Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Menovité množstvo obsahu Qn v g alebo v ml | Dovolená záporná chyba | ||||
| v % z Qn | v g alebo ml | ||||
| od | 5 | do | 50 | 9 | - |
| od | 50 | do | 100 | - | 4,5 |
| od | 100 | do | 200 | 4,5 | - |
| od | 200 | do | 300 | - | 9 |
| od | 300 | do | 500 | 3 | - |
| od | 500 | do | 1 000 | - | 15 |
| od | 1 000 | do | 10 000 | 1,5 | - |
| Počet kusov v dávke | Výbery | Počet chybných kusov | |||
| Poradie, krok | Počet kusov | Súhrnný počet kusov | Kritérium prijatia | Kritérium zamietnutia | |
| 100 - 500 | Prvý | 30 | 30 | 1 | 3 |
| druhý | 30 | 60 | 4 | 5 | |
| 501 - 3 200 | prvý | 50 | 50 | 2 | 5 |
| druhý | 50 | 100 | 6 | 7 | |
| 3 201 a viac | prvý | 80 | 80 | 5 | 7 |
| druhý | 80 | 160 | 8 | 9 | |
| Počet kusov v dávke | Počet kusov vo výbere | Počet chybných kusov | |
| Kritérium prijatia | Kritérium zamietnutia | ||
| akýkoľvek počet (n ≥ 100) | 20 | 1 | 2 |
| Počet kusov v dávke | Počet kusov vo výbere | Kritérium | |
| prijatia | zamietnutia | ||
| od 100 do 500 vrátane | 30 | {x bar} ≥ Qn - 0,503 s | {x bar} < Qn - 0,503 s |
| > 500 | 50 | {x bar} ≥ Qn - 0,379 s | {x bar} < Qn - 0,379 s |
| Počet kusov v dávke | Počet kusov vo výbere | Kritérium | |
| prijatia | zamietnutia | ||
| bez ohľadu na počet (≥ 100) | 20 | {x bar} ≥ Qn - 0,640 s | {x bar} < Qn - 0,640 s |
| Druh kvapalného výrobku | Menovitý objem obsahu v litroch | ||||
| povolený trvalo (hodnoty v EU) | povolený dočasne v SR | ||||
| 1. | a) | Víno z čerstvého hrozna; čerstvý hroznový mušt, ktorého kvasenie bolo zastavené pridaním alkoholu, vrátane vína vyrobeného z nekvasenej hroznovej šťavy v zmesi s alkoholom, okrem vín uvedených v 2. a) a likérových vín; hroznový mušt kvasiaci alebo s kvasením zastaveným iným spôsobom ako pridaním alkoholu | 0,10 - 0.1871) - 0,25 - 0,375 - 0,50 - 0,75 - 1 - 1,5 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 8 - 9 - 10 | 0,7 do 31. 12. 2002 | |
| b) | „Žlté” vína oprávnené používať toto označenie pôvodu: „Côtes du Jura”, „Arbois", „ĽÉtoile” a „Cha teu-Chalon” | 0,62 | |||
| c) | iné nesýtené nápoje, napríklad jablčný mušt, hruškový mušt a medovina | 0,10 - 0,25 - 0,375 - 0,50 - 0,75 -1-1,5 - 2 - 3 - 5 dočasne 0,35 - 0,70 |
|||
| d) | vermúty a iné vína z čerstvého hrozna aromatizované aromatickými výťažkami, likérové vína | 0,05 až 0,10 0,10 - 0,20 - 0,375 - 0,50 - 0,75 -1 - 1,5 - 3 - 5 | 0,7 do 31. 12. 2002 | ||
| 2. | a) | - šumivé vína | 0,125 - 0,20 - 0,375 - 0,75 - 1,5 - | ||
| - vína vo fľašiach so zátkami tvaru hríbika, ktoré sú pridržiavané na mieste pomocou priviazania alebo upevnenia (pásky alebo spony), a vína inak udržiavané pod pretlakom najmenej 1 bar, ale menším ako 3 bary meraným pri teplote 20 °C | 3 - 4,5 - 6 - 9 | ||||
| b) | iné kvasené šumivé nápoje, napr. jablčný, hruškový mušt a medovina | 0,10 - 0,20 - 0,375 - 0,75 - 1 -1,5 - 3 dočasne 0,125 | |||
| 3. | a) | pivo vyrobené zo sladu, okrem kvasinkových pív (so samokvasením) | 0,25 - 0,33 - 0,50 - 0,75 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 dočasne 0,35 | ||
| b) | kvasinkové pivá (so samokvasením), gueuze, | 0,25 - 0,375 - 0,75 | |||
| 4. | liehoviny, likéry a iné alkoholické nápoje, zmiešané alkoholické prípravky známe ako „koncentrované extrakty” na výrobu nápojov | 0,02 - 0,03 - 0,04 - 0,05 - 0,102) -0,20 - 0,35 - 0,50 - 0,70 - 1 -1,1253) - 1,5 - 2 - 2,5 - 3 - 4,5 - 53) - 103) | 0,75 | ||
| 5. | ocot a náhrady za ocot | 0,25 - 0,50 - 0,75 - 1 - 2 - 5 | |||
| 6. | olivové oleje, iné jedlé oleje | 0,25 - 0,50 - 0,75 - 1 - 2 - 3 - 5 -10 | |||
| 7. | - mlieko nezahustené a nesladené, okrem jogurtov, kefírov, kyslého mlieka, srvátky a iných druhov fermentovaného alebo okysleného mlieka, - mliečne nápoje | 0,20 - 0,25 - 0,50 - 0,75 - 1 - 2 dočasne 0,1 | |||
| 8. | a) | vody vrátane minerálnych vôd a vôd sýtených oxidom uhličitým | 0,125 - 0,20 - 0,25 - 0,33 - 0,50 -0,75- 1 - 1,5-2 dočasne všetky objemy pod 0,20 - 0,35 - 0,45 - 0,46 - 0,70 - 0,90 - 0,92 - 1,25 | ||
| b) | limonáda, minerálne vody s príchuťou a vody s príchuťou sýtené oxidom uhličitým a iné nealkoholické nápoje neobsahujúce mlieko alebo mliečne tuky, okrem ovocných a zeleninových štiav a koncentrátov | 0,125 - 0,20 - 0,25 - 0,33 - 0,50 -0,75 - 1 - 1,5 - 2 dočasne všetky objemy pod 0,20 - 0,70 | |||
| c) | nápoje označené ako nealkoholické aperitívy | 0,1 | |||
| 9. | ovocné šťavy (vrátane hroznových muštov) alebo zeleninové šťavy s prídavkom alebo bez prídavku cukru, ale nekvasené a bez obsahu alkoholu, ovocný nektár | 0,125 - 0,20 - 0,25 - 0,33 - 0,50 -0,75 - 1 - 1,5 - 2 dočasne všetky menšie objemy 0,125 - 0,70 - 0,18 - 0,35, (len v plechovkách) | |||
| Označenie lepenkových krabíc: | Objem v ml |
| E 0,5 | 375 |
| E 1 | 750 |
| E2 | 1 500 |
| E3 | 2 250 |
| E5 | 3 750 |
| E 10 | 7 700 |
| E 15 | 11 450 |
| E 20 | 15200 |
| E 25 | 18950 |
| ESO | 22700 |
| Označenie bubnov: | |
| E5 | 3 950 |
| E 10 | 7 700 |
| E 15 | 11 450 |
| E 20 | 15 200 |
| E 25 | 18 950 |
| ESO | 22 700. |
| Objem kvapalnej fázy (ml) | Objem obalovej nádobky v ml pre: | |
| výrobky hnané skvapalneným plynom | a) výrobky hnané len stlačenými plynmi b) výrobky hnané len oxidom dusným alebo len oxidom uhličitým, alebo ich zmesou, ak Bunsenov koeficient výrobku nepresahuje 1,2 |
|
| 25 | 40 | 47 |
| 50 | 75 | 89 |
| 75 | 110 | 140 |
| 100 | 140 | 175 |
| 125 | 175 | 210 |
| 150 | 210 | 270 |
| 200 | 270 | 335 |
| 250 | 335 | 405 |
| 300 | 405 | 520 |
| 400 | 520 | 650 |
| 500 | 650 | 800 |
| 600 | 800 | 1 000 |
| 750 | 1 000 | - |
| Menovitý objem Vn v ml | Najväčšie dovolené chyby | ||||
| v % z Vn | v ml | ||||
| od | 50 | do | 100 | - | ± 3 |
| od | 100 | do | 200 | ± 3 | - |
| od | 200 | do | 300 | - | ± 6 |
| od | 300 | do | 500 | ± 2 | - |
| od | 500 | do | 1 000 | - | ± 10 |
| od | 1 000 | do | 5000 | ± 1 | - |
| kde k' = | 0,668 |
| a F' = | 0,628 |