Prebieha nezávislý automatický audit integrity textu voči originálu na Slov-Lex.sk. Čakajte prosím...
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 62 MW a vyšší | 100 |
| Vyšší ako 2,5 MW až do 62 MW | 150 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 100 |
| 0,3 MW a vyšší až do 2,5 MW vrátane | Emisný limit sa neurčuje a neplatia ani všeobecné emisné limity |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 50 MW a vyšší | 501) |
| Vyšší ako 2,5 MW až do 50 MW | 150 |
| Fluidný kotol s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW do 500 MW | 100 |
| 0,3 MW a vyšší až do 2,5 MW vrátane | 250 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 100 MW | 30 |
| 50 MW a vyšší do 100 MW vrátane | 50 |
| Vyšší ako 2,5 MW až do 50 MW | 150 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW do 50 MW | 100 |
| 0,3 MW a vyšší až do 2,5 MW vrátane | 250 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 400 MW | 5001) |
| 62 MW a vyšší až do 400 MW vrátane | 1 7002) |
| Vyšší ako 7 MW až do 62 MW | 2 500 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 4003) |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 2 500 pri hmotnostnom toku vyššom ako 20 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 500 MW a vyšší | 400 |
| 175 MW a vyšší až do 500 MW | od 1 700 do 4001) |
| 50 MW a vyšší až do 175 MW | 1 700 |
| Fluidné spaľovacie zariadenia s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 400 |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 2 500 pri hmotnostnom toku vyššom ako 10 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Stupeň odsírenia [%] |
| 500 MW a vyšší | 90 |
| 167 MW a vyšší až do 500 MW | Vypočíta sa podlá vzťahu |
| SO = 15 + 0,15 x MTP, kde | |
| SO je stupeň odsírenia | |
| MTP je menovitý tepelný príkon | |
| 50 MW a vyšší až do 167 MW | 40 |
| Fluidné spaľovacie zariadenia s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 85 |
| Menovitý tepelný príkon | Stupeň odsírenia [%] |
| 50 MW a vyšší až do 100 MW vrátane | 60 |
| Vyšší ako 100 MW do 300 MW vrátane | 75 |
| Vyšší ako 300 MW do 500 MW vrátane | 90 |
| Vyšší ako 500 MW | 94 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 100 MW a vyšší | 200 |
| 50 MW a vyšší až do 100 MW | 850 |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 2 500 pri hmotnostnom toku vyššom ako 10 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší | 650 |
| Pre palivá s obsahom menej ako 10 % prchavých zložiek | 1 300 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 400 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW | 650 |
| 50 MW a vyšší do 500 MW vrátane | 600 |
| Vyšší ako 500 MW1) | 500 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW | 400 |
| 0,3 MW a vyšší pre palivá s obsahom menej ako 10 % prchavých zložiek2) | 1 200 |
| Vyšší ako 500 MW od 1. januára 20163) | 200 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW | 650 |
| Zariadenia na fluidné spaľovanie s cirkulujúcou alebo pretlakovou fluidnou vrstvou s príkonom vyšším ako 2,5 MW do 50 MW | 400 |
| 50 MW a vyšší do 100 MW | 400 |
| 100 MW a vyšší do 300 MW vrátane Tuhé palivá všeobecne | 200 |
| Biomasa | 300 |
| Vyšší ako 300 MW | 200 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 250 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 850 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg.h-1 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 250 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 850 pri hmotnostnom toku vyššom ako 5 kg.h-1 |
| Roštové kúrenisko s pohadzovačom s menovitým tepelným príkonom vyšším ako 2,5 MW | 1 100 |
| Roštové kúreniská všetkých typov s menovitým tepelným príkonom 0,3 MW a vyšším až do 2,5 MW vrátane | Emisný limit sa neurčuje |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 50 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 1 MW vrátane | 100 |
| Vyšší ako 1 MW | 50 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 50 MW a vyšší | 5012) |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 1001) |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 100 MW | 301) |
| 50 MW a vyšší do 100 MW vrátane | 501) |
| 0,3 MW a vyšší až do 50 MW | 1001) |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 400 MW | 5001) |
| Vyšší ako 7 MW až do 400 MW vrátane | 1 700 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 500 MW a vyšší | 400 |
| Vyšší ako 300 MW až do 500 MW | od 1 700 do 4001) |
| Vyšší ako 7 MW až do 300 MW vrátane | 1 700 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 300 MW a vyšší | 200 |
| 100 MW a vyšší do 300 MW | od 400 do 2001) |
| 50 MW a vyšší do 100 MW | 850 |
| Vyšší ako 7 MW až do 50 MW | 1 700 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 7 MW | 450 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 500 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| Vyšší ako 500 MW | 400 |
| Vyšší ako 7 MW do 500 MW vrátane | 450 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 500 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 100 MW a vyšší | 200 |
| 50 MW a vyšší do 100 MW | 400 |
| Vyšší ako 7 MW do 50 MW | 450 |
| 0,3 MW a vyšší až do 7 MW vrátane | 500 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší | 175 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 51) |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie vysokopecného plynu | 10 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie ostatných využiteľných plynov z výroby ocele | 50 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 5 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie vysokopecného plynu | 10 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie ostatných využiteľných plynov z výroby ocele | 30 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 35 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie plynov z rafinérií | 100 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie nízkovýhrevných priemyselných plynov1) | 800 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie skvapalnených uhľovodíkových plynov | 5 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 35 |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - spaľovanie plynov z rafinérií | 100 |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - spaľovanie nízkovýhrevných priemyselných plynov1) | 800 |
| 50 MW a vyšší - spaľovanie koksárenského plynu s nízkou výhrevnosťou | 400 |
| 50 MW a vyšší - spaľovanie vysokopecného plynu s nízkou výhrevnosťou | 200 |
| 0,3 MW a vyšší - spaľovanie skvapalnených uhľovodíkových plynov | 5 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší - všeobecne plynné palivá | 200 |
| 0,3 MW a vyšší - skvapalnené uhľovodíkové plyny | 300 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - všeobecne plynné palivá | 200 |
| 0,3 MW a vyšší do 50 MW - skvapalnené uhľovodíkové plyny | 300 |
| 50 MW a vyšší do 300 MW vrátane - zemný plyn | 150 |
| Vyšší ako 300 MW - zemný plyn | 100 |
| 50 MW a vyšší - ostatné plyny | 200 |
| Menovitý tepelný príkon - palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| 0,3 MW a vyšší | 100 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] pre tuhé znečisťujúce látky - stupeň podľa Bacharachovej stupnice | |||
| TZL | SO21) | NOx ako NO2 | CO | |
| 20 MW a vyšší (objem spalín > 60 000 m3.h-1) | 2. stupeň - trvalá prevádzka | Nové zdroje 600 | 3002) | 100 |
| Jestvujúce zdroje 1 700 | ||||
| 3. stupeň - nábeh | ||||
| Do 20 MW (objem spalín < 60 000 m3.h-1) | 4. stupeň všetky stavy | Nové zdroje 600 | 3502) | 100 |
| Jestvujúce zdroje 1 700 | ||||
| Palivo | Emisný limit [mg.m-3] |
| Zemný plyn | 501) |
| Kvapalné palivá2) | 120 |
| Iné plynné palivá ako zemný plyn | 120 |
| Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] pre tuhé znečisťujce látky - stupeň podľa Bacharachovej stupnice | |||
| TZL | SO21) | NOx ako NO2 | CO | |
| 20 MW a vyšší (objem spalín > 60 000 m3.h-1) | 2. stupeň - trvalá | Nové zdroje 600 | plyn. palivá 1502) | 100 |
| 3. stupeň - nábeh | 1 700 | kvap. palivá 2002) | ||
| Do 20 MW (objem spalín < 60 000 m3.h-1) | 4. stupeň - všetky stavy | Nové zdroje 600 | plyn. palivá 1502) | 100 |
| Jestvujúce zdroje 1 700 | kvap. palivá 2002) | |||
| Typ motora Menovitý tepelný príkon | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| TZL | NOx ako NO2 | CO | |
| Všetky typy motorov 0,3 MW a vyšší | 650 | ||
| Vznetové motory od 0,3 MW do 3 MW | 1301) | 4 000 | |
| 3 MW a vyšší | 1301) | 2 000 | |
| Ostatné motory 0,3 MW a vyšší | |||
| Štvortaktné | 500 | ||
| Dvojtaktné | 800 | ||
| Technologický uzol | Emisný limit | |
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy dusíka ako NO2 | |
| Vykurovanie koksárenských batérií - dym vypúšťaný z koksárenskej batérie | 2. stupeň Ringelmanovej stupnice | 500 mg.m-3 1) |
| Príprava koksárenskej vsádzky | ||
| Nové zdroje | 50 mg.m-3 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 mg.m-3 | |
| Plnenie koksovacích komôr - odpadové plyny zo spaľovania plniacich plynov | 50 mg.m-3 | |
| Vytláčanie koksu - celkové emisie | 0,035 kg na tonu koksu v mesačnom priemere | |
| Chladenie koksu - suché chladenie | 0,02 kg na tonu koksu v mesačnom priemere | |
| Triediarne koksu | ||
| Nové zdroje | 50 mg.m-3 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 mg.m-3 | |
| Technologický uzol | Emisný limit1) [mg.m-3] | ||||
| TZL | Oxidy síry ako SO2 | Oxidy dusíka ako NO2 | Oxid uhoľnatý | Ortuť v plyn. skupenstve | |
| Príprava vsádzky pre aglomeráciu | |||||
| Nové zdroje | 50 | ||||
| Jestv. zdroje | 100 | ||||
| Aglomerácia | 100 | 400 | 400 | 6000 | 1 |
| 1 0002) | 8 0003) | ||||
| Magnetizačné praženie rúd a ich peletizácia v rotačných peciach | |||||
| Nové zdroje | 100 | 2 5004) | |||
| Jestv. zdroje | 100 | 3 500 | |||
| Drvenie, triedenie a manipulácia s pražencom | 50 | ||||
| Chladenie | 100 | ||||
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | |
| TZL | CO | |
| Doprava a manipulácia s vysokopecnou vsádzkou | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 | |
| Odlievanie | 100 | |
| Ohrievače vetra | 1001) | 6 0001) |
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| TZL | NOx ako NO2 |   | |
| Kyslíkové konvertory |   |   |   |
| Odpadové plyny z konvertora | 50 |   |   |
| Odpadové plyny z odsávania dopravy a manipulácie so vsádzkou |   |   |   |
| Nové zdroje | 50 |   |   |
| Jestvujúce zdroje | 100 |   |   |
| Elektrické oblúkové pece a indukčné pece |   |   |   |
| Spaliny z pecí do 20 t vsádzky | 75 | 400 |   |
| Spaliny z pecí 20 t a viac vsádzky | 50 | 400 |   |
| Odpadové plyny z odsávania z dopravy a manipulácie so vsádzkou a z delenia kovového odpadu rezaním kyslíkom |   |   |   |
| Nové zdroje | 50 |   |   |
| Jestvujúce zdroje | 100 |   |   |
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | |
| TZL | Oxid uhoľnatý | |
| Spaliny z kuplových pecí | ||
| - taviaci výkon do 10 t.h.-1 | 100 | 1 0001) |
| - taviaci výkon 10 t.h.-1 a vyšší | 75 | 1 0001) |
| Odpadové plyny z odsávania z dopravy a manipulácie | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 | |
| Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy síry ako SO2 | Oxidy dusíka ako NO2 | Zinok (pri žiarových úpravách) |
| 50 nové zdroje | 8001) | 400 bez predhrievača vzduchu | 20 |
| 100 jestvujúce zdroje | 800 s predhrievačom vzduchu | ||
| Technologický uzol | Emisný limit [mg.m-3] | |
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy síry ako SO2 | |
| Spaliny z pecných agregátov | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 50 | |
| Odpadové plyny z odsávania z dopravy a manipulácie | ||
| Nové zdroje | 50 | |
| Jestvujúce zdroje | 100 | |
| Spracúvanie odpadových plynov na kyselinu sírovú pri výrobe medi | 1 5001) | |
| Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky | Arzén a jeho zlúčeniny vyjadrené ako As | Ortuť a jej zlúčeniny vyjadrené ako Hg | Antimón a meď a ich zlúčeniny vyjadrené ako súčet Sb + Cu |
| 50 | 4 | 7 | 19 |
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky | Zlúčeniny fluóru vyjadrené ako fluorovodík | Oxidy síry vyjadrené ako oxid siričitý | Oxidy dusíka vyjadrené ako oxid dusičitý | |
| Odpadový plyn odsávaný z elektrolyzérov | 301) | 22) | ||
| Odpadový plyn odsávaný z výrobných priestorov elektrolýzy | 12) | |||
| Výroba oxidu hlinitého a uhlíkatých elektród | ||||
| - všetky operácie | 50 | |||
| - spaliny z rotačných pecí s využitím tepla spalín | 400 | 1 300 | ||
| bez využitia tepla spalín | 1 800 | |||
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy síry vyjadrené ako oxid siričitý | Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 | |
| Všetky operácie | 501) | ||
| Výpal slinku | 400 | ||
| Nové zdroje | |||
| Rotačné pece s disperzným predhrievačom | 1 300 | ||
| Ostatné pece | 1 500 | ||
| Jestvujúce zdroje | |||
| Rotačné pece | |||
| - s využitím tepla spalín | 1 300 | ||
| - bez využitia tepla spalín | 1 800 | ||
| Šachtové pece | 1 500 | ||
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | |
| Tuhé znečisťujúce látky | Oxidy dusíka vyjadrené ako NO2 | |
| Všetky operácie okrem hydrátora vápna | 501) | |
| Nové zdroje | ||
| - vypaľovacie pece | 1 500 | |
| Jestvujúce zdroje | ||
| - rotačné pece | 1 800 | |
| - ostatné pece | 1 500 | |
| Technologické uzly | Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Tuhé znečis- ťujúce látky |
Oxidy síry vyjadrené ako SO2 |
Oxidy dusíka vyjadre- né ako NO2 |
|
| Všetky operácie a všetky suroviny |
501) | ||
| Výpal slinku z vyťažených (primárnych) magnezitových surovín |
400 | ||
| Nové zdroje | |||
| - všetky typy pecí | 1 500 | ||
| Jestvujúce zdroje | |||
| - rotačné pece - ostatné pece |
1 800 1 500 |
||
| Výpal slinku z tuhých prachových a briketovaných odpadov z čistenia odpadových plynov |
Emisný limit sa neurčuje2) |
||
| Nové zdroje - všetky typy pecí |
1 500 | ||
| Jestvujúce zdroje | |||
| - rotačné pece | 2 500 | ||
| - ostatné typy pecí | 1 500 | ||
| aa) pri hmotnostnom toku nižšom ako | 2,5 kg.h-1 | 100 mg.m-3, |
| ab) pri hmotnostnom toku | 2,5 kg.h-1 a vyššom | 50 mg.m-3. |
| Znečisťujúca látka - kapacita | 1 t.h-1 a menej | 1 až 3 t.h-1 vrátane | Viac ako 3 t.h-1 |
| Emisný limit [mg.m-3] | |||
| Tuhé znečisťujúce látky spolu | 50 | 30 | 20 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 20 | 20 | 20 |
| Ťažké kovy | * | ||
| Pb, Cu, Mn | spolu 5 | spolu 5 | |
| As, Ni, Cr, Co | spolu 1 | spolu 1 | |
| Hg, Tl, Cd | spolu 0,2 | spolu 0,2 | |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 30 | 30 | 15 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | * | 2 | 1 |
| Oxid uhoľnatý (CO) | 100 | 100 | 100 |
| Oxidy síry (SO2) | * | 300 | 100 |
| Oxidy dusíka ako NO2 | * | 400 | 400 |
| Znečisťujúca látka - kapacita | 3 t.h-1 a menej | Viac ako 3 t.h-1 |
| Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Tuhé znečisťujúce látky spolu | 30 | 20 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 20 | 20 |
| Ťažké kovy | ||
| Pb, Cu, Mn | spolu 5 | spolu 5 |
| As, Ni, Cr, Co | spolu 1 | spolu 1 |
| Cd, Hg, Tl | spolu 0,2 | spolu 0,2 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 30 | 15 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 2 | 1 |
| Oxid uhoľnatý (CO) | 100 | 100 |
| Oxidy síry (SO2) | 300 | 100 |
| Oxidy dusíka ako NO2 | 500 | 500 |
| Znečisťujúca látka | Emisný limit [mg.m-3] |
| Celkové tuhé znečisťujúce látky | 10 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 10 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 10 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 1 |
| Oxid siričitý (SO2) | 50 |
| Oxid dusnatý (NO) a oxid dusičitý (NO2) vyjadrené ako oxid dusičitý | 200* |
| Znečisťujúca látka | (100 %) A | (97 %) B |
| Emisný limit [mg.m-3] | ||
| Celkové tuhé znečisťujúce látky | 30 | 10 |
| Organické znečisťujúce látky vo forme plynov a pár vyjadrené ako celkový organický uhlík | 20 | 10 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 60 | 10 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 4 | 2 |
| Oxid siričitý (SO2) | 200 | 50 |
| Oxid dusnatý (NO) a oxid dusičitý (NO2) vyjadrené ako oxid dusičitý | 400* | 200* |
| Znečisťujúce látky | Emisný limit [mg.m-3] |
| Tálium a jeho zlúčeniny vyjadrené ako tálium (Tl) | Spolu 0,05 |
| Kadmium a jeho zlúčeniny vyjadrené ako kadmium (Cd) | |
| Ortuť a jej zlúčeniny vyjadrené ako ortuť (Hg) | 0,05 |
| Antimón a jeho zlúčeniny vyjadrené ako antimón (Sb) | Spolu 0,5 |
| Arzén a jeho zlúčeniny vyjadrené ako arzén (As) | |
| Olovo a jeho zlúčeniny vyjadrené ako olovo (Pb) | |
| Chróm a jeho zlúčeniny vyjadrené ako chróm (Cr) | |
| Kobalt a jeho zlúčeniny vyjadrené ako kobalt (Co) | |
| Meď a jej zlúčeniny vyjadrené ako meď (Cu) | |
| Mangán a jeho zlúčeniny vyjadrené ako mangán (Mn) | |
| Nikel a jeho zlúčeniny vyjadrené ako nikel (Ni) | |
| Vanád a jeho zlúčeniny vyjadrené ako vanád (V) |
| Dioxíny a furány | 0,1 ng.m-3 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| Celkové tuhé znečisťujúce látky | 30 |
| Plynné zlúčeniny chlóru vyjadrené ako HCl | 10 |
| Plynné zlúčeniny fluóru vyjadrené ako HF | 1 |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 5001) |
| Cd + Tl | 0,05 |
| Hg | 0,05 |
| Sb, As, Pb, Cr, Co, Cu, Mn, Ni, V | 0,5 |
| Dioxíny a furány | 0,1 ng.m-3 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| SO2 | 50 |
| Celkový organický uhlík (TOC) | 10 |
| Znečisťujúca látka | < 50 MW1) | 50 - 100 MW | 100 - 300 MW | > 300 MW |
| [mg.m-3] | ||||
| SO2 | ||||
| Všeobecne | 850 | 850 až 200 | 200 | |
| Domáce palivo | alebo účinnosť odsírenia ≥ 90 % | lineárne znižovanie od 100 do 300 MW alebo účinnosť odsírenia ≥ 92 % | alebo účinnosť odsírenia ≥ 95 % | |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 400 | 300 | 200 | |
| Tuhé znečisťujúce látky | 50 | 50 | 30 | 30 |
| Znečisťujúca látka | < 50 MW1) | 50 - 100 MW | 100 - 300 MW | > 300 MW |
| [mg.m-3] | ||||
| SO2 | 200 | 200 | 200 | |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 350 | 300 | 300 | |
| Tuhé znečisťujúce látky | 50 | 50 | 30 | 30 |
| Znečisťujúca látka | < 50 MW1) | 50 - 100 MW | 100 - 300 MW | > 300 MW |
| [mg.m-3] | ||||
| SO2 | 850 | 850 až 200 lineárne znižovanie od 100 do 300 MW | 200 | |
| NOx vyjadrené ako NO2 | 400 | 300 | 200 | |
| Tuhé znečisťujúce látky | 50 | 50 | 30 | 30 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| Cd + Tl | 0,05 |
| Hg | 0,05 |
| Sb + As + Pb + Cr + Co + Cu + Mn + Ni + V | 0,5 |
| Znečisťujúca látka | C[ng.m-3] |
| Dioxíny a furány | 0,1 |
| Znečisťujúca látka | C[ng.m-3] |
| Dioxíny a furány | 0,1 |
| Znečisťujúca látka | C[mg.m-3] |
| Cd + Tl | 0,05 |
| Hg | 0,05 |
| Názov | Toxický ekvivalent | |
| 2,3,7,8 | tetrachlórdibenzodioxín (TCDD) | 1 |
| 1,2,3,7,8 | pentachlórdibenzodioxín (PeCDD) | 0,5 |
| 1,2,3,4,7,8 | hexachlórdibenzodioxín (HxCDD) | 0,1 |
| 1,2,3,6,7,8 | hexachlórdibenzodioxín (HxCDD) | 0,1 |
| 1,2,3,7,8,9 | hexachlórdibenzodioxín (HxCDD) | 0,1 |
| 1,2,3,4,6,7,8 | heptachlórdibenzodioxín (HpCDD) | 0,01 |
| oktachlórdibenzodioxín (OCDD) | 0,001 | |
| 2,3,7,8 | tetrachlórdibenzofurán (TCDF) | 0,1 |
| 2,3,4,7,8 | pentachlórdibenzofurán (PeCDF) | 0,5 |
| 1,2,3,7,8 | pentachlórdibenzofurán (PeCDF) | 0,05 |
| 1,2,3,4,7,8 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 1,2,3,6,7,8 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 1,2,3,7,8,9 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 2,3,4,6,7,8 | hexachlórdibenzofurán (HxCDF) | 0,1 |
| 1,2,3,4,6,7,8 | heptachlórdibenzofurán (HpCDF) | 0,01 |
| 1,2,3,4,7,8,9 | heptachlórdibenzofurán (HpCDF) | 0,01 |
| oktachlórdibenzofurán (OCDF) | 0,001 |
| oxid uhoľnatý | - | 10 % |
| oxid siričitý | - | 20 % |
| oxidy dusíka | - | 20 % |
| tuhé znečisťujúce látky | - | 30 % |
| chlorovodík | - | 40 % |
| fluorovodík | - | 40 % |
| celkový organický uhlík | - | 30 % |