Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Kategória vozidla | EURO 0 - II | EURO III | EURO IV, V, EEV | ||
| Nákladné vozidlá | 3,5 t - do 12 t | 2,80 | 2,60 | 2,50 | |
| 12 t a viac | • 2 nápravy | 5,80 | 5,50 | 5,40 | |
| • 3 nápravy | 6,10 | 5,80 | 5,70 | ||
| • 4 nápravy | 6,30 | 6,00 | 5,90 | ||
| • 5 náprav | 6,20 | 5,80 | 5,70 | ||
| BUS | 3,5 t - do 12 t | 2,70 | 2,60 | 2,50 | |
| 12 t a viac | 5,60 | 5,30 | 5,20 | ||
| Kategória vozidla | EURO 0 - II | EURO III | EURO IV, V, EEV | ||
| Nákladné vozidlá | 3,5 - do 12 t | 2,10 | 1,90 | 1,90 | |
| 12 t a viac | • 2 nápravy | 4,40 | 4,10 | 4,10 | |
| • 3 nápravy | 4,60 | 4,40 | 4,30 | ||
| • 4 nápravy | 4,70 | 4,50 | 4,40 | ||
| • 5 a viac náprav | 4,60 | 4,40 | 4,30 | ||
| BUS | 3,5 - do 12 t | 2,00 | 1,90 | 1,90 | |
| 12 t a viac | 4,20 | 4,00 | 3,30 | ||
| Kategória vozidla | Rozpätie hodnôt súčiniteľa účinnosti |
|
| Nákladné vozidlá | 3,5 - 12 ton | ≤ 0,3025 |
| BUS | ||
| Nákladné vozidlá | > 12 ton • 2 nápravy |
0,3696 - 1,4096 |
| > 12 ton • 3 nápravy |
0,2569 - 2,4096 | |
| > 12 ton • 4 nápravy |
0,1024 - 2,9096 | |
| > 12 ton • 5 a viac náprav |
0,2812 - 2,4896 | |
| BUS | > 12 ton | 0,2569 - 0,7857 |
| Trieda vozidla | Koeficienty rovnocennosti | |||
| Stavebná oprava | Investície | Ročná údržba | ||
| A | 3,5 - 12 ton | 1,000 | 1 | 1 |
| B | NV > 12 ton • 2 nápravy | 4,660 | 1 | 1 |
| C | NV > 12 ton • 3 nápravy | 7,966 | 1 | 1 |
| D | NV > 12 ton • 4 nápravy | 9,619 | 1 | 1 |
| E | NV > 12 ton • 5 a viac náprav | 8,230 | 1 | 1 |
| F | BUS > 12 ton | 2,597 | 1 | 1 |
| Najviac 3 nápravy | Najmenej 4 nápravy | Autobusy | |
| EURO O - II | 146 % | 147 % | 146 % |
| EURO III | 110 % | 110% | 110% |
| EURO IV, V, EEV | 100 % | 100 % | 100 % |
| Najviac 3 nápravy | Najmenej 4 nápravy | Autobusy | |
| EURO O - II | 0,529 | 0,536 | 0,440 |
| EURO III | 0,114 | 0,114 | 0,095 |
| EURO IV, V, EEV | 0,000 | 0,000 | 0,000 |