Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Etapa | Kategória motorov |
Čistý výkon (V) (kW) |
Oxid uhoľnatý (CO) (g/kWh) |
Uhľovodíky (HC) (g/kWh) |
Oxidy dusíka (NOx) (g/kWh) |
Častice (PT) (g/kWh) |
| III A | H | 130 ≤ V ≤ 560 | 3,5 | 4,0 | 0,2 | |
| I | 75 ≤ V ≤ 130 | 5,0 | 4,0 | 0,3 | ||
| J | 37 ≤ V ≤ 75 | 5,0 | 4,7 | 0,4 | ||
| K | 19 ≤ V ≤ 37 | 5,5 | 7,5 | 0,6 | ||
| III B | L | 130 ≤ V ≤ 560 | 5,0 | 1,3 | 7,0 | 0,4 |
| M | 75 ≤ V ≤ 130 | 5,0 | 1,3 | 7,0 | 0,4 | |
| N | 56 ≤ V ≤ 75 | 5,0 | 1,3 | 7,0 | 0,4 | |
| P | 37 ≤ V ≤ 56 | 5,5 | 7,5 | 0,6 | ||
| IV | Q | 130 ≤ V ≤ 560 | 3,5 | 0,19 | 0,4 | 0,025 |
| R | 56 ≤ V ≤ 130 | 5,0 | 0,19 | 0,4 | 0,025 | |
| Kategória motorov | Počet motorov |
| 19 - 37 kW | 200 |
| 37 - 75 kW | 150 |
| 75 - 130 kW | 100 |
| 130 - 560 kW | 50 |