | 2 500 |
| - vedecká výchova - štipendiá pre doktorandov (bez poistného) | 16 226 |
| Slovenský rozhlas | |
| - transfer na zabezpečenie zahraničného vysielania | 54 600 |
| - hospodárska mobilizácia | 550 |
| Slovenská televízia | |
| - hospodárska mobilizácia | 540 |
| Krajský úrad Bratislava | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podlá uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 15 542 |
| - školstvo spolu | 2 813 941 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 358 722 |
| - kultúra | 77 594 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 532 490 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 228 823 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 52 773 |
| z toho: | |
| -MHD | 1 055 |
| - hospodárska mobilizácia | 389 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 9 568 |
| Krajský úrad Trnava | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podlá uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 15 046 |
| - školstvo spolu | 2 237 292 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 322 381 |
| - kultúra | 56 658 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 804 295 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 490 688 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 107 103 |
| z toho: | |
| -MHD | 9 639 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 1 059 |
| - hospodárska mobilizácia | 319 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 16 856 |
| Krajský úrad Trenčín | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podlá uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 29 557 |
| - školstvo spolu | 2 482 925 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 495 020 |
| - kultúra | 48 006 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 799 710 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 416 687 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 109 643 |
| z toho: | |
| -MHD | 13 157 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 4 340 |
| - hospodárska mobilizácia | 770 |
| - transfer pre obec Horné Srnie a obec Vrbovce na riešenie infraštruktúry a komunálnej | |
| vybavenosti v zmysle uznesenia vlády SR č. 393/ 1997 | 2 600 |
| v tom: | |
| - obec Horné Srnie (osada Sidónia) | 1 700 |
| - obec Vrbovce (osada U Sabotov) | 900 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 9 316 |
| Kapitálové výdavky | |
| - transfer pre obec Horné Srnie a obec Vrbovce na riešenie infraštruktúry a komunálnej | |
| vybavenosti v zmysle uznesenia vlády SR č. 393/ 1997 | 21 550 |
| v tom: | |
| - obec Horné Srnie (osada Sidónia) | 8 400 |
| - obec Vrbovce (osada U Sabotov) | 13 150 |
| Krajský úrad Nitra | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podlá uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 29 778 |
| - školstvo spolu | 2 858 378 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 443 670 |
| - kultúra | 73 270 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 1 357 192 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 923 451 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 108 712 |
| z toho: | |
| -MHD | 15 219 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 5 461 |
| - hospodárska mobilizácia | 436 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 17 000 |
| Krajský úrad Žilina | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podlá uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 9 649 |
| - školstvo spolu | 2 942 960 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 506 777 |
| - kultúra | 118 462 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 976 958 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 607 380 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 100 810 |
| z toho: | |
| -MHD | 14 213 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 4 536 |
| - hospodárska mobilizácia | 468 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 13 525 |
| Krajský úrad Banská Bystrica | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podľa uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 17 769 |
| - školstvo spolu | 2 941 509 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 481 364 |
| - kultúra | 96 170 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 1 274 375 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 837 389 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 145 996 |
| z toho: | |
| -MHD | 14 599 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 4 400 |
| - hospodárska mobilizácia | 357 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 16 826 |
| Krajský úrad Prešov | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podľa uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 18 749 |
| - školstvo spolu | 3 373 728 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 517 003 |
| - kultúra | 108 482 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 1 431 957 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 1 011 875 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 136 390 |
| z toho: | |
| -MHD | 12 275 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 2 205 |
| - hospodárska mobilizácia | 749 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 18 952 |
| Krajský úrad Košice | |
| - zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva podlá uznesenia vlády SR | |
| č. 572/1994 | 19 470 |
| - školstvo spolu | 3 204 334 |
| z toho: | |
| - stredné odborné učilištia a strediská praktického vyučovania | 432 105 |
| - kultúra | 124 006 |
| - výdavky na sociálnu starostlivosť spolu | 1 634 692 |
| z toho: | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 1 183 707 |
| - zabezpečenie verejnej pravidelnej hromadnej autobusovej dopravy | 138 573 |
| z toho: | |
| -MHD | 6 128 |
| - program prepracovania územných plánov veľkých územných celkov v súlade s novým | |
| územnosprávnym členením SR | 1 550 |
| - hospodárska mobilizácia | 570 |
| - zabezpečenie veterinárnej prevencie, ochrany štátneho územia, cestovného a školenia | |
| štátnej veterinárnej správy | 17 580 |
| Účelové prostriedky spolu | 79 777 372 |
| Rezervy a účelové prostriedky spolu | 83 607 372 |