Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Parametera) | Jednotka | Limityb) | |
| Najmenej | Najviac | ||
| BENZÍN | |||
| Oktánové číslo výskumnou metódou | 95 | ||
| Oktánové číslo motorovou metódou | 85 | ||
| Tlak pár pre letné obdobiec) | kPa | 60,0 | |
| Destilácia: | |||
| odparené percento do 100°C | % objemu | 46,0 | |
| odparené percento do 150°C | 75,0 | ||
| Obsah uhľovodíkových skupín: | |||
| olefíny | % objemu | 18,0 | |
| aromáty | 35,0 | ||
| benzén | 1,0 | ||
| Obsah kyslíka | % hmotnosti | 3,7 | |
| Obsah kyslíkatých zlúčenín: | |||
| metanol | % objemu | 3,0 | |
| etanol (môžu sa pridať stabilizátory) | 10,0 | ||
| izo-propylalkohol | 12,0 | ||
| terc-butylalkohol | 15,0 | ||
| izo-butylalkohol | 15,0 | ||
| étery obsahujúce 5 a viac atómov uhlíka v molekule | 22,0 | ||
| Iné kyslíkaté zlúčeninyd) | % objemu | 15,0 | |
| Obsah síry | mg/kg | 10,0 | |
| Obsah olova | g/l | 0,005 | |
| Parametera) | Jednotka | Limityb) | |
| Najmenej | Najviac | ||
| MOTOROVÁ NAFTA | |||
| Cetánové číslo | 51,0 | ||
| Hustota pri 15°C | kg/m3 | 845,0 | |
| Destilácia – 95 % získanej pri | °C | 360,0 | |
| Polycyklické aromatické uhľovodíky | % hmotnosti | 8,0 | |
| Obsah síry | mg/kg | 10,0 | |
| Obsah metylesterov mastných kyselín | % | 7,0c) | |
| Obsah síry v lodnom palive (% m/m) | Pomer emisií SO2 (ppm)/CO2 (% V/V) |
| 3,5 | 151,7 |
| 1,5 | 65,0 |
| 1 | 43,3 |
| 0,5 | 21,7 |
| 0,1 | 4,3 |
| Metóda znižovania emisií | Kritériá používania |
| Zmes lodného paliva a odpareného plynu | Rozhodnutie Komisie 2010/769/EÚ z 13. decembra 2010 o stanovení kritérií používania technologických metód v cisternových lodiach na prepravu skvapalneného zemného plynu ako alternatívy k používaniu lodných palív s nízkym obsahom síry, ktoré spĺňajú požiadavky článku 4b smernice Rady 1999/32/ES o znížení obsahu síry v niektorých kvapalných palivách, zmenenej a doplnenej smernicou Európskeho parlamentu a Rady 2005/33/ES o obsahu síry v lodných palivách. |
| Systémy čistenia výfukových plynov | Rezolúcia MEPC.184(59) prijatá 17. júla 2009 „Preplachovacia voda zo systémov čistenia výfukových plynov, v ktorých sa používajú chemické látky, prídavné látky, prípravky a iné príslušné chemické látky vytvorené na mieste“, ako sa uvádza v bode 10.1.6.1 rezolúcie MEPC.184(59), sa nevypúšťa do mora, a to ani v uzavretých prístavoch, prístavoch a ústiach riek, pokiaľ prevádzkovateľ lode nepreukáže, že vypustenie takej preplachovacej vody nemá žiadny výrazný negatívny vplyv na ľudské zdravie a životné prostredie a nepredstavuje pre ne ani žiadne riziko. Ak je použitou chemickou látkou lúh sodný, postačuje, ak preplachovacia voda spĺňa kritériá stanovené v rezolúcii MEPC.184(59) a jej pH nepresahuje hodnotu 8,0. |
| Biopalivá | Používanie biopalív, ako sú vymedzené v osobitných predpisoch.31) Zmesi biopalív a lodných palív musia spĺňať požiadavky týkajúce sa obsahu síry uvedené v § 5 ods. 3 až 9. |
| Znečisťujúca látka | Hraničné hodnoty pre obsah ZL v palive [mg/kg sušiny] | |
| Medián | 80. percentil | |
| As | 1,2 | 1,8 |
| Pb | 10 | 15 |
| Cd | 0,8 | 1,2 |
| Cr | 10 | 15 |
| Hg | 0,05 | 0,075 |
| Zn | 140 | 210 |
| Cl | 250 | 300 |
| F | 15 | 20 |
| Celkové PAH | 2 | 3 |
| Znečisťujúca látka | Hraničné hodnoty pre obsah ZL [mg/MJ]1) | |||
| Medián | 80. percentil | |||
| Sb | 0,5 | 0,75 | ||
| As | 0,8 | 1,2 | ||
| Pb | 4 | 6 | ||
| Cd | 0,05 | 0,075 | ||
| Cr | 1,4 | 2,1 | ||
| Co | 0,7 | 1,05 | ||
| Ni | 1,6 | 2,4 | ||
| Hg | 0,02 | 0,03 | ||
| Si | 2) | 15 | 25 | |
| Zn | 2) | 1,5 | 3 | |
| B | 2) | 10 | 20 | |
| P | 2) | 6 | 10 | |
| Polycyklické uhľovodíky (PAH) | 1,5 | 2,5 | ||
| PCB | RVO | Neobsahuje3) | ||
| Cl | Druhotné palivá okrem RVO | 100 | 150 | |
| RVO | 0,1 % hmotnosti | - | ||
| S | Kvapalné druhotné palivá | Trieda A | < 0,1 % hmotnosti | - |
| Trieda B | ≥ 0,1 % a < 1 % hmotnosti | - | ||
| Trieda C4) | ≥ 1 % a < 3 % hmotnosti | - | ||
| Tuhé druhotné palivá | Trieda A | < 0,35 g/MJ | - | |
| Trieda B | ≥ 0,35 g/MJ < 0,8 g/MJ | - | ||
| Znečisťujúca látka | Hraničné hodnoty pre obsah ZL [mg/m3]1) |
|---|---|
| Častice/aerosóly | analýza2) |
| Celková síra | 10 |
| Sulfán (H2S) | 5 |
| Oxid-sulfid uhličitý (COS) | 5 |
| Zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 1 |
| Zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 1 |
| Hg a jej zlúčeniny | 0,05 |
| Cd + Tl a ich zlúčeniny | 0,05 |
| Iné kovy a ich zlúčeniny | analýza2) |
| Perzistentné organické zlúčeniny (POP´s) | analýza2) |
| Druhotné palivo | Menovitý tepelný príkonspaľovacieho zariadenia alebo technologického zariadenia [MW] |
||
|---|---|---|---|
| Druhotné palivo vyrobené výlučne z: - použitých: jedlých rastlinných olejov - živočíšnych tukov |
≥ 0,3 | ||
| Odpadové drevo1) | ≥ 0,3 | ||
| Ostatné druhotné palivo |
Tuhé palivo | Trieda A | ≥ 0,3 |
| Trieda B | ≥ 50 | ||
| Kvapalné palivo | Trieda A | ≥ 0,32) | |
| Trieda B | ≥ 0,33) | ||
| Trieda C | ≥ 504) | ||
| Plynné druhotné palivá | ≥ 0,32) | ||
| 1. | Údaje o vyhlásení: Evidenčné číslo: Dátum vydania: Platnosť do: |
| 2. | Dovozca druhotného paliva (ak je): Obchodné meno a IČO: Sídlo: Kontaktná osoba: Číslo telefónu.: E-mailová adresa: |
| 3. | Výrobca druhotného paliva: Obchodné meno a IČO: Sídlo: Kontaktná osoba: Tel. č.: E-mail (ak je): |
| 4. | Zariadenie/prevádzka: Názov: Sídlo: Evidenčné číslo (VARPCZ, iné). |
| 5. | Druhotné palivo: Druh: Obchodný názov (ak je): Predpis/technická špecifikácia výrobcu (ak je): Doklad o REACH č.: |
| 6. | Systém manažérstva kvality: Názov systému: Podľa predpisu/normy: Označenie certifikátu/dokladu: Vydanie certifikátu/dokladu dňa: Platnosť certifikátu/dokladu od – do: Certifikát/doklad vydal: Uverejnenie certifikátu/dokladu (web): |
| 7. | Výrobná dávka/ šarža: Množstvo dávky: Dátum výroby: Evidenčné (iné obdobné) číslo: Zloženie paliva:* Kód(y) použitých odpadov: Druh (špecifikácia) suroviny /odpadu podľa pôvodu: |
| 8. | Dodané druhotné palivo (dodávka, zásielka) Množstvo: tuhé/kvapalné [kg] plynné: [m3] Vzorkovanie manuálne – akreditované laboratórium Názov laboratória: Číslo osvedčenia: Platnosť osvedčenia od – do: Osvedčenie vydal: Číslo certifikátu o odbere vzorky: Deň odberu vzorky: Analytické stanovenie – akreditované laboratórium Názov laboratória: Číslo osvedčenia: Platnosť osvedčenia od – do: Osvedčenie vydal: Číslo analytického certifikátu: Deň vydania analytického certifikátu: |
| Kvalita dávky: | |||||||
| Parameter | Hraničná hodnota | Skutočnosť | |||||
| Meridián/ priemerná hodnota | Percentil | Meridián/ priemerná hodnota | Percentil | ||||
| 9. | Spaľovacie zariadenia, v ktorých je povolené spaľovať dané druhotné palivo Menovitý tepelný príkon: ≥ ... MW. | ||||||
| 10. | Oprávnená osoba na vyhlásenie Meno, priezvisko, funkcia: Vlastnoručný/elektronický podpis: |
||||||
| Výrobca |
| Názov: IČO: Ulica: Obec: PSČ: Okres: |
| Druh tuhého fosílneho paliva | Množstvo (t/rok) |
| Hnedé uhlie s mernou sírnatosťou 1,1 g/MJ a menej | |
| Čierne uhlie s mernou sírnatosťou 0,78 g/MJ a menej | |
| Brikety s mernou sírnatosťou 0,6 g/MJ a menej | |
| Koks s mernou sírnatosťou 0,35 g/MJ a menej |
| Druh vykurovacieho oleja | Množstvo (t/rok) |
| Ťažký vykurovací olej s obsahom síry 1 % a menej | |
| Ťažký vykurovací olej s obsahom síry viac ako 1 % do 3 % | |
| Vykurovací plynový olej s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Regenerovaný vykurovací olej |
| Druh motorového paliva | Množstvo (m3/rok) |
| Bezsírny bezolovnatý normál benzín s oktánovým číslom VM najmenej 95 s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
|
| Bezsírny bezolovnatý benzín s oktánovým číslom VM 98 a vyšším s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
|
| Motorová nafta s obsahom síry 10 mg/kg a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 3,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 1,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 1 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 0,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Lodná motorová nafta s obsahom síry 1,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodný plynový olej s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Skvapalnený ropný plyn (LPG) | |
| Stlačený zemný plyn (CNG) | |
| Motorový plynový olej s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
| Dovozca |
| Názov: IČO: Ulica: Obec: PSČ: Okres: |
| Druh tuhého fosílneho paliva | Množstvo (t/rok) |
| Hnedé uhlie s mernou sírnatosťou 1,1 g/MJ a menej | |
| Čierne uhlie s mernou sírnatosťou 0,78 g/MJ a menej | |
| Brikety s mernou sírnatosťou 0,6 g/MJ a menej | |
| Koks s mernou sírnatosťou 0,35 g/MJ a menej |
| Druh vykurovacieho oleja | Množstvo (t/rok) |
| Ťažký vykurovací olej s obsahom síry 1 % a menej | |
| Ťažký vykurovací olej s obsahom síry viac ako 1 % do 3 % | |
| Vykurovací plynový olej s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Regenerovaný vykurovací olej |
| Druh motorového paliva | Množstvo (m3/rok) |
| Bezsírny bezolovnatý normál benzín s oktánovým číslom VM najmenej 95 s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
|
| Bezsírny bezolovnatý benzín s oktánovým číslom VM 98 a vyšším s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
|
| Motorová nafta s obsahom síry 10 mg/kg a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 3,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 1,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 1 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 0,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Lodná motorová nafta s obsahom síry 1,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodný plynový olej s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Skvapalnený ropný plyn (LPG) | |
| Stlačený zemný plyn (CNG) | |
| Motorový plynový olej s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
| Predajca |
| Názov: IČO: Ulica: Obec: PSČ: Okres: |
| Predajné miesto |
| Názov: Ulica: Obec: PSČ: Okres: |
| Druh tuhého fosílneho paliva | Množstvo (t/rok) |
| Hnedé uhlie s mernou sírnatosťou 1,1 g/MJ a menej | |
| Čierne uhlie s mernou sírnatosťou 0,78 g/MJ a menej | |
| Brikety s mernou sírnatosťou 0,6 g/MJ a menej | |
| Koks s mernou sírnatosťou 0,35 g/MJ a menej |
| Druh vykurovacieho oleja | Množstvo (t/rok) |
| Ťažký vykurovací olej s obsahom síry 1 % a menej | |
| Ťažký vykurovací olej s obsahom síry viac ako 1 % do 3 % | |
| Vykurovací plynový olej s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Regenerovaný vykurovací olej |
| Druh motorového paliva | Množstvo (m3/rok) |
| Bezsírny bezolovnatý normál benzín s oktánovým číslom VM najmenej 95 s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
|
| Bezsírny bezolovnatý benzín s oktánovým číslom VM 98 a vyšším s obsahom síry 10 mg/kg a menej |
|
| Motorová nafta s obsahom síry 10 mg/kg a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 3,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 1,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 1 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 0,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodné palivo s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Lodná motorová nafta s obsahom síry 1,5 % hmotnosti a menej | |
| Lodný plynový olej s obsahom síry 0,1 % hmotnosti a menej | |
| Skvapalnený ropný plyn (LPG) | |
| Stlačený zemný plyn (CNG) | |
| Motorový plynový olej s obsahom síry 10 mg/kg a menej |