Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| PRÍJMY | |
| A. Daňové príjmy spolu | 105 280.0 |
| Daň z pridanej hodnoty | 40 560.0 |
| Spotrebné dane | 20 840.0 |
| Daň z príjmov právnických osôb | 26 738.0 |
| Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti | 5 184.0 |
| Daň z príjmov fyzických osôb z ostatnej činnosti | 3 808.0 |
| Daň z príjmov z kapitálových výnosov | 3 000.0 |
| Clo | 4 400.0 |
| Ostatné daňové príjmy | 750.0 |
| B. Nedaňové príjmy spolu | 29 400.0 |
| Príjmy RO a odvody PO | 3 123.0 |
| Správne poplatky a odvody | 1 930.0 |
| Príjmy z vládnych úverov | 6 400.0 |
| Úroky | 650.0 |
| Odvody Národnej banky Slovenska | 10 600.0 |
| Ostatné nedaňové príjmy | 6 697.0 |
| Príjmy spolu | 134 680.0 |
| VÝDAVKY | |
| I. Bežné výdavky spolu | 139 247.4 |
| v tom:, | |
| A. Neinvestičné dotácie podnikovému sektoru | 12 398.9 |
| z toho: cenové | 4 992.0 |
| B. Transfery domácnostiam | 25 866.6 |
| v tom:nesystémové dávky sociálneho zabezpečenia | 11 695.4 |
| poistné a príspevky do fondov NP | 10 571.2 |
| dávky sociálnej starostlivosti | 3 600.0 |
| C. Verejná spotreba obyvateľstva | 27 536.7 |
| v tom: školstvo | 17619.5 |
| zdravotníctvo | 1 939.1 |
| kultúra | 2 094.2 |
| ostatné | 5 883.9 |
| D. Verejná spotreba štátu | 43 511.2 |
| v tom: obrana a bezpečnosť | 14 225.8 |
| súdy a prokuratúra | 770.9 |
| ostatná správa | 4 473.3 |
| iné výdavky na verejnú spotrebu štátu vrátane poistného za štátnych | 24041.2 |
| pracovníkov RO, PO | |
| E. Štátny dlh | 26 403.1 |
| F. Bytová politika | 2 495.9 |
| G. Dotácie obciam | 1 035.0 |
| II. Kapitálové výdavky spolu | 9 432.6 |
| v tom:, | |
| H. Investičné dotácie podnikovému sektoru | 2 454.4 |
| I. Transfery verejnému sektoru | 6 978.2 |
| Výdavky spolu | 148 680.0 |
| Prebytok (+), schodok (-) | - 14 000.0 |
| Kapitola | Výdavky spolu | v tom | ||||||
| Výdavky rozpočtových organizácií | Príspevky a dotácie príspevkovým a podobným organizáciám | Dotácie podnikateľským subjektom | ||||||
| Investičné výdavky | Neinvestičné výdavky | z toho: mzdové prostriedky | ||||||
| neinvest. | invest. | neinvest. | invest. | |||||
| a | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| Kancelária prezidenta SR | 159 978 | 5 000 | 154 978 | 13 978 | ||||
| Kancelária Národnej rady SR | 196 010 | 13 900 | 181 010 | 66 754 | 1 100 | |||
| Úrad vlády SR | 118 490 | 11 780 | 106 710 | 44 754 | ||||
| Ministerstvo hospodárstva SR | 1 442 652 | 5 000 | 665 952 | 75 984 | 17 000 | 110 000 | 286 900 | 357 800 |
| Min. zahraničných vecí SR | 1 426 538 | 280 000 | 911 038 | 94 137 | 147 500 | 88 000 | ||
| Ministerstvo obrany SR | 9 900 000 | 860 000 | 9 040 000 | |||||
| Ministerstvo financií SR | 1 974 894 | 575 000 | 1 382 394 | 1 013 856 | 17 500 | |||
| Mln.práce, soc.vec! a rodiny SR | 11 291 162 | 43 000 | 11 124 162 | 300 604 | 81 000 | 43 000 | ||
| Ministerstvo vnútra SR | 12 458 928 | 495 000 | 11 929 261 | 1 665 056 | 34 667 | |||
| Min. životného prostredia SR | 1 116 009 | 20 000 | 786 009 | 293 218 | 310 000 | |||
| Min. pre správu a privát. NM SR | 26 336 | 550 | 25 786 | 16 223 | ||||
| Slovenská Informačná | 345 324 | 108 000 | 237 324 | |||||
| služba | ||||||||
| Min.dopr., spojov a ver. prác SR | 6409 182 | 110 000 | 1 005 060 | 477 664 | 1 075 122 | 260 000 | 2 890 000 | 1 069 000 |
| Min.pôdohospodárstva SR | 10 491 313 | 28 000 | 1 110 000 | 267 013 | 1 493 000 | 198 000 | 6 970 000 | 692 313 |
| Min. školstva a vedy SR | 18 688 695 | 935 000 | 16 496 687 | 10 480 916 | 1 207 008 | 50 000 | ||
| Ministerstvo kultúry SR | 2 022 199 | 40 000 | 140 777 | 65 181 | 1 738 922 | 102 500 | ||
| Ministerstvo zdra- | 2 825 655 | 240 000 | 1 010 655 | 469 157 | 100 000 | 1 475 000 | ||
| votníctva SR | ||||||||
| Ministerstvo spravodlivosti SR | 1 724 701 | 63 000 | 1 660 821 | 394 895 | 880 | |||
| Protimonopolný úrad SR | 12 005 | 600 | 11 405 | 6 999 | ||||
| Úrad pre norm., metr. a skús. SR | 148 213 | 59 500 | 88 713 | 36 310 | ||||
| Úrad prlemys. vlastníctva SR | 34 509 | 14 300 | 20 209 | 12 675 | ||||
| Štatistický úrad SR | 185 551 | 2 300 | 164 501 | 104 355 | 18 750 | |||
| Úrad geod., kart.a katastra SR | 279 737 | 12 550 | 266 637 | 185 915 | 100 | 450 | ||
| Ústavný súd SR | 23 256 | 2 720 | 20 536 | 10 237 | ||||
| Najvyšší kontrolný úrad SR | 35 612 | 4 500 | 31 112 | 18 398 | ||||
| Generálna prokuratúra SR | 223 003 | 19 500 | 203 503 | 165 891 | ||||
| Slovenská akadémia vied | 381 000 | 7 000 | 241 000 | 140 638 | 120 000 | 13 000 | ||
| Tlačová agentúra SR | 45 247 | 0 | 0 | 0 | 41 247 | 4 000 | ||
| Slovenský rozhlas | 25 100 | 0 | 0 | 0 | 25 100 | |||
| Slovenská televízia | 240 | 0 | 0 | 0 | 240 | |||
| Štátny dlh SR | 26 403 100 | 0 | 26 403 100 | 0 | ||||
| Úrad jadrového dozoru SR | 26 950 | 2 300 | 21 710 | 9 282 | 2 940 | |||
| Správa štát. hmot. rezerv. SR | 482 353 | 15 600 | 466 753 | 20 135 | ||||
| Všeobecná pokladničná správa | 36 721 058 | 20 100 | 33 438 640 | 76 522 | 34 988 | 640 000 | 2 252 000 | 335 330 |
| z toho: soc. poistné fondy | 21 958 265 | 21 958 265 | ||||||
| Spolu | 147 645 000 | 3 994 200 | 119 346443 | 16 526 747 | 6 467 064 | 2983950 | 12 398 9OO | 2 454 443 |
| Dotácie do rozpočtov obcí | 1 035 000 | |||||||
| Úhrn | 148 680 000 | 3 994 200 | 119 346443 | 16 526 747 | 6 467 064 | 2983950 | 12 398 900 | 2 454 443 |
| Mesto | Investičné dotácie | Neinvestičné dotácie |
| Bratislava | 174.0 | 414.0 |
| Košice | 53.0 | 124.0 |
| Prešov | 13.0 | 37.0 |
| Spolu | 240.0 | 575.0 |
| 1. | Rezervy štátneho rozpočtu | |
| Účelové rezervy spolu | 5 491 687 | |
| - rezerva vlády SR | 1 450 902 | |
| z toho: | ||
| - stabilizácia ekonomiky a štrukturálne programy | 335 330 | |
| - neinvestičné výdavky súvisiace so zmenami kompetencií | ||
| a s nepredvídanými mimoriadnymi udalosťami | 1 005 572 | |
| - úlohy rozvoja vedy a techniky | 110 000 | |
| - rezerva predsedu vlády SR | 30 000 | |
| - rezerva na mzdy na nové úlohy ústredných orgánov a podriadených organizácií | 74 785 | |
| - rezerva na štátne záruky za bankové úvery | 900 000 | |
| - rezerva na garancie sociálnych poistných fondov | 3 036 000 | |
| z toho: | ||
| - Fond zdravotného poistenia | 2 995 150 | |
| 2. | Účelové prostriedky štátneho rozpočtu Slovenskej republiky zapracované v kapitolách | |
| Kancelária prezidenta SR | ||
| - rekonštrukcia Grassalkowichovho paláca a vybavenie | ||
| interiéru budúceho sídla prezidenta republiky | 100 000 | |
| Kancelária Národnej rady SR | ||
| - obnova Bratislavského hradu | 16 139 | |
| Ministerstvo hospodárstva SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 111 000 | |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | ||
| - poplatky za členstvo SR v medzinárodných organizáciách | 126 000 | |
| - financovanie projektu Nadácia pre pomoc krajanom | 7 000 | |
| - vedenie sporu pred MSD v Haagu o Sústave vodných diel Gabčíkovo - Nagymaros | 41 000 | |
| Ministerstvo obrany SR | ||
| - štátna športová reprezentácia | 30 000 | |
| - financovanie štúdia príslušníkov Armády SR na civilných vysokých školách | 34 000 | |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | ||
| - investičné potreby pre ZŤP občanov | 7 000 | |
| - financovanie rekvalifikačných kurzov pre učiteľov prostredníctvom Fondu zamestnanosti | 4 000 | |
| - štúdium dôchodcov na univerzitách tretieho veku | 3 000 | |
| Ministerstvo vnútra SR | ||
| - dávky sociálnej starostlivosti | 3 600 000 | |
| - výdavky na príspevky na zvýšené náklady spojené | ||
| so zachovaním alebo obnovou kultúrnych pamiatok | 10 000 | |
| - migračná politika | 100 000 | |
| - hospodárska mobilizácia | 10 400 | |
| - štátna športová reprezentácia | 20 000 | |
| Ministerstvo životného prostredia SR | ||
| - dotácia do Štátneho fondu životného prostredia SR | 300 000 | |
| Ministerstvo dopravy, spojov a verejných prác SR | ||
| - dotácia do Štátneho fondu cestného hospodárstva SR | 1 000 000 | |
| - hospodárska mobilizácia | 96 000 | |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | ||
| - dotácia do Štátneho fondu ochrany a zveľaďovania lesa SR | 180 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu ochrany a zveľaďovania poľnohospodárskeho pôdneho fondu | 25 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu trhovej regulácie SR v poľnohospodárstve | 650 000 | |
| - náklady na pozemkové úpravy | 186 850 | |
| - hospodárska mobilizácia | 16 000 | |
| - činnosť splnomocnenca vlády SR na výstavbu a prevádzku SVD G-N | 6 000 | |
| - dotácia do Štátneho podporného fondu pôdohospodárstva a potravinárstva | 300 000 | |
| - podpora využívania závlahovej vody | 100 000 | |
| Ministerstvo školstva a vedy SR | ||
| - finančné zabezpečenie zahraničných študentov v zmysle uznesenia vlády SR č. 633/1993 | 22 446 | |
| - úhrada nákladov SOU iných rezortov podľa zákona č. 171/1990 Zb. | 1 600 000 | |
| - štátna športová reprezentácia | 96 000 | |
| - vklad do Slovensko-amerického fondu Agentúry pre medzinárodnú VTS | 12 000 | |
| - príspevok na prevádzku Slovenskej technickej knižnice - Centra VTI SR | 20 000 | |
| Ministerstvo kultúry SR | ||
| - obnova kultúrnych pamiatok | 130 000 | |
| - cirkvi, náboženské spoločnosti a katolícka charita | 196 000 | |
| - dotovanie tlače a umeleckej tvorby určenej pre detskú literatúru a detské časopisy | 17 000 | |
| - národnostné kultúrne zväzy, národnostná tlač a aktivity pre národnosti v rámci PO | 140 500 | |
| v tom: | ||
| - dotovanie školských časopisov národnostných menšín | 2 000 | |
| - financovanie vydania rómsko-slovenského slovníka | 1 000 | |
| - Matica slovenská | 95 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu kultúry Pro Slovakia | 100 000 | |
| - hospodárska mobilizácia | 30 | |
| Ministerstvo zdravotníctva SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 15 200 | |
| Štatistický úrad SR | ||
| - výdavky na prevádzku centrálneho uzla elektronického | ||
| prepojenia a Slovenského databázového centra | 2 450 | |
| Slovenský rozhlas | ||
| - zabezpečenie zahraničného vysielania | 24 940 | |
| - hospodárska mobilizácia | 160 | |
| Slovenská televízia | ||
| - hospodárska mobilizácia | 240 | |
| Úrad jadrového dozoru SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 150 | |
| Všeobecná pokladničná správa | ||
| - obnova národnej kultúrnej pamiatky Mohyla M. R. Štefánika na Bradle | 20 000 | |
| - študentské pôžičky | 15 000 | |
| - financovanie záväzkov z programu PHARE | 40 000 | |
| - potreby Rady SR pre rozhlasové a televízne vysielanie | 2 797 | |
| - hospodárska mobilizácia (pre SZSD, SZVD) | 500 | |
| - sanačné práce po Sovietskej armáde | 160 000 | |
| - prechodná finančná výpomoc politickým stranám a hnutiam na voľby do NR SR | 30 000 | |
| Spolu v kapitolách | 9 819 8O2 | |
| Rezervy a účelové prostriedky spolu | 15 311 489 | |