Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Ťažba a úprava uhlia, lignitu a bituminóznych hornín povrchová aj podzemná |
od 100 000 t/rok | do 100 tis. t/rok |
| 2. | Ťažba a úprava rúd a magnezitu | od 100 000 t/rok | do 100 tis. t/rok |
| 3. | Ťažba a úprava nerastov s rádioaktívnymi vlastnosťami vrátane odvalov a odkalísk a ich rekultivácie |
bez limitu | |
| 4. | Ťažba a úprava ropy | od 500 t/deň | do 500 t/deň |
| 5. | Ťažba a úprava zemného plynu | od 500 000 m3/deň |
do 500 000 m3/deň |
| 6. | Povrchové priemyselné prevádzky pre ťažbu uhlia, lignitu, ropy, zemného plynu, rúd a bituminóznych hornín |
bez limitu | |
| 7. | Podzemné uskladňovanie zemného plynu v prírodných horninových štruktúrach |
od 100 mil. m3/rok |
do 100 mil. m3/rok |
| 8. | Podzemné uskladňovanie zemného plynu v umelo vybudovaných podzemných priestoroch |
od 500 000 m3 | do 500 000 m3 |
| 9. | Prevádzky na ťažbu a spracovanie azbestu | bez limitu | |
| 10. | Ťažba nerastov bagrovaním z riek | od 100 000 t/rok | |
| 11. | Lomy a povrchová ťažba a úprava kameňa, ťažba štrkopiesku a piesku |
od 200 000 t/rok alebo od 10 ha záberu plochy |
od 100 000 t/rok do 200 000 t/rok alebo od 5 ha do 10 ha záberu plochy |
| 12. | Ťažba kaolínu, keramických a žiaruvzdorných ílov a ílovcov | od 200 000 t/rok alebo od 10 ha záberu plochy |
od 100 000 t/rok do 200 000 t/rok alebo od 5 ha do 10 ha záberu plochy |
| 13. | Lomy a povrchová ťažba vápenca | od 200 000 t/rok alebo od 10 ha záberu plochy |
od 100 000 t/rok do 200 000 t/rok alebo od 5 ha do 10 ha záberu plochy |
| 14. | Ťažba sklárskych a zlievárenských pieskov | od 200 000 t/rok alebo od 10 ha záberu plochy |
od 100 000 t/rok do 200 000 t/rok alebo od 5 ha do 10 ha záberu plochy |
| 15. | Ťažba ostatných nerastov, ak nie sú uvedené v položkách č. 1 - 6, 9 - 14 |
od 200 000 t/rok alebo od 10 ha záberu plochy |
od 100 000 t/rok do 200 000 t/rok alebo od 5 ha do 10 ha záberu plochy |
| 16. | Ťažobné vrty (s výnimkou vrtov na skúmanie stability pôdy) najmä: - geotermálne vrty - vrty pre vodné zdroje - vrty na ukladanie rádioaktívneho odpadu |
od 500 m bez limitu |
do 500 m od 300 m |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Tepelné elektrárne a ostatné zariadenia na spaľovanie s tepelným výkonom |
od 300 MW | od 50 MW do 300 MW |
| 2. | Priemyselné zariadenia na výrobu elektriny z vodnej energie (hydroelektrárne) |
od 50 MW | od 5 MW do 50 MW |
| 3. | Zariadenia na využívanie vetra na výrobu energie (veterné elektrárne) |
bez limitu | |
| 4. | Jadrové elektrárne a iné zariadenia s jadrovými reaktormi (s výnimkou výskumných zariadení na výrobu a konverziu štiepnych a obohatených materiálov, ktorých maximálny tepelný výkon nepresahuje 1 kW stáleho tepelného výkonu) vrátane ich vyraďovania a likvidácie. Jadrové elektrárne a jadrové reaktory prestávajú byť takýmto zariadením, keď je z ich územia trvalo odstránené jadrové palivo a iné rádioaktívne kontaminované prvky |
bez limitu | |
| 5. | Zariadenia na prepracovanie vyhoretého jadrového paliva |
bez limitu | |
| 6. | Zariadenia určené na výrobu alebo obohacovanie jadrového paliva a výskumné zariadenia na výrobu a konverziu jadrového paliva a jadrových palivových surovín |
bez limitu | |
| 7. | Zariadenia na spracovanie vyhoretého jadrového paliva a vysokoaktívnych rádioaktívnych odpadov |
bez limitu | |
| 8. | Trvalé úložiská vyhoretého jadrového paliva a vysokoaktívnych odpadov |
bez limitu | |
| 9. | Zariadenia na skladovanie (plánované na viac ako 10 rokov) vyhoretého jadrového paliva alebo rádioaktívneho odpadu na inom mieste, ako bol vyprodukovaný |
bez limitu | |
| 10. | Zariadenia na spracovanie, úpravu a ukladanie stredne a nízkoaktívnych odpadov z prevádzky a vyraďovania jadrových elektrární a využívania rádionuklidov |
bez limitu | |
| 11. | Zariadenia na nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi vrátane ich skladovania, ak nie sú uvedené v položkách č. 7 až 10 |
bez limitu | |
| 12. | Geotermálne elektrárne a výhrevne | od 50 MW | od 5 MW do 50 MW |
| 13. | Ostatné priemyselné zariadenia na výrobu elektriny, pary a teplej vody, ak nie sú zaradené v položkách č. 1 - 4 a 12 |
od 50 MW | od 5 MW do 50MW |
| 14. | Priemyselné zariadenia na vedenie pary, plynu a teplej vody |
bez limitu | |
| 15. | Nadzemné a podzemné prenosové vedenia elektrickej energie |
220 kV a viac s dĺžkou od 15 km |
110 kVa 220 kV s dĺžkou od 5km do 15 km |
| 16. | Diaľkové plynovody s potrubím so svetlosťou alebo s tlakom |
od 500 mm alebo od 1 MPa alebo od 40 km |
od 300 mm do 500 mm alebo od 0,3 MPa do 1 MPa alebo od 10 km do 40 km |
| 17. | Podzemné uskladnenie horľavých plynov | bez limitu | |
| 18. | Povrchové skladovanie fosílnych palív | od 10 000 m3 | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Prevádzky na úpravu, praženie alebo aglomeráciu rúd (vrátane sulfidových rúd) |
od 100 000 t/rok | do 100 000 t/rok |
| 2. | Prevádzky na spracovanie železných kovov a) valcovne za teplab) kováčske dielne s kladivami, ktorých energia presahuje c) kovanie výbuchom d) prevádzky na nanášanie ochranných povlakov z roztavených kovov (pokovovanie) |
od 20 t/hod. surovej ocele 50 kJ/kladivo alebo 20 MW tepelného výkonu bez limitu od 1 t surovej ocele/hod. |
|
| 3. | Zlievárne železných kovov | nad 20 t/deň | |
| 4. | Prevádzky na primárnu výrobu surového železa, liatiny alebo ocele (primárna alebo sekundárna tavba) vrátane kontinuálneho odlievania s kapacitou |
od 2,5 t/hod. | od 0,5 t/hod. do 2,5 t/hod. |
| 5. | Prevádzky na výrobu surových neželezných kovov z rúd, koncentrátov alebo druhotných surovín metalurgickými, chemickými alebo elektrolytickými procesmi |
bez limitu | |
| 6. | Prevádzky na tavenie vrátane zlievania zliatin (legovania) neželezných kovov okrem vzácnych kovov vrátane pretavovania recyklovaných výrobkov (rafinácia, výroba odliatkov a pod.) s kapacitou tavenia |
od 100 000 t/rok | od 10 000 t/rok do 100 000 t/rok |
| 7. | Tavenie zliatin s obsahom toxických zlúčenín |
od 4 t/deň | |
| 8. | Prevádzky na povrchovú úpravu kovov a plastov využívajúce elektrolytické alebo chemické procesy upravenej plochy |
od 30 m3 kapacity používaných kadí |
od 10 m3 do 30 m3 kapacity používaných kadí |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Prevádzky na splyňovanie a skvapalňovanie uhlia, lignitu (plynárne, koksárne) a bituminóznych hornín |
od 500 t/deň | od 100 t/deň do 500 t/deň |
| 2. | Rafinérie ropy, minerálnych olejov a plynu (okrem zariadení na výrobu mazív z ropy) vrátane závodov na regeneráciu opotrebovaných minerálnych olejov |
od 500 t/deň a viac | od 50 t/deň do 500t/deň |
| 3. | Chemické prevádzky, t. j. prevádzky na výrobu chemikálií alebo skupín chemikálií, alebo medziproduktov v priemyselnom rozsahu, ktoré sú určené na výrobu: 3.1. základných organických chemikálií, ako sú: a) jednoduché uhľovodíky (lineárne alebo cyklické, nasý- tené alebo nenasýtené, alifatické alebo aromatické), b) organické zlúčeniny obsahujúce kyslík, ako sú alko- holy, aldehydy, ketóny, karboxylové kyseliny, estery, acetáty, étery, peroxidy, epoxidové živice, c) organické zlúčeniny obsahujúce síru, d) organické zlúčeniny obsahujúce dusík, ako sú amíny, amidy, dusité, dusné alebo dusičné zlúčeniny, nitrily, kyanáty, izokyanáty, e) organické zlúčeniny obsahujúce fosfor, f) halogénové uhľovodíky, g) organokovové zlúčeniny, h) základné plastické hmoty (polymérové syntetické vlák- na a vlákna na celulózovom základe), i) syntetické gumy, j) farbivá a pigmenty, k) povrchovo aktívne látky a sulfooktany, 3.2. základných anorganických chemikálií, ako sú: a) plyny, ako sú čpavok, chlór alebo chlorovodík, fluór alebo fluorovodík, oxidy uhlíka, zlúčeniny síry, oxidy dusíka, vodík, oxid siričitý, karbonylchlorid, b) kyseliny, ako sú kyselina chrómová (chromitá), kyseli- na fluorovodíková, kyselina fosforečná, kyselina du- sičná, kyselina chlorovodíková, kyselina sírová, oleum a ostatné kyseliny síry, c) zásady, ako sú hydroxid amónny, hydroxid draselný, hydroxid sodný, d) soli, ako sú chlorid amónny, chlorečnan draselný, uh- ličitan draselný, uhličitan sodný, tetraboritan (peroxo- boritan), dusičnan strieborný, e) nekovy, oxidy kovov alebo iné anorganické zlúčeniny, ako sú karbid vápenatý (karbid vápnika), kremík, kar- bid kremičitý (karbid kremíka), 3.3. prevádzky na výrobu fosforečných, dusíkatých ale- bo draselných hnojív (jednoduchých alebo kombi- novaných), 3.4. prevádzky na výrobu základných prípravkov na ochranu rastlín a na výrobu biocídov, 3.5. prevádzky na výrobu základných farmaceutických výrobkov vyžívajúce chemické, biochemické alebo biologické procesy, 3.6. prevádzky na výrobu výbušnín |
bez limitu | |
| 4. | Prevádzky na výroba uhlíka (grafitu) alebo elektrografitu vypaľovaním alebo grafitizáciou |
bez limitu | |
| 5. | Používanie alebo regenerácia chlórovaných uhľovodíkov |
od 100 t/rok | od 10 t/rok do 100 t/rok |
| 6. | Zariadenia na zhodnotenie alebo deštrukciu výbušných látok |
bez limitu | |
| 7. | Výroba viskózových vláken, celofánu a celofánových derivátov |
bez limitu | |
| 8. | Výroba jedov | bez limitu | |
| 9. | Skladovanie jedov a pesticídov | od 100 t | od 10 t do 100 t |
| 10. | Výroba antioxidantov, urýchľovačov a iných gumárenských chemikálií |
od 200 t/rok | |
| 11. | Výroba pesticídov, farmaceutických výrobkov, peroxidov a elastomérov |
bez limitu | |
| 12. | Výroba farieb a lakov | od 200 t/rok | od 100 t/rok do 200 t/rok |
| 13. | Potrubia na prepravu ropy alebo chemikálií - so svetlosťou - alebo s tlakom - alebo dĺžkou |
od 500 mm od 1 MPa od 20 km |
od 300 mm do 500 mm od 0,3 MPa do 1 MPa od 5 km do 20 km |
| 14. | Priemyselná výroba chemikálií a polotovarov neuvedených v položkách č. 3-8, 10-12 |
bez limitu | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Impregnácia dreva použitím toxických chemikálií | od 1 000 t/rok použitých chemikálií |
od 100 t/rok do 1000 t/ rok použitých chemikálií |
| 2. | Výroba drevovláknitých a drevotrieskových dosiek | od 50 000 m3/ rok vstupných materiálov |
|
| 3. | Výroba nábytku | od 10 000 m3/ rok vstupných materiálov |
|
| 4. | Priemyselné prevádzky na výrobu a) buničiny (celulózy) z dreva alebo podobných vláknitých materiálov b) papiera a lepenky s výrobnou kapacitou |
bez limitu od 200 t/ deň |
bez limitu |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Cementárne, vápenky (s rotačnými alebo inými pecami) s kapacitou - cementového slinku a/alebo cementu - vápna |
od 500 t/deň od 50 t/deň |
do 500 t/deň |
| 2. | Výroba stavebných hmôt vrátane panelární a stavebných výrobkov | od 100 000 t/rok | od 50 000 t/rok do 100 000 t/rok |
| 3. | Výroba azbestocementových výrobkov s ročnou produkciou finálneho výrobku | od 20 000 t/rok | od 5 000 t/rok do 20 000 t/rok |
| 4. | Obaľovne živičných zmesí | od 10 000 t/rok | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Výroba a montáž motorových vozidiel a výroba motorov motorových vozidiel | bez limitu | |
| 2. | Lodenice | bez limitu | |
| 3. | Prevádzky na výrobu a opravy lietadiel | bez limitu | |
| 4. | Výroba železničných zariadení | bez limitu | |
| 5. | Testovacie prevádzky na motory, turbíny a reaktory | bez limitu | |
| 6. | Trvalé skúšobné trate pre motorové vozidlá | bez limitu | |
| 7. | Strojárska výroba, elektrotechnická výroba s výrobnou plochou | od 3 000 m2 | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Zariadenia na výrobu skla a sklenených vláken s kapacitou tavby |
od 20 t/deň | od 5 t/deň do 20 t/deň |
| 2. | Prevádzky na tavenie nerastných materiálov vrátane výroby minerálnych vláken s kapacitou tavby |
od 20 t/deň | |
| 3. | Prevádzky na výrobu keramických výrobkov vypaľovaním, najmä krytinových škridiel, tehál, žiaruvzdorných tvárnic, obkladačiek, dlaždíc, ostatných kameninových výrobkov, hrubej a jemnej keramiky a porcelánu s výrobnou kapacitou |
od 75 t/deň alebo s kapacitou pece od 4 m3, alebo úžitkovou kapacitou pece od 300 kg/m3 |
od 30 t/deň do 75 t/deň alebo s kapacitou pece od 2 m3, alebo s úžitkovou kapacitou pece od 150 kg/m3 |
| 4. | Prevádzky na predprípravu (pranie, bielenie, macerácia) alebo farbenie vláken alebo textílií |
od 10 t/deň použitých chemikálií |
od 5 t/deň do 10 t/deň použitých chemikálií |
| 5. | Prevádzky na priemyselné spracovanie usní, koží a kožušín (garbiarne) |
od 2 000 t/rok hotových výrobkov |
od 500 t/rok do 2 000 t/rok hotových výrobkov |
| 6. | Polygrafické prevádzky | od 10 t/rok použitých chemikálií |
od 1 t/rok do 10 t/rok použitých chemikálií |
| 7. | Priemyselné zariadenia na povrchovú úpravu látok, predmetov alebo výrobkov s použitím organických rozpúšťadiel, hlavne na apretáciu, potlač, poťahovanie, odmasťovanie, vodovzdornú úpravu, lepenie, lakovanie (natieranie), čistenie alebo impregnovanie s kapacitou spotreby používanej látky |
od 150 kg rozpúšťadiel/hod. alebo od 200 t/rok |
|
| 8. | Sériová veľkovýroba obuvi | od 250 000 párov/rok |
|
| 9. | Prevádzky na výrobu výrobkov z azbestu s ročnou produkciou finálnych výrobkov - trecie materiály - iné využitie azbestu |
od 50 t/rok od 200 t/rok |
od 5 t/rok do 50 t/rok od 50 t/rok do 200 t/rok |
| 10. | Ostatné priemyselné zariadenia neuvedené v položkách č. 1 - 9 s výrobnou plochou |
od 1 000 m2 |
|
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Odkaliská, úložiská popolčeka a odvaly hlušiny s kapacitou |
od 250 000 m3 | od 50 000 m3 do 250 000 m3 |
| 2. | Skládky odpadov na nebezpečný odpad | bez limitu | |
| 3. | Skládky odpadov na zneškodňovanie nie nebezpečného odpadu s kapacitou |
od 250 000 m3 | od 50 000 m3 do 250 000 m3 |
| 4. | Skládky odpadov na inertný odpad s kapacitou | nad 250 000 m3 | |
| 5. | Zariadenia na zneškodňovanie ostatných odpadov spaľovaním alebo zariadenia na úpravu, spracovanie a zhodnocovanie ostatných odpadov |
bez limitu | |
| 6. | Zariadenia na zneškodňovanie nebezpečných odpadov spaľovaním, alebo zariadenia na úpravu, spracovanie a zhodnocovanie nebezpečných odpadov |
bez limitu | |
| 7. | Stavby, objekty a zariadenia na nakladanie s nebezpečným odpadom, ak nie sú uvedené v položkách č. 2, 3 a 6 |
bez limitu | |
| 8. | Skladovanie odpadov zo železných kovov a z neželezných kovov a starých vozidiel |
bez limitu | |
| 9. | Zariadenia na zhodnocovanie ostatného stavebného odpadu |
od 100 000 t/rok | od 50 000 t/rok do 100 000 t/rok |
| 10. | Zariadenia na zneškodňovanie odpadov (nezahrnuté v položkách č. 1 až 9) |
bez limitu | |
| 11. | Nadzemné sklady s kapacitou a) zemného plynu a iných plynných médií b) ropy a petrochemických výrobkov c) chemikálií a chemických výrobkov |
od 100 000 m3 od 10 000 t od 1 000 t |
od 50 000 m3 do 100 000 m3 od 100 t do 10 000 t od 500 t do 1 000 t |
| 12. | Podzemné sklady s kapacitou a) zemného plynu a iných plynných médií b) ropy a petrochemických výrobkov c) chemikálií a chemických výrobkov |
od 100 000 m3 od 10 000 t od 1 000 t |
od 5 000 m3 do 100 000 m3 od 100 t do 10 000 t od 500 t do 1 000 t |
| 13. | Projekty budovania priemyselných zón vrátane priemyselných parkov |
bez limitu | |
| 14. | Projekty rozvoja obcí vrátane a) bytových budov b) budov pre obchod a/alebo služby c) budov pre kultúru a verejnú zábavu d) budov pre administratívu e) škôl, univerzít a budov pre vzdelávanie f) nemocničných budov a zdravotníckych zariadení g) skladov h) komplexov dvoch a viacerých objektov uvedených v písmenách a) až g) i) garáží alebo komplexu garážových budov j) parkovísk alebo komplexu parkovísk k) územných plánov zóny, ktoré nahrádzajú územné roz- hodnutie pre činnosti uvedené v písmenách a) až j) |
od 300 stojísk od 500 stojísk |
od 20 000 m2 podlahovej plochy od 2 000 m2 úžitkovej plochy od 2 000 m2 úžitkovej plochy od 5 000 m2 úžitkovej plochy od 5 000 m2 úžitkovej plochy od 5 000 m2 úžitkovej plochy od 2 000 m2 skladovacej plochy od 5 000 m2 úžitkovej plochy od 100 do 300 stojísk od 100 do 500 stojísk bez limitu |
| 15. | Krematóriá a cintoríny | bez limitu | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Priehrady, nádrže a iné zariadenia určené na zadržiavanie alebo na akumuláciu vody vrátane suchých nádrží- s výškou hrádze nad základovou líniou alebo- s celkovým novým objemom alebo dodatočne zadržaným objemomalebo - s rozlohou |
od 8 m alebo od 1 mil. m3 alebo od 100 ha |
od 3 m do 8 m od 0,5 mil. m3 do 1 mil. m3alebo od 50 ha do 100 ha |
| 2. | Zariadenia na prevod podzemných vôd medzi povodiami, ak takýto prenos je zameraný na prevenciu pred možným nedostatkom vody |
od 10 mil. m3/rok | od 3 mil. m3/rok do 10 mil. m3/rok |
| 3. | Zariadenia na prevod vodných zdrojov medzi povodiami, ak dlhoročný priemerný prietok toku, z ktorého sa má voda čerpať, presahuje |
od 300 mil. m3/rok a keď množstvo prevádzanej vody presahuje 5 % prietoku |
od 60 mil. mVrok do 300 mil. mVrok |
| 4. | Odber podzemných vôd alebo systémy umelého dopĺňania podzemných vôd |
od 10 mil. m3/rok | od 3 mil. m3/rok do 10 mil. m3/rok |
| 5. | Diaľkové vodovody | od 20 km | |
| 6. | Čistiarne odpadových vôd a kanalizačné siete | od 100 000 ekvivalentných obyvateľov |
od 2 000 do 100 000 ekvivalentných obyvateľov |
| 7. | Objekty protipovodňovej ochrany | bez limitu | |
| 8. | Vrty na zásobovanie pitnou vodou | s očakávanou výdatnosťou od 100 l/s |
|
| 9. | Odber geotermálnych vôd | bez limitu | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Zariadenia na intenzívnu živočíšnu výrobu vrátane depónií vedľajších produktov s kapacitou a) hospodárskych zvierat b) ošípaných c) hydiny |
od 2 000 ks (nad 30 kg) alebo od 750 ks prasníc od 85 000 ks brojlerov alebo od 40 000 ks nosníc |
od 100 VDJ1)od 200 ks do 2 000 ks (nad 30 kg) alebo od 750 ks prasníc od 55 000 ks do 85 000 ks brojlerov alebo od 25 000 ks do 40 000 ks nosníc |
| 2. | Intenzívny chov rýb | bez limitu | |
| 3. | Melioračné zásahy, najmä a) odvodnenie, závlahy, protierózna ochrana pôd, úpravy pozemkovb) lesnícko-technické meliorácie |
od 500 ha |
od 10 ha do 500 ha od 50 ha len v chránených územiach |
| 4. | Objekty na skladovanie - pesticídov - kvapalných a suspendovaných priemyselných hnojív |
od 10 t od 50 kg |
bez limitu |
| 5. | Kafilérie a veterinárne asanačné ústavy | od 10 t/deň | do 10 t/deň |
| 6. | Ťažba rašeliny | od 200 000 t/rok alebo od 20 ha ťažobného miesta |
od 50 000 t/rok do 200 000 t/rok alebo do 20 ha ťažobného miesta |
| 7. | Odlesňovanie a prvé zalesňovanie na účely zmeny na iný typ využitia krajiny |
od 10 ha | od 5 ha do 10 ha |
| 8. | Návrhy na využitie neobrábaných alebo poloprírodných oblastí na intenzívne poľnohospodárske účely |
bez limitu | |
| 9. | Návrhy na reštrukturalizáciu vidieckych usadlostí | bez limitu | |
| 1) VDJ - veľká dobytčia jednotka (500 kg živej hmotnosti). |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Pivovary, sladovne, vinárske závody a výrobne nealkoholických nápojov |
bez limitu | |
| 2. | Bitúnky a mäsokombináty, hydinárske závody s kapacitou |
od 50 t/deň živej váhy |
bez limitu |
| 3. | Priemyselné zariadenia na výrobu škrobu (škrobárne) | od 50 000 t/rok vstupnej suroviny |
od 10 000 t/rok do 50 000 t/rok vstupnej suroviny |
| 4. | Cukrovary (výroba a rafinovanie cukru) | bez limitu | |
| 5. | Priemyselná výroba cukroviniek a sirupov | bez limitu | |
| 6. | Liehovary | od 10 000 t/rok suroviny |
|
| 7. | Tukový priemysel (výroba rastlinných a živočíšnych tukov a olejov) a výroba saponátových prostriedkov |
od 75 t/deň výrobkov |
od 20 t/deň do 75 t/deň hotových výrobkov |
| 8. | Mliekárne a priemyselné výrobne mliečnych výrobkov s kapacitou spracovaného mlieka |
od 200 t/deň | od 100 t/deň do 200 t/deň |
| 9. | Prevádzky na spracovanie mäsa a výrobu mäsových výrobkov |
od 75 t/deň hotových výrobkov |
od 20 t/deň do 75 t/deň hotových výrobkov |
| 10. | Priemyselné prevádzky na spracovanie rýb, výrobu rybieho oleja a ostatných výrobkov z rýb |
bez limitu | |
| 11. | Konzervárne a baliarne živočíšnych a rastlinných výrobkov |
od 100 t/deň hotových výrobkov |
|
| 12. | Ostatné špeciálne technológie potravinárskeho priemyslu |
od 75 t/deň hotových výrobkov |
|
| 13. | Prevádzky na spracovanie ostatných rastlinných surovín a živočíšnych surovín neuvedených v položkách č. 1 až 13 |
od 300 t/deň hotových výrobkov |
75 t/deň do 300 t/deň |
| 14. | Prevádzky na priemyselnú výrobu bielkovinových potravinárskych prísad, droždia, fermentov a ďalších bielkovinových látok (proteínov) |
bez limitu | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Diaľnice a rýchlostné cesty vrátane objektov | bez limitu | |
| 2. | Cesty I. a II. triedy a prestavba alebo rozšírenie jestvujúcej cesty I. a II. triedy spojené so zmenou kategórie vrátane |
od 10 km stavebnej dĺžky |
od 5 km do 10 km stavebnej dĺžky |
| 3. | Výstavba železničných dráh nadzemných a podzemných |
od 20 km | od 5 km do 20 km |
| 4. | Železničné stanice, terminály a) osobné b) zmiešané (nákladné + osobné) c) zriaďovacie d) nákladné, prekladiská kombinovanej dopravy e) kontajnerové prekladiská f) pohraničné prechodové |
od 3 koľají od 5 koľají od 10 koľají od 3 koľají od 3 koľají od 5 koľají |
|
| 5. | Rušňové a vozňové depá | od 6 stojísk | |
| 6. | Dezinfekčné stanice (koľajiská) | od 50 vozňov/deň | |
| 7. | Odstavné stanice (koľajiská) | od 15 súprav/deň | |
| 8. | Výstavba cestných mostov (na cestách I. a II. triedy) a železničných mostov |
bez limitu | |
| 9. | Elektrické dráhy, závesné dráhy alebo podobné dráhy osobitného druhu a trolejbusové dráhy |
bez limitu | |
| 10. | Obchodné prístavy, prístavné móla pre nakladanie a vykladanie, ktoré sú pripojené k zemi, a vonkajšie prístavy (okrem železničných mól) |
pre plavbu lodí s výtlakom od 1 350 t |
pre plavbu lodí s výtlakom do 1 350 t |
| 11. | Vnútrozemské vodné cesty a prístavy vrátane prístavných zariadení pre vnútrozemskú vodnú dopravu |
pre plavbu lodí s výtlakom od 1 350 t |
pre plavbu lodí s výtlakom do 1 350 t |
| 12. | Výstavba letísk s hlavnou vzletovou a pristávacou dráhou s dĺžkou |
od 2 100 m a viac | do 2100 m |
| 13. | Špeciálne dráhy (ozubnicové dráhy a metro) | bez limitu | |
| 14. | Objekty na opravy a údržbu automobilovej techniky s kapacitou |
od 50 opravárenských miest |
od 30 do 50 opravárenských miest |
| 15. | Rozhlasové a televízne vysielače | od 500 kW výstupného výkonu |
|
| 16. | Rádiolokačné zariadenia primárne | s výkonom od 750 kW a frekvenciou nad 1 GHz |
|
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Rekreačné areály a súvisiace zariadenia (ubytovacie zariadenia okrem ubytovania v súkromí, stravovacie zariadenia) |
v chránených územiach bez limitu |
v zastavanom území od 500 ubytovacích miest a od 250 stravovacích miestmimo zastavaného územia od 60 ubytovacích miest a od 100 stravovacích miest |
| 2. | Prístavy na vodné športy (vrátane mól, skladových priestorov, opravárenských dielní a pod.) |
od 100 miest pre plavidlá |
|
| 3. | Rekreačné prístavy pre jachty a malé člny | bez limitu | |
| 4. | Zjazdové trate, bežecké trate, lyžiarske vleky, skokanské mostíky, lanovky a ostatné zariadenia |
umiestnené v chránených územiach |
nezahrnuté v časti A bez limitu |
| 5. | Trvalé pretekárske trate a skúšobné trate pre motorové vozidlá |
bez limitu | |
| 6. | Športové areály a súvisiace zariadenia (nekryté športové ihriská a kryté budovy pre šport)- nekryté areály a súvisiace zariadenia - kryté budovy pre šport |
od 5 000 m2 od 2 000 m2 |
|
| 7. | Tematické parky | bez limitu | |
| Pol. číslo |
Činnosť, objekty a zariadenia | Prahové hodnoty | |
| Časť A (povinné hodnotenie) |
Časť B (zisťovacie konanie) |
||
| 1. | Vojenské priestory a zariadenia na výcvik, ak si vyžadujú plochu |
od 100 ha | |