Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Výrobná značka | Typ | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | ||||
| Renault | R8 | 4 | 750 | 6,8 B | 7,5 B |
| Škoda | 1000 MB | 4 | 987 | 7,0 B | 7,7 B |
| Trabant | P 60 | 2 | 500 | 6,8 Z | 7,5 Z |
| Trabant | P 60 - Combi | 2 | 500 | 6,8 Z | 7,5 Z |
| Barkas | 1000 - skriňa | 3 | 993 | 11,5 Z | 12,7 Z |
| IMV | 1000 | 3 | 981 | 10,7 Z | 11,8 Z |
| Výrobná značka | Typ | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | ||||
| Csepel | D 352 B skl. | 4 | 5 320 | 16,0 N | 17,5 N |
| Výrobná značka | Typ | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | ||||
| Praga | S5T 2 TN | 6 | 7 412 | 28,0 N | 31,0 N |
| Tatra | 138 NTt | 8 | 11 762 | 32,0 N | 35,0 N |
| Výrobná značka | Počet valcov | Obsah valcov v cm3 | Základná norma spotreby v l/100 km | |
| letná | zimná | |||
| ČZ 175 trojkolka bez plachty | 1 | 175 | 4,2 Z | 4,6 Z |
| ČZ 175 trojkolka s plachtou | 1 | 175 | 5,5 Z | 6,0 Z |
| Matchless G 80 | 1 | 498 | 6,9 B | 7,6 B |
| Por. čís. | Značka a typ | Osobné | Dodávkové | Kombinované | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO | ||
| uzavreté | z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO | uzavreté | otvorené | ||||
| Celk. odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | Celk. odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | |||||
| a | b | 11 | 21 | 12 | 13 | 14 | 22 |
| 1 | Škoda 1101, 1102 | 274 | 40 | 169 | 50 | ||
| 296 | 45 | ||||||
| 2 | Škoda 1200, 1201 | 219 | 55 | 176 | 70 | ||
| 3 | Škoda 1200 | 156 | 65 | ||||
| 223 | 55 | ||||||
| 4 | Škoda 1202 | 262 | 259 | 269 | 50 | ||
| 5 | Škoda Octavia | 244 | 50 | ||||
| 6 | Škoda Octavia-Super | 250 | 50 | ||||
| 7 | Škoda Octavia-Combi | 260 | 45 | ||||
| 8 | Tatra 87 | 390 | 35 | ||||
| 9 | Tatra 600-Tatraplán | 287 | 35 | ||||
| 10 | Tatra 603 | 470 | 45 | ||||
| 11 | Moskvič | 290 | 50 | ||||
| 12 | Pobieda, Waršava | 238 | 55 | ||||
| 13 | Volga | 343 | 55 | ||||
| 14 | Barkas V 901/2 | 245 | 70 | 190 | 205 | 223 | 70 |
| 15 | Barkas B 1000 | 315 | 55 | ||||
| 16 | Nysa Mikrobus | 314 | 50 | ||||
| 17 | Nysa | 263 | 50 | ||||
| 18 | Žuk | 259 | 50 | ||||
| 19 | GAZ 69 M | 369 | 45 | ||||
| a | b | 11 | 21 | 12 | 13 | 14 | 22 |
| 1 | do 750 | 264 | 40 | 180 | 45 | ||
| 254 | 50 | ||||||
| 2 | 751-1000 | 309 | 45 | 207 | 50 | ||
| 294 | 55 | ||||||
| 3 | 1001-2000 | 384 | 40 | 215 | 307 | 55 | |
| 4 | 2001-3000 | 464 | 35 | 228 | 55 | ||
| 322 | 60 | ||||||
| 5 | nad 3000 | 437 | 40 | 230 | 55 | ||
| 329 | 60 |
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 zkm | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | Škoda 706 RO | 303 | 45 |
| 2 | Škoda 706 RO Lux | 439 | 35 |
| 3 | Škoda 706 RTO | 344 | 50 |
| 4 | Škoda 706 RTO Mex | 346 | 50 |
| 5 | Škoda 706 RTO Lux | 386 | 50 |
| 6 | Karosa HB 5 | 952 | 45 |
| 7 | Praga RND | 346 | 40 |
| 8 | Ikarus 30 | 410 | 50 |
| 9 | Ikarus 55 | 586 | 45 |
| 10 | Ikarus 630 | 370 | 50 |
| 11 | Garant 30 K | 296 | 50 |
| 12 | Robur | 294 | 50 |
| Por. čís. | Počet miest obsaditeľnosti | Benzín a ostatné | Nafta | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných km | ||||
| a | b | 11 | 12 | 13 |
| 1 | do 30 | 287 | 55 | |
| 357 | 45 | |||
| 2 | 31-70 | 436 | 50 | |
| 505 | 45 | |||
| 3 | nad 70 | 484 | 50 | |
| 565 | 45 | |||
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||
| a | b | 11 | 12 | 13 | 21 |
| 1 | Škoda 706 R, RS (806) | 246 | 268 | 45 | |
| 2 | Škoda 706 RO | 318 | 50 | ||
| 3 | Škoda 706 RT | 267 | 50 | ||
| 4 | Škoda 706 RTS | 302 | 45 | ||
| 5 | Škoda 906 R | 258 | 45 | ||
| 6 | Tatra 138, S 3, SL, P | 425 | 479 | 45 | |
| 7 | Tatra 111 R | 320 | 50 | ||
| 8 | Tatra 111 NR s navijakom | 342 | 50 | ||
| 9 | Tatra 111 S s drevenou korbou | 345 | 50 | ||
| 10 | Tatra 111 S s kovovou korbou | 350 | 45 | ||
| 11 | Tatra 114, 115 | 245 | 258 | 50 | |
| 12 | Tatra 128 | 257 | 60 | ||
| 314 | 55 | ||||
| 13 | Tatra 128 NR s navijakom | 282 | 55 | ||
| 14 | Tatra 805 | 326 | 363 | 45 | |
| 15 | Praga A 150 | 227 | 50 | ||
| 16 | Praga A 150 s drevenou korbou | 299 | 55 | ||
| 17 | Praga A 150 s kovovou korbou | 270 | 50 | ||
| 18 | Praga RN | 196 | 45 | ||
| 19 | Praga RN | 327 | 50 | ||
| 20 | Praga RND | 192 | 203 | 45 | |
| 21 | Praga RND s drevenou korbou | 319 | 50 | ||
| 22 | Praga RND s kovovou korbou | 296 | 45 | ||
| 23 | Praga V3S | 316 | 345 | 375 | 45 |
| 24 | Praga V3S s navijakom | 345 | 45 | ||
| 25 | Praga S5T | 218 | 240 | 45 | |
| 26 | Csepel D 350 | 195 | 220 | 55 | |
| 27 | Csepel D 352 | 223 | 250 | 45 | |
| 28 | Csepel D 420 | 240 | 50 | ||
| 29 | Garant 30 K | 164 | 181 | 50 | |
| 30 | Garant 32 | 180 | 50 | ||
| 197 | 50 | ||||
| 31 | Robur | 191 | 55 | ||
| 244 | 55 | ||||
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Počet náprav | Valníkové | Sklápacie | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % | ||
| benzín a ostatné | nafta | benzín a ostatné | nafta | ||||
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||||
| a | b | c | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| 1 | 0,900-1,500 | 2 | 164 | 182 | 189 | 50 | |
| 205 | 45 | ||||||
| 2 | 1,501-2500 | 2 | 213 | 241 | 241 | 50 | |
| 267 | 45 | ||||||
| 3 | 2,501-3,500 | 2 | 251 | 279 | 55 | ||
| 315 | 50 | ||||||
| 4 | 3,501-5,500 | 2 | 292 | 325 | 55 | ||
| 351 | 384 | 45 | |||||
| 5 | 3 | 352 | 384 | 45 | |||
| 414 | 447 | 40 | |||||
| 6 | 5,501-7,500 | 2 | 341 | 377 | 55 | ||
| 435 | 471 | 45 | |||||
| 7 | 3 | 401 | 438 | 45 | |||
| 495 | 532 | ||||||
| 8 | 7,501-10,000 | 2 | 564 | 35 | |||
| 603 | 40 | ||||||
| 9 | 3 | 625 | 669 | 35 | |||
| 10 | nad 10,000 | 2 | |||||
| 11 | 10,000 | 3 | pozri poznámku | ||||
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Sanitné | Cisternové | Popolové | Fekálne | Voľne nakladaný cement | Ostatné | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||||||
| a | b | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 21 |
| 1 | Škoda 1101, 1102 | 206 | 50 | |||||
| 2 | Škoda 1200, 1201 | 193 | 65 | |||||
| 3 | Škoda 1202 | 279 | 45 | |||||
| 4 | Škoda 706 ROK | 488 | 50 | |||||
| 5 | Škoda 706 RTK | 464 | 50 | |||||
| 6 | Škoda 706 R kropiace | 478 | 45 | |||||
| 7 | Škoda 706 RT kropiace | |||||||
| sypač | 398 | 50 | ||||||
| 8 | Škoda 706 R | 543 | 45 | |||||
| 9 | Tatra 111 C | 510 | 50 | |||||
| 10 | Tatra 111 VLC | 463 | 50 | |||||
| 11 | Tatra 138 VLH | 670 | 50 | |||||
| 12 | Praga V3S | 405 | 50 | |||||
| 13 | Garant 30 K poštový kombinovaný skriňový | 297 | 45 | |||||
| 14 | Garant 32 poštový kombinovaný skriňový | 315 | 45 | |||||
| 15 | Robur poštový kombinovaný skriňový | 333 | 50 | |||||
| Por. čís. | Značka a typ | Ťahače prívesov | Ťahače návesov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||
| a | b | 11 | 12 | 21 |
| 1 | Tatra 141 B | 701 | 40 | |
| s navijakom | ||||
| 2 | Praga S5T2TN | 350 | 45 | |
| 3 | Škoda 706 RTTN | 370 | 50 | |
| 4 | Tatra 138 NT | 485 | 45 | |
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | Zetor 25 A | 254 | 50 |
| 2 | Zetor 35 Super | 407 | 40 |
| 3 | Zetor 50 | 305 | 50 |
| 4 | Zetor 2011 | 261 | 50 |
| 5 | Zetor 3011 | 292 | 50 |
| 6 | Zetor 4011 | 345 | 50 |
| 7 | Škoda 30 | 390 | 40 |
| Por. čís. | Užitočný výkon v „k" | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | do 15 | 277 | 45 |
| 2 | 16-35 | 423 | 50 |
| 3 | 36-50 | 497 | 55 |
| 4 | 51-60 | 587 | 50 |
| 5 | 61-80 | 576 | 55 |
| 6 | 81-100 | 608 | 55 |
| 7 | nad 100 | 700 | 50 |
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | R P A | 225 | 45 |
| 2 | PRK6 | 201 | 50 |
| 3 | D M 4 | 185 | 30 |
| 4 | D 4 | 192 | 30 |
| 5 | B 40 | 165 | 30 |
| 1 | do 30 | 189 | 40 |
| 2 | nad 30 | 267 | 40 |
| Por. čís. | Značka, typ a druh | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Špeciálne | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||||
| a | b | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| 1 | A 1,5 | 81 | 45 | |||
| 2 | A 3 | 80 | 50 | |||
| 132 | 171 | 50 | ||||
| 3 | A 3 C 3000 l cisterna | 203 | 40 | |||
| 4 | A 5 | 84 | 50 | |||
| 5 | A 5 P, PO, Pzas | 112 | 50 | |||
| 6 | A 5 S sťahovacie | 284 | 55 | |||
| 7 | A 10 | 157 | 50 | |||
| 8 | T 3,5 | 66 | 65 | |||
| 9 | T 3,5 P | 83 | 65 | |||
| 10 | T 5 P | 108 | 65 | |||
| 11 | DA 5 na dlhé drevo | 184 | 50 | |||
| 12 | DA 6,5 na dlhé drevo | 268 | 55 | |||
| 13 | DT 5 na dlhé drevo | 209 | 55 | |||
| 14 | DT 7 na dlhé drevo | 254 | 50 | |||
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Počet náprav | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Špeciálne | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||||
| a | b | c | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| aa) jednonápravové | |||||||
| 1 | do 2,000 | 1 | 49 | 68 | 153 | 50 | |
| 2 | 2,001-7,500 | 1 | 200 | 50 | |||
| 3 | nad 7,500 | 1 | 246 | 50 | |||
| bb) dvoj- a viacnápravové | |||||||
| 1 | do 1,500 | 2 | 79 | 93 | 45 | ||
| 131 | 35 | ||||||
| 2 | 1,501-2,500 | 2 | 90 | 105 | 45 | ||
| 156 | 35 | ||||||
| 3 | 2,501-3,500 | 2 | 99 | 118 | 50 | ||
| 180 | 40 | ||||||
| 4 | 3,501-5,500 | 2 | 113 | 139 | 50 | ||
| 210 | 40 | ||||||
| 5 | 5,501-7,500 | 2 | 131 | 162 | 55 | ||
| 298 | 35 | ||||||
| 6 | 3 | 147 | 181 | 50 | |||
| 348 | 35 | ||||||
| 7 | 7,501-10,000 | 2 | 158 | 195 | 60 | ||
| 351 | 40 | ||||||
| 8 | 3 | 177 | 217 | 55 | |||
| 408 | 35 | ||||||
| 9 | nad 10,000 | 2 | pozri poznámku | ||||
| 10 | 3 | pozri poznámku | |||||
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Počet náprav | Valníkové | Sklápacie | Skriňové | Špeciálne | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | |||||||
| a | b | c | 11 | 12 | 13 | 14 | 21 |
| cc) ťažké na pneumatikách | |||||||
| 1 | do 15 | 567 | 50 | ||||
| 2 | 16-20 | 754 | 50 | ||||
| 3 | 21-30 | 1 195 | 50 | ||||
| 4 | 31-40 | 1 286 | 50 | ||||
| 5 | 41-60 | 1 378 | 50 | ||||
| 6 | nad 60 | 2 025 | 50 | ||||
| dd) Ťažké na plných obručiach | |||||||
| 1 | do 20 | 1532 | 45 | ||||
| 2 | 21-40 | 2708 | 45 | ||||
| 3 | 41-60 | 2827 | 45 | ||||
| 4 | 61-80 | 3902 | 45 | ||||
| 5 | nad 80 | 5270 | 45 | ||||
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | Karosa NO 80*) |
| Por. čís. | Užitočné zaťaženie v tonách | Valníkové | Chladiace | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | ||||
| a | b | 11 | 12 | 21 |
| 1 | do 10,000 | 180 | 50 | |
| 815 | 55 | |||
| 2 | do 14,000 | 247 | 50 | |
| 996 | 55 | |||
| Por. čís. | Značka a typ | Celková odpisová sadzba v Kčs na 1000 základných kilometrov | Z celkovej odpisovej sadzby pripadá na GO % |
| a | b | 11 | 21 |
| 1 | ČZ 125 | 151 | 60 |
| 2 | ČZ 150 | 161 | 55 |
| 3 | Jawa ČZ 125 | 174 | 55 |
| 4 | Jawa ČZ 150 | 184 | 55 |
| 5 | Jawa ČZ 175 | 200 | 50 |
| 6 | Jawa ČZ 250 | 166 | 45 |
| 7 | Jawa ČZ 350 | 184 | 45 |
| 8 | Jawa 250 | 148 | 45 |
| 9 | Jawa 350 | 166 | 45 |
| 10 | Jawa 500 | 165 | 40 |
| 1 | do 150 | 170 | 55 |
| 2 | 151-250 | 149 | 50 |
| 3 | 251-350 | 166 | 45 |
| 4 | 351-500 | 162 | 40 |
| 5 | 501 a viac | 154 | 40 |