Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| a) v práporčíckej hodnosti | ||
| 1. strážmajster | dva roky | |
| 2. nadstrážmajster | tri roky | |
| 3. podpráporčík | štyri roky | |
| 4. práporčík | päť rokov | |
| 5. nadpráporčík | ||
| b) v dôstojníckej hodnosti | ||
| 1. podporučík | jeden rok | |
| 2. poručík | dva roky | |
| 3. nadporučík | tri roky | |
| 4. kapitán | tri roky | |
| 5. major | štyri roky | |
| 6. podplukovník | päť rokov | |
| 7. plukovník | ||
| c) v generálskej hodnosti | ||
| generál. | ||
| a) nadporučíka | 3 roky |
| b) kapitána | 6 rokov |
| c) majora | 10 rokov |
| d) podplukovníka | 15 rokov |
| e) plukovníka | 21 rokov. |
| Platová trieda | Výška funkčného platu v Sk mesačne |
| 1 | 5 000 |
| 2 | 5 650 |
| 3 | 6 380 |
| 4 | 7 200 |
| 5 | 8 000 |
| 6 | 8 990 |
| 7 | 10 110 |
| 8 | 11 370 |
| 9 | 12 800 |
| a) do 2 rokov | 0%, |
| b) od 2 do 4 rokov | 6,1%, |
| c) od 4 do 6 rokov | 12,2%, |
| d) od 6 do 9 rokov | 18,3%, |
| e) od 9 do 12 rokov | 24,4%, |
| f) od 12 do 15 rokov | 30,5%, |
| g) od 15 do 18 rokov | 36,6%, |
| h) od 18 do 21 rokov | 42,7%, |
| i) od 21 do 24 rokov | 48,8%, |
| j) od 24 do 28 rokov | 54,9%, |
| k) od 28 do 32 rokov | 61,0%, |
| l) nad 32 rokov | 67,1% |
| Hodnosť | Sk mesačne |
| strážmajster | 1 600 |
| nadstrážmajster | 1 800 |
| podpráporčík - podporučík | 2 000 |
| práporčík - poručík | 2 200 |
| nadpráporčík - nadporučík | 2 400 |
| kapitán | 2 600 |
| major | 2 800 |
| podplukovník | 3 000 |
| plukovník | 3 200 |
| generál | 3 400 |
| 1. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 1.01. | prezident Policajného zboru, generálny riaditeľ sekcie | 30 % až 57 % |
| 1.02. | riaditeľ úradu, viceprezident Policajného zboru, zástupca generálneho riaditeľa sekcie |
20 % až 46 % |
| 1.03. | riaditeľ odboru, zástupca riaditela úradu | 15 % až 40 % |
| 1.04. | vedúci samostatného oddelenia, zástupca riaditeľa odboru | 10 % až 32 % |
| 1.05. | vedúci oddelenia, zástupca vedúceho oddelenia | 7 % až 26 % |
| 2. Akadémia Policajného zboru, organizácie a zariadenia riadené Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 2.01. | rektor Akadémie Policajného zboru | 20 % až 45 % |
| 2.02. | riaditeľ (vedúci) organizácie a zariadenia, prorektor Akadémie Policajného zboru |
15 % až 38 % |
| 2.03. | vedúci katedry, zástupca riaditeľa (vedúceho) organizácie a zariadenia, vedúci predmetovej skupiny, vedúci oddelenia |
8 % až 26 % |
| 3. Výkonné útvary Policajného zboru | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 3.01. | riaditeľ krajského riaditeľstva | 20 % až 45 % |
| 3.02. | riaditeľ okresného riaditelstva, zástupca riaditeľa krajského riadltelstva | 15 % až 42 % |
| 3.03. | riaditeľ odboru krajského riaditeľstva, zástupca riaditeľa okresného riaditeľstva | 10 % až 36 % |
| 3.04. | riaditeľ odboru okresného riaditeľstva, zástupca riaditeľa odboru krajského riaditeľstva, riaditeľ základného útvaru |
9 % až 33 % |
| 3.05. | zástupca riaditeľa odboru okresného riaditeľstva, vedúci samostatného oddelenia | 7 % až 31 % |
| 3.06. | vedúci oddelenia, skupiny | 5 % až 27 % |
| 1. Generálne riaditeľstvo | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 1.01. | generálny riaditeľ zboru | 30 % až 57 % |
| 1.02. | námestník generálneho riaditela zboru | 20 % až 46 % |
| 1.03. | riaditeľ (náčelník) odboru, riaditeľ Útvaru sociálneho zabezpečenia | 15 % až 37 % |
| 1.04. | vedúci samostatného úseku, vikár, zástupca riaditeľa (náčelníka) odboru | 10 % až 30 % |
| 1.05. | vedúci oddelenia, vedúci (skupiny) úseku | 7 % až 26 % |
| 2. Ústavy na výkon väzby, ústavy na výkon trestu odňatia slobody, ústav na výkon
trestu odňatia slobody pre mladistvých a nemocnica pre obvinených a odsúdených |
||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 2.01. | riaditeľ ústavu (nemocnice) | 15 % až 45 % |
| 2.02. | zástupca riaditeľa ústavu (nemocnice) | 10 % až 30 % |
| 2.03. | riaditeľ (vedúci) účelového zariadenia zboru | 6 % až 27 % |
| 2.04. | vedúci (náčelník) oddelenia, zástupca vedúceho (náčelníka) oddelenia, vedúci skupiny (úseku) |
5 % až 22 % |
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 1.01. | riaditeľ, námestník riaditeľa, riaditeľ sekcie, riaditeľ priamo riadeného odboru | 30 % až 57 % |
| 1.02. | zástupca riadlteľa sekcie, zástupca riaditeľa priamo riadeného odboru | 20 % až 46 % |
| 1.03. | riaditeľ odboru, vedúci samostatného oddelenia, vedúci oddelenia, vedúci zariadenia | 15 % až 40 % |
| 1.04. | zástupca riaditeľa odboru, zástupca vedúceho samostatného oddelenia, zástupca vedúceho oddelenia, zástupca vedúceho zariadenia |
10 % až 32 % |
| 1.05. | vedúci skupiny | 5 % až 26 % |
| 1. Generálne riaditeľstvo Železničnej polície | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 1.01. | generálny riaditeľ | 30 % až 57 % |
| 1.02. | námestník generálneho riaditeľa | 20 % až 46 % |
| 1.03. | riaditeľ odboru generálneho riaditeľstva | 15 % až 37 % |
| 1.04. | zástupca riaditeľa odboru generálneho riaditeľstva | 10 % až 30 % |
| 1.05. | vedúci samostatného oddelenia generálneho riaditeľstva | 7 % až 26 % |
| 1.06. | vedúci oddelenia generálneho riaditeľstva | 5 % až 22 % |
| 2. Oblastné správy Železničnej polície | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 2.01. | riaditeľ oblastnej správy | 18 % až 42 % |
| 2.02. | zástupca riaditeľa oblastnej správy | 15 % až 37 % |
| 2.03. | vedúci oddelenia | 7 % až 25 % |
| 2.04. | zástupca vedúceho oddelenia, vedúci skupiny | 5 % až 20 % |
| 3. Odbory Železničnej polície | ||
| Funkcia | Percentuálny podiel príplatku za riadenie mesačne |
|
| 3.01. | riaditeľ odboru | 15 % až 35 % |
| 3.02. | zástupca riaditeľa odboru | 10 % až 25 % |
| 3.03. | vedúci oddelenia | 7 % až 22 % |
| 3.04. | zástupca vedúceho oddelenia, vedúci skupiny | 5 % až 15 % |