Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Čís. kateg. |
Názov kategórie | Prahová kapacita | |
| 1 veľký zdroj |
2 stredný zdroj |
||
| 1 | PALIVOVO-ENERGETICKÝ PRIEMYSEL | ||
| 1.1 | Technologické celky obsahujúce stacionárne zariadenia na spaľovanie palív s nainštalovaným súhrnným menovitým tepelným príkonom v MW | ≥50 | ≥0,3 |
| 1.2 | Triedenie a úprava uhlia, briketárne s projektovaným výkonom v t za hodinu | ≥30 | >0 |
| 1.3 | Výroba koksu | > 0 | - |
| 1.4 | Výroba energetických plynov (generátorový plyn, svietiplyn) a syntéznych plynov | > 0 | - |
| 1.5 | Plynové turbíny s nainštalovaným menovitým tepelným príkonom v MW | ≥50 | >0 |
| 1.6 | Stacionárne piestové spaľovacie motory s nainštalovaným súhrnným menovitým tepelným príkonom v MW | - | ≥0,3 |
| 2 | PRIEMYSELNÁ VÝROBA A SPRACOVANIE KOVOV | ||
| 2.1 | Úprava (praženie, spekanie) rúd železných kovov a manipulácia s týmito materiálmi v práškovom stave | > 0 | - |
| 2.2 | Výroba surového železa (vysoké pece) s projektovanou výrobnou kapacitou v t za hodinu | >2,5 | >0 |
| 2.3 | Výroba ocele (napr. konvertory, Siemens-Martinské pece, dvojnistejové tandemové pece, elektrické pece, März-Böhlerove pece) s projektovanou výrobnou kapacitou v t za hodinu | >2,5 | >0 |
| 2.4 | Zlievanie železných kovov - výroba liatiny a liatinových výrobkov s projektovanou výrobnou kapacitou v t za deň | > 20 | ≥ 1 |
| 2.5 | Hutnícka druhovýroba a spracovanie kovov (napr. valcovne, lisovne, kováčovne, drôtovne a iné prevádzky tepelného spracovania) | ||
| - valcovne s projektovanou výrobou surovej ocele v t za hodinu | > 20 | >0 | |
| – kováčske dielne s kladivami s energiou väčšou ako 50 kJ | > 50 | ≥ 1 | |
| na jedno kladivo, kde spotreba tepelnej energie je väčšia ako 20 MW | > 20 | ≥ 1 | |
| - lisovne a tepelné spracovanie neželezných kovov s projektovanou výrobou v t za hodinu | - | ≥ 1 | |
| 2.6 | Úprava rúd neželezných kovov a manipulácia s týmito materiálmi v práškovom stave | > 0 | - |
| 2.7 | Výroba neželezných kovov a ich zliatin navzájom a s železnými kovmi (ferozliatiny) z rúd, koncentrátov alebo druhotných surovín metalurgickým, chemickým alebo elektrolytickým procesom | > 0 | - |
| 2.8 | Tavenie neželezných kovov vrátane zlievania zliatin, pretavovania a rafinácie kovového šrotu s projektovanou taviacou kapacitou v t za deň | ||
| - pre olovo a kadmium | > 4 | >0 | |
| - pre ostatné neželezné kovy | > 20 | >0 | |
| 2.9 | Povrchové úpravy kovov, nanášanie povlakov a súvisiace činnosti (bez používania organických rozpúšťadiel) | ||
| Povrchové úpravy | |||
| - pri použití elektrolytických postupov s projektovaným objemom kúpeľov v m3 | > 30 | > 1 | |
| - pri použití chemických postupov s projektovaným objemom kúpeľov v m3 | > 100 | ≥ 3 | |
| - nanášanie kovových alebo zliatinových vrstiev a povlakov kovov a ich zliatin okrem surovej ocele v tavenine s projektovanou kapacitou nanášania v kg za hodinu | > 1 000 | ≥ 10 | |
| - nanášanie kovových alebo zliatinových vrstiev a povlakov kovov a ich zliatin okrem surovej ocele plameňovým, elektrooblúkovým, plazmovým a iným striekaním s projektovanou kapacitou nanášania v kg za hodinu | > 20 | ≥ 2 | |
| - nanášanie ochranných povlakov zo surovej ocele s projektovanou kapacitou nanášania v kg za hodinu | > 2 | >0 | |
| - anodická oxidácia hliníkových materiálov | - | >0 | |
| - nanášanie nekovových povlakov (smalty, iné obdobné povrchové úpravy) s projektovanou kapacitou nanášania v m2 za hodinu | - | ≥ 20 | |
| Súvisiace činnosti: | |||
| - opieskovanie okrem kazetových zariadení s projektovanou kapacitou v m2 opieskovaného materiálu za hodinu | - | ≥ 20 | |
| - termické čistenie s celkovým inštalovaným tepelným výkonom v MW | >2 | >0,2 | |
| - elektrolyticko-plazmové čistenie, odmasťovanie a leštenie s projektovanou kapacitou v dm2 za hodinu | - | >20 | |
| 2.99 | Ostatné priemyselné výroby a spracovania kovov | ||
| - súčasťou technológie je spaľovanie paliva s menovitým tepelným príkonom v MW | ≥ 50 | ≥ 0,3 | |
| - podiel hmotnostného toku znečisťujúcej látky emisií pred odlučovačom a hmotnostného toku znečisťujúcej látky, ktorý je uvedený v prílohe č. 3 pre nové zdroje: | |||
| a) organické plyny a pary | > 10 | ≥ 0,2 | |
| b) ostatné znečisťujúce látky ako v písmene a) | > 10 | > 1 | |
| 3 | VÝROBA NEKOVOVÝCH MINERÁLNYCH PRODUKTOV | ||
| 3.1 | Spracovanie azbestu a výroba výrobkov obsahujúcich azbest | > 0 | - |
| 3.2 | Výroba cementu s projektovanou výrobnou kapacitou cementového slinku v t za deň | > 500 | >0 |
| 3.3 | Výroba vápna s projektovanou výrobnou kapacitou v t za deň | > 50 | >0 |
| 3.4 | Výroba magnezitu a výroba bázických žiaruvzdorných materiálov s projektovanou výrobnou kapacitou v t za deň | > 50 | >0 |
| 3.5 | Obaľovne bitúmenových zmesí a miešarne bitúmenu s projektovanou výrobnou kapacitou zmesi v t za hodinu | ≥ 80 | >0 |
| 3.6 | Zariadenia na tavenie nerastných látok vrátane spracovania taveniny a výroby nerastných vlákien s projektovanou kapacitou tavenia v t za deň | > 20 | ≥ 0,l |
| 3.7 | Výroba skla, sklárskych výrobkov a sklených vlákien s projektovanou kapacitou tavenia v t za deň | > 20 | ≥ 0,5 |
| 3.8 | Výroba keramických výrobkov pálením, najmä škridiel, tehál, obkladačiek, porcelánu,
keramiky, kameniny a žiaruvzdorných materiálov podľa |
||
| - projektovanej výrobnej kapacity v t za deň | > 75 | ≥ 1 | |
| - objemovej kapacity pecí v m3 pri hustote vsádzky nad 300 kg/m3 | > 4 | >0,5 | |
| 3.9 | Výroba ľahčených nekovových minerálnych produktov s projektovanou výrobnou kapacitou v m3 za deň | >20 | >0 |
| 3.10 | Kameňolomy a súvisiace spracovanie kameňa | - | >0 |
| 3.11 | Ťažba, úprava, spracovanie silikátových surovín iných, ako je stavebný piesok a štrk | - | >0 |
| 3.12 | Výroba nepálených murovacích materiálov a prefabrikátov s projektovanou výrobnou kapacitou v m3 za hodinu | - | >0 |
| 3.13 | Priemyselná výroba betónu, malty alebo iných stavebných materiálov s projektovanou výrobnou kapacitou v m3 za hodinu | - | ≥ 10 |
| 3.99 | Ostatné priemyselné výroby nekovových minerálnych produktov - členenie podľa bodu 2.99 | ||
| 4 | CHEMICKÝ PRIEMYSEL | ||
| 4.1 | Ťažba ropy a súvisiaca doprava a skladovanie | > 0 | - |
| 4.2 | Ťažba a skladovanie zemného plynu naftového Potrubná preprava a distribúcia zemného plynu naftového sa nepovažuje za zdroj znečisťovania ovzdušia. |
> 0 | - |
| 4.3 | Rafinérie ropy | > 0 | - |
| 4.4 | Petrochemické spracovanie ropy | > 0 | - |
| 4.5 | Distribučné sklady a prečerpávacie zariadenia palív, mastív, petrochemických výrobkov a iných organických kvapalín okrem skvapalnených uhľovodíkových plynov a stlačeného zemného plynu naftového podľa | ||
| - nainštalovaného súhrnného objemu skladovania v m3 | ≥ 1 000 | >0 | |
| - projektovaného alebo skutočného ročného obratu v m3 (ktorý je väčší) | ≥ 10 000 | >0 | |
| 4.6 | Výroba syntetického kaučuku | > 0 | - |
| 4.7 | Výroba základných plastických hmôt (na báze syntetických a prírodných polymérov) okrem syntetického kaučuku | > 0 | - |
| 4.8 | Výroba jednoduchých uhľovodíkov (lineárne alebo cyklické, nasýtené alebo nenasýtené, alifatické alebo aromatické) | > 0 | - |
| 4.9 | Výroba organických halogénovaných zlúčenín (halogénderivátov) | > 0 | - |
| 4.10 | Výroba organických zlúčenín obsahujúcich kyslík | > 0 | - |
| 4.11 | Výroba organických zlúčenín obsahujúcich síru | > 0 | - |
| 4.12 | Výroba organických zlúčenín obsahujúcich dusík okrem močoviny | > 0 | - |
| 4.13 | Výroba organických zlúčenín obsahujúcich fosfor | > 0 | - |
| 4.14 | Výroba organokovových zlúčenín | > 0 | - |
| 4.15 | Výroba prípravkov na ochranu rastlín a biocídov | > 0 | - |
| 4.16 | Výroba gumárenských pomocných prípravkov | > 0 | - |
| 4.17 | Výroba a spracovanie viskózy | > 0 | - |
| 4.18 | Výroba celulózy a jej derivátov vrátane spracovania odpadov na produkty z tejto výroby | > 0 | - |
| 4.19 | Výroba náterových látok, lakov, tlačiarenských farieb, gleja a lepidiel s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 100 | ≥ 5 |
| 4.20 | Výroba farmaceutických produktov s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 50 | ≥ 5 |
| 4.21 | Výroba anorganických plynných látok a zlúčenín okrem amoniaku | > 0 | - |
| 4.22 | Výroba anorganických kyselín | > 0 | - |
| 4.23 | Výroba anorganických hydroxidov | > 0 | - |
| 4.24 | Výroba anorganických solí (okrem hnojív) | > 0 | - |
| 4.25 | Výroba nekovov, oxidov kovov a iných obdobných anorganických zlúčenín, ako je sodík, vápnik, kremík, fosfor, karbid kremíka, karbid vápnika | > 0 | |
| 4.26 | Výroba síry (Clausov proces) | > 0 | - |
| 4.27 | Výroba amoniaku | > 0 | - |
| 4.28 | Výroba močoviny | > 0 | - |
| 4.29 | Výroba priemyselných hnojív na báze dusíka (okrem močoviny), fosforu a draslíka (jednozložkové alebo kombinované, kvapalné alebo tuhé) | > 0 | |
| 4.30 | Výroba anorganických pigmentov, rafinačných a bieliacich prípravkov | > 0 | - |
| 4.31 | Výroba priemyselných výbušnín | > 0 | - |
| 4.32 | Výroba a spracovanie uhlikatých materiálov | ||
| - výroba drevného uhlia s projektovanou výrobou v kg za deň | ≥ 1 000 | >0 | |
| - výroba sadzí | > 0 | - | |
| - vypaľovanie uhlikatých materiálov vrátane impregnácie | > 0 | - | |
| - spracovanie uhlikatých materiálov (mechanické) | - | >0 | |
| 4.33 | Výroba a spracovanie gumy | ||
| - projektovaná spotreba organických rozpúšťadiel v t za rok | > 15 | ≥ 0,6 | |
| - výroba surových gumárenských zmesí | > 0 | - | |
| - projektované spracovanie gumovej zmesi v kg za hodinu | - | ≥ 5 | |
| 4.34 | Výroba mydiel, saponátov a kozmetiky s projektovanou výrobnou kapacitou v kg za hodinu | ||
| - saponáty | - | ≥ 100 | |
| - kozmetika | - | ≥ 10 | |
| 4.35 | Priemyselná extrakcia rastlinných olejov a živočíšnych tukov a rafinácia rastlinných olejov s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 10 | ≥ 0,6 |
| 4.36 | Výroba a zušľachťovanie papiera, lepenky s projektovaným výkonom v t za deň | ≥ 20 | > 1 |
| 4.37 | Výroba hydroizolačných materiálov a podlahových krytín s projektovaným množstvom spracovaných surovín v kg za hodinu | - | ≥ 500 |
| 4.38 | Priemyselné spracovanie plastov | ||
| - výroba vlákien s projektovanou kapacitou v t za rok | - | ≥ 1 000 | |
| - výroba fólie a iných výrobkov s projektovaným množstvom spracovaného polyméru v kg za hodinu | - | ≥ 100 | |
| - spracovanie fenolových živíc a aminoplastov s projektovanou spotrebou surovín v kg za deň | - | ≥ 150 | |
| - spracovanie polyesterových živíc s prídavkom styrénu a epoxidových živíc s amínmi (najmä člny, vozíky, automobilové diely) s projektovanou spotrebou surovín v kg za deň | - | ≥ 100 | |
| - spracovanie a povrchové úpravy s použitím organických rozpúšťadiel podľa projektovanej spotreby organických rozpúšťadiel v t za rok: | |||
| a) nanášanie lepidiel (lepenie) | > 5 | ≥ 0,6 | |
| b) laminovanie plastov (povrchové) | > 5 | ≥ 0,6 | |
| c) nanášanie náterov (povlakov) | > 15 | ≥ 0,6 | |
| 4.39 | Výroba, regenerácia a zneškodňovanie akumulátorov a monočlánkov | - | > 0 |
| 4.40 | Čerpacie stanice pohonných látok okrem skvapalnených uhľovodíkových plynov a stlačeného zemného plynu naftového podľa projektovaného alebo skutočného ročného obratu v m3 za rok (ktorý je väčší) | - | ≥ 100 |
| 4.99 | Ostatné organické a anorganické chemické výroby - členenie podľa bodu 2.99 | ||
| 5 | NAKLADANIE S ODPADMI | ||
| 5.1 | Spaľovne odpadov | ||
| - klasifikovaných ako nebezpečné s projektovanou kapacitou v t za deň | > 10 | > 0 | |
| - komunálnych s projektovanou kapacitou v t za hodinu | > 3 | > 0 | |
| - iného odpadu ako nebezpečného odpadu a komunálneho odpadu s projektovanou kapacitou v t za deň | > 50 | > 0 | |
| - experimentálne zariadenia na vývoj a testovanie s projektovaným výkonom spáleného odpadu v t za rok | — | ≥ 50 | |
| 5.2 | Veterinárne asanačné zariadenia s projektovanou kapacitou spracovania v t za deň | > 10 | >0 |
| 5.3 | Čistiarne odpadových vôd s projektovanou kapacitou čistenia podľa ekvivalentných obyvateľov | ||
| - čistiarne komunálnych odpadových vôd | - | ≥ 5 000 | |
| - centrálne čistiarne priemyselných podnikov | - | ≥ 2 000 | |
| 5.4 | Kompostárne s projektovaným výkonom spracovaného odpadu v t za hodinu | - | ≥ 0,75 |
| 5.5 | Krematóriá | - | > 0 |
| 5.99 | Ostatné zariadenia a technológie spracovania a nakladania s odpadmi - členenie podľa bodu 2.99 | ||
| 6 | OSTATNÝ PRIEMYSEL A ZARIADENIA | ||
| 6.1 | Lakovanie v priemysle výroby automobilov s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 15 | |
| 6.2 | Opravy náterov, prestriekavanie áut, nanášanie náterov na veľkorozmerné výrobky (napr. autobusy, nákladné vozidlá, koľajové vozidlá, lode) s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 15 | > 0,5 |
| 6.3 | Nanášanie náterov (povlakov) na povrchy, lakovanie s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok: | ||
| - plasty, guma, textílie, fólie, papier, kovy (nenáležiace do 6.1 a 6.2) | > 5 | ≥ 0,6 | |
| - navíjané drôty | > 5 | ≥ 0,6 | |
| - pásové a svitkové materiály | > 25 | ≥ 0,6 | |
| 6.4 | Odmasťovanie a čistenie povrchov kovov, elektrosúčiastok a iných materiálov vrátane odstraňovania starých náterov (povlakov) organickými rozpúšťadlami s projektovanou spotrebou v t za rok: | ||
| - rozpúšťadlá klasifikované ako látky s karcinogénnymi, mutagénnymi a teratogénnymi účinkami (označené ako R45, R46, R49, R60, R61) a halogenované rozpúšťadlá označené ako R40 | > 1 | >0 | |
| - ostatné organické rozpúšťadla | > 2 | ≥ 0,6 | |
| 6.5 | Čistenie, bielenie a farbenie textílii a ostatných vláknitých materiálov prírodného pôvodu (napríklad ľan, bavlna, juta) podľa | ||
| - projektovanej spotreby organických rozpúšťadiel v t za rok | - | >0 | |
| - projektovaného množstva bielených alebo farbených textílií alebo vlákien v t za deň | > 20 | ≥ 1 | |
| 6.6 | Nanášanie lepidiel - lepenie ostatných materiálov okrem dreva, výrobkov z dreva a aglomerovaných materiálov, kože a výroby obuvi s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 5 | ≥ 0,6 |
| 6.7 | Polygrafia podľa projektovanej spotreby organických rozpúšťadiel v t za rok: | ||
| - tepelný ofset a ostatné polygrafické techniky | > 15 | ≥ 0,6 | |
| - publikačná hĺbkotlač | > 25 | ≥ 0,6 | |
| 6.8 | Nanášanie povlakov s použitím práškových hmôt (bez použitia organických rozpúšťadiel) s projektovanou spotrebou práškovej hmoty v t za rok | ≥ 200 | ≥ 1 |
| 6.9 | Priemyselné spracovanie dreva | ||
| - mechanické spracovanie kusového dreva s projektovaným množstvom spracovaného dreva v m3 za deň | — | ≥ 50 | |
| - mechanické spracovanie dezintegrovanej drevnej hmoty (piliny, stružliny, triesky, štiepky) s projektovaným množstvom spracovania v m3 za deň | ≥ 100 | ||
| - výroba aglomerovaných plošných materiálov s projektovanou spotrebou polykondenzačných lepidiel v t sušiny za rok | ≥ 1 000 | ≥ 10 | |
| - spracovanie a povrchové úpravy s použitím organických rozpúšťadiel podľa projektovanej spotreby organických rozpúšťadiel v t za rok: | |||
| a) nanášanie lepidiel (lepenie) | > 5 | ≥ 0,6 | |
| b) laminovanie dreva | > 5 | ≥ 0,6 | |
| c) nanášanie náterov (povlakov) | > 15 | ≥ 0,6 | |
| d) impregnácia | > 25 | ≥ 0,6 | |
| 6.10 | Priemyselná výroba a spracovanie kože | ||
| - výroba kože (garbiareň) s projektovaným množstvom výrobkov v t za deň | > 12 | > 0 | |
| - spracovanie kože (okrem výroby obuvi), lakovanie a iné nanášanie náterov (povlakov) na kožu s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 10 | ≥ 0,6 | |
| 6.11 | Výroba obuvi s projektovanou spotrebou organických rozpúšťadiel v t za rok | > 5 | ≥ 0,6 |
| 6.12 | Veľkochov hospodárskych zvierat s projektovaným počtom chovných miest: | ||
| - ošípané (nad 30 kg) | > 2 000 | ≥ 500 | |
| - prasnice | > 750 | ≥ 100 | |
| - hydina | > 40 000 | ≥ 5 000 | |
| - hovädzí dobytok | - | ≥ 200 | |
| - ovce | - | ≥ 2 000 | |
| - kone | - | ≥ 300 | |
| - kožušinové a iné obdobné úžitkové zvieratá | - | ≥ 1 500 | |
| 6.13 | Bitúnky a ostatné porážkarne s projektovanou kapacitou v t živej hmotnosti za rok | ||
| - hydina | > 250 | ≥ 25 | |
| - ostatné | > 5 000 | ≥ 200 | |
| 6.14 | Cukrovary s projektovanou výrobnou kapacitou cukru v t za hodinu | - | ≥ 1 |
| 6.15 | Konzervárne a iné potravinárske prevádzky s projektovanou výrobnou kapacitou v t za deň | ||
| - mäsových výrobkov | > 75 | ≥ 2,5 | |
| - rastlinných výrobkov (v priemere za štvrťrok) | > 300 | ≥ 10 | |
| 6.16 | Liehovary s projektovanou výrobnou kapacitou v t 100 % liehu za rok | - | ≥ 100 |
| 6.17 | Pivovary s projektovanou výrobou v hl za rok | - | ≥ 5 000 |
| 6.18 | Potravinárske mlyny s projektovaným výkonom v t za hodinu | - | ≥ 5 |
| 6.19 | Výroba priemyselných krmív a organických hnojív s projektovaným výkonom v t za hodinu | - | ≥ 1 |
| 6.20 | Sušiarne poľnohospodárskych a potravinárskych produktov s projektovaným výkonom v t za hodinu | - | ≥ 1 |
| 6.21 | Zariadenia na praženie a balenie kávy a kávovín s projektovanou kapacitou v kg za hodinu | - | ≥ 75 |
| 6.22 | Zariadenia na údenie mäsa a rýb s projektovanou kapacitou údenia v kg za týždeň | - | ≥ 1 000 |
| 6.23 | Výroba plsti a spracovanie inej vláknitej biomasy s projektovanou kapacitou spracovanej suroviny v t za deň | - | ≥ 1 |
| 6.99 | Ostatné priemyselné technológie, výroba a zariadenia nenáležiace do bodov 1 až 5 - členenie podľa bodu 2.99 | ||
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 62 MW a vyšší | 100 |
| Vyšší ako 2,5 MW až do 62 MW | 150 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 100 |
| 0,3 MW a vyšší až do 2,5 MW vrátane | Emisný limit sa neurčuje a neplatia ani všeobecné emisné limity |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 50 MW a vyšší | 501) |
| Vyšší ako 2,5 MW až do 50 MW | 150 |
| Fluidný kotol s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW do 500 MW | 100 |
| 0,3 MW a vyšší až do 2,5 MW vrátane | 250 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 100 MW | 30 |
| 50 MW a vyšší do 100 MW vrátane | 50 |
| Vyšší ako 2,5 MW až do 50 MW | 150 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW do 50 MW | 100 |
| 0,3 MW a vyšší až do 2,5 MW vrátane | 250 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 400 MW | 5001) |
| 62 MW a vyšší až do 400 MW vrátane | 1 7002) |
| Vyšší ako 7 MW až do 62 MW | 2 500 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 4003) |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 2 500 pri hmotnostnom toku vyššom ako 20 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 500 MW a vyšší | 400 |
| 175 MW a vyšší až do 500 MW | od 1 700 do 4001) |
| 50 MW a vyšší až do 175 MW | 1 700 |
| Fluidné spaľovacie zariadenia s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 400 |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 2 500 pri hmotnostnom toku vyššom ako 10 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Stupeň odsírenia [%] |
| 500 MW a vyšší | 90 |
| 167 MW a vyšší až do 500 MW | Vypočíta sa podlá vzťahu |
| SO = 15 + 0,15 x MTP, kde | |
| SO je stupeň odsírenia | |
| MTP je menovitý tepelný príkon | |
| 50 MW a vyšší až do 167 MW | 40 |
| Fluidné spaľovacie zariadenia s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 85 |
| Menovitý tepelný príkon | Stupeň odsírenia [%] |
| 50 MW a vyšší až do 100 MW vrátane | 60 |
| Vyšší ako 100 MW do 300 MW vrátane | 75 |
| Vyšší ako 300 MW do 500 MW vrátane | 90 |
| Vyšší ako 500 MW | 94 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 100 MW a vyšší | 200 |
| 50 MW a vyšší až do 100 MW | 850 |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 2 500 pri hmotnostnom toku vyššom ako 10 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší | 650 |
| Výtavné kotly | 1 300 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 400 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW | 650 |
| 50 MW a vyšší do 500 MW vrátane | 600 |
| Vyšší ako 500 MW1) | 500 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 400 |
| 0,3 MW a vyšší pre palivá s obsahom menej ako 10 % prchavých zložiek2) | 1 200 |
| Vyšší ako 500 MW od 1. januára 20163) | 200 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW | 650 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW do 50 MW | 400 |
| 50 MW a vyšší do 100 MW | 400 |
| 100 MW a vyšší do 300 MW vrátane Tuhé palivá všeobecne | 200 |
| Biomasa | 300 |
| Vyšší ako 300 MW | 200 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 250 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 850 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 250 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 850 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg.h-1 |
| Roštové kúrenisko s pohadzovačom s menovitým tepelným príkonom vyšším ako 2,5 MW | 1 100 |
| Roštové kúreniská všetkých typov s menovitým tepelným príkonom 0,3 MW a vyšším až do 2,5 MW vrátane | Emisný limit sa neurčuje |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 50 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 1 MW vrátane | 100 |
| Vyšší ako 1 MW | 50 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 50 MW a vyšší | 5012) |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 1001) |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 100 MW | 301) |
| 50 MW a vyšší do 100 MW vrátane | 501) |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 1001) |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 400 MW | 5001) |
| Vyšší ako 7 MW až do 400 MW vrátane | 1 700 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 500 MW a vyšší | 400 |
| Vyšší ako 300 MW až do 500 MW | od 1 700 do 4001) |
| Vyšší ako 7 MW až do 300 MW vrátane | 1 700 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 300 MW a vyšší | 200 |
| 100 MW a vyšší do 300 MW | od 400 do 2001) |
| 50 MW a vyšší do 100 MW | 850 |
| Vyšší ako 7 MW až do 50 MW | 1 700 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 450 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 500 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 500 MW | 400 |
| Vyšší ako 7 MW do 500 MW vrátane | 450 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 500 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 100 MW a vyšší | 200 |
| 50 MW a vyšší do 100 MW | 400 |
| Vyšší ako 7 MW do 50 MW | 450 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 500 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší | 175 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 52) |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie vysokopecného plynu | 10 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie ostatných využiteľných plynov z výroby ocele | 50 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 51) |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie vysokopecného plynu | 10 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie ostatných využiteľných plynov z výroby ocele | 30 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 352) |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie plynov z rafinérií | 100 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie nízkovýhrevných priemyselných plynov1) | 800 |
| 50 MW a vyšší - spaľovanie skvapalnených uhľovodíkových plynov | 5 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 352) |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - spaľovanie plynov z rafinérií | 100 |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - spaľovanie nízkovýhrevných priemyselných plynov1) | 800 |
| 50 MW a vyšší - spaľovanie koksárenského plynu s nízkou výhrevnosťou | 400 |
| 50 MW a vyšší - spaľovanie vysokopecného plynu s nízkou výhrevnosťou | 200 |
| 50 MW a vyšší - spaľovanie skvapalnených uhľovodíkových plynov | 5 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 200 |
| 0,3 MW a vyšší - skvapalnené uhľovodíkové plyny | 300 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - všeobecne plynné palivá | 200 |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - skvapalnené uhľovodíkové plyny | 300 |
| 50 MW a vyšší do 300 MW vrátane - zemný plyn | 150 |
| Vyšší ako 300 MW - zemný plyn | 100 |
| 50 MW a vyšší - ostatné plyny | 200 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší | 100 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] pre tuhé znečisťujúce látky - stupeň podľa Bacharachovej stupnice | |||
| TZL | SO21) | NOx ako NO2 | CO | |
| 20 MW a vyšší (objem spalín > 60 000 m3.h-1) | 2. stupeň - trvalá prevádzka | Nové zdroje 600 | 3002) | 100 |
| Jestvujúce zdroje 1 700 | ||||
| 3. stupeň - nábeh | ||||
| Do 20 MW (objem spalín < 60 000 m3.h-1) | 4. stupeň všetky stavy | Nové zdroje 600 | 3502) | 100 |
| Jestvujúce zdroje 1 700 | ||||
| Palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| Zemný plyn | 501) |
| Kvapalné palivá2) | 120 |
| Iné plynné palivá ako zemný plyn | 120 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] pre tuhé znečisťujce látky - stupeň podľa Bacharachovej stupnice | |||
| TZL | SO21) | NOx ako NO2 | CO | |
| 20 MW a vyšší (objem spalín > 60 000 m3.h-1) | 2. stupeň - trvalá | Nové zdroje 600 | plyn. palivá 1502) | 100 |
| 3. stupeň - nábeh | 1 700 | kvap. palivá 2002) | ||
| Do 20 MW (objem spalín < 60 000 m3.h-1) | 4. stupeň - všetky stavy | Nové zdroje 600 | plyn. palivá 1502) | 100 |
| Jestvujúce zdroje 1 700 | kvap. palivá 2002) | |||
| Typ motora Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| TZL | NOx ako NO2 | CO | |
| Všetky typy motorov 0,3 MW a vyšší | 650 | ||
| Vznetové motory od 0,3 MW do 3 MW | 1301) | 4 000 | |
| 3 MW a vyšší | 1301) | 2 000 | |
| Ostatné motory 0,3 MW a vyšší | |||
| Štvortaktné | 500 | ||
| Dvojtaktné | 800 | ||
| Technologický uzol | Emisný limit | |
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy dusíka ako NO2 | |
| Vykurovanie koksárenských batérií - dym vypúšťaný z koksárenskej batérie | 2. stupeň Ringelmanovej stupnice | 500 mg.m-3 1) |
| Príprava koksárenskej vsádzky | ||
| Nové zdroje | 50 mg.m-3 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 mg.m-3 | |
| Plnenie koksovacích komôr - odpadové plyny zo spaľovania plniacich plynov | 50 mg.m-3 | |
| Vytláčanie koksu - celkové emisie | 0,035 kg na tonu koksu v mesačnom priemere | |
| Chladenie koksu - suché chladenie | 0,02 kg na tonu koksu v mesačnom priemere | |
| Triediarne koksu | ||
| Nové zdroje | 50 mg.m-3 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 mg.m-3 | |
| Technologický uzol | Emisný limit1) [mg.m-3] | ||||
| TZL | Oxidy síry ako SO2 | Oxidy dusíka ako NO2 | Oxid uhoľnatý | Ortuť v plyn. skupenstve | |
| Príprava vsádzky pre aglomeráciu | |||||
| Nové zdroje | 50 | ||||
| Jestv. zdroje | 100 | ||||
| Aglomerácia | 100 | 400 | 400 | 6000 | 1 |
| 1 0002) | 8 0003) | ||||
| Magnetizačné praženie rúd a ich peletizácia v rotačných peciach | |||||
| Nové zdroje | 100 | 2 5004) | |||
| Jestv. zdroje | 100 | 3 500 | |||
| Drvenie, triedenie a manipulácia s pražencom | 50 | ||||
| Chladenie | 100 | ||||
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | |
| TZL | CO | |
| Doprava a manipulácia s vysokopecnou vsádzkou | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 | |
| Odlievanie | 100 | |
| Ohrievače vetra | 1001) | 6 0001) |
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| TZL | NOx ako NO2 |   | |
| Kyslíkové konvertory |   |   |   |
| Odpadové plyny z konvertora | 50 |   |   |
| Odpadové plyny z odsávania dopravy a manipulácie so vsádzkou |   |   |   |
| Nové zdroje | 50 |   |   |
| Jestvujúce zdroje | 100 |   |   |
| Elektrické oblúkové pece a indukčné pece |   |   |   |
| Spaliny z pecí do 20 t vsádzky | 75 | 400 |   |
| Spaliny z pecí 20 t a viac vsádzky | 50 | 400 |   |
| Odpadové plyny z odsávania z dopravy a manipulácie so vsádzkou a z delenia kovového odpadu rezaním kyslíkom |   |   |   |
| Nové zdroje | 50 |   |   |
| Jestvujúce zdroje | 100 |   |   |
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | |
| TZL | Oxid uhoľnatý | |
| Spaliny z kuplových pecí | ||
| - taviaci výkon do 10 t.h.-1 | 100 | 1 0001) |
| - taviaci výkon 10 t.h.-1 a vyšší | 75 | 1 0001) |
| Odpadové plyny z odsávania z dopravy a manipulácie | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 | |
| Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy síry ako SO2 | Oxidy dusíka ako NO2 | Zinok (pri žiarových úpravách) |
| 50 nové zdroje | 8001) | 400 bez predhrievača vzduchu | 20 |
| 100 jestvujúce zdroje | 800 s predhrievačom vzduchu | ||
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | |
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy síry ako SO2 | |
| Spaliny z pecných agregátov | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 50 | |
| Odpadové plyny z odsávania z dopravy a manipulácie | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 | |
| Spracúvanie odpadových plynov na kyselinu sírovú pri výrobe medi | 1 5001) | |
| Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky | Arzén a jeho zlúčeniny vyjadrené ako As | Ortuť a jej zlúčeniny vyjadrené ako Hg | Antimón a meď a ich zlúčeniny vyjadrené ako súčet Sb + Cu |
| 50 | 4 | 7 | 19 |
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky | Plynný fluór a jeho plynné zlúčeniny vyjadrené ako fluorovodík | Oxidy síry vyjadrené ako oxid siričitý | Oxidy dusíka vyjadrené ako oxid dusičitý | |
| Odpadový plyn odsávaný z elektrolyzérov | 301) | 22) | ||
| Odpadový plyn odsávaný z výrobných priestorov elektrolýzy | 12) | |||
| Výroba oxidu hlinitého a uhlíkatých elektród | ||||
| - všetky operácie | 50 | |||
| - spaliny z rotačných pecí s využitím tepla spalín | 400 | 1 300 | ||
| bez využitia tepla spalín | 1 800 | |||
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy síry vyjadrené ako oxid siričitý | Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 | |
| Všetky operácie | 501) | ||
| Výpal slinku | 400 | ||
| Nové zdroje | |||
| Rotačné pece s disperzným predhrievačom | 1 300 | ||
| Ostatné pece | 1 500 | ||
| Jestvujúce zdroje | |||
| Rotačné pece | |||
| - s využitím tepla spalín | 1 300 | ||
| - bez využitia tepla spalín | 1 800 | ||
| Šachtové pece | 1 500 | ||
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | |
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 | |
| Všetky operácie okrem hydrátora vápna | 501) | |
| Nové zdroje | ||
| - vypaľovacie pece | 1 500 | |
| Jestvujúce zdroje | ||
| - rotačné pece | 1 800 | |
| - ostatné pece | 1 500 | |
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Tuhé znečisťujúce látky |
Oxidy síry vyjadrené ako SO2 |
Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 |
|
| Všetky operácie a všetky suroviny |
501) | ||
| Výpal slinku z vyťažených (primárnych) magnezitových surovín |
400 | ||
| Nové zdroje | |||
| - všetky typy pecí | 1 500 | ||
| Jestvujúce zdroje | |||
| - rotačné pece - ostatné pece |
1 800 1 500 |
||
| Výpal slinku z tuhých prachových a briketovaných odpadov z čistenia odpadových plynov |
Emisný limit sa neurčuje2) |
||
| Nové zdroje - všetky typy pecí |
1 500 | ||
| Jestvujúce zdroje | |||
| - všetky typy pecí | 2 500 | ||
| Vypaľovanie žiaruvzdorných tvárnic - jestvujúce aj nové zdroje | 500 1 5003) |
1 500 | |
| aa) pri hmotnostnom toku nižšom ako | 2,5 kg.h-1 | 100 mg.m-3, |
| ab) pri hmotnostnom toku | 2,5 kg.h-1 a vyššom | 50 mg.m-3. |
| Znečisťujúca látka | Emisný limit [mg.m-3] |
| Tuhé znečisťujúce látky taviaci výkon pece do 10 t . h-1 taviaci výkon pece 10 t . h-1 a vyšší |
100 75 |
| Oxidy síry vyjadrené ako SO2 | 1 800 |
| Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg . h-1 |
500 |
| CO | 1 000 |
| HF | 5 |
| H2S | 5 |
| Znečisťujúca látka | Emisný limit 1) [mg.m-3] |
| Tuhé znečisťujúce látky taviaci výkon pece do 10 t . h-1 taviaci výkon pece 10 t . h-1 a vyšší |
100 75 |
| Oxidy síry vyjadrené ako SO2 a) pri použití len prírodného kameňa alebo zmesi b) pri použití menej ako 45 % hmot. minerálne viazaného tvarovacieho kameniva, vztiahnutého na zmes c) pri použití viac ako 45 % hmot. minerálne viazaného tvarovacieho kameniva, vztiahnutého na zmes a pri kompletnej recyklácii odfiltrovaného prachu |
600 1 100 1 500 |
| Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 pri termickom dopaľovaní odpadových plynov |
500 350 |
| CO | 1 000 |
| HF | 5 |
| H2S | 5 |
| Znečisťujúca látka | Emisný limit [mg.m-3] |
| Tuhé znečisťujúce látky Zberná komora, vytvrdzovacia komora Píly a ostatné zariadenia |
80 50 |
| Oxidy síry vyjadrené ako SO2 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg . h-1 |
500 |
| Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg . h-1 |
500 |
| Fenol + formaldehyd | 40 |
| NH3 | 80 |
| Znečisťujúca látka | Emisný limit [mg.m-3 ] |
| Tuhé znečisťujúce látky Zberná komora, vytvrdzovacia komora Píly a ostatné zariadenia |
75 20 |
| Oxidy síry vyjadrené ako SO2 Pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg. h-1 |
500 |
| Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 | 350 |
| Fenol + formaldehyd | 30 |
| NH3 Zberná komora (nanášanie vrstiev na tkaninu) Vytvrdzovacia komora (impregnácia a sušenie) |
80 65 |
| Znečisťujúca látka - kapacita | 1 t.h-1 a menej | 1 až 3 t.h-1 vrátane | Viac ako 3 t.h-1 |
| Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky spolu | 50 | 30 | 20 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 20 | 20 | 20 |
| Ťažké kovy | * | ||
| Pb, Cu, Mn | spolu 5 | spolu 5 | |
| As, Ni, Cr, Co | spolu 1 | spolu 1 | |
| Hg, Tl, Cd | spolu 0,2 | spolu 0,2 | |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 30 | 30 | 15 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | * | 2 | 1 |
| Oxid uhoľnatý (CO) | 100 | 100 | 100 |
| Oxidy síry (SO2) | * | 300 | 100 |
| Oxidy dusíka ako NO2 | * | 400 | 400 |
| Znečisťujúca látka - kapacita | 3 t.h-1 a menej | Viac ako 3 t.h-1 |
| Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Tuhé znečisťujúce látky spolu | 30 | 20 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 20 | 20 |
| Ťažké kovy | ||
| Pb, Cu, Mn | spolu 5 | spolu 5 |
| As, Ni, Cr, Co | spolu 1 | spolu 1 |
| Cd, Hg, Tl | spolu 0,2 | spolu 0,2 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 30 | 15 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 2 | 1 |
| Oxid uhoľnatý (CO) | 100 | 100 |
| Oxidy síry (SO2) | 300 | 100 |
| Oxidy dusíka ako NO2 | 500 | 500 |
| Znečisťujúca látka | Emisný limit [mg.m-3] |
| Celkové tuhé znečisťujúce látky | 10 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 10 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 10 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 1 |
| Oxid siričitý (SO2) | 50 |
| Oxid dusnatý (NO) a oxid dusičitý (NO2) vyjadrené ako oxid dusičitý | 200* |
| Znečisťujúca látka | (100 %) A | (97 %) B |
| Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Celkové tuhé znečisťujúce látky | 30 | 10 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 20 | 10 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 60 | 10 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 4 | 2 |
| Oxid siričitý (SO2) | 200 | 50 |
| Oxid dusnatý (NO) a oxid dusičitý (NO2) vyjadrené ako oxid dusičitý | 400* | 200* |
| Znečisťujúce látky | Emisný limit [mg.m-3] |
| Tálium a jeho zlúčeniny vyjadrené ako tálium (Tl) | Spolu 0,05 |
| Kadmium a jeho zlúčeniny vyjadrené ako kadmium (Cd) | |
| Ortuť a jej zlúčeniny vyjadrené ako ortuť (Hg) | 0,05 |
| Antimón a jeho zlúčeniny vyjadrené ako antimón (Sb) | Spolu 0,5 |
| Arzén a jeho zlúčeniny vyjadrené ako arzén (As) | |
| Olovo a jeho zlúčeniny vyjadrené ako olovo (Pb) | |
| Chróm a jeho zlúčeniny vyjadrené ako chróm (Cr) | |
| Kobalt a jeho zlúčeniny vyjadrené ako kobalt (Co) | |
| Meď a jej zlúčeniny vyjadrené ako meď (Cu) | |
| Mangán a jeho zlúčeniny vyjadrené ako mangán (Mn) | |
| Nikel a jeho zlúčeniny vyjadrené ako nikel (Ni) | |
| Vanád a jeho zlúčeniny vyjadrené ako vanád (V) |
| Dioxíny a furány | 0,1 ng.m-3 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| Celkové tuhé znečisťujúce látky | 30 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 10 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 1 |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 5001) |
| Cd + Tl | 0,05 |
| Hg | 0,05 |
| Sb, As, Pb, Cr, Co, Cu, Mn, Ni, V | 0,5 |
| Dioxíny a furány | 0,1 ng.m-3 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| SO2 | 50 |
| Celkový organický uhlík (TOC) | 10 |
| Znečisťujúca látka | < 50 MW1) | 50 - 100 MW | 100 - 300 MW | > 300 MW |
| [mg.m-3] | ||||
| SO2 | ||||
| Všeobecne | 850 | 850 až 200 | 200 | |
| Domáce palivo | alebo účinnosť odsírenia ≥ 90 % | lineárne znižovanie od 100 do 300 MW alebo účinnosť odsírenia ≥ 92 % | alebo účinnosť odsírenia ≥ 95 % | |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 400 | 300 | 200 | |
| Tuhé znečisťujúce látky | 50 | 50 | 30 | 30 |
| Znečisťujúca látka | < 50 MW1) | 50 - 100 MW | 100 - 300 MW | > 300 MW |
| [mg.m-3] | ||||
| SO2 | 200 | 200 | 200 | |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 350 | 300 | 300 | |
| Tuhé znečisťujúce látky | 50 | 50 | 30 | 30 |
| Znečisťujúca látka | < 50 MW1) | 50 - 100 MW | 100 - 300 MW | > 300 MW |
| [mg.m-3] | ||||
| SO2 | 850 | 850 až 200 lineárne znižovanie od 100 do 300 MW | 200 | |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 400 | 300 | 200 | |
| Tuhé znečisťujúce látky | 50 | 50 | 30 | 30 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| Cd + Tl | 0,05 |
| Hg | 0,05 |
| Sb + As + Pb + Cr + Co + Cu + Mn + Ni + V | 0,5 |
| Znečisťujúca látka | C[ng.m-3] |
| Dioxíny a furány | 0,1 |
| Znečisťujúca látka | C[ng.m-3] |
| Dioxíny a furány | 0,1 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| Cd + Tl | 0,05 |
| Hg | 0,05 |
| Názov | Toxický ekvivalent | |
| 2,3,7,8 | tetrachlórdibenzodioxín (TCDD) | 1 |
| 1,2,3,7,8 | pentachlórdibenzodioxín (PeCDD) | 0,5 |
| 1,2,3,4,7,8 | hexachlórdibenzodioxín (HxCDD) | 0,1 |
| 1,2,3,6,7,8 | hexachlórdibenzodioxín (HxCDD) | 0,1 |
| 1,2,3,7,8,9 | hexachlórdibenzodioxín (HxCDD) | 0,1 |
| 1,2,3,4,6,7,8 | heptachlórdibenzodioxín (HpCDD) | 0,01 |
| oktachlórdibenzodioxín (OCDD) | 0,001 | |
| 2,3,7,8 | tetrachlórdibenzofurán (TCDF) | 0,1 |
| 2,3,4,7,8 | pentachlórdibenzofurán (PeCDF) | 0,5 |
| 1,2,3,7,8 | pentachlórdibenzofurán (PeCDF) | 0,05 |
| 1,2,3,4,7,8 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 1,2,3,6,7,8 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 1,2,3,7,8,9 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 2,3,4,6,7,8 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 1,2,3,4,6,7,8 | heptachlórdibenzofurán (HpCDF) | 0,01 |
| 1,2,3,4,7,8,9 | heptachlórdibenzofurán (HpCDF) | 0,01 |
| oktachlórdibenzofurán (OCDF) | 0,001 |
| oxid uhoľnatý | - | 10 % |
| oxid siričitý | - | 20 % |
| oxidy dusíka | - | 20 % |
| tuhé znečisťujúce látky | - | 30 % |
| chlorovodík | - | 40 % |
| fluorovodík | - | 40 % |
| celkový organický uhlík | - | 30 % |