Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Ukazovateľ | Štátny rozpočet | ||
| PRÍJMY | |||
| A. | Daňové príjmy spolu | 145 065,7 | |
| 1. | Dane z príjmov, ziskov a kapitálového majetku | 59 700,0 | |
| z toho: daň z príjmov fyzických osôb | 17 650,0 | ||
| daň z príjmov právnických osôb | 37 300,0 | ||
| daň z príjmov vyberaná zrážkou | 4 750,0 | ||
| 2. | Daň z majetku | 750,0 | |
| 3. | Domáce dane na tovary a služby | 78 005,7 | |
| z toho: daň z pridanej hodnoty | 54 700,0 | ||
| spotrebné dane | 23 300,0 | ||
| 4. | Dane z medzinárodného obchodu a transakcií | 6 610,0 | |
| B. | Nedaňové príjmy spolu | 11 076,5 | |
| 5. | Príjmy z podnikania a z vlastníctva majetku | 4 155,5 | |
| 6. | Administratívne a iné poplatky | 3 676,2 | |
| 7. | Kapitálové príjmy | 89,5 | |
| 8. | Úroky z domácich úverov, pôžičiek a vkladov | 477,4 | |
| 9. | Úroky zo zahraničných úverov, pôžičiek a vkladov | 5,6 | |
| 10. | Iné nedaňové príjmy | 2 672,3 | |
| C. | Príjmy zo splácania úverov, pôžičiek, z predaja účastín | 6 282,8 | |
| Príjmy spolu | 162 425,0 | ||
| VÝDAVKY | |||
| I. | Bežné výdavky spolu | 151 752,2 | |
| v tom: | |||
| A. | Dotácie podnikateľským subjektom | 12 001,5 | |
| B. | Transfery domácnostiam | 36 887,3 | |
| v tom: nesystémové dávky sociálneho zabezpečenia | 17 047,4 | ||
| poistné a príspevky do fondov | 13 839,9 | ||
| dávky sociálnej starostlivosti | 6 000,0 | ||
| C. | Verejná spotreba obyvateľstva | 31 173,6 | |
| v tom: školstvo | 25 098,6 | ||
| zdravotníctvo | 1 023,6 | ||
| kultúra | 3 368,4 | ||
| ostatné | 1 683,0 | ||
| D. | Verejná spotreba štátu | 70 774,8 | |
| v tom: obrana a bezpečnosť | 22 691,8 | ||
| súdy a prokuratúra | 1 285,9 | ||
| ostatná správa | 9 875,7 | ||
| iné výdavky na verejnú spotrebu štátu | 36 921,4 | ||
| z toho: splácanie úrokov | 12 867,6 | ||
| E. | Transfery obciam | 915,0 | |
| II. | Kapitálové výdavky spolu | 18 320,3 | |
| Kapitálové aktíva | 6 178,5 | ||
| Kapitálové transfery | 12 141,8 | ||
| z toho: podnikateľským subjektom | 3 093,6 | ||
| obciam | 307,0 | ||
| III. | Úvery, pôžičky, účasť na majetku, splácanie istiny | 19 352,5 | |
| Úvery a účasť na majetku | 427,4 | ||
| Splácanie istiny | 18 925,1 | ||
| Výdavky spolu | 189 425,0 | ||
| Prebytok(+), schodok(-) | -27 000,0 |
| Kapitola | Záväzný ukazovateľ |
| Kancelária prezidenta SR | 100 |
| Kancelária Národnej rady SR | 10 000 |
| Úrad vlády SR | 7 000 |
| Ministerstvo pre správu a privatizáciu NM SR | 0 |
| Ministerstvo vnútra SR | 635 187 |
| Ministerstvo financií SR | 80 000 |
| Všeobecná pokladničná správa | 25 823 |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | 15 000 |
| Ministerstvo hospodárstva SR | 22 000 |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | 112 365 |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | 80 800 |
| Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR | 181 289 |
| Ministerstvo životného prostredia SR | 29 600 |
| Ministerstvo výstavby a verejných prác SR | 0 |
| Ministerstvo školstva SR | 659 161 |
| Ministerstvo kultúry SR | 5 630 |
| Ministerstvo zdravotníctva SR | 60 000 |
| Ministerstvo spravodlivosti SR | 111 490 |
| Ministerstvo obrany SR | 70 000 |
| Štatistický úrad SR | 4 000 |
| Úrad jadrového dozoru SR | 0 |
| Protimonopolný úrad SR | 0 |
| Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR | 15 000 |
| Úrad priemyselného vlastníctva SR | 500 |
| Správa štátnych hmotných rezerv SR | 60 000 |
| Úrad pre stratégiu rozvoja spoločnosti, vedy a techniky SR | 0 |
| Ústavný súd SR | 200 |
| Generálna prokuratúra SR | 5 790 |
| Slovenská informačná služba | 600 |
| Úrad geodézie, kartografie a katastra SR | 14 015 |
| Úrad bezpečnosti práce SR | 150 |
| Najvyšší kontrolný úrad SR | 300 |
| Slovenská akadémia vied | 8 000 |
| Slovenský rozhlas | 0 |
| Slovenská televízia | 0 |
| Tlačová agentúra SR | 0 |
| Spolu | 2 214 000 |
| Bežné výdavky | Kapitálové výdavky | Spolu | ||
| a | 1 | 2 | 3 | |
| Spolu | 915 000 | 307 000 | 1 222 000 | |
| z toho: | ||||
| 1. | Na výkon samosprávnych funkcií | 250 000 | 250 000 | |
| 2. | Mestská hromadná doprava | 665 000 | 307 000 | 972 000 |
| v tom: Bratislava | 434 700 | 186 300 | 621 000 | |
| Košice | 147 600 | 81 750 | 229 350 | |
| Prešov | 40 850 | 19 650 | 60 500 | |
| Žilina | 41 850 | 19 300 | 61 150 | |
| 1. Rozpočtové rezervy | |
| - rezerva vlády SR | 900 000 |
| - rezerva predsedu vlády SR | 30 000 |
| - rezerva na zabezpečenie platobnej schopnosti poisťovní a na krytie potreby Fondu | |
| zamestnanosti Slovenskej republiky | 1 000 000 |
| - rezerva na štátne záruky za bankové úvery | 2 030 000 |
| Rezervy spolu | 3 960 000 |
| 2. Účelové prostriedky zapracované v kapitolách | |
| Kancelária prezidenta SR | |
| - rekonštrukcia Grasalkovičovho paláca a vybavenie interiéru budúceho sídla prezidentov | |
| republiky | 47 550 |
| - realizácia zákona Národnej rady SR č. 37/ 1994 Z. z. o štátnych vyznamenaniach | 1 000 |
| Kancelária Národnej rady SR | |
| - obnova Bratislavského hradu | 30 300 |
| Úrad vlády SR | |
| - obnova kaštieľa v Rusovciach | 32 000 |
| Ministerstvo vnútra SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 11 418 |
| - výdavky na príspevky na zvýšené náklady spojené so zachovaním alebo obnovou | |
| kultúrnych pamiatok | 16 500 |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 6 000 000 |
| - príspevky na poskytovanie služieb sociálnej starostlivosti v zmysle zákona Slovenskej | |
| národnej rady č. 135/1992 Zb. | 50 000 |
| - realizácia koncepcie registra obyvateľov | 100 000 |
| - migračná politika | 91 000 |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 200 000 |
| Ministerstvo financií SR | |
| - dovybavenie colníc v súvislosti s Národným programom boja proti drogám | 40 000 |
| Všeobecná pokladničná správa | |
| - Rada SR pre rozhlasové a televízne vysielanie | 7 061 |
| - hospodárska mobilizácia (pre SZSD) | 1 000 |
| - sanačné a monitorovacie práce | 160 000 |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | |
| - transfery občianskym združeniam | 58 300 |
| v tom: | |
| - rekonštrukcia Domu humanity v Bratislave (v rámci kapitálového transferu) | 8 000 |
| - zabezpečenie tlmočníkov pre ťažko sluchovo postihnutých (prostredníctvom | |
| Slovenského zväzu sluchovo postihnutých) | 2 700 |
| - dávky sociálneho zabezpečenia | 17 047 380 |
| - štátom platené poistné na dôchodkové zabezpečenie za určené skupiny osôb | 3 442 600 |
| - štátom platené poistné na nemocenské poistenie za určené skupiny osôb | 75 400 |
| - príspevky na humanitné účely | 700 |
| - poplatky za členstvo v medzinárodných organizáciách | 1 600 |
| - transfer na poskytovanie zliav za telefónne účastnícke stanice pre osoby, ktoré sa | |
| nemôžu bez cudzej pomoci pohybovať, pre nevidomých, pre účastníkov odboja a pre | |
| rehabilitovaných občanov | 30 000 |
| Ministerstvo hospodárstva SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 60 000 |
| - transfer do Štátneho fondu likvidácie jadrovoenergetických zariadení a nakladania | |
| s vyhoretým jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi | 150 000 |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | |
| - poplatky za členstvo Slovenskej republiky v medzinárodných vládnych organizáciách | 450 000 |
| - vedenie sporu pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu o Sústave vodných diel | |
| Gabčíkovo-Nagymaros | 40 000 |
| - financovanie projektov Nadácie pre pomoc krajanom | 3 000 |
| - zabezpečenie medzinárodných programov UNESCO | 1 500 |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | |
| - transfer do Štátneho fondu zveľaďovania lesa SR | 515 000 |
| - transfer do Štátneho fondu ochrany a zveľaďovania poľnohospodárskeho pôdneho fondu | 25 000 |
| - transfer do Štátneho fondu trhovej regulácie SR v poľnohospodárstve | 650 000 |
| - transfer do Štátneho podporného fondu pôdohospodárstva a potravinárstva | 135 000 |
| - transfer do Štátneho vodohospodárskeho fondu SR | 200 000 |
| - náklady na pozemkové úpravy súvisiace s usporiadaním vlastníckych vzťahov k pôde | 383 000 |
| - činnosť pracovnej skupiny „Podzemná voda" splnomocnenca vlády SR pre výstavbu | |
| a prevádzku Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros (uznesenie vlády SR | |
| č. 585/1993) | 6 000 |
| - hospodárska mobilizácia | 16 000 |
| - kapitálové výdavky na zabezpečenie prívodu vody a vodovodných sietí pre obce | |
| v ochrannom pásme atómovej elektrárne Mochovce (uznesenie vlády SR č. 630/ 1994) | 250 000 |
| Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR | |
| - transfer do Štátneho fondu cestného hospodárstva | 1 210 000 |
| v tom: | |
| - výstavba medzinárodnej cesty 1/65 Žarnovica - obchvat | 150 000 |
| - hospodárska mobilizácia | 95 400 |
| Ministerstvo životného prostredia SR | |
| - transfer do Štátneho fondu životného prostredia SR | 300 100 |
| Ministerstvo výstavby a verejných prác SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 7 500 |
| Ministerstvo školstva SR | |
| - finančné zabezpečenie zahraničných študentov v zmysle uznesenia vlády SR č. 633/ 1993 | 28 586 |
| - financovanie SOU a SPV iných rezortov podľa zákona č. 29/ 1984 Zb. o sústave | |
| základných a stredných škôl (školský zákon) v znení neskorších predpisov | 2 460 000 |
| - štátna športová reprezentácia | 152 000 |
| - Horská služba | 21 300 |
| - činnosť mládežníckych organizácií a zabezpečenie starostlivosti o mládež | 61 000 |
| - transfer do Štátneho fondu telesnej kultúry (na údržbu a obnovu telovýchovných | |
| zariadení slúžiacich na štátnu športovú reprezentáciu) | 18 000 |
| - štipendiá študentom postgraduálneho štúdia a účastníkom vedeckej výchovy | 27 042 |
| - transfer na zabezpečenie činnosti komisie J. Williama Fulbrighta (uznesenie vlády SR | |
| č. 910/1994) | 1 200 |
| Ministerstvo kultúry SR | |
| - transfer do štátneho fondu kultúry Pro Slovakia | 100 000 |
| - obnova kultúrnych pamiatok v rezorte kultúry SR | 130 000 |
| - transfer pre tlač a umeleckú tvorbu určenú pre detskú literatúru a časopisy | 17 000 |
| - záujmové združenia | 22 000 |
| - občianske združenia | 3 000 |
| - pôvodná knižná tvorba a distribúcia | 15 000 |
| - tvorba hraného filmu | 30 000 |
| - umelecké časopisy | 3 000 |
| - kultúra menšín | 58 000 |
| - cirkvi a náboženské spoločnosti | 275 965 |
| v tom: | |
| - obnova Veľkého kostola evanjelickej cirkvi a. v. v Bratislave | 5 000 |
| - vysporiadanie majetkových vzťahov medzi gréckokatolíckou a pravoslávnou cirkvou | |
| v zmysle uznesenia vlády SR č. 507 / 1995 | 11 342 |
| - Matica slovenská | 140 000 |
| - mimoriadne kultúrne aktivity Ministerstva kultúry SR | 20 000 |
| - Audiovizuálna Euréka - členský poplatok | 250 |
| - hospodárska mobilizácia | 40 |
| Ministerstvo zdravotníctva SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 26 000 |
| - štátom platené poistné na zdravotné poistenie za určené skupiny osôb | 10 321 880 |
| - očkovacie séra a diagnostické prípravky | 81 000 |
| - Nemocnica s poliklinikou Bratislava- Petržalka vo výstavbe | 60 000 |
| - občianske združenia | 20 000 |
| - dojčenské ústavy a detské domovy | 70 000 |
| Ministerstvo spravodlivosti SR | |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 24 000 |
| Ministerstvo obrany SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 87 060 |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 130 000 |
| - úhrada záväzkov vyplývajúcich zo štátnej záruky za úver poskytnutý na zakúpenie bytov | |
| pre príslušníkov Armády SR (v rámci kapitálového transferu) pri nedostatku vlastných | |
| zdrojov príspevkovej organizácie BARMO | 190 520 |
| Štatistický úrad SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 5 000 |
| - usporiadanie „Seminára o integrovaných štatistických informačných systémoch ISIS 96" | 550 |
| - vzdelávací program v oblasti informačných technológií AMBI | 1 800 |
| Úrad jadrového dozoru SR | |
| - hospodárska mobilizácia | 495 |
| Úrad pre stratégiu rozvoja spoločnosti, vedy a techniky SR | |
| - transfer do Spoločného fondu Agentúry pre medzinárodnú VTS na vykonávanie Dohody | |
| medzi vládou SR a vládou USA o VTS | 9 000 |
| - spolupráca s Európskou úniou v oblasti výskumu a vývoja technológií - 4. rámcový | |
| program Európskej únie | 10 000 |
| - transfery pre Slovenskú technickú knižnicu - Centrum vedeckotechnických informácií SR | 68 800 |
| v tom: | |
| - dobudovanie Slovenskej technickej knižnice na Národné centrum VTI (v rámci | |
| kapitálových výdavkov) | 40 800 |
| Úrad geodézie, kartografie a katastra SR | |
| - výdavky na zabezpečenie projektu usporiadania pozemkového vlastníctva v zmysle | |
| uznesenia vlády SR č. 572/ 1994 | 235 000 |
| Slovenská akadémia vied | |
| - štipendiá účastníkom vedeckej výchovy | 11 054 |
| - príspevok pre vedecké spoločnosti | 2 300 |
| Slovenský rozhlas | |
| - zabezpečenie zahraničného vysielania | 33 317 |
| - hospodárska mobilizácia | 300 |
| Slovenská televízia | |
| - hospodárska mobilizácia | 500 |
| Účelové prostriedky spolu | 46 913 268 |
| Rezervy a účelové prostriedky spolu | 50 873 268 |
| Odpisová skupina 1 | ||
| Položka*) | KP**) | Názov***) |
| 1-1 | 01.21.11 | Hovädzí dobytok plemenný a chovný |
| 1-2 | 01.22.11 | Ovce plemenné a chovné |
| 1-3 | 01.22.12 | Kozy plemenné a chovné |
| 1-4 | 01.22.13 | Len: Somáre, muly a mulice plemenné |
| 1-5 | 01.23.10 | Ošípané plemenné a chovné |
| 1-6 | 01.24.1 | Hydina plemenná a chovná: len husi a gunáre |
| 1-7 | 25.24.25 | Ochranné pokrývky hlavy: klobúky a iné pokrývky hlavy z kaučuku |
| alebo plastov | ||
| 1-8 | 25.24.27 | Kancelárske a školské potreby z plastov |
| 1-9 | 26.15.23 | Laboratórne sklo, sklo pre zdravotníctvo a farmaceutické účely |
| 1-10 | 26.24.1 | Laboratórna chemická alebo iná technická keramika |
| 1-11 | 26.81.11 | Mlynské kamene, brúsne kamene, brúsne kotúče a podobné výrobky |
| 1-12 | 28.62 | Nástroje s výnimkou 28.62.50 - ostatné nástroje |
| 1-13 | 29.32.14 | Rozmetávače hnoja a umelých hnojív |
| 1-14 | 29.32.4 | Mechanické prístroje na striekanie, rozstrekovanie, rozprašovanie kvapalín |
| alebo práškov pre poľnohospodárstvo alebo záhradníctvo | ||
| 1-15 | 29.32.5 | Samonakladacie alebo samovýklopné prívesy a návesy |
| na poľnohospodárske účely | ||
| 1-16 | 29.32.65 | Stroje a prístroje pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, lesníctvo, |
| hydinárstvo a včelárstvo inde nezaradené | ||
| 1-17 | 29.40.5 | Ručné náradie pneumatické alebo s vlastným motorom |
| 1-18 | 30.0 | Kancelárske stroje a počítače |
| 1-19 | 32.20.11 | Vysielacie prístroje pre rádiotelefóniu, rádiotelegrafiu, rozhlasové alebo |
| televízne vysielanie | ||
| 1-20 | 32.20.12 | Televízne kamery |
| 1-21 | 32.20.20 | Elektrické prístroje pre drôtové telefóny a telegrafiu |
| 1-22 | 32.30.11 | Rozhlasové prijímače okrem autorádií fungujúcich bez vonkajšieho |
| zdroja energie | ||
| 1-23 | 32.30.44 | Prijímacie prístroje pre rádiofóniu alebo rádiotelegrafiu inde neuvedené |
| 1-24 | 33.2 | Meracie, kontrolné, testovacie, navigačné a iné prístroje a zariadenia |
| 1-25 | 33.3 | Zariadenia na riadenie výrobných procesov |
| 1-26 | 33.40.22 | Binokulárne, monokulárne ďalekohľady a ostatné optické teleskopy, ostatné |
| astronomické prístroje | ||
| 1-27 | 34.10.2 | Osobné automobily (vrátane dodávkových do užitočného zaťaženia 1,5 t) |
| 1-28 | 34.10.3 | Motorové vozidlá na prepravu 10 a viac osôb (autobusy) okrem trolejbusov |
| a elektrobusov | ||
| 1-29 | 34.10.4 | Motorové vozidlá pre nákladnú dopravu s úžitkovým zaťažením nad 1,5 t |
| 1-30 | 34.10.53 | Motorové vozidlá na jazdu na snehu, špeciálne vozidlá na prepravu osôb |
| na golfových ihriskách a pod. , s motorom | ||
| 1-31 | 35.42 | Bicykle |
| 1-32 | 36.5 | Hry a hračky: okrem 36.50.4 výrobky pre lunaparky, stolové alebo |
| spoločenské hry | ||
| 1-33 | 36.63.2 | Písacie potreby |
| 1-34 | 36.63.72 | Kočíky |
| 1-35 | 36.63.74 | Nástroje, prístroje a modely určené na predvádzacie účely |
| 1-36 | 36.63.76 | Umelé kvety, lístie, ovocie a ich súčasti |
| 1-37 | 36.63.77 | Ostatné rozličné výrobky inde neuvedené |
| 1-38 | 72.20 | Nehmotný majetok: počítačové programy (software) - nehmotné nosiče |
| údajov pre stroje s automatickým spracovaním údajov | ||
| Odpisová skupina 2 | ||
| Položka*) | KP**) | Názov***) |
| 2-1 | 01.22.13 | Len: Kone plemenné, úžitkové a chovné |
| 2-2 | 17.40.2 | Ostatné konfekčné výrobky |
| 2-3 | 17.51.1 | Koberce a dlážkové textílie |
| 2-4 | 17.52 | Povraznícke výrobky, šnúry, laná, sieťoviny, motúzy |
| 2-5 | 17.54 | Ostatné textílie inde neuvedené |
| 2-6 | 19.2 | Brašnárske a sedlárske výrobky a iné výrobky z kože |
| 2-7 | 20.30.2 | Montované stavby z dreva: pokiaľ nie sú samostatnými stavebnými objektmi |
| alebo technologickým zariadením (podlá rozhodnutia príslušného úradu | ||
| životného prostredia) | ||
| 2-8 | 22.1 | Knihy, noviny a ostatné tlačiarenské materiály a záznamové médiá |
| 2-9 | 25.23.2 | Montované stavby z plastov (prefabrikované bunky), ak nie sú samostatnými |
| stavebnými objektmi alebo technologickým zariadením (podľa rozhodnutia | ||
| príslušného úradu životného prostredia) | ||
| 2-10 | 25.24 | Ostatné výrobky z plastov okrem: |
| - 25.24.25 - ochranné pokrývky hlavy | ||
| - 25.24.27 - kancelárske a školské potreby z plastov | ||
| 2-11 | 28.61 | Nožiarsky tovar |
| 2-12 | 28.63 | Zámky a kovanie |
| 2-13 | 28.71 | Oceľové sudy a podobné nádoby |
| 2-14 | 28.72 | Nádoby z ľahkých kovov |
| 2-15 | 29.11.11 | Prívesné lodné motory |
| 2-16 | 29.12 | Čerpadlá a kompresory |
| 2-17 | 29.22.14 | Len: žeriavy stavebné (konštruované pre stavebníctvo) |
| 2-18 | 29.22.15 | Vidlicové stohovacie vozíky, iné vozíky vybavené zdvíhacím a manipulačným |
| zariadením, malé ťahače používané na železničných staniciach | ||
| 2-19 | 29.22.17 | Pneumatické a ostatné elevátory a dopravníky pre nepretržité |
| premiestňovanie tovaru a materiálov | ||
| 2-20 | 29.22.18 | Ostatné zdvíhacie, manipulačné, nakladacie alebo vykladacie zariadenia |
| 2-21 | 29.23.13 | Chladiace a mraziace stroje, tepelné čerpadlá, okrem zariadení pre |
| domácnosť | ||
| 2-22 | 29.24.2 | Stroje a prístroje na čistenie alebo sušenie fliaš, balenie a váženie, striekacie |
| a rozstrekovacie prístroje, kovoplastické tesnenia | ||
| 2-23 | 29.24.3 | Odstredivky, kalandre a predajné automaty |
| 2-24 | 29.24.4 | Stroje, prístroje a laboratórne zariadenia inde neuvedené na spracovanie |
| materiálu výrobnými postupmi spočívajúcimi v zmene teploty | ||
| 2-25 | 29.24.6 | Umývačky riadu priemyselného charakteru |
| 2-26 | 29.31 | Traktory pre poľnohospodárstvo a lesníctvo |
| 2-27 | 29.32 | Ostatné stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo okrem: |
| - 29.32.14 - rozmetávače hnoja a umelých hnojív | ||
| - 29.32.4 - mechanické prístroje na striekanie, rozstrekovanie alebo | ||
| rozprašovanie kvapalín alebo práškov pre poľnohospodárstvo alebo | ||
| záhradníctvo | ||
| - 29.32.5 - samonakladacie a samovýklopné prívesy a návesy na | ||
| poľnohospodárske účely | ||
| - 29.32.65 - stroje a prístroje pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, | ||
| lesníctvo, hydinárstvo a včelárstvo | ||
| 2-28 | 29.4 | Obrábacie stroje okrem 29.40.5 - ručné náradie pneumatické alebo |
| s vlastným motorom | ||
| 2-29 | 29.52.1 | Stroje pre hlbinnú ťažbu |
| 2-30 | 29.52.2 | Stroje na premiestňovanie zeminy a povrchovú ťažbu s vlastným pohonom |
| okrem kolesových rýpadiel a nakladačov | ||
| 2-31 | 29.52.3 | Ostatné stroje na povrchovú ťažbu |
| 2-32 | 29.52.4 | Stroje a zariadenia na triedenie, rozdrvenie, zmiešavanie a jednoduché |
| spracovanie zeminy, kameňa, rúd a ostatných nerastných látok | ||
| 2-33 | 29.52.5 | Pásové traktory |
| 2-34 | 29.53.1 | Stroje pre potravinársky priemysel a na spracovanie tabaku |
| 2-35 | 29.54 | Stroje pre textilný, odevný a kožiarsky priemysel |
| 2-36 | 29.56 | Ostatné účelové stroje |
| 2-37 | 29.6 | Zbrane a munícia |
| 2-38 | 29.7 | Prístroje pre domácnosť inde nedefinované |
| 2-39 | 31.10.31 | Elektrické generátorové agregáty s piestovým vznetovým motorom |
| s vnútorným spaľovaním | ||
| 2-40 | 31.4 | Akumulátory, galvanické články a batérie |
| 2-41 | 31.5 | Elektrické zdroje svetla a svietidlá |
| 2-42 | 31.62 | Ostatné elektrické vybavenie |
| 2-43 | 32.20 | Televízne a rozhlasové vysielače, drôtové telefóny a ďalekopisné prístroje |
| okrem: | ||
| - 32.20.12 - televízne kamery | ||
| - 32.20.11 - vysielacie prístroje pre rádiotelefóniu, rádiotelegrafiu, | ||
| rozhlasové a televízne vysielanie | ||
| 2-44 | 32.30 | Televízne a rozhlasové prijímače, prístroje na záznam a reprodukciu zvuku |
| alebo obrazu | ||
| okrem: | ||
| - 32.30.44 - prijímacie prístroje pre rádiotelefóniu alebo rádiotelegrafiu | ||
| - 32.30.11 - rozhlasové prijímače okrem autorádií fungujúcich bez | ||
| vonkajšieho zdroja energie | ||
| 2-45 | 33.10 | Zdravotnícke a chirurgické zariadenia, prístroje na ortopedické účely |
| 2-46 | 33.20.3 | Presné váhy, kresliace, rysovacie, počítacie, meracie prístroje a nástroje |
| a pod. | ||
| 2-47 | 33.4 | Optické nástroje a fotografické zariadenia |
| okrem: | ||
| - 33.40.22 - binokulárne, monokulárne ďalekohľady a ostatné optické | ||
| teleskopy, ostatné astronomické prístroje: optické mikroskopy | ||
| 2-48 | 33.50.1 | Hodiny a hodinky |
| 2-49 | 34.10.3 | Len: trolejbusy a elektrobusy |
| 2-50 | 34.10.51 | Terénne vyklápacie vozy (dampery) |
| 2-51 | 34.10.52 | Žeriavové automobily |
| 2-52 | 34.10.54 | Motorové vozidlá na špeciálne účely inde neuvedené |
| 2-53 | 34.20.2 | Prívesy a návesy: kontajnery |
| 2-54 | 34.30.20 | Ostatné samostatné predmety pre motorové vozidlá |
| 2-55 | 35.12 | Rekreačné a športové člny |
| 2-56 | 35.20.33 | Len: vozidlá koľajové banské a lokálky (železnice osobitného určenia) |
| 2-57 | 35.3 | Lietadlá a kozmické lode |
| 2-58 | 35.41.1 | Motocykle a prívesné vozíky k motocyklom |
| 2-59 | 35.43 | Vozíky pre invalidov |
| 2-60 | 35.50.1 | Ostatné dopravné zariadenia inde neuvedené |
| 2-61 | 36.1 | Nábytok |
| 2-62 | 36.3 | Hudobné nástroje |
| 2-63 | 36.4 | Športové výrobky |
| 2-64 | 36.50.4 | Výrobky pre lunaparky, pre stolové alebo spoločenské hry |
| 2-65 | 36.63.1 | Kolotoče, hojdačky, strelnice a ostatné lunaparkové atrakcie |
| Odpisová skupina 3 | ||
| Položka*) | KP**) | Názov***) |
| 3-1 | 26.61.20 | Montované stavby z betónu (prefabrikované bunky), pokiaľ nie sú |
| samostatnými stavebnými objektmi alebo technologickým zariadením (podlá | ||
| rozhodnutia príslušného úradu životného prostredia) | ||
| 3-2 | 28.11.10 | Montované stavby z kovov (prefabrikované bunky plechové), pokiaľ nie sú |
| samostatnými stavebnými objektmi alebo technologickým zariadením (podlá | ||
| rozhodnutia príslušného úradu životného prostredia) | ||
| 3-3 | 28.21 | Nádrže, cisterny, kade a podobné zásobníky z kovov |
| 3-4 | 28.30 | Generátory na výrobu pary okrem kotlov na centrálny ohrev teplej vody |
| 3-5 | 28.75.21 | Pancierové a spevnené skrine, pancierové priehradky a dvere z obyčajných |
| kovov | ||
| 3-6 | 28.75.22 | Kartotékové skrine, zoraďovače spisov a pod. |
| 3-7 | 28.75.24 | Sošky a podobné dekoračné predmety, rámy na obrazy a zrkadlá |
| 3-8 | 28.75.27 | Ostatné výrobky z obyčajných kovov inde neuvedené |
| 3-9 | 28.75.3 | Meče, tesáky, bodáky, kopije a podobné sečné a bodné zbrane |
| 3-10 | 29.11.12 | Zážihové spaľovacie piestové lodné motory, ostatné motory |
| 3-11 | 29.11.13 | Piestové vznetové motory s vnútorným zapaľovaním |
| 3-12 | 29.11.2 | Turbíny |
| 3-13 | 29.21.1 | Pece, horáky a ich súčasti |
| 3-14 | 29.22 | Zdvíhacie a dopravné zariadenia |
| 3-15 | 29.23.11 | Výmenníky tepla, prístroje a zariadenia na skvapalňovanie vzduchu alebo |
| iných plynov | ||
| 3-16 | 29.23.12 | Klimatizačné zariadenia |
| 3-17 | 29.23.14 | Stroje a prístroje na filtrovanie a čistenie plynov inde neuvedené |
| 3-18 | 29.23.2 | Ventilátory (okrem stolových) |
| 3-19 | 29.24.1 | Plynové generátory, destilačné, filtračné alebo rektifikačné prístroje |
| 3-20 | 29.51 | Stroje pre metalurgiu |
| 3-21 | 29.52.2 | Len: rýpadlá a kolesové nakladače |
| 3-22 | 31.10 | Elektromotory, generátory a transformátory |
| 3-23 | 31.2 | Elektrické rozvodné a spínacie zariadenia |
| 3-24 | 35.11 | Lode |
| 3-25 | 35.20 | Železničné a električkové lokomotívy, vozňový park a ich súčasti |
| okrem: | ||
| - 35.20.33 - vozidlá koľajové banské a lokálky (železnice osobitného určenia) | ||
| 3-26 | Pestovateľské celky trvalých porastov s časom plodnosti dlhším ako tri roky | |
| 3-27 | Nehmotný majetok: - len patenty | |
| 3-28 | Opravné položky k odplatne nadobudnutému majetku | |
| 3-29 | odbor 828 8 JKSO | Vedenie podzemné slaboprúdové káblové |
| Odpisová skupina 4 | ||
| Položka*) | JKSO****) odbor |
Názov***) |
| 4-1 | 813 | Veže, stožiare a komíny |
| 4-2 | 824 2 | Zvršok železničných a ďalších koľajových dráh |
| 4-3 | 827 | Diaľkové a prípojné rúrové vedenia |
| 4-4 | 828 | Vedenia elektrické a visuté dráhy okrem odboru 828 8 - vedenie podzemné |
| slaboprúdové káblové | ||
| 4-5 | 801, 802, | V rámci uvedených odborov len stavebné objekty na povrchových baniach |
| 811, 812 | v oblasti banského poľa | |
| 4-6 | Len skrývkové a uhoľné koľaje pevné na povrchových baniach | |
| 4-7 | 801, 802, | V rámci uvedených odborov len budovy a stavby z dreva a ľahkých |
| 803, 811, 812 | stavebných látok | |
| Odpisová skupina 5 | ||
| Položka*) | JKSO****)odbor | Názov***) |
| 5-1 | 801, 802, | Budovy a haly |
| 803, 811, 812 | okrem budov a hál z dreva a ľahkých stavebných látok | |
| 5-2 | Stavby s výnimkou odborov uvedených v 4. odpisovej skupine | |