Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| veľkostná skupina obcí | koeficient |
| do 500 obyvateľov | 0,930 |
| od 501 do 2 000 obyvateľov | 0,950 |
| od 2 001 do 5 000 obyvateľov | 1,000 |
| od 5 001 a viac obyvateľov | 1,020 |
| Bratislava | 1,088. |
| I. Celkové príjmy (A+B) | 146 400.0 | |
| A. | Daňové príjmy spolu | 129 846.0 |
| Daň z pridanej hodnoty | 43 200.0 | |
| Spotrebné dane | 25 400.0 | |
| Daň z príjmov právnických osôb | 32 976.0 | |
| Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti | 10 688.0 | |
| Daň z príjmov fyzických osôb z ostatnej činnosti | 3 700.0 | |
| Daň z príjmov z kapitálových výnosov | 3 882.0 | |
| Daň z majetku | 700.0 | |
| Clo | 4 800.0 | |
| Ostatné daňové príjmy | 4 500.0 | |
| B. | Nedaňové príjmy spolu | 16 554.0 |
| Príjmy RO a odvody PO | 3 010.0 | |
| Správne poplatky a odvody | 2 400.0 | |
| Splátky vládnych úverov | 4 750.0 | |
| Odvod Národnej banky Slovenska | 1 418.0 | |
| Úroky | 376.0 | |
| Ostatné nedaňové príjmy | 4 600.0 | |
| II. Celkové výdavky (A+B+C+D) | 167 400.0 | |
| A. | Neinvestičné výdavky spolu | 125 506.0 |
| Neinvestičné výdavky RO | 86 904.3 | |
| z toho: mzdy | 18 071.3 | |
| Neinvestičné príspevky PO a pod. organizáciám | 25 289.6 | |
| Neinvestičné dotácie podnikateľskej sfére | 13 312.1 | |
| B. | Kapitálové výdavky spolu | 11 049.9 |
| Investičné výdavky RO | 4 807.9 | |
| Investičné príspevky PO a pod. organizáciám | 3 778.3 | |
| Investičné dotácie podnikateľskej sfére | 2 463.7 | |
| C. | Dlhová služba | 29 652.1 |
| z toho: úroky vrátane výnosov zo štátnych dlhopisov | 16 468.4 | |
| D. | Dotácie obciam | 1 192.0 |
| v tom: - neinvestičné | 885.0 | |
| - investičné | 307.0 | |
| III. Prebytok (+), schodok (-) | -21 000.0 |
| Kapitola | Výdavky spolu | v tom: | ||||||
| Výdavky rozpočtových organizácií | Príspevky a dotácie príspevkovým a podobným organizáciám | Dotácie podnikateľským subjektom | ||||||
| Investičné výdavky | Neinvestičné výdavky | z toho: mzdové prostriedky | neinvestičné | investičné | neinvestičné | investičné | ||
| a | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| Kancelária prezidenta SR | 121 363 | 7 200 | 114 163 | 9 750 | ||||
| Kancelária Národnej rady SR | 277 067 | 11 000 | 265 187 | 86 893 | 880 | |||
| Úrad vlády SR | 150 454 | 21 500 | 125 704 | 49 427 | 3 250 | |||
| Ministerstvo hospodárstva SR | 1 542 612 | 8 500 | 509 650 | 88 687 | 409 262 | 205 500 | 358 000 | 51 700 |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | 1 862 462 | 285 000 | 1 131 202 | 104 852 | 362 160 | 84 100 | ||
| Ministerstvo obrany SR | 12 900 000 | 935 200 | 11 503 935 | 158 465 | 302 400 | |||
| Ministerstvo financií SR | 2 730 248 | 570 000 | 2 134 021 | 1 185 647 | 26 227 | |||
| Min. práce, soc. vecí a rodiny SR | 20 318 805 | 30 000 | 15 217 082 | 306 408 | 5 071 223 | 500 | ||
| Ministerstvo vnútra SR | 17 459 258 | 613 000 | 16 612 541 | 2 036 645 | 183 717 | 50 000 | ||
| Min. životného prostredia SR | 1 326 999 | 70 000 | 989 415 | 337 148 | 267 584 | |||
| Min. pre správu a privát. NM SR | 39 753 | 1 600 | 38 153 | 19 687 | ||||
| Slovenská informačná služba | 516 452 | 90 000 | 426 452 | |||||
| Min. dopr., spojov a ver. prác SR | 6 922 989 | 107 000 | 1 309 658 | 502 537 | 1 113 331 | 223 000 | 2 960 000 | 1 210 000 |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | 11 750 000 | 60 000 | 1 234 980 | 335 654 | 1 843 020 | 210 000 | 7 460 000 | 942 000 |
| Ministerstvo školstva a vedy SR | 24 797 684 | 1 206 000 | 19 653 988 | 10 904 107 | 3 887 696 | 50 000 | ||
| Ministerstvo kultúry SR | 2 696 239 | 40 000 | 167 795 | 55 951 | 2 098 444 | 390 000 | ||
| Ministerstvo zdravotníctva SR | 10 442 953 | 400 000 | 1 174 432 | 542 654 | 7 368 521 | 1 500 000 | ||
| Ministerstvo spravodlivosti SR | 2 408 090 | 112 000 | 2 293 790 | 485 852 | 2 300 | |||
| Protimonopolný úrad SR | 18 150 | 1 000 | 17 150 | 8 388 | ||||
| Úrad pre norm., metr. a skúš. SR | 170 737 | 80 000 | 90 737 | 31 573 | ||||
| Úrad priemysel, vlastníctva SR | 81 182 | 50 000 | 31 182 | 14 790 | ||||
| Štatistický úrad SR | 260 574 | 3 500 | 230 580 | 123 682 | 26 494 | |||
| Úrad geod., kart. a katastra SR | 485 548 | 25 000 | 459 002 | 221 153 | 1 546 | |||
| Ústavný súd SR | 27 606 | 3 000 | 24 606 | 10 120 | ||||
| Najvyšší kontrolný úrad SR | 52 927 | 5 000 | 47 927 | 24 893 | ||||
| Generálna prokuratúra SR | 376 958 | 14 200 | 362 758 | 219 050 | ||||
| Slovenská akadémia vied | 556 323 | 25 000 | 354 714 | 183 937 | 171 609 | 5 000 | ||
| Tlačová agentúra SR | 62 079 | 62 079 | ||||||
| Slovenský rozhlas | 115 330 | 112 830 | 2 500 | |||||
| Slovenská televízia | 20 386 | 20 386 | ||||||
| Štátny dlh SR | 29 652 100 | 29 652 100 | ||||||
| Úrad jadrového dozoru SR | 38 499 | 3 000 | 32 199 | 10 311 | 3 300 | |||
| Správa štát. hmotných rezerv SR | 443 279 | 11 415 | 431 864 | 22 040 | ||||
| Všeobecná pokladničná správa | 15 486 545 | 16 100 | 9 851 698 | 112 317 | 2 079 600 | 745 000 | 2 534 147 | 260 000 |
| Úrad bezpečnosti práce SR | 96 349 | 2 700 | 67 717 | 37 169 | 15 632 | 10 300 | ||
| Spolu | 166 208 000 | 4 807 915 | 116 556 382 | 18 071 322 | 25 289 556 | 3 778 300 | 13 312 147 | 2 463 700 |
| Dotácie do rozpočtov obcí | 1 192 000 | |||||||
| Úhrn | 167 400 000 | 4 807 915 | 116 556 382 | 18 071 322 | 25 289 556 | 3 778 300 | 13 312 147 | 2 463 700 |
| Mesto | Investičné dotácie | Neinvestičné dotácie | Účelové dotácie spolu |
| Bratislava | 165.80 | 434.70 | 600.50 |
| Košice | 70.85 | 147.60 | 218.45 |
| Prešov | 15.35 | 40.85 | 56.20 |
| Žilina | 55.00 | 41.85 | 96.85 |
| Spolu | 307.00 | 665.00 | 972.00 |
| 1. | Rezervy štátneho rozpočtu Slovenskej republiky | (v tis. Sk) |
| - rezerva vlády SR | 930 000 | |
| z toho na: | ||
| - podporu malého a stredného podnikania | 200 000 | |
| - zriadenie Podpornej banky | 50 000 | |
| - neinvestičné výdavky súvisiace so zmenami kompetencií a s nepredvídanými | ||
| mimoriadnymi udalosťami | 470 000 | |
| - vedu a techniku | 210 000 | |
| z toho na: | ||
| - úlohy brannej povahy riešené v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR | 100 000 | |
| - štátne objednávky a úlohy rozvoja vedy a techniky | 110 000 | |
| - rezerva predsedu vlády SR | 30 000 | |
| - rezerva na mzdy vrátane poistného na nové úlohy ústredných orgánov a podriadených | ||
| organizácií | 146 850 | |
| z toho na: | ||
| - mzdy | 110 237 | |
| - rezerva na štátne záruky za bankové úvery | 1 310 000 | |
| - rezerva na zabezpečenie platobnej schopnosti zdravotných poisťovní a Sociálnej poisťovne | 1 000 000 | |
| Rezervy spolu | 3 416 850 | |
| 2. | Účelové prostriedky štátneho rozpočtu Slovenskej republiky zapracované v kapitolách | |
| Kancelária prezidenta SR | ||
| - rekonštrukcia Grasalkovičovho paláca a vybavenie interiéru budúceho sídla | ||
| prezidentov republiky | 61 937 | |
| - realizácia zákona Národnej rady SR č. 37/ 1994 Z. z. o štátnych vyznamenaniach | 6 000 | |
| Kancelária Národnej rady SR | ||
| - obnova Bratislavského hradu | 28 000 | |
| Ministerstvo hospodárstva SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 54 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu likvidácie jadrovoenergetických zariadení a nakladania | ||
| s vyhoretým jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi | 352 100 | |
| Ministerstvo zahraničných vecí SR | ||
| - poplatky za členstvo Slovenskej republiky v medzinárodných vládnych organizáciách | 350 000 | |
| - vedenie sporu pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu o Sústave vodných diel | ||
| Gabčíkovo - Nagymaros | 40 000 | |
| - financovanie projektov Nadácie pre pomoc krajanom | 2 000 | |
| - zabezpečenie medzinárodných programov UNESCO | 1 500 | |
| Ministerstvo obrany SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 87 060 | |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 75 500 | |
| - nákup nehnuteľností v Nitre (v rámci celkových investičných výdavkov) | 150 000 | |
| - prostriedky na úhradu záväzkov vyplývajúcich zo štátnej záruky za úver poskytnutý | ||
| na zakúpenie bytov pre príslušníkov Armády SR (v rámci príspevkov na investície) | ||
| pri nedostatku vlastných zdrojov príspevkovej organizácie BARMO | 212 111 | |
| Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR | ||
| - dotácie občianskym združeniam | 55 600 | |
| z toho: | ||
| - na investičné potreby pre zdravotne ťažko postihnutých občanov | 7 000 | |
| - dávky sociálneho zabezpečenia | 14 613 810 | |
| - štátom platené poistné na dôchodkové zabezpečenie za určené skupiny osôb | 4 906 625 | |
| - štátom platené poistné na nemocenské poistenie za určené skupiny osôb | 93 916 | |
| - príspevky na humanitné účely | 700 | |
| - zabezpečenie tlmočníkov pre ťažko sluchovo postihnutých (prostredníctvom | ||
| Slovenského zväzu sluchovo postihnutých) | 2 700 | |
| Ministerstvo vnútra SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 9 000 | |
| - výdavky na príspevky na zvýšené náklady spojené so zachovaním alebo obnovou | ||
| kultúrnych pamiatok | 12 000 | |
| - dávky sociálnej starostlivosti | 5 000 000 | |
| - príspevky na poskytovanie služieb sociálnej starostlivosti v zmysle zákona | ||
| Slovenskej národnej rady č. 135/1992 Zb. | 50 000 | |
| - migračná politika | 90 000 | |
| - štátna športová reprezentácia | 20 000 | |
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 220 000 | |
| Ministerstvo životného prostredia SR | ||
| - dotácia do Štátneho fondu životného prostredia SR | 250 000 | |
| Ministerstvo dopravy, spojov a verejných prác SR | ||
| - dotácia do Štátneho fondu cestného hospodárstva SR | 1 000 000 | |
| - hospodárska mobilizácia | 47 000 | |
| Ministerstvo pôdohospodárstva SR | ||
| - dotácia do Štátneho fondu zveľaďovania lesa SR | 515 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu ochrany a zveľaďovania poľnohospodárskeho pôdneho fondu | 25 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu trhovej regulácie SR v poľnohospodárstve | 650 000 | |
| - dotácia do Štátneho podporného fondu pôdohospodárstva a potravinárstva | 100 000 | |
| - náklady na pozemkové úpravy | 170 000 | |
| - náklady na činnosť pracovnej skupiny ţPodzemná vodaă splnomocnenca vlády SR | ||
| pre výstavbu a prevádzku Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros (uznesenie | ||
| vlády SR č. 585/1993) | 6 000 | |
| - hospodárska mobilizácia | 16 000 | |
| - dotácia na zabezpečenie prívodu vody a vodovodných sietí pre obce v ochrannom pásme | ||
| atómovej elektrárne Mochovce (uznesenie vlády SR č. 630/1994) | 250 000 | |
| Ministerstvo školstva a vedy SR | ||
| - finančné zabezpečenie zahraničných študentov v zmysle uznesenia vlády SR č. 633/ 1993 | 27 010 | |
| - úhrada nákladov SOU a SPV iných rezortov podľa zákona č. 350/ 1994 Z. z. | 2 254 720 | |
| - štátna športová reprezentácia | 150 000 | |
| - dotácia do Štátneho fondu telesnej kultúry | 18 000 | |
| - dotácia do Spoločného fondu Agentúry pre medzinárodnú VTS na vykonávanie Dohody | ||
| medzi vládou SR a vládou USA o VTS | 9 000 | |
| - granty na vedecké projekty | 30 000 | |
| - vedecké a vedeckotechnické projekty medzinárodnej VTS (uznesenie vlády SR | ||
| č. 766/1994) | 10 000 | |
| - dotácia na zabezpečenie činnosti komisie J. Williama Fulbrighta (uznesenie | ||
| vlády SR č. 910/1994) | 1 200 | |
| Ministerstvo kultúry SR | ||
| - obnova kultúrnych pamiatok | 130 000 | |
| - cirkvi, náboženské spoločnosti a katolícka charita | 205 000 | |
| z toho: | ||
| - pravoslávna cirkev | 9 000 | |
| - dotovanie tlače a umeleckej tvorby určenej pre detskú literatúru a detské časopisy | 17 000 | |
| - pôvodná knižná tvorba a distribúcia | 15 000 | |
| - kultúra menšín (okrem aktivít v príspevkových organizáciách) | 58 000 | |
| - Matica slovenská | 105 000 | |
| - Audiovizuálna Euréka - členský poplatok | 250 | |
| - dotácia do štátneho fondu kultúry Pro Slovakia | 100 000 | |
| - hospodárska mobilizácia | 40 | |
| - občianske združenia | 5 000 | |
| - záujmové združenia | 33 000 | |
| - mimoriadne kultúrne aktivity Ministerstva kultúry SR | 10 000 | |
| Ministerstvo zdravotníctva SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 26 000 | |
| - štátom platené poistné na zdravotné poistenie za určené skupiny osôb | 7 131 783 | |
| - očkovacie séra a diagnostické prípravky | 56 000 | |
| - občianske združenia | 20 000 | |
| Ministerstvo spravodlivosti SR | ||
| - výdavky súvisiace so skončením služobného pomeru | 19 000 | |
| Štatistický úrad SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 2 000 | |
| Generálna prokuratúra SR | ||
| - oprava obvodového plášťa budovy Krajskej prokuratúry v Košiciach | 24 000 | |
| - usporiadanie medzinárodnej konferencie Národné a medzinárodné aspekty boja | ||
| s organizovaným zločinom a terorizmom | 525 | |
| Slovenská akadémia vied | ||
| - granty na vedecké projekty | 30 000 | |
| Slovenský rozhlas | ||
| - zabezpečenie zahraničného vysielania | 31 130 | |
| - hospodárska mobilizácia | 230 | |
| Slovenská televízia | ||
| - hospodárska mobilizácia | 386 | |
| Úrad jadrového dozoru SR | ||
| - hospodárska mobilizácia | 100 | |
| Všeobecná pokladničná správa | ||
| - pre potreby Rady SR pre rozhlasové a televízne vysielanie | 6 564 | |
| - hospodárska mobilizácia (pre SZSD, SZVD) | 500 | |
| - sanačné práce po Sovietskej armáde | 160 000 | |
| Účelové prostriedky spolu | 40 225 997 | |
| Rezervy a účelové prostriedky spolu | 43 642 847 |