Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Číslo kategórie |
Kategória škôl s jednotným mzdovým normatívom a s jednotným normatívom na vzdelávací proces |
Počet žiakov na pedagogického zamestnanca |
Počet nepedagogických zamestnancov na pedagogického zamestnanca |
Časť platu pedagogického zamestnanca pripadajúca na jedného žiaka |
Časť platu nepedagogického zamestnanca pripadajúca na jedného žiaka |
Prepočet platu nepedagogického zamestnanca na pedagogického zamestnanca |
Príspevok na mzdy pripadajúci na jedného žiaka vyjadrený ako časť platu pedagogického zamestnanca |
Koeficient personálnej náročnosti (KPN) |
Koeficient ekonomickej náročnosti výchovno- vzdelávacieho procesu (KENVP) |
Koeficient prevádzkovej náročnosti (KPRN) |
| A | B | C=1/A | D=B/A | E=K*D | F=C+E | G = normalizácia na najmenšiu hodnotu v stĺpci F |
H = 0,5*(G+1) | |||
| 1 | Základné školy | 15,5 | 0,25 | 0,0645 | 0,0161 | 0,0108 | 0,0753 | 1,323 | 1,161 | 1,000 |
| 2 | Gymnáziá | 12 | 0,26 | 0,0833 | 0,0217 | 0,0144 | 0,0978 | 1,718 | 1,359 | 1,000 |
| 3 | Športové gymnáziá | 6,5 | 0,20 | 0,1538 | 0,0308 | 0,0205 | 0,1744 | 3,064 | 2,032 | 2,000 |
| 4 | Stredné odborné školy | 9,5 | 0,29 | 0,1053 | 0,0305 | 0,0204 | 0,1256 | 2,207 | 1,604 | 1,000 |
| 5 | Obchodné akadémie | 11,5 | 0,26 | 0,0870 | 0,0226 | 0,0151 | 0,1020 | 1,793 | 1,396 | 1,000 |
| 6 | Stredné zdravotnícke školy |
7 | 0,25 | 0,1429 | 0,0357 | 0,0238 | 0,1667 | 2,929 | 1,964 | 1,000 |
| 7 | Stredné odborné školy umeleckého zamerania |
5,2 | 0,29 | 0,1923 | 0,0558 | 0,0372 | 0,2295 | 4,032 | 2,516 | 1,000 |
| 8 | Konzervatóriá | 3 | 0,15 | 0,3333 | 0,0500 | 0,333 | 0,3667 | 6,443 | 3,721 | 1,000 |
| 9 | Stredné odborné učilištia a učilištia |
9,8 | 0,52 | 0,1020 | 0,0531 | 0,0354 | 0,1374 | 2,415 | 1,707 | 1,500 |
| 10 | Strediská praktického vyučovania |
20,5 | 0,25 | 0,0488 | 0,0122 | 0,0081 | 0,0569 | 1,000 | 1,000 | 1,000 |
| Pomer priemerného platu nepedagogických zamestnancov k priemernému platu pedagogických zamestnancov (K) 0,67 | ||||||||||
| Kategória škôl s jednotným normatívom na teplo | Koeficient tepelnej náročnosti (KTN) | |
| 1 | Teplotné pásmo I. | 1,000 |
| 2 | Teplotné pásmo II. | 1,057 |
| 3 | Teplotné pásmo m. | 1,114 |
| 4 | Teplotné pásmo IV. | 1,171 |
| 5 | Teplotné pásmo V. | 1,229 |
| 6 | Teplotné pásmo VI. | 1,286 |
| 7 | Teplotné pásmo VII. | 1,343 |
| 8 | Teplotné pásmo VIII. | 1,400 |
| Kategória zariadení s jednotným normatívom na prevádzku okrem tepla | Koeficient prevádzkovej náročnosti (KPRN) | |
| 1 | Zariadenia so štandardnou prevádzkovou náročnosťou | 1,000 |
| 2 | Zariadenia so zvýšenou prevádzkovou náročnosťou | 1,500 |
| 3 | Zariadenia s vysokou prevádzkovou náročnosťou | 2,000 |
| Číslo kategórie |
Kategória základných umeleckých škôl a školských zariadení s jednotným mzdovým normatívom a s jednotným normatívom na vzdelávací proces |
Počet žiakov na pedagogického zamestnanca |
Počet nepedagogických zamestnancov na pedagogického zamestnanca |
Časť platu pedagogického zamestnanca pripadajúca na jedného žiaka |
Časť platu nepedagogického zamestnanca pripadajúca na jedného žiaka |
Prepočet platu nepedagogického zamestnanca na pedagogického zamestnanca |
Príspevok na mzdy pripadajúci na jedného žiaka vyjadrený ako časť platu pedagogického zamestnanca |
Koeficient personálnej náročnosti (KPN) |
Koeficient ekonomickej náročnosti výchovno- vzdelávacieho procesu (KENVP) |
Koeficient prevádzkovej náročnosti (KPRN) |
| A | B | =1/A | D=B/A | E=K*D | F=C+E | G = normalizácia na najmenšiu hodnotu v stĺpci F |
H = 0,5*(G+1) | |||
| 1 | Základné umelecké školy | 25 | 0,11 | 0,0400 | 0,004 | 0,0029 | 0,0429 | 1,000 | 1,000 | 1,000 |
| 2 | Materské školy | 9 | 0,36 | 0,1111 | 0,0400 | 0,0267 | 0,1378 | 3,212 | 2,106 | 1,500 |
| 3 | Domovy mládeže | 20 | 2,50 | 0,0500 | 0,1250 | 0,0833 | 0,1333 | 3,108 | 2,054 | 2,000 |
| Pomer priemerného platu nepedagogických zamestnancov k priemernému platu pedagogických zamestnancov (K) 0,67 | ||||||||||
| Kategória zariadení s jednotným normatívom na teplo | Koeficient tepelnej náročnosti (KTN) | |
| 1 | Teplotné pásmo I. | 1,000 |
| 2 | Teplotné pásmo II. | 1,057 |
| 3 | Teplotné pásmo m. | 1,114 |
| 4 | Teplotné pásmo IV. | 1,171 |
| 5 | Teplotné pásmo V. | 1,229 |
| 6 | Teplotné pásmo VI. | 1,286 |
| 7 | Teplotné pásmo VII. | 1,343 |
| 8 | Teplotné pásmo VIII. | 1,400 |
| Kategória zariadení s jednotným normatívom na prevádzku okrem tepla | Koeficient prevádzkovej náročnosti (KPRN) | |
| 1 | Zariadenia so štandardnou prevádzkovou náročnosťou | 1,000 |
| 2 | Zariadenia so zvýšenou prevádzkovou náročnosťou | 1,500 |
| 3 | Zariadenia s vysokou prevádzkovou náročnosťou | 2,000 |
| Číslo kategórie |
Kategória základných umeleckých škôl a školských zariadení s jednotným mzdovým normatívom a s jednotným normatívom na vzdelávací proces |
Počet žiakov na pedagogického zamestnanca |
Počet nepedagogických zamestnancov na pedagogického zamestnanca |
Časť platu pedagogického zamestnanca pripadajúca na jedného žiaka |
Časť platu nepedagogického zamestnanca pripadajúca na jedného žiaka |
Prepočet platu nepedagogického zamestnanca na pedagogického zamestnanca |
Príspevok na mzdy pripadajúci na jedného žiaka vyjadrený ako časť platu pedagogického zamestnanca |
Koeficient personálnej náročnosti (KPN) |
Koeficient ekonomickej náročnosti výchovno- vzdelávacieho procesu (KENVP) |
Koeficient prevádzkovej náročnosti (KPRN) |
| A | B | =1/A | D=B/A | E=K*D | F=C+E | G = normalizácia na najmenšiu hodnotu v stĺpci F |
H = 0,5*(G+1) | |||
| 1 | Základné umelecké školy | 25 | 0,11 | 0,0400 | 0,004 | 0,0029 | 0,0429 | 1,000 | 1,000 | 1,000 |
| 2 | Materské školy | 9 | 0,36 | 0,1111 | 0,0400 | 0,0267 | 0,1378 | 3,212 | 2,106 | 1,500 |
| 3 | Domovy mládeže | 20 | 2,50 | 0,0500 | 0,1250 | 0,0833 | 0,1333 | 3,108 | 2,054 | 2,000 |
| Pomer priemerného platu nepedagogických zamestnancov k priemernému platu pedagogických zamestnancov (K) 0,67 | ||||||||||
| Kategória zariadení s jednotným normatívom na teplo | Koeficient tepelnej náročnosti (KTN) | |
| 1 | Teplotné pásmo I. | 1,000 |
| 2 | Teplotné pásmo II. | 1,057 |
| 3 | Teplotné pásmo m. | 1,114 |
| 4 | Teplotné pásmo IV. | 1,171 |
| 5 | Teplotné pásmo V. | 1,229 |
| 6 | Teplotné pásmo VI. | 1,286 |
| 7 | Teplotné pásmo VII. | 1,343 |
| 8 | Teplotné pásmo VIII. | 1,400 |
| Kategória zariadení s jednotným normatívom na prevádzku okrem tepla | Koeficient prevádzkovej náročnosti (KPRN) | |
| 1 | Zariadenia so štandardnou prevádzkovou náročnosťou | 1,000 |
| 2 | Zariadenia so zvýšenou prevádzkovou náročnosťou | 1,500 |
| 3 | Zariadenia s vysokou prevádzkovou náročnosťou | 2,000 |
| Druh školského zariadenia § 9 ods. 1 |
Kategória |
| Školské kluby detí | - školské kluby detí |
| Pedagogicko-psychologické poradne | - okresné pedagogicko-psychologické poradne - krajské pedagogicko-psychologické poradne |
| Zariadenia praktického vyučovania | - stredisko odbornej praxe - školské hospodárstvo |
| Centrá voľného času a školské strediská záujmovej činnosti |
- centrum voľného času - školské stredisko záujmovej činnosti |
| Záujmovo-vzdelávacie zariadenia | -jazykové školy - štátne jazykové školy |
| Druh školského zariadenia § 9b ods. 1 |
Kategória |
| Zariadenia špeciálnopedagogického poradenstva |
- špeciálnopedagogické poradne - detské integračné centrá |
| Špeciálne výchovné zariadenia | - centrá výchovnej a psychologickej prevencie - liečebno-výchovné sanatória - diagnostické centrá - reedukačné detské domovy - reedukačné domovy pre mládež |
| Hodnoty zvýšených koeficientov pre školy s počtom žiakov do 250 | |||||
| Počet žiakov |
Koeficient | Počet žiakov |
Koeficient | Počet žiakov |
Koeficient |
| 1 -150 | 1,495 | 184 | 1,286 | 218 | 1,132 |
| 151 | 1,453 | 185 | 1,282 | 219 | 1,128 |
| 152 | 1,447 | 186 | 1,278 | 220 | 1,123 |
| 153 | 1,441 | 187 | 1,274 | 221 | 1,118 |
| 154 | 1,435 | 188 | 1,270 | 222 | 1,114 |
| 155 | 1,429 | 189 | 1,266 | 223 | 1,109 |
| 156 | 1,424 | 190 | 1,262 | 224 | 1,105 |
| 157 | 1,418 | 191 | 1,258 | 225 | 1,100 |
| 158 | 1,412 | 192 | 1,255 | 226 | 1,096 |
| 159 | 1,407 | 193 | 1,251 | 227 | 1,091 |
| 160 | 1,401 | 194 | 1,247 | 228 | 1,087 |
| 161 | 1,396 | 195 | 1,243 | 229 | 1,083 |
| 162 | 1,390 | 196 | 1,240 | 230 | 1,078 |
| 163 | 1,385 | 197 | 1,236 | 231 | 1,074 |
| 164 | 1,380 | 198 | 1,232 | 232 | 1,070 |
| 165 | 1,374 | 199 | 1,229 | 233 | 1,066 |
| 166 | 1,369 | 200 | 1,225 | 234 | 1,062 |
| 167 | 1,364 | 201 | 1,220 | 235 | 1,058 |
| 168 | 1,359 | 202 | 1,214 | 236 | 1,053 |
| 169 | 1,354 | 203 | 1,209 | 237 | 1,049 |
| 170 | 1,349 | 204 | 1,203 | 238 | 1,045 |
| 171 | 1,345 | 205 | 1,198 | 239 | 1,041 |
| 172 | 1,340 | 206 | 1,193 | 240 | 1,038 |
| 173 | 1,335 | 207 | 1,187 | 241 | 1,034 |
| 174 | 1,330 | 208 | 1,182 | 242 | 1,030 |
| 175 | 1,326 | 209 | 1,177 | 243 | 1,026 |
| 176 | 1,321 | 210 | 1,172 | 244 | 1,022 |
| 177 | 1,317 | 211 | 1,167 | 245 | 1,018 |
| 178 | 1,312 | 212 | 1,162 | 246 | 1,015 |
| 179 | 1,308 | 213 | 1,157 | 247 | 1,011 |
| 180 | 1,303 | 124 | 1,152 | 248 | 1,007 |
| 181 | 1,299 | 215 | 1,147 | 249 | 1,004 |
| 182 | 1,295 | 216 | 1,142 | 250 | 1,000 |
| 183 | 1,291 | 217 | 1,137 | ||
| Skupina | Koeficient | Zaradenie žiaka do skupiny podľa postihnutia |
| 1. | 1,000 | žiak intelektovo nadaný (§ 3 ods. 2 zákona č. 29/1984 Zb. o sústave základných a stredných škôl (školský zákon) v znení neskorších predpisov) v triede pre žiakov s intelektovým nadaním (§ 32a ods. 3 zákona č. 29/1984 Zb.) |
| 2. | 1,017 | žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím vzdelávaný podľa variantu A (§ 8 ods. 8 vyhl. MŠMŠ SR č. 212/1991 Zb. o špeciálnych školách v znení neskorších predpisov, ďalej len „vyhl. č. 212/1991 Zb."), |
| 3. | 1,125 | žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím vzdelávaný podľa variantu B (§ 8 ods. 9 vyhl. č. 212/1991 Zb.), |
| 4. | 1,800 | žiak základnej školy pre žiakov s chybami reči (§ 3 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) |
| žiak základnej školy pre telesne postihnutých (§ 3 ods. 3 vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| žiak základnej školy pre nehovoriacich (§ 3 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| žiak základnej školy pre slabozrakých, základnej školy pre žiakov so zvyškami zraku (§ 3 ods. 1 písm. b) vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| žiak základnej školy pre sluchovo postihnutých (§ 3 ods. 1 písm. a) vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| žiak základnej školy pre nevidiacich (§ 3 ods. 1 písm. b) vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| 5. | 1,875 | žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím s chybami reči (§ 8 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) |
| žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím pre telesne postihnutých (§ 4 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.), | ||
| žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím pre nehovoriacich (§ 4 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím pre žiakov so zvyškami zraku (§ 4 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím pre sluchovo postihnutých (§ 4 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| 6. | 2,250 | žiak špeciálnej základnej školy pre žiakov s mentálnym postihnutím pre nevidiacich (§ 4 ods. 2 vyhl. č. 212/1991 Zb.) |
| žiak triedy pre žiakov s viacerými chybami špeciálnej školy, ak nepatrí do variantu C písmeno a) alebo písmeno b) (§ 8 ods. 3 vyhl. č. 212/1991 Zb.) | ||
| 7. | 4,500 | žiak s ťažkým mentálnym postihnutím, žiak s autizmom, žiak s viacerými chybami (vrátane hluchoslepých žiakov) vzdelávaný v triede podľa individuálneho vzdelávacieho programu v špeciálnej škole (§ 5 ods. 6 a § 8 ods. 10 vyhl. č. 212/1991 Zb.), ležiaci žiaci (§ 6 ods. 1 vyhl. č. 212/1991 Zb.) |