Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organického uhlíka v odpadových plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok -1 | mg.m-3 | % | ||
| Tepelný ofset | 0,6 - 154) | 120 | 30 | Poznámka 3) |
| > 15-25 | 100 | 30 | ||
| > 25 | 20 | 30 | ||
| Publikačná hĺbkotlač vrátane kníhtlače |
0,6 - 254) | 120 | Nové zariadenia 10 Jestvujúce zariadenia 15 |
|
| > 25 | 75 | Nové zariadenia 10 Jestvujúce zariadenia 15 |
||
| Ostatné hĺbkotlače, rotačná valcová sieťotlač, laminovacie a lakovacie jednotky a flexografia |
0,6 - 154) | 120 | 25 | |
| > 15-25 | 100 | 25 | ||
| > 25 | 100 | 20 | ||
| Rotačná sieťotlač na lepenku a textil |
0,6 - 154) | 120 | 25 | |
| > 15-304) | 100 | 25 | ||
| > 30 | 100 | 20 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit prchavej organickej zlúčeniny v odpadových plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
| t.rok-1 | mg.m-3 | % | |
| Odmasťovanie a čistenie povrchov halogénovanými rozpúšťadlami podľa § 3 písm. b) a látkami uvedenými v § 3 písm. a) |
0,1 - 13) | halogénované rozpúšťadlá 204) látky podľa § 3 písm. a) 25) |
15 |
| > 1 -5 | halogénované rozpúšťadlá 204) látky podľa § 3 písm. a) 25) |
15 | |
| > 5 | halogénované rozpúšťadlá 204) látky podľa § 3 písm. a) 25) |
10 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového orga- nického uhlíka v odpadových plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
| t.rok-1 | mg.m-3 | % | |
| Odmasťovanie a čistenie povrchov organickými rozpúšťadlami podľa § 3 písm. c) |
0,6 - 24) | 1203) | 203) |
| > 2- 10 | 753) | 203) | |
| > 10 | 753) | 153) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit prchavej or- ganickej zlúčeniny v od- padových plynoch |
Emisiný limit celkových emisii1) |
| t.rok-1 | mg.m-3 | g.kg-1 | |
| Chemické čistenie odevov | > 0 | nestanovený2) | 20 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit ako emisný faktor celkové- ho organického uhlíka1) |
Emisný limit celkového orga- nického uhlíka v odpadových plynoch2) |
Emisný limit pre fugitívne emisie3) |
Emisný limit TZL2) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok-1 | g.m-2 | mg.m-3 | % | mg.m-3 | ||
| Nanášanie náterových látok |
0,6 - 59) | - | 120 | 25 | 3 | Poznámka 4), 6),7), 8) |
| Nanášanie náterových látok |
> 5- 15 | - | 100 | 25 | 3 | Poznámka 4), 6),7), 8) |
| Nanášanie náterových látok |
> 15 | - | 50/755) | 20 | 3 | Poznámka 4), 6),7), 8) |
| Sériové - kontinuálne nanášanie náterových látok |
> 5 | 60 | 50/755) | 20 | 3 | Poznámka 4), 6), 7), 8) |
| Práškové lakovanie |
- | - | 50 | - | 15 | Poznámka 8), 10) |
| Činnosť | Prahová spotre- ba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organického uhlíka v odpadových plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Emisný limit TZL1) |
Osobitné usta- novenia |
| t.rok-1 | mg.m-3 | % | mg.m-3 | ||
| Nanášanie ná- terov na dreve- né povrchy |
0,6 - 156) | 120 | 25 | 3 | Poznámka 3), 5) |
| > 15-25 | 100 | 25 | 3 | Poznámka 3), 5) | |
| > 25 | 50/754) | 20 | 3 | Poznámka 3), 5) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit ako emisný faktor prchavých organických zlúčenín1) |
Emisný limit TZL2) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok-1 | g.m-2 | mg.m-3 | ||
| Nanášanie náterov | > 10-25 | 85 | 3 | |
| na kožu | > 25 | 75 | 3 | |
| > 10 | 150 | Poznámka 3) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organického uhlíka v odpadových plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Emisný limit TZL1) |
| t.rok-1 | mg.m-3 | % | mg.m-3 | |
| Sériové lakovanie áut < 15 t.rok-1 opravy a prestriekavanie áut |
> 0,5 | 503) | 25 | 3 |
| Činnosť (prahová spotreba rozpúšťadla 15 t.rok-1 a viac) |
Prahová hodnota produkcie (ročná produkcia natieraných objektov - kusy) |
Emisný limit celkových emisií prchavých organických zlúčenín1) |
Emisný limit TZL2) |
|
| Nové zariadenia g.m-2 |
Jestvujúce zariadenia g.m2 |
mg.m-3 | ||
| Nátery osobných áut |
> 5 000 | 45 alebo 1,3 kg/karoséria + 33 |
60 alebo 1,9 kg/karoséria + 41 |
3 |
| Ł 5 000 karosérií alebo > 3 500 podvozkov |
90 alebo 1,5 kg/karoséria + 70 |
90 alebo 1,5 kg/karoséria + 70 |
3 | |
| Nátery kabín nákladných áut |
Ł5 000 > 5 000 |
65 55 |
85 75 |
3 |
| Nátery dodávkových a nákladných áut |
Ł2 500 >2 500 |
90 70 |
120 90 |
3 |
| Nátery autobusov | Ł2 000 >2 000 |
210 150 |
290 225 |
3 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celko- vého organického uhlíka v odpado- vých plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Emisný li- mit TZL1) |
Osobitné usta- novenia |
| t.rok-1 | mg.m-3 | % | mg.m-3 | ||
| Kontinuálne natieranie pásových plechov |
0,6 - 256) | 505) | 5 | 3 | Poznámka 3) |
| 0,6 - 256) | 505) | 10 | 3 | Poznámka 4) | |
| > 25 | 505) | 5 | 3 | Poznámka 3) | |
| > 25 | 505) | 10 | Poznámka 4) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit ako emisný faktor celko- vých prchavých orga- nických zlúčenín1) |
Emisný limit TZL2) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok-1 | g.kg-1 | mg.m-3 | ||
| Natieranie | > 5 | 10 | 3 | Poznámka 3) |
| navíjaných drôtov |
> 5 | 5 | 3 | Poznámka 4) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organického uhlíka v odpadových plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Osobitné ustanovenia |
| Nanášanie lepidiel |
t.rok-1 | mg. m3 | % | |
| 0,6 - 54) | 503) | - | ||
| 5-15 | 503) | 25 | ||
| > 15 | 503) | 20 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organického uhlíka v odpadových plynoch1), 4) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Emisný limit celkových emisii3) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok-1 | mg. m-3 | % | kg.m-3 | ||
| Impregnácia dreva |
0,6-25 | 120 | - | - | |
| > 25 | 100 | 45 | 11 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkových emisii1) |
| t.rok-1 | g.m-2 | |
| Laminovanie dreva a plastov | > 5 | 30 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organické- ho uhlíka v odpado- vých plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2) |
Emisný limit celkových emisií3) |
Osobitné usta novenia |
| t. rok-1 | mg.m-3 | % | % | ||
| Výroba náterových látok, lakov, tlačiarenských farieb a lepidiel |
> 5 - 1005) | 150 | 5 | 5 | Poznámka 4) |
| > 100 | 150 | 3 | 3 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit ako emisný faktor celkových prchavých organických zlúčenín1) |
| t.rok-1 | g. pár obuvi-1 | |
| Výroba obuvi | > 5 | 25 |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organické- ho uhlíka v odpado- vých plynoch1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie2), 4) |
Emisný limit celkových emisii3) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok-1 | mg.m-3 | % | % | ||
| Výroba farmaceutických prípravkov | 5 - 508) | 207) | 5 | 5 | Poznámka 4), 5) |
| 5 - 508) | 207) | 15 | 15 | Poznámka 4), 6) | |
| > 50 | 207) | 5 | 5 | Poznámka 4), 5) | |
| > 50 | 207) | 15 | 15 | Poznámka 4), 6) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla |
Emisný limit celkového organického uhlíka v odpadových plynoch 1) |
Emisný limit pre fugitívne emisie 2), 4) |
Emisný limit celkových emisií 3) |
Osobitné ustanovenia |
| t.rok-1 | mg. m-3 | % | % | ||
| Výroba a spra- covanie gumy |
> 5 - 156) | 205) | 25 | 25 | Poznámka 4) |
| > 15 | 205) | 25 | 25 | Poznámka 4) |
| Činnosť | Prahová spotreba rozpúšťadla3) |
Emisný limit celkových emisií1) |
Osobitné ustanovenia |
| Výroba rastlinných olejov, živočíšnych tukov a rafinácia olejov z materiálov |
t.rok-1 | kg.t-1 | |
| Živočíšny tuk | > 5 | 1,5 | |
| Ricín | > 5 | 3 | |
| Repkové semená | > 5 | 1 | |
| Slnečnicové semená | > 5 | 1 | |
| Sójové bôby (normálne drvenie) | > 5 | 0,8 | |
| Sójové bôby (biele vločky) | > 5 | 1,2 | |
| Ostatné semená a iný rastlinný materiál | > 5 | 3 | Poznámka 2) |
| Frakcionovanie s výnimkou odglejova- nia (odstraňovanie živice z oleja) |
> 5 | 1,5 | |
| Odglejovanie (odstraňovanie živice z oleja) |
> 5 | 4 |
| Určené časové obdobie | Maximálne povolené celkové ročné emisie |
|
| Nové zariadenia | Jestvujúce zariadenia | |
| do termínu vstupu SR do EÚ | do 31. 12. 2005 | cieľové emisie x 1,5 |
| do 31. 10. 2004 | do 31. 10. 2007 | cieľové emisie |
| Činnosť | Faktor K1 |
| Rotačná hĺbkotlač; flexografická tlač; laminovanie ako súčasť tlačiarenskej činnosti; lakovanie ako súčasť tlačiarenskej činnosti; impregnácia dreva; natieranie textílii, tkanín, fólií a papiera; nanášanie lepidla |
4 |
| Natieranie pásov a zvitkov; natieranie navíjaných drôtov; opravy a prestriekavanie áut | 3 |
| Nátery pre styk s potravinami; natieranie na volnom priestranstve | 2,33 |
| Rotačná sieťotlač; iné nátery | 1,5 |