Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Množiteľský porast | Najmenšia vzdialenosť |
| kapusta Brassica spp. ( Brassica spp.) okrem repky olejky(Brassica napus), konopa siata(Cannabis sativa) okrem jednodomej konopy siatej(Cannabis sativa), požlt farbiarsky(Carthamus tinctorius), rasca lúčna(Carum carvi), bavlník(Gossypium spp.) okrem hybridov bavlníka chlpatého(Gossypium hirsutum) a bavlníka barbadorského(Gossypium barbadense), horčica biela(Sinapis alba): | |
| – na výrobu základného osiva | 400 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva | 200 m |
| repka olejka(Brassica napus): | |
| – na výrobu základného osiva odrôd iných ako hybridy | 200 m |
| – na výrobu základného osiva hybridov | 500 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva odrôd iných ako hybridy | 100 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva hybridov | 300 m |
| konopa siata(Cannabis sativa), jednodomá konopa siata(Cannabis sativa): | |
| – na výrobu základného osiva | 5 000 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva | 1 000 m |
| slnečnica ročná(Helianthus annuus) | |
| – na výrobu základného osiva hybridov | 1 500 m |
| – na výrobu základného osiva odrôd iných ako hybridy | 750 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva | 500 m |
| bavlník chlpatý(Gossypium hirsutum) a bavlník barbadorský(Gossypium barbadense): | |
| – na výrobu základného osiva rodičovských komponentov | 100 m |
| – na výrobu základného osiva rodičovských komponentov bavlníka barbadorského(Gossypium barbadense) | 200 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva nehybridných odrôd a intrašpecifických hybridov bavlníka chlpatého(Gossypium hirsutum) vyrobených bez cytoplazmatickej samčej sterility | 30 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva intrašpecifických hybridov bavlníka chlpatého(Gossypium hirsutum) vyrobených s cytoplazmatickou samčou sterilitou | 800 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva nehybridných odrôd a intrašpecifických hybridov bavlníka barbadorského(Gossypium barbadense) vyrobených bez cytoplazmatickej samčej sterility | 150 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva intrašpecifických hybridov bavlníka barbadorského(Gossypium barbadense)vyrobených s cytoplazmatickou samčou sterilitou | 800 m |
| – na výrobu základného osiva stálych intrašpecifických hybridov bavlníka chlpatého(Gossypium hirsutum) abavlníka barbadorského(Gossypium barbadense) | 200 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva stálych intrašpecifických hybridov bavlníka chlpatého(Gossypium hirsutum) abavlníka barbadorského(Gossypium barbadense) a hybridov vyrobených bez cytoplazmatickej samčej sterility | 150 m |
| – na výrobu certifikovaného osiva hybridov Gossypium hirsutum bavlníka chlpatého(Gossypium hirsutum) abavlníka barbadorského(Gossypium barbadense) vyrobených s cytoplazmatickou samčou sterilitou | 800 m |
| Percentuálne množstvo rastlín, o ktorých je zrejmé, že zjavne nepatria k inbrednej
línii alebo komponentu, nesmie neprekročiť: |
||
| aa) pri výrobe základného osiva: | ||
| i) inbredné línie | 0,2 % | |
| ii) jednoduché hybridy: | ||
| – otcovský komponent, rastliny, ktoré prášia peľ, zatiaľ čo 2 % alebo viac rastlín materského komponentu má blizny receptívne na peľ |
0,2 % | |
| – materský komponent | 0,5 % | |
| bb) pri výrobe certifikovaného osiva: | ||
| – otcovský komponent, rastliny, ktoré prášia peľ, zatiaľ čo 5 % alebo viac rastlín
materského komponentu má blizny receptívne na peľ |
0,5 % | |
| – materský komponent | 1,0 % | |
| Percentuálne množstvo rastlín, o ktorých je zrejmé, že nepatria k inbrednej línii
alebo ku komponentu, nesmie prekročiť: |
||
| aa) pri výrobe základného osiva | ||
| i) inbredné línie | 0,1 % | |
| ii) jednoduché hybridy | ||
| – otcovský komponent | 0,1 % | |
| – materský komponent | 0,2 % | |
| bb) pri výrobe certifikovaného osiva | ||
| – otcovský komponent | 0,3 % | |
| – materský komponent | 1,0 % | |
| Huby a riasovky | ||||
| Regulovaný nekaranténny škodca alebo symptómy spôsobené regulovaným nekaranténnym škodcom | Rod alebo druh rastliny na výsadbu | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre výrobu predzákladného osiva | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre výrobu základného osiva | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre výrobu certifikovaného osiva |
| Plasmopara halstedii (Farlow) Berlese & de Toni [PLASHA] | Slnečnica ročná Helianthus annuus L. |
0 % | 0 % | 0 % |
| Druh a kategória | Najnižšia odrodová čistota (%) |
| Podzemnica olejná(Arachis hypogaea): | |
| – základné osivo | 99,7 |
| – certifikované osivo | 99,5 |
| Repka olejka(Brassica napus) iné ako hybridy, okrem odrôd určených výhradne na kŕmne účely, a repica olejnatá(Brassica rapa) okrem odrôd určených výhradne na kŕmne účely |
|
| – základné osivo | 99,9 |
| – certifikované osivo | 99,7 |
| Repka olejka(Brassica napus) okrem hybridov, odrody určené výhradne na kŕmne účely, repica olejnatá (Brassica rapa), odrody určené výhradne na kŕmne účely, slnečnica ročná(Helianthus annuus) okrem hybridov, odrody vrátane ich zložiek a horčica biela(Sinapis alba): |
|
| – základné osivo | 99,7 |
| – certifikované osivo | 99 |
| Sója fazuľová(Glycine max): | |
| – základné osivo | 99,5 |
| – certifikované osivo | 99 |
| Ľan siaty(Linum usitatissimum): | |
| – základné osivo | 99,7 |
| – certifikované osivo prvej generácie | 98 |
| – certifikované osivo druhej a tretej generácie | 97,5 |
| Mak siaty(Papaver somniferum): | |
| – základné osivo | 99 |
| – certifikované osivo | 98 |
| základné osivo, materský komponent | 99,0 % |
| základné osivo, otcovský komponent | 99,9 % |
| certifikované osivo odrôd ozimnej repky olejky | 90,0 % |
| certifikované osivo odrôd jarnej repky olejky | 85,0 % |
| Huby a riasovky | ||||
| Regulovaný nekaranténny škodca alebo symptómy spôsobené regulovaným nekaranténnym škodcom | Rod alebo druh rastliny na výsadbu | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre predzákladné osivo | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre základné osivo | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre certifikované osivo |
| Alternaria linicola Groves & Skolko [ALTELI] | ľan siaty Linum usitatissimum L. |
5 % | 5 % | 5 % |
| Boeremia exigua var. linicola (Naumov & Vassiljevsky) Aveskamp, Gruyter & Verkley [PHOMEL] | ľan siaty Linum usitatissimum L. – rastlina určená na výsadbu |
1 % | 1 % | 1 % |
| Boeremia exigua var. linicola (Naumov & Vassiljevsky) Aveskamp, Gruyter & Verkley [PHOMEL] | ľan siaty Linum usitatissimum L. – osivo |
5 % | 5 % | 5 % |
| Botrytis cinerea de Bary [BOTRCI] | ľan siaty, slnečnica ročná Helianthus annuus L., Linum usitatissimum L. |
5 % | 5 % | 5 % |
| Colletotrichum lini Westerdijk [COLLLI] | ľan siaty Linum usitatissimum L. |
5 % | 5 % | 5 % |
| Diaporthe caulivora (Athow & Caldwell) J.M. Santos, Vrandecic & A.J.L. Phillips [DIAPPC] Diaporthe phaseolorum var. sojae Lehman [DIAPPS] |
sója fazuľová Glycine max (L.) Merr | 15 % v prípade napadnutia komplexom Phomopsis | 15 % v prípade napadnutia komplexom Phomopsis | 15 % v prípade napadnutia komplexom Phomopsis |
| Fusarium (anamorfný rod) Link [1FUSAG] okrem Fusarium oxysporum f. sp. albedinis (Kill. & Maire) W.L. Gordon [FUSAAL] a Fusarium circinatum Nirenberg & O’Donnell [GIBBCI] |
ľan siaty Linum usitatissimum L. |
5 % | 5 % | 5 % |
| Plasmopara halstedii (Farlow) Berlese & de Toni [PLASHA] | slnečnica ročná Helianthus annuus L. |
0 % | 0 % | 0 % |
| Sclerotinia sclerotiorum (Libert) de Bary [SCLESC] | repica olejnatá Brassica rapa L. var. silvestris (Lam.) Briggs, |
najviac 5 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 | najviac 5 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 | najviac 5 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 |
| Sclerotinia sclerotiorum (Libert) de Bary [SCLESC] | repka olejka Brassica napus L. (partim), slnečnica ročná Helianthus annuus L. |
najviac 10 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 | najviac 10 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 | najviac 10 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 |
| Sclerotinia sclerotiorum (Libert) de Bary [SCLESC] | horčica biela Sinapis alba L. |
najviac 5 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 | najviac 5 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 | najviac 5 sklerócií alebo fragmentov sklerócií zistených laboratórnou skúškou reprezentatívnej vzorky každej dávky osiva s hmotnosťou určenou v prílohe č. 3 stĺpci 4 |
| Vírusy, viroidy, vírusom podobné choroby a fytoplazmy | ||||
| Regulovaný nekaranténny škodca alebo symptómy spôsobené regulovaným nekaranténnym škodcom | Rod alebo druh rastliny na výsadbu | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre predzákladné osivo | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre základné osivo | Najvyššia prípustná hodnota výskytu regulovaného nekaranténneho škodcu pre certifikované osivo |
| Vírus krúžkovitosti tabaku [TRSV00] |
sója fazuľová Glycine max (L.) Merr. |
0 % | 0 % | 0 % |
| Druh | Najvyššia hmotnosť dielu dávky (v tonách) |
Najnižšia hmotnosť vzorky, ktorá sa má odobrať z dielu dávky (v gramoch) |
Hmotnosť vzorky na stanovenie množstva uvedeného v prílohe č. 2 oddiele I bode A stĺpcoch 5 až 11 tabuľky a v prílohe č. 2 oddiele I bode A stĺpci 5 tabuľky (v gramoch) |
| 1 | 2 | 3 | 4 |
| Podzemnica olejná (Arachis hypogaea) |
30 | 1 000 | 1 000 |
| Kapusta sitinová (Brassica juncea) |
10 | 100 | 40 |
| Repka olejka (Brassica napus) |
10 | 200 | 100 |
| Kapusta čierna (Brassica nigra) |
10 | 100 | 40 |
| Repica olejnatá (Brassica rapa) |
10 | 200 | 70 |
| Konopa siata (Cannabis sativa) |
10 | 600 | 600 |
| Požlt farbiarsky (Carthamus tinctorius) |
25 | 900 | 900 |
| Rasca lúčna (Carum carvi) |
10 | 200 | 80 |
| Sója fazuľová (Glycine max) |
30 | 1 000 | 1 000 |
| Bavlník (Gossypium spp.) |
25 | 1 000 | 1 000 |
| Slnečnica ročná (Helianthus annuus) |
25 | 1 000 | 1 000 |
| Ľan siaty (Linum usitatissimum) |
10 | 300 | 150 |
| Mak siaty (Papaver somniferum) |
10 | 50 | 10 |
| Horčica biela (Sinapis alba) |
10 | 400 | 200 |